Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Sonce je te dni prav vabljivo, le molekule zraka premalo vibrirajo in posledično zebe v roke. Ostala oprema je kar v redu, tudi spodaj se da toplo obleči, pri rokavicah pa je problem. Te, ki jih imam so očitno dovolj tesne, da ob podrokavicah kar stisnejo in posledično ovirajo prekrvavitev. Zato razmišljam o večjih in toplejših. Pri Louisu gledan tele z dvojnimi prsti ali pa tele malce bolj znane firme.

Vzel bi pa dovolj velike, da bi lahko spodaj navlekel še podrokavico in eventuelno plastično s Petrola proti prepihanju.

Kakšne so kaj vaše izkušnje?

Smučarske se mi ne zdijo dovolj kompaktne in varne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Darko3g pravi:

Sonce je te dni prav vabljivo, le molekule zraka premalo vibrirajo in posledično zebe v roke. Ostala oprema je kar v redu, tudi spodaj se da toplo obleči, pri rokavicah pa je problem. Te, ki jih imam so očitno dovolj tesne, da ob podrokavicah kar stisnejo in posledično ovirajo prekrvavitev. Zato razmišljam o večjih in toplejših. Pri Louisu gledan tele z dvojnimi prsti ali pa tele malce bolj znane firme.

Vzel bi pa dovolj velike, da bi lahko spodaj navlekel še podrokavico in eventuelno plastično s Petrola proti prepihanju.

Kakšne so kaj vaše izkušnje?

Smučarske se mi ne zdijo dovolj kompaktne in varne.

Dobre zimske rokavice zdržijo 5C par ur. Cena cca 100€ ali več

S podrokavicami pa imam slabe iskušnje ker:

je oviran oprijem in zaradi same debeline skupne rokavice tudi ne čutiš več dobro (čeprav podrokavica kar dobro pomaga)

se lahko zmaknejo zmečkajo naberejo, kar mi tudi ni bilo všeč.

Še največ pa pomagajo ogrevane ročke ali pa buf

ps. tui tele od luisa ne delujejo toliko slabo kot so poceni, ampak brez testiranja v mrazu ne boš vedel.

tule pa še MCNjev test in celo nekatere rokavice od 50€ dalje https://www.motorcyclenews.com/product-reviews/product-picks/top-winter-motorcycle-gloves/?fbclid=IwAR0rUA14TdLzE54wa7MRIU3mQjYV-X6pGOIMTkgxTNnP99h7uCvJTtqUIiA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Darko3g pravi:

Sonce je te dni prav vabljivo, le molekule zraka premalo vibrirajo in posledično zebe v roke. Ostala oprema je kar v redu, tudi spodaj se da toplo obleči, pri rokavicah pa je problem. Te, ki jih imam so očitno dovolj tesne, da ob podrokavicah kar stisnejo in posledično ovirajo prekrvavitev. Zato razmišljam o večjih in toplejših. Pri Louisu gledan tele z dvojnimi prsti ali pa tele malce bolj znane firme.

Vzel bi pa dovolj velike, da bi lahko spodaj navlekel še podrokavico in eventuelno plastično s Petrola proti prepihanju.

Kakšne so kaj vaše izkušnje?

Smučarske se mi ne zdijo dovolj kompaktne in varne.

Te, z dvojnimi prsti uporablja nekdo, ki je o njih pisal dve strani nazaj.

Jaz sem po kar nekaj parih različnih zimskih rokavic, pristala na teh, na sliki.

Probala sem tudi neke kombinacije usnja in umetnega usnja, pa se mi niso obnesle.

V mrazu so bile pretrde, roke so se mi notri najprej spotile, potem pa me je zeblo.

Ugotovila sem, da morajo biti čim mehkejše, ne pretesne, notranjost pa obvezno topla flanela, ali kakšen mehek pliš.

Pod te lahko dam tudi podrokavice in še vedno vozim, brez težav.

20190102_160920.jpg

20190102_160858.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kje bi dobil rokavice z zunanjimi šivi in po možnosti z daljšimi (podalšanimi) prsti? Zelo težko dobim rokavice za svojo roko, ker očitno nimam prstov po standardu :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, ProdriveR said:

Kje bi dobil rokavice z zunanjimi šivi in po možnosti z daljšimi (podalšanimi) prsti? Zelo težko dobim rokavice za svojo roko, ker očitno nimam prstov po standardu :( 

dokaj nehvaležn zaplet. Vedno probam samo rokavice z zunanjimi šivi, in teh se spomnim, da so mi mele predolge prste.

http://www.prexport.com/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=101&virtuemart_category_id=14&lang=en

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima poseben premaz za rokavice, za prste, da se lahko upravlja mobitel brez snemanja rokavic.

