Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

a ima kdo tole zadevo? katero velikost in kok je velik?

berem da je za velikost med 170-180 primeren ščitnik M/L, ampak ta je dolžine samo 52cm, kar se meni zdi sila kratko!

če ima kdo to doma, da bi mi lahko svetoval, pridem tudi probat.

jaz sem velika 163 cm in sem poskusila M/L velikost in je bila odlična velikost! si ne znam predstavljat, da bi imela manjšo želvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo tole zadevo? katero velikost in kok je velik?

berem da je za velikost med 170-180 primeren ščitnik M/L, ampak ta je dolžine samo 52cm, kar se meni zdi sila kratko!

če ima kdo to doma, da bi mi lahko svetoval, pridem tudi probat.

Na Luisu sem prebral da prosijo naj se naroča ena št. večja od priporočene....verjetno so kaki čudni standardi kot za čevlje in rokavice nekatere se naročajo št. večje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Iščem hrbteničnik, ki je čim tanjši. Namreč kupil sem nov leder kombinezon malo bolj oprijet od prejšnjega in imam problem, ker jakne sedaj skoraj ne morem zapreti. Sedaj imam hrbteničnik od firme AXO, ki pa je kar precej debel oziroma ima grbo izbočeno. Moral bi bit bolj ploščat od tega in nekje debeline nekje max 2cm. Jakna ima sicer vgrajeno peno, ampak se nekako bolje počutim z hrbteničnikom zato sem tudi peno vrgel ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem hrbteničnik, ki je čim tanjši. Namreč kupil sem nov leder kombinezon malo bolj oprijet od prejšnjega in imam problem, ker jakne sedaj skoraj ne morem zapreti. Sedaj imam hrbteničnik od firme AXO, ki pa je kar precej debel oziroma ima grbo izbočeno. Moral bi bit bolj ploščat od tega in nekje debeline nekje max 2cm. Jakna ima sicer vgrajeno peno, ampak se nekako bolje počutim z hrbteničnikom zato sem tudi peno vrgel ven.

http://tinyurl.com/785p5w2

tale je fajn tanek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem hrbteničnik, ki je čim tanjši. Namreč kupil sem nov leder kombinezon malo bolj oprijet od prejšnjega in imam problem, ker jakne sedaj skoraj ne morem zapreti. Sedaj imam hrbteničnik od firme AXO, ki pa je kar precej debel oziroma ima grbo izbočeno. Moral bi bit bolj ploščat od tega in nekje debeline nekje max 2cm. Jakna ima sicer vgrajeno peno, ampak se nekako bolje počutim z hrbteničnikom zato sem tudi peno vrgel ven.

Alpinestars je odgovor katerega iščeš, prvo leto vozil prvo serijo, pred dvemi sezonami šel na tanjšo verzijo, res ga ni boljšega A* zmaga =)

Nosim prav tega:

http://www.motocenterlaba.com/si/oblacila/oblacila-scitniki/bionic-back-protector.html

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kombinezonu imam grbo, pa me zanima če je sploh smiselno da imam še ževo oz. hrbteničnik? me nebo motlo?

Nic ne bo motlo;in seveda je smiselno da mas zelvo / hrbtenicnik za svojo varnost. Sam vozim ze 7 leto Dainese Wave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kombinezonu imam grbo, pa me zanima če je sploh smiselno da imam še ževo oz. hrbteničnik? me nebo motlo?

Po mojem ja. Nekje sem prebral, da bi grba naj bila zaradi aerodinamike gor. Verjetno zaščiti že nekaj, ampak samo samo zgornji del do tam kjer je grba. Do riti je pa verjetno nimaš.

Drugače pa pojdi enkrat z kombinezonom v eno trgovino kjer prodajajo ali pa si mal sposodiš od kakšnega kolega in probaš. Na začetku je sicer malo nelagoden občutek ampak čez čas,ko se navadiš ne moreš brez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je.grba ni namenjena zaščiti. V vsakodnevni uporabi služi kot ventilacija (vsaj na a* imam v spužvi v grbi kanale ki spo speljani po hrbtu in hladi) in zaradi aerodinamike. V športnem motociklizmu služi pa še kot prostor za Camel bag..Skratka zate je bolj modni dodatek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem ugotoviu, da je bollj kot ne modni dodatek... Sicer ima nek ščit do trtice, vendar je to bol kot ne blazina... V vsakem primeru je najbolš da probam, mam pa občutek da me bo motlo, da bo predebelo... hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ščit, ki ga imaš notri, če je možno ga daj ven in potem probaj. Razen, če imaš dovolj ohlapen kombinezon, da ti bo šel še hrbteničnik notri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tele jakne brez rokavov od Zandone....a je to slucajno prevec vroce polet v tem?

Pomoje ne, vendar jih v TC-ju nimajo na zalogi in koliko sem razumel ko sem jaz kupoval niti ne naročajo najraje, ker bi potem polek različnih dolžin želve morali imeti za vsako dolžino še različne velikosti brezrokavnika. Prodaja in povpraševanje pa verjetno ni tako veliko da se bi jim splačalo imeti toliko zaloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Iščem želvo (z ledvičnim pasom) za vroče dni ... kakšna priporočila za rang okoli 100€? Koliko se dejansko pozna naluknjanost plastik - preko je ponavadi itak še filc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam od dainese wave air in morem rečt da je super, kar sm gledala so ostale manj zračne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alpinestars je odgovor katerega iščeš, prvo leto vozil prvo serijo, pred dvemi sezonami šel na tanjšo verzijo, res ga ni boljšega A* zmaga =)

Nosim prav tega:

http://www.motocente...-protector.html

Imam track protection vest od Alpinestarsa (s predvidevam enako zaščito kot ti), s katero sem drugače zadovoljen, zdi pa se mi ravno, da je precej debelejša od ostalih, npr. dainese?

Še slika:

F37226400.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam track protection vest od Alpinestarsa (s predvidevam enako zaščito kot ti), s katero sem drugače zadovoljen, zdi pa se mi ravno, da je precej debelejša od ostalih, npr. dainese?

Še slika:

F37226400.jpg

Zdravo,

moja punca ma Alpinestarsovo želvo jaz pa od dainese... isto pakovanje nič ni debelejša...

lp Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!