Skoči na vsebino

ATV (All Terrain Vehicle) ali Quad


enigma

Priporočene objave

Ostan kar na APN-nu ker lahko začneš goorit o portnih ATV-jih šele od 250 cm dalje in v cenovnem rangu + 2 MIO. Če si pa misliš kupit 50 ccm ATV je pa to bolj en jajc ki še v breg ne gre. (verjemi mi). Ko bo prišla pomlad te vabim na predtaitev ATV kjer boš lahko sprobal vse (50, 150, 250 in 650) pol se boš pa mal lažje odločil.

Aja - včeraj smo se vozilo po okoliških travnikih. ATV rules na blatnem na asvaltu je pa bolj poden.

Smem samo prašat...

bo ta prireditev odprtega tipa in bo na veliko razglašeno tukile po forumu o prireditvi...mene namreč ATV ful zanima,sm stvar tud neki že prevozu tko da če je zastojn fura sm takoj za :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar bo odprtega tipa in bo kakšen teden/dva predhodno najavljena. Hrana, pijača, ATV-ji pa bodo popolnoma brezplačni. Sisel takih predstavitev je približati ATV čim širši množici. (tudi potencialnih kupcev navsezadnje)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tako so mi poslali iz zakona prepisan odgovor:

Spoštovani,

Na podlagi določbe 174. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni

list RS, št. 30/98, 61/00, 21/02 in 67/02) morajo biti motorna in priklopna

vozila udeležena v cestnem prometu:

-registrirana in imeti prometno dovoljenje oziroma veljavno prometno

dovoljenje za začasno registrirano vozilo ali če imajo veljavno potrdilo za

preizkusno vožnjo;

-označena s predpisanimi registrskimi tablicami ali preizkusnimi

tablicami, ki so izdane za njihovo označitev;

-tehnično brezhibna in predpisano označena z veljavno nalepko za tehnični

pregled;

-obvezno zavarovana.

Kot ste v vprašanju navedli, gre za lahki štirikolesnik, ki se kot tak

registrira. Lahki štirikolesnik se ne more registrirati kot traktor, če je

v deklaraciji proizvajalca določeno, da gre za lahki štirikolesnik, ravno

tako ga ne moremo enačiti z motokultivatorjem.

Lep pozdrav,

Služba za odnose z javnostmi MNZ

Ampak odgovorili pa so! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar bo odprtega tipa in bo kakšen teden/dva predhodno najavljena. Hrana, pijača, ATV-ji pa bodo popolnoma brezplačni. Sisel takih predstavitev je približati ATV čim širši množici. (tudi potencialnih kupcev navsezadnje)

lp

Super...če bo le možno se z veseljem udeležim prireditve :OK:

No glede mene kot potencialnega kupca bom pa tkole reku...sem potencialni kupec ker sm stvar že parkrat vozu in mi je ful zanimivo sam zdaj ko sm še dijak nimam finančnega stanja na tako visoki ravni da bi si privošču kaj tazga---upam pa da bom v prihodnosti tud jst imel ATVja B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kolega kljub temu ne more registrirat svoje yamahe 450.

Prvič zato ne ker Delta team (ali kdor koli že ) ne napiše homologacije, drugič pa mislim da zato ne ker ima nekaj čez tistih 15kw. Pa dobesedno res živi v Rovtah.

Smo poskušali tudi preko vez pa ni šlo :hmm: (veze da, MNZ skenslalo :wacko: )

Kaj mu še ostane O:-)

daš 2 mio, zato da gledaš stroj v garaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha delta team ja.tle v krškem so.lahko jih grem osebno prašat če želiš...

pa naj se fura,samo ne po cestah (kakih večjih).če ga pa smrkci lovijo pa gasa v hosto pa v breg :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma če maš saj 1 dan izkušenj na ATVju pa če si kolkrtolk sposoben ni policajčka da te ujame...samo razbit se ne smeš O:-) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blem pri tej stvari je ta, da naša zakonodaja omejuje moč, do katere se ti stroji štejejo za štirikolesnike. Kar je močnejše je izven zakona oz. ne vem še čisto jasno, kako mora biti urejeno, da se štejejo za delovne stroje, kar nedvomno so in se kot taki uporabljajo v svetu in ne vem zakaj se ne bi tudi pri nas.

