Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

mah..gumijasta zaščita kolen in ramen, čist nč ne izgubi :P

al se tumbla al ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

guma ko guma. Ven vzameš da se lepše opere, da ščitniki ne potržejo žepov, da se bolje cote posušijo. Prat daš pa na 30 al 40C.

odkar sm se razbou, pa nekajkrat po tleh sklamfal, se vedno manj sekiram za zaščito. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, KARMEN1 pravi:

Potem pa si na ramena in komolce daj kondome, bo glih prav, pa tudi peri jih, guma, kot guma ???

hehe..ne resno, pober ščitnik ven (ramenski, al pa komolčni) operi ga v stroju pa boš videla, da se nč ne spremeni. sicer pa ni sestava samo guma, verjetno je še silika itd.. v glavnem obstojna zadeva.

ps. brez kondomov, v mikici pa kavbojkah sem se 14 dni gajdral po jadranki :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Kakšna je razlika, kaj je boljše in bolj varno?

Že kupiti jakno z level 2 zaščito hrbta, ali pa kupiti brez zaščite hrbta in kupiti dodatno želvo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Jaka32 pravi:

Kakšna je razlika, kaj je boljše in bolj varno?

Že kupiti jakno z level 2 zaščito hrbta, ali pa kupiti brez zaščite hrbta in kupiti dodatno želvo?

tukaj bo pravo mesto za tako vprašanje. Jaz osebno ne maram želve in vedno kupim level2 (če je nima original obleka) zaščito. Sem pa vsaj v teoriji prepričan da je želva boljša zaščita, saj je daljša in praviloma širša ter močnejša.Ampak saj veš, eno je teorija, drugo pa sreča v nesreči.

Sem pa z level2 poletel 10m in pristal na hrbtu. Le ta je ostal cel, počena je bila križnica, ker hrbtna zaščita ne pokriva riti po domače. Običajno imajo kombinezoni tam ojačan del, moj probiker ni imel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Jaka32 pravi:

Kakšna je razlika, kaj je boljše in bolj varno?

Že kupiti jakno z level 2 zaščito hrbta, ali pa kupiti brez zaščite hrbta in kupiti dodatno želvo?

Jaz sem pristaš želve pod kombinezonom. Pokriva večjo površino od vgrajenih ščitnikov in imam več zaupanja oziroma počutim se bolj siguren/varen. Dodatno te še malo podloži h kombinezonu, da se le-ta skoraj v celoti prilega obliki telesa (če pa ti je kombinezon že v osnovi tesen, dvomim, da ti bo želva sploh ustrezala).

Stvar preferenc, kakor tudi ob izbiri dolžine in sestave/oblike same želve.

K sreči zaščite v svojih 6 letih vožnje z motorjem nisem potreboval in upam, da je tudi ne bom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojih očeh je pomembna razlika ta, da se želva med padcem praktično ne premika, medtem ko so zaščite, nameščene v predvidenih žepih v obleki, povsod drugod kot tam, kjer naj bi bile...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že pred leti pobral vse ščitnike ven in nabavil body armour ... parkrat sem se že ulegel z mojo Afriko med šavjem, makadamu,  ... za enkrat opravlja svoje delo ... so pa elastike že zgonjene in bo treba novega nabavit ... se ne splača elastik menjat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Roman AT pravi:

Že pred leti pobral vse ščitnike ven in nabavil body armour ... parkrat sem se že ulegel z mojo Afriko med šavjem, makadamu,  ... za enkrat opravlja svoje delo ... so pa elastike že zgonjene in bo treba novega nabavit ... se ne splača elastik menjat ...

Moram priznat da še nisem slišal za to varianto in sem jo hitro poguglal. Se komaj podajam na moto pot oziroma bom šele šel delat izpit letos, čeprav že imam izpit za avto 15 let.
Sem že probal par jaken prejšnji teden v LJ, od 200 do 600 eur in so vse tako težke, trde, okorne... da je prav mučno imeti to na sebi pomoje.

