Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

mene že kr neki časa boli vrat, še posebej ko grem z "večjo" hitrostjo 90+ čez kako luknjo!

Kaj bi mi pomagalo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznja s 50 kilometri na uro? ;)

Ce sumis, da imas utrujene/nategnjene misice, se oglasi pri svojem zdravniku in prosi za Schantzovo (mislim, da se napise tako) ovratnico. To je tista zadeva, ki jo dobis po prometni nesreci. Nekaj dni jo nosis, vrat lepo pociva, saj ti glava "cepi" na podpori in moralo bi biti bolje.

Lahko pa, da si si priprl zivec. Tukaj pa nic ne pomaga, samo cakanje, da se sam premakne nazaj. :(

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaje za vrat kadar nisi na motorju!!! ;)

Primeš glavo od spredaj,zadaj, s strani in vedno si jo podpreš z roko nato pa se z glavo upiraš 'navidezni' sili!!Tako okrepiš mišice in se verjetno izogneš bolečinam!!!! :unsure:

No pa povej če kaj pomaga!!So bolečine posledica kake nesreče????? :o

Ciao,by Pero

PS:Al pa še tole.....ne se tok vozt po luknah!!!!!!! :P ;) :D :) <_< :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelji okoli luknje! ;)

the short version:Sicer je pa dobro imeti nekaj podobnega kot sem jaz nabavil prednedavnim! (ne vem kako bi jo drugače poimenoval)Kombinarana zadeva: Hrbteničnik z pritrjenim cca.15cm širokim trakom, ki izpade kot nekakšen ledvičnik in se zapenja z velcro! Poleg tega ima še elastične naramnice in vse skupaj izpade kot nekakšen tesno prilagajoči se nahrbtnik! Imam občutek, da deluje nekako "kosmodiskovsko" :D in me drzi skupaj. Prej me je namreč nekaj časa matral kriz! Lahko, da imaš napačno čelado!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene že kr neki časa boli vrat, še posebej ko grem z "večjo" hitrostjo 90+ čez kako luknjo!

Kaj bi mi pomagalo??

Potozi se izbranemu zdravniku... :)

Se mi zdi, da tale forum ni najbolj strokoven na podrocju za kar isces pomoc. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

furam krajše fure(10-70 km), hitrost okrog 100, in ko grem čez kako luknjo me pošteno zaboli vrat, po moje je zarafi tega, ker mam med čelado in jakno luft, kamor piha not, to na zadnjem delu vrata!!

bom res en dan šel k zdravnici, samo una bo rekla naj prodam motor!! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te zaboli vrat samo takrat, bi rekla, da imaš morda probleme z vretenci in mišicami. Namreč mene boli vrat oz. kar cela hrbtenica......problemi z vretenci in mišicami.....vsi mi svetujejo samo telovadbo.....ker okrepiš mišice okoli vretencov......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z vratom se ni za zajebavat ...pejd k doktarju in mu povej za kaj gre...a si imel pred kratkim kako manjšo nesrečo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom res en dan šel k zdravnici, samo una bo rekla naj prodam motor!! :(

Ne cakaj in ne odlasaj obiska pri zdraviku/ci.

Ce pa ti rece, da prodaj motor potem ni zdranik/ca ampak diler z motorji :)

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

furam krajše fure(10-70 km), hitrost okrog 100, in ko grem čez kako luknjo me pošteno zaboli vrat, po moje je zarafi tega, ker mam med čelado in jakno luft, kamor piha not, to na zadnjem delu vrata!!

bom res en dan šel k zdravnici, samo una bo rekla naj prodam motor!! :(

In kaj ma veze zdaj luknja z luftom? A ti voziš čez kakšne luknje, ki ti pihajo za ovratnik-vetrovniki al kaj? Mogoče si prepih fasal? Kupi si ovratnico od "Bikers" iz windstopper materiala! Ti si iz obale a ne? Poglej v Moto sport!

