Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

prijatelji  POZOR!

Kot je že @Kawl omenil, na aliexpresu se prodajajo TOP trgovske znamke za drobiž  - ponaredki!

 

Oglejte si ta posnetek

 

 

Primerjajte ga z izdelki na bolhi!

 

http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/oblacila-za-motoriste/rokavice-za-motoriste/alpinestars-gp-pro-1310607963.html?aclct=1482393144&kw=gp+pro

1) Vidi se med prsti zelo površen kroj, nobenih preciznih linij

2) harmonike so raztegnjene

To je en od ponudnikov na aliexpresu, pa še mnogo jih je!

https://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Alpinestar-GP-PRO-Gloves-Racing-Gloves-Motorcycle-Gloves/702824_327940582.html

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo!

Imam vprašanje glede rokavic in sicer glede firme FLM. Ima kdo kakšne izkušnje z njimi?

malce sem brskal po yogi.si ter naletel na tole:

http://www.yogi.si/p-138237-motoristicne-usnjene-sportne-rokavice-flm-20-crno-rdece.aspx

http://www.yogi.si/p-136416-motoristicne-sportne-usnjene-rokavice-flm-20-rumene.aspx

So trpežne, bojo zdržale par sezon? Se jih splača nabavit, al se splača pogledat še za kšno drugo firmo?

Kakršnokoli mnenje dobrodošlo :)

Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 27. 12. 2016 at 6:36 PM, SMX17 said:

prijatelji  POZOR!

Kot je že @Kawl omenil, na aliexpresu se prodajajo TOP trgovske znamke za drobiž  - ponaredki!...

...

No, ni potrebno biti genij, da ugotoviš, da gre za ponaredke, če nekdo prodaja nove rokavice za polovično ceno od najugodnejše spletne trgovine. Je pa lepo, da opozoriš somotorista. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, nimr0dv said:

Živjo!

Imam vprašanje glede rokavic in sicer glede firme FLM. Ima kdo kakšne izkušnje z njimi?

malce sem brskal po yogi.si ter naletel na tole:

http://www.yogi.si/p-138237-motoristicne-usnjene-sportne-rokavice-flm-20-crno-rdece.aspx

http://www.yogi.si/p-136416-motoristicne-sportne-usnjene-rokavice-flm-20-rumene.aspx

So trpežne, bojo zdržale par sezon? Se jih splača nabavit, al se splača pogledat še za kšno drugo firmo?

Kakršnokoli mnenje dobrodošlo :)

Hvala

 

Zdravo. Sam imam te druge, ki si jih objavil, le v rdeči kombinaciji. so izjemno udobne, dober oprijem, cena kar ugodna. o trpežnosti pa še na žalost ne morem govoriti, bo treba kaj več km narediti.. za enkrat pa jih priporočam.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 12. 2016 at 18:36, SMX17 pravi:

prijatelji  POZOR!

Kot je že @Kawl omenil, na aliexpresu se prodajajo TOP trgovske znamke za drobiž  - ponaredki!

 

Oglejte si ta posnetek

Primerjajte ga z izdelki na bolhi!

 

http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/oblacila-za-motoriste/rokavice-za-motoriste/alpinestars-gp-pro-1310607963.html?aclct=1482393144&kw=gp+pro

1) Vidi se med prsti zelo površen kroj, nobenih preciznih linij

2) harmonike so raztegnjene

To je en od ponudnikov na aliexpresu, pa še mnogo jih je!

https://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Alpinestar-GP-PRO-Gloves-Racing-Gloves-Motorcycle-Gloves/702824_327940582.html

 

 

Pred tremi leti za foro kupil kitajca iz aliexpressa. Po treh sezonah in 20 000 km, so rokavice še vedno za uporabo. Usnje res na otip deluje mehkejše (tanjše?) vendar jih še nisem pregural. Lahko naredim fotko kako izgledajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Nightmare pravi:

Saj do padca si lahko tudi brez njih a ko boš potreboval zaščito pa najbrž veš, da od njih ne boš imel dosti.

 

 

Lp, Samo

Ko sem jz padel sem imel rokavice za 200+  eu...titan,karbon....hvala bogu!

Leva roka odnesla ok.Desna pa...dlan sicer pocila a brez poskodbice,rokavice pa konkretno razcotane...sam moja roka zdaj deluje ok....

Opremo imas tako drago kot se imas rad...ali tako poceni kot se mrzis!

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, a79 pravi:

 

pred 43 minutami, a79 pravi:

Zanimivo, imam doma dvojne gp pro, L in XL pa nimam pojma, ce so katere ponaredek.

Če nimaš roke kot snežna lopata pol XL niso original!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, a79 pravi:

XL so mi prevelike, zato sm nabavu L... 

