Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

sej mi je bilo malo hecno, ko mi je prodajalec pri pilkotu včeraj svetoval ščitnik s 4 členi in mi je prišel zgornji člen do sredine lopatic. pa sem ga vprašala, če daljše pa nimajo, pa je rekel, da mi bo prevelika.

jst sem pa slišla, da more biti skoraj do vrata... zato me je zanimalo.

hvala vam

še neki... a more met kake certifikate in kake?

hvala

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš več možnosti v številu členov; za spodnji del hrbtenice ali pa za celo. Odločitev kolikšen del hrbtenice

želiš zaščititi, pa je popolnoma tvoja.

Mislim da certifikat sliši na ime CE.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Rozi,

iz lastnih izkušenj priporočam tole, certificirano in zelo udobno

pa še velikost lahko vidiš :)

post-163-1152904126_thumb.jpg

post-163-1152904138_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

odločil sem se za nakup ledvičnega pasu. zanima me kje v mariboru bi se dalo to dobit. za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odločil sem se za nakup ledvičnega pasu. zanima me kje v mariboru bi se dalo to dobit. za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

Motor Jet,Stupit,Autocommerce-Aprilia, Šerbinek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Lahko da je bilo že komentiran...

Zanima me kaj mi tale dainese ščitnik nudi več od cenejše konkurence, katera prodaja želve za okol 15k sit (recimo tale)

Za varnost hrbtenice mi ni problem dat 30k sit, sam je res tok bol varna dainesova??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da je bilo že komentiran...

Zanima me kaj mi tale dainese ščitnik nudi več od cenejše konkurence, katera prodaja želve za okol 15k sit (recimo tale)

Za varnost hrbtenice mi ni problem dat 30k sit, sam je res tok bol varna dainesova??

Kakšna pa je razlika med Mercedesom in Daewoo-jem? Oba sta kvalitetna, oba se krasno vozita, a Mercedes je Mercedes. Zakaj le?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da je bilo že komentiran...

Zanima me kaj mi tale dainese ščitnik nudi več od cenejše konkurence, katera prodaja želve za okol 15k sit (recimo tale)

Za varnost hrbtenice mi ni problem dat 30k sit, sam je res tok bol varna dainesova??

težko rečt ker ni neke klasifikacije po kateri bi recimo izdelke testirali in jim dajali ocene za varnost.

imam podoben model ampak starejši od dainese. notri je ojačan z kovino in je zelo udoben, sploh ne veš da ga nosiš.

edina razlika ki jo vidim iz slike je da je dainese iz dveh delov ki se premikata levo desno in je zato bolj gibljiv in verjetno udobnejši. če predvidevam da oba zadostita normam glede varnosti potem bi znala glavna razlika bit v udobnosti. najbolj preprosto je da oba probaš in vidiš kateri ti bolj paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko rečt ker ni neke klasifikacije po kateri bi recimo izdelke testirali in jim dajali ocene za varnost.

imam podoben model ampak starejši od dainese. notri je ojačan z kovino in je zelo udoben, sploh ne veš da ga nosiš.

edina razlika ki jo vidim iz slike je da je dainese iz dveh delov ki se premikata levo desno in je zato bolj gibljiv in verjetno udobnejši. če predvidevam da oba zadostita normam glede varnosti potem bi znala glavna razlika bit v udobnosti. najbolj preprosto je da oba probaš in vidiš kateri ti bolj paše.

Lepo si to povedal. Jaz na kratko, ti na dolgo. Oba pa, očitno, misliva podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, pol kvaliteta ni tak vprašljiva :? (ponavad ko sm pocen kupoval, sm se skor vedno nasral). Skratka, prosu bi lastnike konkretnih "pocen" želv naj komentirajo le-te.

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno menim da ta Dainese-v boljši od First-ovega. Vsaj ko sem probal Firstovega, sem mel občutek, k da bi mel en karton in neko nekoristno plastiko na sebi. Če bi ga kupil, bi pomoje mel slabo vest glede varnosti svoje hrbtenice.. Dainese pa nisem preizkusil..

Sam imam Alpinestars-ov TECH BACK PROTECTOR, kupljen lansko poletje v Labi z gotovinskim popustom za okrog 26000 SIT. Ob jesenskih razprodajah je bil celo 23... :OK: Sedaj pa dražji... :BUA:

Sam sem pa maksimalno zadovoljen: zelo je udoben in se mi zdi da dobro ščiti hrbtenico..