Če imaš preščipjlen zivc, si najdi dobrega kiropraktika-V zusterni je eden! Če ti zdravnica reče, da prodaš motor, ji reči: Vi pa poklic zamenjajte! Čau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne boj se, da bi ti rekla/el da prodaš motor...če ti to reče pol brš zamenjaj zdravnika ker ne obiskuješ dobrega....ma brez straha...kiropraktik je tud dobra ideja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....ma brez straha...kiropraktik je tud dobra ideja.....

Upam, da ima mocno voljo in zeljo poslusati pokanje, hrskanje in lomljenje lastnih kosti :)

Sploh pa sam naj ukrepa po najboljsih moceh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fak ej, se mi zdi kot da mam 70 let, po vaših nasvetih!!

nisem mel nobene nesreče!

J, kaj ma luft veze?? valda da ma, v vrat mi piha zrak, po moje je to vzrok! zaboli me pa ko grem čez kako luknjo!!

kolko pa stane ta windstoper??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Nazaj malo prečitaj, mah nič no, samo malo nerodno izrazeno ;) Tale stvar ni po mojem nič več kot 5000. Imam pa se ne spomnim koliko sem dal! Jaz sem to dobil v motomaniji! Imajo pa kar nekaj robe te vrste v moto sport nasproti mercatorja! Če nima na zalogi, naroči iz kataloga-abracadabra presto par dni in ima! Še vedno mislim, da se moraš prepričat ali imaš pravilno številko čelade, ker ko greš čez luknjo, in da je slučajno prevelika "tudum" efekt-samo ideja! Pa za kiropraktika sem tudi mislil resno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čelada je že vredu.

alora si bom res kupu ta windstoper, ko bo dnar!(danes sem peljal motor registrirat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš denarja, ta trenutek, za windstopper, si poskusi imisliti ovratno rutico. Morda bo že to pomagalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kocka, po mojem si samo prepihan.. Odlično pomaga una zadeva... (ki si jo daš preko glave in zgleda kot tisto kar majo duhovniki okrog vratu in ma zadrgo..)- a ma to ime? :rolleyes: Če kdo razume na kaj mislim, naj mu razloži prosim. Zadeva je strašno koristna in mene sedaj bolijo le še zapestja- (nevemkako ne maram rokavic.) <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to mu jaz govorim, taka duhovniška, spredaj ima kot slinček, zadaj zadrga in dolg trak, ki igra vlogo ročaja s katerim potegneš zadrgo navzgor. Predel zadaj anatomsko krojen malo višje, torej, da ti pride do pod roba čelade! Al pa kot so rekli eno ruto: Znoj+veter=aircondition direkt na vrat!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fari temu pravijo krogeljc.

Sicer je pa zadeva super in jo nosi moja boljša polovica. Kupila sva jo v Polu, firma je Rukka in bila je precej draga. Če me spomin ne vara kar čez €100.

Jaz pa sem si kupil en usnjen ovratnik, ker sintetika na chopper pač ne paše. Rutke iz blaga so pa bolj lari-fari, ali pa si je jaz ne znam dobro namestiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neck tube!

Nekaj lazjega za poletje

neck_lw.jpg

obstajajo različni

fmaeblka.jpg

Kocka! Ta rdečo zgoraj sem videl v motomaniji, poceni!

ne rabiš pokrit brade!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nastavi vzmetenje (če lahko)... ko sem imel dušenje zadnjega amortizerja nastavljeno za dva in se peljal sam, sem imel podobne težave ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bom nabavu, sem najdu 10 jurjov v predalu :) :)

samo problem je ta, da ko me vrat ne bo več bolel me bojo zobje, potem pa gležnji, kolena,... :angry:

hvala vsem za nasvete, pa ko se ustavte na bencinski v šmarjah in vidite dtjko pod drevesom pri wcju pozdravte unga "mulca"(mene) ki tam dela!! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v HMC sem nabavu podkapo windstopper, 6 čukov, je pa za celo glavo notr utaknt, k terorist

windplus.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!