Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

a ima kdo izkusnje z cloverjevim scitnikom, ki ga je sicer potrebno naknadno kupiti? Me zanima razlika med tistim, ki je bolj trda varianta in tistim ki je iz enga kosa (ala pena), ce sem prav prebral, trdi scitnik (rebrasti) pri udarcu s silo 50J prenese 34N sile, penasti pa pri istem udarcu le 20N,.....kaksne izkusnje z raznimi materiali??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo izkusnje z cloverjevim scitnikom, ki ga je sicer potrebno naknadno kupiti? Me zanima razlika med tistim, ki je bolj trda varianta in tistim ki je iz enga kosa (ala pena), ce sem prav prebral, trdi scitnik (rebrasti) pri udarcu s silo 50J prenese 34N sile, penasti pa pri istem udarcu le 20N,.....kaksne izkusnje z raznimi materiali??

punca ima penastega od Cloverja in je tud zadovoljna....sej na otip ni tako mehak kot bi človek sklepal...po moje zaščiti dovolj....tud veliko takih ščitnikov sem vidu...Tadej ma istega mende.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da bi bilo v redu, če bi se oglasil kdo, ki je bil na tleh z kordura jakno z vgrajenimi ščitniki.

LP

Evo bila na tleh s takšno jakno ... naredila eno salto z motorjem, malo rila po travniku in končala z izpahom desnega komolca ... če ne bi imela ščitnikov v jakni bi bilo verjetno dosti hujše. Jakni ni bilo nič, razen tega, da je bila malo zelena in rjava od trave in zemlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me, me, pick me, pick me.

Sem bil z iksovo jakno in hlačam na tleh (30-40 km, asvalt). Jakna nič, sam mal umazana, na hlačah pa en podrsan knof (plastika po robu zdrsana do kovinskega dela knofa), ostalo pa nič.

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da bi bilo v redu, če bi se oglasil kdo, ki je bil na tleh z kordura jakno z vgrajenimi ščitniki.

LP

poglej malo v temo "nesrece 2003". ce se se spomnim sem tam kar podrobno opisal moje srecanje tretje vrste.

nikoli vec kordure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima ali je mogoče dobiti ščitnike, ki se pritrdijo direktno na telo

(z ježki, kot npr. za rolanje), ker imam usnjeno jakno brez ščitnikov, jakna pa nima žepkov za vstavljanje le teh. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si pred kratkim kupil tole jakno. Zaradi zaprtja neke trgovine v nemčiji je bilia znižana iz 53k na 19k :yea2: Ima tud ščitnike na ramah pa komolcu in dol po roki. Opazil sem pa tud da ma na hrbtu prostor za ščitnik. A je to to? Takšna zadrga je. Kolk pa pride takšen ščitnik?

post-22-1081622008.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<_<

jst mam sicer dvodelni kombinezon sam sem odstranu ščitnik na hrbtu, mam pa zmerej gor hrbteničnik pa je ful ok. Neki časa sem mel oboje, pa sem se počutu kot v restu. Kot bi mel gor vesolsko obleko. Sicer pa sem hrbteničnik od proteca kupil v TMR-ju za 14k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

na imotu, sicer je lanski model pa je bil 500 EUR, letošnji pa je bil mal drugačne barve, isti ščitniki za 1300 EUR. No jst sem vzel tega k se je nekak najbolj rimal na ktm barvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da bi bilo v redu, če bi se oglasil kdo, ki je bil na tleh z kordura jakno z vgrajenimi ščitniki.

LP

Evo, jst sem plužu s tako jakno po asfaltu :D .

Kar se ščitnikov tiče lahko z gotovostjo rečem, da so opravili svoje delo. Kordura pa ni zdržala. Hlače (iz istega materiala) so pod kolenom čist uničene. Šlo skozi korduro, podlogo in še skozi kavbojke. Jakna je raztrgana po rokavu (tam, kjer sem drsel prvih nekaj metrov).

Na srečo ima moja jakna tudi na zunanji strani obloge - iz kevlarja na ramenih in iz neke mehke plastike po celotnih rokavih. Tako, da sem potem drsel po tem materialu, ki pa je preživel.

@Ice:

Nisem našel te teme... kaj je tebe razočaralo pri korduri? Kakšna alternativa (razen usnja)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali je mogoče dobiti ščitnike, ki se pritrdijo direktno na telo

(z ježki, kot npr. za rolanje), ker imam usnjeno jakno brez ščitnikov, jakna pa nima žepkov za vstavljanje le teh. :hmm:

Direkt za na kožo sem vidu samo komolčnike, ful dobre in nikakor ti ne zdrsijo s komolca, ker majo spodaj gumo ki se ti prime na kožo. To je mel ''Kropfitch''(Avstrija) Za kkšn drug del telesa ga pa še nisem vidu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejsnji vikend je Brane Legan v kamniku ravno pokazal tako zadevco. V bistvu je mrezasta srajcka na kateri so vsi zivi scitniki (komolci, ramena, hrbet, prsni kos), in vsak od teh scitnikov se potem z jezkom pritrdi na telo (saj bi se mrezica ob padcu strgala). Taka stvar sploh ni vroca in jo imas lahko tudi pod trenirko ce je sila. Enako obstaja tudi v obliki hlac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je mrezasta srajcka na kateri so vsi zivi scitniki (komolci, ramena, hrbet, prsni kos), in vsak od teh scitnikov se potem z jezkom pritrdi na telo (saj bi se mrezica ob padcu strgala).

Eno tako mrežasto z vsemi ščitniki mi je v TC-ju kazal, sam so bili ščitniki pritrjeni na mrežico, ježkov ni imela. Cena je bla pa tud 30 tisočakov. Sicer dobra zadeva, ampak preblem kaj dat na kolena. (ščitnike za hokej :grim )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Motorske ščitnike za kolena, ki gredo na golo kožo ali na spodnje perilo imam na prodaj.Vgrajeni so KNOX CE-testirani ščitniki.Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Motorske ščitnike za kolena, ki gredo na golo kožo ali na spodnje perilo imam na prodaj.Vgrajeni so KNOX CE-testirani ščitniki.Zoran

preberi pravilnik (oglasevanje prepovedano!) in uporabljaj male oglase!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al si mislu rect da sportniki pac uporabljajo preizkuseno dobro motoristicno opremo :hmm:

Ma ne, sam tud športniki nimajo kombinezonov, kamor bi se dalo zadevo prilimat, ma pa vsak šport specifične padce in zato so pač naredili eno mrežco za vse potem pa dodajaj-odvzemaj kot ti je volja.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno tako mrežasto z vsemi ščitniki mi je v TC-ju kazal, sam so bili ščitniki pritrjeni na mrežico, ježkov ni imela. Cena je bla pa tud 30 tisočakov. Sicer dobra zadeva, ampak preblem kaj dat na kolena. (ščitnike za hokej :grim )

Sej tista zaščitna zadeva na Legnovih predavanjih v Kamniku je bla iz TC-ja in imela je pasove za pritrditev oz. ježke, prisoten prodajalc od TC-ja je pa reku da je cena 26 kSIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole mrežasto zadevo dela Dainese za športnike (bord pa tko), sam ma občutek da je hudo draga.

lp

Rudi

Tisti D. ščitniki za športnike so bele barve. Motorističini (močnejši) pa črne barve.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!