Skoči na vsebino

Africa Twin ali Super Tenere


Jason

Priporočene objave

Ja, Honda Africa Twin ali Yamaha Super Tenere 750.

Motorja se mi zdita zanimiva (privlacna) in tudi zelo podobna.

Z nobenim nimam nic izkusenj. Videl sem le , da je Yamaha malo mocnejsa (60 KM proti 70 KM)?

Kdo bi mi torej kaj vedel povedati o omenjenih motorjih. (Ce ne o obeh, pa vsaj o enem.)

LP, Jason

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yam vec pije in ima nekaj problemckov (regler,izpuh...),drugace ti pa lahko stenere vec pove o njej,ali pa poisci malo po temah.

a-twin je pa itak pojem potovalnega motorja.n motorrad-u so imeli pred parimi leti izcrpen test tej dveh motorjev.

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor je imel možnost vozit oba motorja, se je odločil za AFRICO- vsaj tisti, ki jih jaz poznam. Baje je dosti boljša v ovinkih, ter dosti bolj komot. Poleg tega STENERE že par let ne izdelujejo več. Za kak resen teren pa ti motorji niso.

Sam bi se odločil za AFRICO.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal popolnoma enako kot BRANE.Tisti ki imajo afriko...je ne morejo prehvaliti!

Sem pa že vozil tenere...pa nisem biu posebno navdušen....mi je malenkost previsoka......pa tudi zvok mi ni bil najbolj všeč......PAČ STVAR OKUSA.

kAR SE TIČE CEN..........nimam pojma!!!!

Zmanjšajmo število nesreč na cesti....vozimo po pločniku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem lastnik Super tenere. Tudi sam se nisem mogel odločiti, katero bi kupil, piko na i je pravzaprav dalo to, da sem našel RES dobro ohranjeno ST (saj men se zdi da je). Mi je všeč to da je res močnejša in hitrejša, ker pa mam skor 190 cm, mi pa tut višina ne dela težav. Ko sem snel zadnji kovček ter šel na avtocesto in se čisto ulegel in - gas do konca, je števec pokazal malo čez 200 km/h. Se pa od 180 dalje vse skupi kar malce guga, ampak sem si reku, kar bo pa bo. Poraba pa od 5l pa tudi 9 je že bla.

Mal prilagajanja je zahteval tudi menjalnik, da ne naredi klonk glih ob vsakem prestavljanju.

Ja pa tudi vibracij je mal več kot na AT, samo me ne moti, če je vse prišraufano tako ko treba da ne rožlja.

Ja kaj čem zdej hvalit, če te kej več zanima sam vpraš, zarad mene lahko tut probat prideš če bo še kak topu dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja yamaho so že pred leti nehal delat tako da je vprašanje nadomestnih delov -vsaj če jo misliš vozit še en lep par let.Honda pa se še izdeluje v obliki izpred parih let tako da glede servisiranja ne bo problemov.Se mi zdi da prihaja v kratkem na trg spremenjena Africa???!¨Torej odločiti se moraš pa sam.Ja pa še to-Honda je zakon!!

Ob nakupu ene ali druge ti želim veliko sreče!

Lp Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede rezervnih delov pri japoncih sploh ni panike za masovne modele nazaj do kaksnega 1985-leta.vsaj na japonskem jih se imajo na zalogi,veliko jih je tudi v evropskih in ameriskih skladiscih.

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem iz Krškega in pri Delta teamu so mi zagotovil da ni in še lep čas ne bo nobenih problemov z deli, pa še dragi niso v primerjavi z hondo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sam sem lastnik Afrike in moram reči ,da sem z motorjem zelo zadovoljen.Motor sem kupil spomladi in poznam njegovo zgodovina ,je pa l.1996 in je imel prevoženih cca. 30 000 km , sam sem jih naredil še 11 000.Zanj sem dal 10.000 DEM , kar naj bi bila zelo realna cena glede na optimalno ohranjenost.Na motorju do sedaj ni crknilo še popolnoma nič (povdarjam ,da motor poznam že od začetka) ,pa tudi olja ne pupa več kot je normalno.Osebno mislim ,da mu malo manjka moči (če se vozita dva ali za visoko hitrost na avtocesti),za po kratkih ovinkih je pa prava igrača (kljub teži) in z lahkoto pomedeš s plastiki.Zadnjič sem bil z njo na Grobniku (prvič v življenju sploh) in je bil to čisti užitek ,samo ves čas so se prevračali ,tako da sem celo popoldne spravil skupaj samo 20 krogov ,pa sem na koncu sprevil skupaj čas 1:59,00 ,ob tem da gre čez ravnino samo 165.Če ti kaj ne podvalijo je to odličen motor ,sam cena precej držijo ,kar pa ni slabo ,ko jo prodaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja, Honda Africa Twin ali Yamaha Super Tenere 750.

