Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

pred 7 minutami, KARMEN1 pravi:

Na tem forumu ne gre nikoli nihče po tleh, ker so vsi super truper vozniki, stari mački, z dolgoletnimi izkušnjami in jim nihče nič ne more :jezik:.

Če pa gre slučajno kdo po tleh, je neumen, neroden, nima pojma in sploh naj kar vrne izpit :lol1:.

Ja naš policaj je celo odvalu da tisti, ki leži si ne zasluži vozniškega izpita..:P.........................tud spat ne hodit,buh varej da padeš z motorjem in potem ležiš :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, HD-Dyna pravi:

Aja, Dami je bil samo kaskader :hmm:

leteo ko Orao, pristao ko fudbaler, zlomio se ko pička. 

Ampak level2 vgrajeni hrbtni ščitnik, po 10m poleta in pristanka na hrbtu zelo dobro opravil svoje delo. Niti modric ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

Vzpodbudne besede, ker imam v jaknah take ščitnike :cool:.

ne bi šel na te besede.....je sicer fajn, boljša kot je zaščita, večje so možnosti v teoriji.....v praksi je pa vse odvisno od sreče, situacije in malce kako dobro reagiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
Ob 15. 4. 2016 at 13:28, DAMI34 pravi:

ne bi šel na te besede.....je sicer fajn, boljša kot je zaščita, večje so možnosti v teoriji.....v praksi je pa vse odvisno od sreče, situacije in malce kako dobro reagiraš.

No pri meni bila zascita in zato vam se vedno tezim...

Celada zategnjena,da na desni dotika rame,na levi ven gleda del usesa oz uhan...pac je stala 1294eu...

Rokavice scotalo,tud desna dlan pocila a dugo celo...se pozna titan v njih...

Skornji...aja teniske ene pac nisem vec vidu..zvinj glezna..

Jakna pa ja pac bolnicarji razrezali z mene..drugace opravila svoje...

Ja nisem imel kombinezona,ker sem se pocasi sel peljat...

Sam imam pac "vedno"opremo vredno vec kot moped...se imam pac rad....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sesir pravi:

No pri meni bila zascita in zato vam se vedno tezim...

Celada zategnjena,da na desni dotika rame,na levi ven gleda del usesa oz uhan...pac je stala 1294eu...

Rokavice scotalo,tud desna dlan pocila a dugo celo...se pozna titan v njih...

Skornji...aja teniske ene pac nisem vec vidu..zvinj glezna..

Jakna pa ja pac bolnicarji razrezali z mene..drugace opravila svoje...

Ja nisem imel kombinezona,ker sem se pocasi sel peljat...

Sam imam pac "vedno"opremo vredno vec kot moped...se imam pac rad....

jaz sem tudi imel dobro zaščito, pa "relativno" malo poškodb. Ampak desna roka, ki je oplazila po A stebričku Xsare ni dobila prav nič od zaščite, ker jo je enostavno prebilo in kosti zdrobilo (pa je kombinezon z zaščito kompla in podaljškom ščitnika proti dlani). Edino kar je pomagal kombinezon, je bilo, da ni bil odprti zlom direktno v kontaktu s tlemi, in zunanjostjo, tako da ni prišlo do okužbe.

Kolenske kosti so počile od pristanka, tu zaščita ne more pomagati, medenica (sramnica) razprta od udarca v rezervar, tu tudi zaščita ne more pomagati, hrbet ok, križnica počena od 10m pristanka, tu bi lahko pomagala podaljšana želva. Roke/prsti/dlani/ celi čeprav sem podrsal po asvaltu, vendar očitno bolj malo, saj imam še vedno iste rokavice.

Point moje zgodbe/nezgode, mejte dobro zaščito, ker lahko pride prav, v primeru da imate srečo in pravilno reagirate ob trku.

Meni osebno in najbolj pomembno je, da si ob trku dovolj priseben, da znaš ugotoviti kje boš drsel brez ovir na poti. 

Nenadna ustavitev ubija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

Nenadna ustavitev ubija.

Podpis in salute vsem frendom,ki so zal...

Poskodb sem imel vec in seveda okoliscine...izpostavil,kar resila oprema...tud ledvicni pas ima malo debilno dober pa pocla hrbtenica..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, GO_Tomi pravi:

Poglej si še tole - http://www.decathlon.it/protezione-sci-defense-back-ii-id_8318235.html

Ustreza standardu EN1621-2 - motorcycle armor. Imajo tudi v LJ, ma mi je ta link bližji ;)

Pa je po kvaliteti primerljiv z drugimi, dražjimi modeli, narejenimi prav za motoriste?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, nimr0dv said:

Pa je po kvaliteti primerljiv z drugimi, dražjimi modeli, narejenimi prav za motoriste?

Primerjava kvalitete zaščitne opreme je možna samo na način, na katerega je ne želi primerjati nihče med nami ... Zato imamo standarde, ki jim zadostijo proizvajalci.
In ker tale želva ustreza EN1621-2 standardu, bi morala biti po kvaliteti enaka tistim, ki se prodajajo v motorističnih trgovinah in ustrezajo istemu standardu.
Razlike so, kot jaz to vidim, zgolj dve:
- je neprimerno lepše barve kot ostale želve,
- je neprimerno cenejša, kot ostale želve.