Dobro, s tem ne mislim tistih tekmovalnih, ki imajo isti status kot cross motorji in so namenjeni le pisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evil Penguin: če se boš kaj mimo vozil pa jih vprašaj kako registriraš 450ccm delovni ATV. Ne vem točnega naziva, saj jih itak nimajo cel bataljon. bi bilo prav zanimivo videt njihov odgovor. (najbolje bi bilo da bi tako naredil kot HHV na MNZ)

Sicer pa ni problem policajem zbežat s tako zverino (jih bodo takoj tudi oni nabavli, puch je preglomazen), ampak njemu ni treba bežat , saj itak tako živi v Rovtah, kjer je PP vsaj 10km stran in policaji pridejo samo po nesreči v Rovte.

On bi rad registriral zaradi tega da bi bil krit pri morebitno povzročeni škodi(je dovolj drago plačal v svojem življenju ker tri tedne ni bil niti dijak niti vojak)vmes pa :wacko: :doze: ) ker takrat pa ti ponavadi ne rata spiz..., pa tud zakaj bi.

Lahko se vozimo s traktorji, z motokultivatorji, z rovokopači, kombinarkami, z vsem lepo legalno po cestah, samo s temi ATV pa je težava.

Bo treba res drugič ob sprejemanju novega ZVCP malo bolj pritisnitina oblikovalce zakona da ne bomo samo o otroških sedežih na motorjih govoril :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom vprašal ko bom šel mimo!

jst sm enkrat vidu ATVja,vlke ko svinja,skori tko kot kakšen manjši avto in je mel tablice.ne vem kje je to blo,ampak sem ziher da sem nek vidu.

pa enkrat sem tudi v Laškem vidu ATVja,yamaho,ko se je edn z njem čez pločnike premetavu.mislim da tisti ni imel registracije.zanimivo bi blo zvedet kako je unmu s tistem tavlkem ratalo ga registrirat <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tle pri kros progi na Lavrci sposojajo ATVje in vem da majo enga okol 250ccm registriranga,enga 450 registriranga(oba bolj športno-delavna)pa enga suzukija okol 600ccm pa men se zdi da je tud registriran sam nism sigurn...pa je športn pa ful kojnu ma :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alora!

Glede registracije ATV-ja vam povem lahko da sem vozil registriranega Bombardier-ja Outlander 400. Imajo jih v Ski&sea v Celju. Tam so mi ga posodili za 1 dan in sem se vozil tudi po cesti, doživel kontrolo s strani policistov, pokazal prometno. Vse je bilo v redu. Edino policisti so bili mal začudeni s čim se vozim.

Glede registracije in homologacije vam pa v Ski&sea lahko vse povedo.

Pa še web: www.ski-sea.si

LP

Bremsenlos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kymco-tov model KXR 250ccm z 12,5kw je tudi možno registrirati za vožnjo z motorjevo tablico pa ga moraš priti registrirati dopoldne, da uradniki pokličejo v LJ in tam potem spremenijo številko iz avto tablice na motor tablico

KYMCO KXR 250

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Se opravičujem ker obujam staro temo, vendar me zanima ali lahko vozim ATV-ja z izpitom A kategorije??

Popravljeno . Popravil maher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem ker obujam staro temo, vendar me zanima ali lahko vozim ATV-ja z izpitom A kategorije??

Za ATV potrebuješ izpit "B" kategorije... :yes:

Popravljeno . Popravil Radsails
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 50 cc je dovolj kategorija H - skuter in 14 let. Za več kot 50 cc, torej tudi 125 cc (sicer v točno v tej kubaturi ni nobenega štirikolesnika na trgu), pa je potrebna kategorija B in torej 18 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Pozdravljeni !

Ker sem opazil , da se par ljudi spozna na atv-je me zanima če mi lahko kdo pomaga .

V bližnji prihodnosti si želim kupiti ATV Polaris Outlaw ali predator , pa nimam pojma kje kupit in kam se obrnit ... Mora biti pa homologiran .

Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem ! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!