Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

Mal si ta test poglejte, Alpinestars in Dainese začudežno bl pr podnu glede zaščite??? nč jasn

Test hrbteničnikov

Morda so pa v teh 4letih od nastanka članka kaj bolj izboljšali kvaliteto :grim hehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

js ko sem kupoval želvo sem gledal da ima čimveč členov,da se bolje prilega hrbtenici ko si naprej nagnjen.......da se ti ne lomi po hrbtu.Sj veste kaj mislim.Kaj pa vi mislite se motim?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si pred kratkim privoščil Dainese Wave Con Scapole, ki je obični Wave z dodanimi ščitniki "perutničk" :) Ščitnik je udoben in dokaj lahek, po parih minutah lahko pozabiš na njega. Pripogibanje do čevljev ne predstavlja nobenega problema ali neudobja. Členov je očitno dovolj, prav tako je dovolj dolg, da pride povsem do trtice. Če bo kdo kupoval hlače naj si vzame malce večje, če hoče vanj stlačiti še želvo. Jaz sem imel več sreče kakor znanja in sem dobil samo za odtenek (pre)velike hlače, ki so sedaj skupaj z želvo kot ulite.

Zaenkrat še ni bilo zelo visokih temperatur ampak na par krajših furcah nisem občutil nobene vročine, zračnost je očitno dobra vendar prijetna, saj te ne prepiha. V notranjosti protektorja je videti ALU satovje, ki poskrbi za dovolj zraka tudi v notranjem delu hrbteničnika, očitno deluje.

Je zelo dobro nastavljiv v smislu obsega in dolžine ježka na ledvičnem pasu, ima še dodatne ježke na boku, da po potrebi še malce bolj prišponaš ledvični pas. Tudi naramnice so dovolj kratke za bolj drobcene kakor tudi dovolj dolge in raztegljive za malce večje možakarje.

Razen precej visoke cene (160€) mu zaenkrat ne morem nič zameriti.

dainese-wave-1s_11_12_13_rueckenprotektor_schulterblaettern_scon_scapole_1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si pred kratkim privoščil Dainese Wave Con Scapole, ki je obični Wave z dodanimi ščitniki "perutničk" :) Ščitnik je udoben in dokaj lahek, po parih minutah lahko pozabiš na njega. Pripogibanje do čevljev ne predstavlja nobenega problema ali neudobja. Členov je očitno dovolj, prav tako je dovolj dolg, da pride povsem do trtice. Če bo kdo kupoval hlače naj si vzame malce večje, če hoče vanj stlačiti še želvo. Jaz sem imel več sreče kakor znanja in sem dobil samo za odtenek (pre)velike hlače, ki so sedaj skupaj z želvo kot ulite.

Zaenkrat še ni bilo zelo visokih temperatur ampak na par krajših furcah nisem občutil nobene vročine, zračnost je očitno dobra vendar prijetna, saj te ne prepiha. V notranjosti protektorja je videti ALU satovje, ki poskrbi za dovolj zraka tudi v notranjem delu hrbteničnika, očitno deluje.

Je zelo dobro nastavljiv v smislu obsega in dolžine ježka na ledvičnem pasu, ima še dodatne ježke na boku, da po potrebi še malce bolj prišponaš ledvični pas. Tudi naramnice so dovolj kratke za bolj drobcene kakor tudi dovolj dolge in raztegljive za malce večje možakarje.

Razen precej visoke cene (160€) mu zaenkrat ne morem nič zameriti.

dainese-wave-1s_11_12_13_rueckenprotektor_schulterblaettern_scon_scapole_1.jpg

Sam imam točno tega. Moja pa unga brez lopatic; takrat jih še ni blo. Je pa za polet bolj kot alpinestarsov; ki sem ga imel pred tem, ker je bolj zračen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

glede na to da je dosti govora, predvsem od Dainese in Alpinestars želvah, me zanima, kako je kaj z ježki? So jih že kaj popravili, al se še vedno izrabijo po enem letu? Ker nebi rad dal 150€ za ščitnik, ki ga bom po letu uporabe nesel k šivilji, da mi menja ježka.