Na meni stoji odlično, prilega se kot ulita (za velikost 193 sem vzel velikost L).

Capture.PNG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 1. 2017 at 16:59, nimr0dv pravi:

Živjo, 

ogledano imam tole želvo - http://www.tc-motoshop.si/si/hrbtenicnik-zascita-za-hrbet-zandona-spine-x7-crn-i24859.shtml

pa me zanima če si jo kdo lasti? Je vredna nakupa? Ali se splača kaj drugega?

 

Hvala!

Sam že ves čas uporabljam tole, skoraj identično zadevo od zandone: http://www.tc-motoshop.si/si/hrbtenicnik-zascita-za-hrbet-zandona-shark-evc-x8-bel-i33822.shtml

Stestirana v svoji primarni funkciji hvalabogu še nikoli (tok tok), glede same uporabe pa vse b.p.

Sam jo imam za na motor in sedaj pozimi za na board, sem pa tudi za mojo ženko kupil enak ščitnik, le manjši (za velikosti tam do 175 cm; 6 členov), takrat, ko sem jo še vzel enih dvakrat s sabo na motor. (Če kdo kupi - evo, prodam za pol cene novega.. Ščitnik, namreč. :P )

Če bi hotel primerjat s tarumenim predlogom od GoTomi-ja je po mojem subjektivnem mnenju (da me ne bo pol kdo tepu :) ) prednost v tem, da je več ožjih členov in s tem plus v prid udobja pri nošenju - je pa spet verjetno tudi razlika glede na tip motorja in posledično drži oz. upognjenosti hrbta - npr na nakedu/touring/enduri bi mi mogoče kakšna zadeva bila ok, pa na cestaku ne več, ipd...

Popravljeno . Popravil Kor13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kor13 said:

... razlika glede na tip motorja in posledično drži oz. upognjenosti hrbta - npr na nakedu/touring/enduri bi mi mogoče kakšna zadeva bila ok, pa na cestaku ne več, ipd...

Točno.
Za Transalp je čisto OK :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam zandono x 7 za svojih 178 cm. Super zadovoljen

http://www.tc-motoshop.si/si/zandona-hrbtenicnik-shark-evc-x7-bel-i36240.shtml

Fejst si zadevo zategnem in me lepo pokončno drži (ker sem malo puklast) posledično pri ravnem sedenju na scooterju mi lepo hrbtenico in križ fiksira, naslonim se na ledveno oporo, in začne rit veliko kasneje boleti (sediš bolj v pravem položaju). Jest je ne menjam. Dosti boljše se počutim na motorju kot recimo z tistim hrbtnim ščitnikom v jakni.

Fotr pri svojih 172 cm uporablja X6 verzijo na scooterju xmax 400. Tudi zelo zadovoljen.

 

Popravljeno . Popravil map
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zanima me razlika med ščitnikom hrbta, ki se da jakno in samo želvo.

Če sta oba po standardu EN 1621-2 in imata level 2, ali ni potem bolje in enostavneje nositi zaščite v jakni? Uporabljam sicer želvo, ki pa jo imam namen zamenjati z https://www.louis.eu/artikel/super-shield-sc-1-14-back-protector/20019168?filter_article_number=20019168&ref=memo

Je kakšen pameten argument, da le tega nebi storil.

 

Kaj pa ledvični pas?

Če zapreš jakno tudi zadaj na hlače, je potem še sploh smiselno nositi ledvični pas, ali je to zgolj navada?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še to:

Kako gre to z nivoji. Če je naveden standard mi to še nič ne pomeni.  Level 1 je slabše od Level 2 in kaj pomenijo te oznake - ve kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, tomash pravi:

zanima me razlika med ščitnikom hrbta, ki se da jakno in samo želvo.

Če sta oba po standardu EN 1621-2 in imata level 2, ali ni potem bolje in enostavneje nositi zaščite v jakni? Uporabljam sicer želvo, ki pa jo imam namen zamenjati z https://www.louis.eu/artikel/super-shield-sc-1-14-back-protector/20019168?filter_article_number=20019168&ref=memo

Je kakšen pameten argument, da le tega nebi storil.

 

Kaj pa ledvični pas?

Če zapreš jakno tudi zadaj na hlače, je potem še sploh smiselno nositi ledvični pas, ali je to zgolj navada?

 

razlika je v počeni križnici, vsaj pri meni. Hrbtna vgrajena zaščita level 2 ne sega do sredine riti, medtem ko želve so ponavadi daljše. Jaz sem ob karambolu imel vgrajeno hrbtno zaščito (nekje do ledvic je dolžina) in poletel 10m ter pristal na hrbtu. Je možno da mi je zaradi tega počila križnica, je pa tudi možno da mi je počila prej, torej v trenutku trka, ko sem udaril ob rezervoar in mi je udarec razprl sinfizo, ter posledično se je povečala obremenitev na križnico....to pa sam bog ve :D

 

Ja pa tule velik če-jev, pa velik od sreče odvisno.