Te so ti prav?Ker jz nosim original S drugače pa so mi prav M...ja seveda so mi male na začetku...morajo se vsest!Aja zimske rokavice imam M sam...pač zimske...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem kupil Valparaiso, za zelo dobro ceno. :cool: Izgledajo zelo kvalitetno, občutek na roki je fenomenalen, več pa ko bom se pelal. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo uporabljam Alpinestars GP Plus (ne Pro), pravi raj za moje roke. Pa še dobro izgledajo. Vedno sem jih kupoval pri nas, sem pa vedno preverjal cene tudi po tujih spletnih trgovinah. Zunaj niso nič cenejše kot pri nas. Če je redna cena pri nas cca. 150 EUR, mi je trgovec vedno dal kakšen popust in so bile malo nad 120 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 20. 7. 2016 at 8:58 AM, lucif3rka said:

Prodam moške rokavice, velikost L, uporabljane eno sezono samo za sopotnico. Ponudbe na ZS.

DSC_0555.JPG

Še vedno naprodaj.. Izključno zato, ker mi je za vozit prekratek palec, za sopotništvo me pa ni motilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, lucif3rka pravi:

Še vedno naprodaj.. Izključno zato, ker mi je za vozit prekratek palec, za sopotništvo me pa ni motilo.

kera je to firma, iz slike na vidim dobro? Mogoče bi mi ustrezale :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, še M-Tech Amon za €39,90 (iz €59,90) sem kupil, pa moram povedati, da sem presenečen nad kvaliteto in zelo udobnim občutkom na rokah. Lepo se prilegajo, nikjer ne tiščijo, super elastične in dobro zračne. Drobiž, za po mojem mnenju dobro rokavico.

m-tech-handschuh-amon.jpg

Popravljeno . Popravil Andrejcer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

Ali lahko nekdo opiše, kakšen je najboljši postopek čiščenja notranjosti usnjenih rokavic, da ne smrdijo več po znoju? Predvsem bi se rad izognil temu, da usnje po čiščenju nebi otrdelo.

20171031_185345.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej v temo ciscenje usnja, ampak v glavnem:

- preveri ali sploh lahko peres (da ni zraven kaksnega materiala ki se ga ne sme zmocit)

- namocis v mlacni vodi s primernim cistilnim sredstvom

- speres z menjavanjem vode

- oboje lahko izvedes v stroju (jaz bi rokavice dal v vreco iz blaga)

- posusis, brez pretirane uporabe vrocine

- namazes s primerno kremo, namensko ali pa kar kremo za roke

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 11. 2017 ob 10:49, Urban K. pravi:

Pozdravljeni,

Ali lahko nekdo opiše, kakšen je najboljši postopek čiščenja notranjosti usnjenih rokavic, da ne smrdijo več po znoju? Predvsem bi se rad izognil temu, da usnje po čiščenju nebi otrdelo.

image.thumb.png.27786979c79d1a2403514f5fb0cf52e5.png

image.png.f0c0742bad18034ab27479625fdbb5b8.png

image.png.4874007a64affb7b6d41ea12e6e5577e.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 11. 2017 ob 10:49, Urban K. pravi:

Pozdravljeni,

Ali lahko nekdo opiše, kakšen je najboljši postopek čiščenja notranjosti usnjenih rokavic, da ne smrdijo več po znoju? Predvsem bi se rad izognil temu, da usnje po čiščenju nebi otrdelo.

20171031_185345.jpg

Precej se da zmanjšati smrad znoja v rokavici z uporabo belih bombažnih vrtnih rokavic. Le te lahko po vsakem postanku ali uporabi izvlečeš in posušiš. Seveda, če še imaš kaj prostora v rokavicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me ali kdo uporablja REV'IT SAND 3 motoristične rokavice? Kako se obnesejo v mrazu zaradi mreže na zgornji strani oz. Kako v vročini? Kako je z temi kratkimi rokavicami kjer gre rokav jakne čez rokavico ali v hladnih dneh piha pod rokav zaradi tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ufo plast pravi:

Zanima me ali kdo uporablja REV'IT SAND 3 motoristične rokavice? Kako se obnesejo v mrazu zaradi mreže na zgornji strani oz. Kako v vročini? Kako je z temi kratkimi rokavicami kjer gre rokav jakne čez rokavico ali v hladnih dneh piha pod rokav zaradi tega?

Imam Sand PRO, ki so zelo podobne. Oboje so čisto poletne rokavice. Pri 10 stopinjah me je že orng zeblo da sem si na vsakem semaforju grel roke na motorju/auspuhu :). S kakšnimi "podrokavicami" bi mogoče še šlo...

Po drugi strani poleti ne švicam v roke sploh. Lepo zračno vse, kot si omenil, če rokavov jakne ne zapnem na drugi gumb lepo piha tudi po rokah gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!