Odloči se pa sam.. Jaz nebi nikoli kupoval te cenene ščitnike, no, mogoče za na APN6... :D

post-11755-1170195694.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S punco uporabljava hrbteničnike od AURESa za dobrih 12k bivših SIT. Hrbteničnik je presenetljivo dober in udoben za ta denar, ima vgrajen tudi ledvični pas in dvojnega ježka. Meni služi že 4 leta njej pa 2. Pa tudi ko sem primerjal z ostalimi hrbteničnike tega cenovnega ranga so se mi ostali zdeli slabši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, pol kvaliteta ni tak vprašljiva :? (ponavad ko sm pocen kupoval, sm se skor vedno nasral). Skratka, prosu bi lastnike konkretnih "pocen" želv naj komentirajo le-te.

Poglej. Idi in preskusi. Poglej izdelavo, poglej šive, oprtaj in preskusi. Obleči čez želov tudi jakno oz. kombinezon in hitro boš imel pravo sliko. Da pa neka razlika v zaščiti glede na razliko v ceni 1 : 2 mora biti, pa ti je itak jasno. Jaz kupujem pri Dainese in takšnih pomislekov, da bi kupoval poceni robo, splh nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da je bilo že komentiran...

Zanima me kaj mi tale dainese ščitnik nudi več od cenejše konkurence, katera prodaja želve za okol 15k sit (recimo tale)

Za varnost hrbtenice mi ni problem dat 30k sit, sam je res tok bol varna dainesova??

Na mojem sicer piše CIMA, vendar pa je zelo podoben tistemu na sliki od Firsta. Za njega sem cca. 2 leti nazaj plačal nekaj pod 80 evrov. Zdi se mi OK in popolnoma spodoben.

In ja, tudi ko si tega oprtam, ga med vožnjo ne čutim in nikakor ne moti. :OK:

Boljša stran je, da je sestavljen iz dveh delov tako, da je stran, ki nalega proti hrbtu, snemljiva in tako lepo pralna. :OK:

Ergo: poglej, probaj...potem pa ti najbrž ne bo pretežko izbrati. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je to ok, samo ne pozabit, da je to v prvi vrsti in najpomembneje zaščita hrbtenice v primeru padca. Mislim, ker je govora največ o udobju, lepoti itd. Jasno, tudi so se gleda, samo da vemo, kaj mora ta stvar v določeni situaciji prenesti ali pa "narediti"...in to se težko na pogled oceni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, se seveda strinjam s tabo. In tudi, če bi ti želel oporekati, to v temah, kjer je ravno varnost pod vprašajem, seveda ni zdravo. :)

No, adil v trgovini varnosti sigurno ne bo mogel preizkusiti, razen če že v osnovi da velik + izdelku na katerem je pač podpisan Dainese. :blush:

Tu pa debata spet lahko zaide v neskončnosti, v smislu priznane znamke vs. neznane znamke vs. pri nas neznane znamke...katere končen razultat bi bil - varnost nima cene, toliko denarja kot muzike in druge "avtorske" izjave. :yea1:

Kupiš pač tisto kar se tebi zdi primerno, potrebno in predvsem takšno, ki bo dobro služilo namenu.

No dost filozofiranja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodba je popolnoma enaka pri celotni zaščitni opremi. Verjamem, da so tudi nizkocenovni proizvajalci kvalitetni. A sam si ne bi nikoli odpustil, da bi se v primeru padca bolj poškodoval, kot je potrebno, zaradi varčevanja pri opremi. Kaj je v "top klasi" vemi. Ostalo pa je odločitev vsakega posameznika. Koliko je pripravljen porabiti za lastno varnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je to. Moj pristop je, da dam kolikor le lahko dam in se ne sprašujem, kako bi prišparal fino, če bi kupel cenejše - ker enako to ni in nikoli ne bo. Če pa ne dosežem, pa pač ne. S tem ne mislim, da se je treba ravno zapufat, ampak le to, da če imaš 30kSIT za nek ščitnik, jih daj, ne pa razmišljat, da daš 12k in si kupiš še kavbojke.

Lahko pa sekam mimo, seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sekaš mimo. Povedali si tako kot je. Če bi vsi med nami tako razmišljali, bi marsikateri med nami bil danes še živ in nepoškodovan. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa pogledam, če nimam dovolj denarja za najboljše, lahko pa bi kupil kaj bolj poceni, rajši ne kupim. Počakam, našparam in ko imam dovolj, kupim izdelek znamke višjega razreda. Vem, da cena pomeni tudi kvaliteto, poleg tega pa imam rad tudi ime znamke, ki med konkurenco nekaj pomeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello!

jest sem si nabavu ledvičnega s 4 zglobi Zandona!

Prej sem mel ta mehek ledvični pas. Zaenkrat zgleda cool, seveda pa kaj več spomladi :OK:

Cena: 10.500 SIT - TC Motoshop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!