Ledvičnega pasa pa ne nosim, odkar imam oprijet kombinezon in zadrgo okrog in okrog. Sem ga pa prej, in to pozimi, ker sem imel preveč ohlapen tekstil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščita hrbta mora segati od višine ramen pa vse do trtice. V jakni seveda to ni izvedljivo. Prav tako ti je lahko jakna nekoliko ohlapna in ob udarcu ščitnik ne bo na svojem mestu. Drugo je zaščita, ki jo pripneš v enodelni usnjeni kombinezon.

  • Level 1 protectors: The average peak force recorded below the anvil in the tests shall be below 18 kN, and no single value shall exceed 24 kN.
  • Level 2 protectors: The average peak force recorded below the anvil in the tests shall be below 9 kN, and no single value shall exceed 12 kN

    Ima pa vsaka želva že ledvični pas. Mislim, da je to prav tako obvezni del opreme kot vse ostalo.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

katero vrsto zaščite bolj priporočate za dvodelen kombinezon?

Dainese Mains
http://www.dainese.com/row/en/manis-d1-49/201876106.html?dwvar_201876106_color=BLACK&cgid=motorbike-safety-back#start=13

ali Sas-Tec tehnologijo?
http://www.sas-tec.de/en/protectors/back-protectors/sc-114/
in
http://www.sas-tec.de/en/protectors/tailbone-protection/sc-108/
v kombinaciji z ledvičnim pasom?

Sas-Tec tehnologija je nekaj novega, ki naj bi nudilo odlično zaščito, protektor naj nebi udarec sprejel točkovno kot ostali ščitniki ampak naj bi se sila prerazporedila in s tem naj bi protektor nudil najboljšo možno zaščito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

FC-moto ponuja tele kolenčne ščtnike iz D3O materiala: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Furygan-D3O-Knee&Currency=USD&Locale=en_US&utm_source=Affiliates&utm_medium=Criteo&utm_term=Furygan D3O Knee&utm_campaign=Criteo_US&iccm=CRI_US

Za pod moto jeans bi bili v redu, saj so mehki in otrdijo le pri udarcu.

Ima kdo kaj podobnega in kako se obnese?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Darko3g pravi:

...Za pod moto jeans bi bili v redu, saj so mehki in otrdijo le pri udarcu.

Ima kdo kaj podobnega in kako se obnese?

Tak tip kolenskih ščitnikov (za pod moto jeans hlače) lahko stabilno stoji v žepku, pa da te tudi med hojo ne moti. Lahko pa tudi ne. Zato zadnje čase preizkušam naslednjo metodo. Original ščitnike sem odstranil, direktno na kolena, pod hlače, pa si dam ščitnike, ki se sicer prodajajo za rolanje. Na Bolhi jih dobiš poceni. Prednost le teh bi bila, da ti ob morebitnem padcu bolj stabilno nalegajo na kolenih. Res pa je, da lahko malce moti sama elastika, spet odvisno od tega kakšno pozicijo nog imaš med vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Darko3g said:

Ima kdo kaj podobnega in kako se obnese?

V zimski jakni mam pač tiste, k so zravn. Na ramenih je OK, na komolcih na ne tolko (bom to zimo uporabil spodaj opisan postopek).

Za poleti pa sm glih v petek bil pri Musher-jevih in si dal po meri narediti jeans jakno, ki jo bom nucal (tudi) za motorin. Na komolcih bom imel takšne ščitnike iz tega materiala, ki ga navajaš, ker jih imam iz sveta gorskega kolesarjenja. Se navlečejo na komolec. Stoji tam, se ne premika in, če je potreba, opravijo svojo funkcijo. Približno takšni so.

Če že maš ščitnike, k koštajo tolko kukr cela jakna s ščitniki, pol ti je jasno, da so tisti ščitniki v jakni za en qurc, in za v smeti.

Vprašanje kako se pa obnese, je pa veliko bolj kompleksno. V gorskokolesarskem svetu sem bil po tleh dostikrat. Komolci so nedotaknjeni. Ali sem kdaj prpizdil s komolcem (in če smo že pri tem, s kolenom (kjer imam enake ščitnike)) v oviro pa ne vem ... ko te skipa in se vališ po terenu dostikrat ni prou jasno, kako in kam se butneš. Lahko pa povem, da je material, ki otrdi pri večjih silah, sicer pa je prožen, zelo udoben za nošnjo. Če te celoten ščitnik ne stiska na komolcu, ne veš, da ga nosiš. Na kolenu je drugače, noge opisujejo večji delovni kot in z vsako spremembo te ščitnik spomni, da je tam. 

Ščitnik mora bit na predvidenem mestu in ustrezno velik, če naj opravlja svojo funkcijo. Tako, kot je to pri usnjenih kombinezonih. Mi, ki tega nimamo, se probamo temu približat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Kdo vse nosi neck brace? Kako ga imate integriranega na zaščito telesa in jakno?? V ponedeljek se grem malo po Auner-ju sprehajat in iskat menjavo za določeno dotrajano opremo :D Tukaj me predvsem zanimajo tisti bolj na adventure/off-road vožnjah. 


 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!