Hvala za pomoč.

Lp,

Žiga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po cca. 5 letih so meni zaceli rahlo popuscati jezki na Dainese Wave. Sam vozim te Wave scitnoke od 2005. Zelo zadovoljen z njimi, na sreco se nikoli preizkuseno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jezki so u "kurcu", meni po 3 sezonah ne drzijo vec, ampak ponavadi ne komplicirajo, neses v trgovino in bodo zamenjali tudi brezplacno, ce imajo dober dan :)

Sem kupil malo boljse jezke in jih mislim nasit na obstojece pasove, bo veliko bolje kot pa original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so ježki na A* želvi popustili po enem letu. Najprej sem se sekiral in želel vse skupaj reklamirati, pa sem si premislil. V trgovini s šiviljskim priborom sem nabavil 1 meter velcro traku (samo tistega, ki je namuckan) širine 5 cm, soseda šivilja pa mi jih je prišila. Dela za par minut, strošek zanemarljiv, drži kot novo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

glede na to da je dosti govora, predvsem od Dainese in Alpinestars želvah, me zanima, kako je kaj z ježki? So jih že kaj popravili, al se še vedno izrabijo po enem letu? Ker nebi rad dal 150€ za ščitnik, ki ga bom po letu uporabe nesel k šivilji, da mi menja ježka.

Hvala za pomoč.

Lp,

Žiga

Oj,

še vedno so za en k*.... tako Dainese kot Alpinestars. Problem je v ženskem delu (kje pa drugje :) ). Sem šel kupit 10cm širok trak (sprimni trak) pa nesel šiviliji. Moram rečt, da so tisti ki sva jih naknadno vgradila boljše kvalitete kot originalni stari...

lp urban

Popravljeno . Popravil Urbii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jst nimam nobenih priblemov z jezki. je pa res da jih ne neki ful šponam. edino kar me moti pr wave air da ima zame predolg ta pas ta okoli pasu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wave Air imajo tudi ženske modele ... torej malce krajše in ožje v primerjavi z moškimi iste številke. Jaz sem imel možnost probati samo ženski "M" pa mi je bil bistveno prekratek na hrbtnem delu (175cm,75kg), obseg pasu pa za dedca, ki je malo bolj pri sebi ne bi zadostoval ... :)

Moški "M", ki si ga lastim mi je kot ulit po dolžini in v širini je še lufta, v minus kakor v plus.

Popravljeno . Popravil SLVR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkor jst vem mam najmanjšega (sicer če bi bil malo daljši ne bi škodlo), sicer pa bi vseeno lahko imela 100kg glede na un obseg :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jst nimam nobenih priblemov z jezki. je pa res da jih ne neki ful šponam. edino kar me moti pr wave air da ima zame predolg ta pas ta okoli pasu.

Po 2-3 letih stalnega zapenjanja in odpenjanja se ježki res zgulijo, moji tud že bl švoh držijo.....kar se pa pasu tiče ti dam pa prou, jz ga tud dvakrat lohk okol sebe zavijem :glare: .....a se komu tudi dogaja, da delčki tistega alu satovja znotraj padajo ven, se prav nemarno zapiči v kožo :jezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Ker sem bral malo okrog po forumih itd. ter našel kako so našli ljudi v raznih hostah, jarkih itd. z zlomljenim vratom sem začel premišljevati da bi kupil zaščito za vrat.

Uporabil bi jo večinoma za brezpotja, telo pa mi ščiti Bionic 2 Protektor jakna (navadna, ne BNS). Mi lahko kdo svetuje kateri ščitnik za vrat bi funkcioniral s to zaščitno jakno? Premišljeval sem že o Omega Neckbrace vendar nikjer ne najdem podatkov s čim funkcionira. Ali bo dovolj navaden Neck-roll?

Upam na čim več odgovorov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... Zanimivo razmišljanje!

 

Jaz sem si že enkrat zlomil vrat. A k sreči, ne "do konca!"  :worship:  Pa vseeno motoriram, jaham konje in počnem vse sorte oslarije.

Če je že potrebno, je treba umret' Pokonci!!

