Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

Menim, da bi bilo v redu, če bi se oglasil kdo, ki je bil na tleh z kordura jakno z vgrajenimi ščitniki.

LP

Tud jest sem drsal s korduro in kavbojkami - oboje znamke spidi. Korduri sem predhodno (inteligentno) istaknil ščitnike (čez komot ga ni), tako da sem si potrgal vezi na rami. Sicer pa je kordura dobila čisto majhno luknjico katere robove sem potem zažgal s fajercajhom, da se ne cufa in jo še danes (z vgrajenimi ščitniki) uporabljam. Ne vem v čem bi bilo usnje boljše.

Moto kavbojke so iz bombaža ojačanega s kevelarjem in podložene na kolenih. S temi kavbojkami sem skratka priletel na koleno, strgal gornji material, ne pa ojačitve. Koleno me začuda ni niti bolelo. Tako sem ugotovil, da so moto kavbojke optimalna kombinacija med udobjem in zaščito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto kavbojke so iz bombaža ojačanega s kevelarjem in podložene na kolenih. S temi kavbojkami sem skratka priletel na koleno, strgal gornji material, ne pa ojačitve. Koleno me začuda ni niti bolelo. Tako sem ugotovil, da so moto kavbojke optimalna kombinacija med udobjem in zaščito.

katera fima/model?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam Jeans iz Louisa(žal so dobavljivi samo še po pošti).Imajo le podaljšane modele.Koleni in kolki so varovani z Aramidom, v žepe za ščitnike pa sem vstavil ščitnike iz Hein Gericke-ja ki so tanki vsega 6mm in so CE potrjeni(posebna struktura porazdeli silo udarca).Hlače so sicer dokaj težke, vendar zelo udobne 40EUR.Tudi Hein Gericke ima jeans opremo,cena hlač je 50EUR.Pri nas izdeluje v Mozirje eden motorski jeans(http://www.west-blue.com/)cena pa je ista kot pri dragih znamkahcca 25.000 sit.Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

js sm lani kupu ledvični pas dainese za slabih 90eur pa mi je letos že šou u kurac tisti ježek(spodnji). A je meu kdo že podobne probleme?Pa a bi se dalo to kako popravt?

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm lani kupu ledvični pas dainese za slabih 90eur pa mi je letos že šou u kurac tisti ježek(spodnji). A je meu kdo že podobne probleme?Pa a bi se dalo to kako popravt?

:hmm:

kaj pa tole...

Želva

...ali pa tole...

Bionic Jacket

Prvi izgleda še v kratkih rokavih lepo :)

lp

TSC LABA d.o.o.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm lani kupu ledvični pas dainese za slabih 90eur pa mi je letos že šou u kurac tisti ježek(spodnji). A je meu kdo že podobne probleme?Pa a bi se dalo to kako popravt?

:hmm:

Imam isti dainese ledvični pas - želvo že 5 ali 6 let. Res je, da se je v tem času večkrat skrčil, predvsem pozimi (beri rad jem). :grim :grim :grim

Tvoj problem je povsem enostavno rešljiv:

- pojdi k kolikor toliko dobri šivilji in naj ti našije nov "ježek", pa bo vse po starem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam isti dainese ledvični pas - želvo že 5 ali 6 let. Res je, da se je v tem času večkrat skrčil, predvsem pozimi (beri rad jem). :grim  :grim  :grim

Tvoj problem je povsem enostavno rešljiv:

- pojdi k kolikor toliko dobri šivilji in naj ti našije nov "ježek", pa bo vse po starem.

ej hvala rešu si mi 20k :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tnx sam kaj si mi s tem htew povedat d rabm nov ledvični????? :?

Eh, oprosti, ni bilo tako mišljeno, le odgovor je bil na napačen citat...bi moral biti splošen odgovor

:slap:

lp

TSC LABA d.o.o.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da bi bilo v redu, če bi se oglasil kdo, ki je bil na tleh z kordura jakno z vgrajenimi ščitniki.