Ali kdo kaj ve o tem, uporablja in ve kje dobiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Je že komu na rokavicah odstopila notranja obloga? Imam leto dni stare znotraj obložene rokavice na katerih mi je odstopila notranja obloga. Problem je v tem, da je izredno težko natakniti rokavice, ker je notranja obloga zmečkana in težko najdeš s prsti v odprtine. Malo se čudno bere. :D Pa za vsako, ko jih daš dol potegneš podlogo s seboj. A se da takšne rokavice kako rešiti? Škoda mi jih je vržt stran, ker niso bile ravno poceni. Vem pa katere znamke ne kupim več. V najslabšem primeru mi ne preostane drugega kot da notranjo podlogo odrežem in jih uporabljam brez, samo spet vprašanje kako bodo udobne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, J.a.m.e.s pravi:

Je že komu na rokavicah odstopila notranja obloga? Imam leto dni stare znotraj obložene rokavice na katerih mi je odstopila notranja obloga. Problem je v tem, da je izredno težko natakniti rokavice, ker je notranja obloga zmečkana in težko najdeš s prsti v odprtine. Malo se čudno bere. :D Pa za vsako, ko jih daš dol potegneš podlogo s seboj. A se da takšne rokavice kako rešiti? Škoda mi jih je vržt stran, ker niso bile ravno poceni. Vem pa katere znamke ne kupim več. V najslabšem primeru mi ne preostane drugega kot da notranjo podlogo odrežem in jih uporabljam brez, samo spet vprašanje kako bodo udobne.

Reklamacija? Precej hitro je to odstopilo. Meni so usnjene Clover rjave barve zbledele v manj kot enem letu. Sem nesel nazaj v trgovino in sem dobil nove (sicer čez 3 mesece, ker teh ni bilo več na zalogi in so potem spomladi dali ven nov model).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem, da še imam račun. Pa tudi kupljene so bile v Motonautiki, s tistimi šalabajzerji se mi res ne da ukvarjati. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 4 urami, twom pravi:

Prodam jesenske rokavice, ker mi ne ustrezajo. Uporabljene samo parkrat.
Revit Pegasus H20, XXL, cena novih 80 (račun), dam za 40. ZS

rokavice_revit.jpg

načeloma lahko tudi tule (v tej temi) ponudiš, čeprav je bolje oglas objaviti tule:

https://motosvet.com/marketplace

ne pa prosim več odpirati nove teme za vsak del oblačila, ki ga imaš.

Hvala

ps. te rokavice sem imel kar nekaj let in so se mi dobro obnesle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

načeloma lahko tudi tule (v tej temi) ponudiš, čeprav je bolje oglas objaviti tule:

https://motosvet.com/marketplace

ne pa prosim več odpirati nove teme za vsak del oblačila, ki ga imaš.

Hvala

ps. te rokavice sem imel kar nekaj let in so se mi dobro obnesle

Sem iskal oglasni del foruma, pa ga nisem našel. Na marketpkace se pa nisem spomnil. Prodajam pa samo te rokavice, mi niso udobne za vožnjo, tako da brez skrbi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
On 1/2/2019 at 4:03 PM, DAMI34 said:

Dobre zimske rokavice zdržijo 5C par ur. Cena cca 100€ ali več

S podrokavicami pa imam slabe iskušnje ker:

je oviran oprijem in zaradi same debeline skupne rokavice tudi ne čutiš več dobro (čeprav podrokavica kar dobro pomaga)

se lahko zmaknejo zmečkajo naberejo, kar mi tudi ni bilo všeč.

Še največ pa pomagajo ogrevane ročke ali pa buf

ps. tui tele od luisa ne delujejo toliko slabo kot so poceni, ampak brez testiranja v mrazu ne boš vedel.

tule pa še MCNjev test in celo nekatere rokavice od 50€ dalje https://www.motorcyclenews.com/product-reviews/product-picks/top-winter-motorcycle-gloves/?fbclid=IwAR0rUA14TdLzE54wa7MRIU3mQjYV-X6pGOIMTkgxTNnP99h7uCvJTtqUIiA

Jaz sem zimske rokavice, pa tudi letne, že nekajkrat kupil na Angleškem Ebayu. Moja izkušnja je, da so tam rokavice precej cenejše, pa tudi kvalitetnejše od teh, ki jih prodajajo v naših trgovinah. Ko sem zadnje kupil v KMC, so se kaj hitro izrabile na dlaneh in prstih, z Ebay pa trenutno uporabljam letne že kar nekaj let brez vidnejših znakov uporabe. Je pa res da je treba malce raziskovat in ne kar prve kupit..:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kr nekaj sprobat. Je pa veliko odvisno tudi od motorja, pozna se zaščita ročk, ogrevane ročke itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zadnje vikende me precej zebe v roke, ko se vozim, temperature pa še padajo.

Katere so top zimske rokavice za adventure vožnjo (če se da brez ogrevanja)? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko si pomagaš s kakšnimi "tekaškimi" (windstoper ali podobno) tankimi rokavicami (če so "osnovne" dovolj velike) . Še lažje jih je natakniti /sneti, ker se pri "zimskih" rokavicah podloga rada "prijema" na roke (take so moje izkušnje) . Za silo pa gre tudi s smučarskimi, samo potem kakšne varnosti ravno ni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

S smučarskimi bom probal ob priliki. Za podrokavice žal nimam prostora. Bom še malo splet prebral, pa da vidim, kaj priporočajo čez mejo....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače sem jaz pred leti v Kočevju (Palma? ) kupil Komine gore tex zimske rokavice (nekaj podobnega temu: https://japan.webike.net/products/21359358.html

Sicer so majhne številke, 3xl mi je ravno prav (2xl mi je običajno ali 11-12) pa se ne spomnim, da bi me v njih kdaj zeblo ali da bi jih premočilo (res pa je da ima moj motor ščitnike ročk) . So pa precej "neobčutljive" kakšne finese v njih odpadejo.

lp

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!