 

Lipek, ovratnik si pa le nabavi!!  :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motobee.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=263&Itemid=235

 

tega sem lansko sezono vzel. Vsec mi je, ker ima visok ovratnik, potem ga z olfa nozem prilagodis za svojo celado.

Se obnese in uporabljam pri cestni voznji na dolgih furah.

ja to je neckroll, jas bi raje mel nekaj kar mi daje več svobode za gibanje glave (kimanje, levo desno) ali te ne moti? Nekaj v stilu Leatt Brace sem iskal, najbolj všeč mi je ta: http://www.google.si/imgres?imgurl=http://www.slyfoxmx.com/prod_images_blowup/Omega-Neck-Brace-Black1.jpg&imgrefurl=http://www.slyfoxmx.com/pd-omega-neck-brace.cfm&h=600&w=600&sz=48&tbnid=Bu3jVmDUI22nAM:&tbnh=90&tbnw=90&zoom=1&usg=__9e5GEiFBvdY33MBcItmJurI5QY8=&docid=3QiJFLHKEzn37M&sa=X&ei=wY36UNWAHPDT4QSg0ICADw&ved=0CDUQ9QEwAQ&dur=314 vendar nimam pojma če jo lahko nosim z Bionic 2 jakno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živijo

 

Kupujem še zadnji del motoristične opreme - ščitnik hrbtenice. Ker ne maram naramnic sem se odločil za ščitnik, ki se obleče kot brezrokavnik.

Odločam se med Alpinestars Track Protection Vest

 

20495849.jpg

 

in Held Rank

 

20495850.jpg

 

Ali ima kdo od vas kakšne izkušnje z njimi - slabe ali dobre.

 

Lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si pred kratkim kupila Alpinestars Track Protection Vest. Na motorju ga še nisem uspela preizkusit, lahko pa povem, da se na snowbordanju in smučanju obnese odlično! Se ne premika, ostane na mestu, sploh ne veš, da ga imaš gor. Zaenkrat sami +!

Jaz ga nosim preko bombažnih kratkih rokavov in potem oboje "potlačim" v hlače in je zadeva čisto na mestu. Če primerjam navadno želvo (tudi Alpinestars - isto, kot je na tem brezrokavniku), pa z le-to na snowboardnju in smučanju nisem bila zadovoljna, ker se je skos premikala in me je motila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po 2-3 letih stalnega zapenjanja in odpenjanja se ježki res zgulijo, moji tud že bl švoh držijo.....kar se pa pasu tiče ti dam pa prou, jz ga tud dvakrat lohk okol sebe zavijem :glare: .....a se komu tudi dogaja, da delčki tistega alu satovja znotraj padajo ven, se prav nemarno zapiči v kožo :jezen

Predolge trakove pasu sva midva oba odrezala in ponovno zarobila. simpl ko pasulj.

Ježek pri Dainese je veliko boljši kot pri alpinestarsu, kjer smo ga v roku garancije zamnjali, drugič sami prešili in tretjič kar prodali cel hrbteničnik.

Alu satovje ne dela noenih težan; niti ne odpada. nč jasn?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 2-3 letih stalnega zapenjanja in odpenjanja se ježki res zgulijo, moji tud že bl švoh držijo.....kar se pa pasu tiče ti dam pa prou, jz ga tud dvakrat lohk okol sebe zavijem :glare: .....a se komu tudi dogaja, da delčki tistega alu satovja znotraj padajo ven, se prav nemarno zapiči v kožo :jezen

Mi2 z zeno voziva Dainese Wave ze skoraj 8 let, vmes seveda zamenjala z novejso verzijo. Nekih problemov z jezki nisva mela, alu satovje pa tudi ni nikoli ven padalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Me ne moti neckroll pri pogledu levo, desno. Preden ga nisem porezal, je bilo pa tako kot da bi imel gips okoli vratu.

 

Imam podoben ščitnik in me zanima če lahko poveš malo več o "predelavi".

Original je res kot bi imel gips okoli vratu in te res zelo moti pri pogledu levo, desno, kar je zelo neprijetno pri enduro.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!