Motorja se mi zdita zanimiva (privlacna) in tudi zelo podobna.

Z nobenim nimam nic izkusenj. Videl sem le , da je Yamaha malo mocnejsa (60 KM proti 70 KM)?

Kdo bi mi torej kaj vedel povedati o omenjenih motorjih. (Ce ne o obeh, pa vsaj o enem.)

Superco sem nakratko opisal na http://www.motosvet.com/forum/topic.asp?wh...W=&TOPIC_ID=267

LP G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Se mi zdi da prihaja v kratkem na trg spremenjena Africa???!¨Torej odločiti se moraš pa sam.Ja pa še to-Honda je zakon!!

Ker sem tudi sam velik fan Africe Twin, sem se v četrtek pogovarjal z direktorjem prodaje v Honda UK... Pravi, da "Africe ne mislijo posodabljat... Za šminkerje so itak naredili Varaderota..."

Je pa res, da ni bilo nič formalno rečenega. Tako da... Keep guessing!

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam kot dolgoletni voznik motorčkov (cca 11 let), sem preizkusil oba motorja, tako Super tenere, kot tudi Africo.

Vozne lastnosti-skoraj identične, malenkost boljša poza na Africi, zmogljivost boljša Super Tenere, zavore-prednje na Super Tenere obup in največja pomanjkljivost, menjalnik veliko boljši na Africi, trpežnost-ni dvoma Africa-the best, rezervni deli Africa-No problem, ker jo še vedno izdelujejo

ODLOČITEV-NI DVOMA- AFRICA TWIN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

zmogljivost boljša Super Tenere, zavore-prednje na Super Tenere obup in največja pomanjkljivost, menjalnik veliko boljši na Africi,

Afrike nisem nikoli vozil, za menjalnik dobro vem da je na ST slab.

Sicer sem že slišal pripombe glede bremz na ST, baje pomaga zamenjava bremzlajtnge s pleteno iz jekla (stahlflex?).

Ampak kake bremze more met potem afrika, da so toliko boljše od ST, mi pa ni jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O.K- če zamenjaš lajtnge Stahlflex ali Lucas, in obenem še mehkejšo različico zavornih ploščic, potem je razlika sigurno očitna. Pri zaviranju pa imajo pomembno vlogo tudi zavorni diski!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry,zaradi pomanjkanja časa (se mi mudi pod britev k frizerki, frizurca gre na balin zaradi stave pri včerajšnjem fuzbalu) sem topic samo bežno preletel. Moj dober prijatelj in zelo, zelo izkušen motorist (btw cca.200kkm) še zdaj žaluje za twinko. Ima zdaj Varaderko, hiter je z njo kot hudič, ampak previ, da se mu preveč ziba. Zame so enduroti nekaj z drugega planeta, ampak po njemu sklepam, da mora biti Afrika, če so ti taki motorji pri srcu, res prava "makina".

No pa en LP (pi..., frizerka bo huda!)

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ST nisem nikoli vozila, zato pa sem Africo (z bratrancem sva naredila na njej kar nekaj skupnih kilometrov). Meni osebno je sicer malenkost pretežka vsaj za kake premike pri majhni hitrosti, samo med vožnjo je pa prav fajn. Saj ne, da bi lahko dala kako hudo kompetentno oceno, ker sem le začetnik z motorjem, samo jst sm z mojo TA fuuuuuuuuuuuuul zadovoljna TA in AT pa sta sestri in tukaj ni treba več dosti dodajat. Se mi zdi.

Honda rulz.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno kaj naj bi blo pri ST z bremzami tako narobe. Saj men se zdi da na mojmu dobro delajo, mogoče mam predelane tko ko ste že omenjali, bom res pogledu. Sem imel priliko probat AT in ST v razmaku nekaj ur in so se mi bremze boljše zdele pri ST, ne rečem kar se obvladljivosti motorja tiče je AT mogoče malce bolša, ali je bil pa to lažen občutek, v glavnem, velikih razlik jaz nisem opazil. In ko se človk privadi je ST dobesedno super. Sicer pa če koga zanima si lahko o ST in AT kej prebere tut na BIGTRAILBIKE.COM, fajn stran in tam glede na izkušnje voznikov piše da ma ST celo boljše bremze :?: :? .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se peleš z mačico pa tviksom, so tut bremze na ST čist u redu.

Sem ponosni lastnik STjke kake tri mesce pa bi res kej težko še kej pametnega reku.

Sem pa nekje prbrau da ST eden, če ne ravno yamahin najgrši motor.

A je vam tut tko zlo grd? K men je naravnost lep.

Mogoče k je moj otrok.

Prvic sploh ni najlepse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!