LP

Pri cca 50kmh padec po grobem asvaltu (tržaška v lj), cordura je nardila svoje - sem jo odnesu brez odrgnin, cordura je šla pa na servis (bla strgana do ščitnikov, dalje pa ni šlo.. ) - šlo je pa za Wintex Sahara hlače in First jakno, oboje z vgrajenimi ščitniki. Sicer sem mel nategnjene ramenske vezi, ampak mislim, da v usnju zgodba z ramo ne bi bla nič drugačna ;)

Kako bi blo v pri večji hitrosti ne vem.. drugače se kljub dobrim izkušnjam s corduro nagibam k usnju :yea2:

takojkobojofinancedopuscale.press

Popravljeno . Popravil Mike_E_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Odlocim se kupiti zelvo (zascito hrbetenice), oglasim se v TC MOTOSHOP na Leskovskovi, povejo mi da to imajo, vendar ko prodajalec odpre neugledno vrecko v kateri je zapakirana zadeva, mi prvo pade v oko, da niso prilozena nikakrsna navodila ali deklaracije. Na moje vprasanje, ce ima zascitna oprema atest, prodajalec ne samo da ne ve ce ga ima celo ne ve kaj to je :eek: . Ugotovimo da CE nalepke-nasitka ni, torej je ZASCITNA oprema neatestirana in kot taka lahko celo nevarna za uporabo, vendar se v TC MOTO SHOP ne sekirajo, vazno je dobiti poceni robo in jo prodati. Torej bodite pozorni pri nakupih motoristicne opreme, ker ni receno da je to edina oprema brez atesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvaljenje TC Moto Shopa, si lahko prebereš pa tule

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želvice si najprej oglej na spletnih trgovinah in straneh proizvajalca, da dobiš občutek. Nakar dobro kupi in ne šparaj! Ta zaščita je poleg čelade najpomembnejša. Če zlomiš nogo, je sranje, če pa hrbet, je sranje na kubik! Uporabljam Wintexov najdaljši ščitnik, pa še imam občutek, da je prekratek.

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupil dainese za 31000 sit z popustom na stalnost, v nedeljo naredil 950 km in bil prezadovoljen, nisem se potil, nic me ni zulilio, zadeva ima atest, torej je vsaj nekaj moznosti da me zasciti. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Mene pa zanima vaše mnenje glede alpinestars-ovega TECH RACE PROTECTOR-ja!

Majo ga v TSC Laba za 28.600sit.

Glede na to da sem še zelen, me zanima če za manjši dnar dobim kaj boljšega oziroma primerljivega... :?

Drugače pa mam supermoto...

post-11755-1151529595.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi cena kar ok, glede na to da je Alpinestars, kjer je kvaliteta zagotovljena. Se pa na trgu zagotovo najdejo tudi cenejše, enako kvalitetne zadeve. Problem je le v tem, da je ponudbe iz nižjega cenovnega razreda precej in vse zagotovo ni kvalitetno.. Jaz imam npr. Auresov hrbteničnik za 12.000sit, pa je tudi po treh letih uporabe še kar v dobrem stanju. Tudi dovolj masiven je, da nudi primerno zaščito. Zagotovo pa ni tako dober kot tisti Alpinestars, temu je primerna tudi cena. Če si lahko privoščiš zgoraj omenjenega, kar nabavi, pomoje z Alpinestarsom ne moreš zgrešit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kako veliko želvo bi jst rabla za sebe, ki sem velika 164 cm.

Pejt u štacuno in ti bo prodajalec svetoval. Sicer pa načeloma tako, da ti pokrije hrbtenico od trtice do vratu, pa da ti pridejo ježki lepo okoli trebuha - ne vem, kolk si vampasta. Jaz sem zelo in imam pri tem največji problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Rozi,

želva naj bo velika ~ od tiste kosti (hrbtenice) zadaj na vratu k ti mal ven gleda pa do trtice, načeloma v trgovinah z motoopremo vedo, kako veliko potrebuješ; če ne vedo, zamenjaj trgovino :hmm: :devil:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!