Tako da se mi tale opcija teh oklepov veliko bolj dopade, sklepam da grejo bolj po telesu kot tiste jakne kjer se vse premika sem ter tja, pa še lažji so? Če je testirano oboje na level2, sklepam da nudijo tudi enako zaščito? Saj vem, če te nekdo zbije ti nič ne pomaga, ampak vseeno si bom privoščil boljšo opremo (level 2 namesto level 1), če ne druga, spal bom bolje.

Gledam malce na fc-moto, katerega priporočate? Level 2 se dobi že za 90 eur, pa tudi za 300 eur. Kakšna je razlika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Jaka32 pravi:

Moram priznat da še nisem slišal za to varianto in sem jo hitro poguglal. Se komaj podajam na moto pot oziroma bom šele šel delat izpit letos, čeprav že imam izpit za avto 15 let.
Sem že probal par jaken prejšnji teden v LJ, od 200 do 600 eur in so vse tako težke, trde, okorne... da je prav mučno imeti to na sebi pomoje.

Tako da se mi tale opcija teh oklepov veliko bolj dopade, sklepam da grejo bolj po telesu kot tiste jakne kjer se vse premika sem ter tja, pa še lažji so? Če je testirano oboje na level2, sklepam da nudijo tudi enako zaščito? Saj vem, če te nekdo zbije ti nič ne pomaga, ampak vseeno si bom privoščil boljšo opremo (level 2 namesto level 1), če ne druga, spal bom bolje.

Gledam malce na fc-moto, katerega priporočate? Level 2 se dobi že za 90 eur, pa tudi za 300 eur. Kakšna je razlika...

Žal se da iz tega narediti doktorat ... sem uporabnik in ne proizvajalec ... presojam kaj je zame dobro, v čem se vozim sredi poletja ... jaz v motocross opremi ... spomladi in jeseni pa oblečem jakno ... poglej podatke od proizvajalcev za jakne in se odloči ... pa veliko sreče še naprej pri izbiri ... Pa brez zamere ... Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Univerzalnega odgovora ni.

Ko kupuješ opremo, malo preveri kakšne ščitnike dejansko ima (ker so "pravi" ščitniki ponekod za "doplačilo" ) .

Želva, "bodyarmour" , kolenčniki, "podložene bokserice" ipd, so nedvomno boljša zaščita (če je ustrezna in primerne kvalitete) . Je pa tudi neprimerno bolj "nadležna" . Da se "zmontiraš" potrebuješ več časa in ko se ustaviš nimaš kam z njo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri pa so pravi ščitniki? Kolikor sem gledal te jakne v KMC, TC-moto in BScenter, imajo vse D3O ščitnike - eni so tanjši in so level 1, drugi debelejši in so level 2. Že res, da je potem jakna še iz tistega debelega materiala ki ščiti pred raztrgninami, torej dodaten ščit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno ali drugo bi moralo biti v redu, če zadostuje zakonu, oz. predpisom.

..problem je lahko tudi v nepravilni uporabi vsega. Jakna (hlače) kupimo po navadi zaradi udobja malo večje, tiste trakce na rokavih  in hlačnicah malo kdo zateguje..in se potem te integrirane zaščite "vrtijo" po komolcih in kolenih.

Usnjeni kombinezoni so bolj oprijeti in načeloma zaščite "bolj na mestih".

V vsakem primeru je po mojem mnenju želva boljša, kot pa integrirana zaščita v jakni.

Želvo lahko kupiš daljšo, da ti pokrije še trtico in praktično do vratu (imaš več tipov in velikosti).... tista zaščita v jakni pa je precej krajša.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot že prej.

Univerzalnega odgovora ni.

Odvisno od proizvajalca in opreme. Eni "nafilajo" opremo z vsemi (kvalitetnimi) ščitniki, drugi imajo samo "pripravljen" prostor za ščitnike in kakšno peno, da drži obliko, ali pa malo mešano (eni ščitniki so druge moraš dokupiti) .

Običajno "manjka" zaščita hrbta in bokov...

Potem pa je odvisno koliko zaščite hočeš in koliko denarja si pripravljen za to odšteti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!