Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

Živijo! :D

Nekaj me zanima :wacko: ,ledvični pas ,sploh zakaj se ga uporablja?Drugači jaz nosim želvo najdaljšo,kar se mi zdi tudi najvarnejše. :ninja:

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ledvični pas, je če mene vprašaš za na skuter/Tomosakija, lih tolk da te ne prepiha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst uporabljam želvo z ledvičnim pasom. Firma je AURES, cena je bla 12.000 sit. Na začetku, ko sem si jo dal na hrbet, sem mu filing kot da bi mi ploh na hrbet navezal, zdej sem pa že navajen in jo sploh ne čutem med vožnjo.

LP Speed

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa pogledam, če nimam dovolj denarja za najboljše, lahko pa bi kupil kaj bolj poceni, rajši ne kupim. Počakam, našparam in ko imam dovolj, kupim izdelek znamke višjega razreda. Vem, da cena pomeni tudi kvaliteto, poleg tega pa imam rad tudi ime znamke, ki med konkurenco nekaj pomeni.

To je zanesljivo pravi pristop k varnosti. Škoda, da jih še več na tem forumu, ne deli tvojega mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo! :D

Nekaj me zanima :wacko: ,ledvični pas ,sploh zakaj se ga uporablja?Drugači jaz nosim želvo najdaljšo,kar se mi zdi tudi najvarnejše. :ninja:

LP :OK:

jst ga mam zato, da me ob "ta rdečih dnevih" ne bolijo jajčniki. tukaj ledvični pas ZELO pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello!

jest sem si nabavu ledvičnega s 4 zglobi Zandona!

Prej sem mel ta mehek ledvični pas. Zaenkrat zgleda cool, seveda pa kaj več spomladi :OK:

Cena: 10.500 SIT - TC Motoshop

Zandona? :? Kva je to spet nek kikiriki. Zaščita DAINESE je O.K.Za to še pa nism slišal.

Popravljeno . Popravil TOMOMAJSTER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo! :D

Nekaj me zanima :wacko: ,ledvični pas ,sploh zakaj se ga uporablja?Drugači jaz nosim želvo najdaljšo,kar se mi zdi tudi najvarnejše. :ninja:

LP :OK:

Bom še jaz primaknil lonček :D Pričakujem sicer, da se bo usul plaz o moji neodgovornosti in neustreznosti opreme, ampak vseeno.

Poletje, vročina, chopper, počasno "kruzanje" (tu mislim do 80 km/h) nekje ob morju, mogoče po Beli krajini, ali podobno.

Oprema:

usnjeni škornji, kavbojke ali usnjene hlače, majica, ledvični pas, čelada, rokavice brez prstov in sončna očala. Pa malo sončne kreme za po rokah, ličnicah in vratu. :blush:

Brez ledvičnega pasu bi po parih dneh lahko pil "čaj za ledvice in mehur" :grim

Vožnja ob obali, od Genove proti SanRemu (na poti v Lizbono, poleti 2003).

Dežja nisem videl 20 dni, vročina skor do 40 stopinj,

popiješ po 4-5 l vode na dan, znoj se prej posuši, kot nastane,

na malo potebo greš 1x na dan, pa še takrat se "skor samo pokadi" :naughty:

Voziš se pa tako, kot da bi se skor ves čas vozil skoz Portorož sred največje gužve. B)

Oprema ista kot zgoraj.

Kje je point?

Ja, če bi padel, bi me en nabasal, bi... (1000 možnosti)... drajsal po tleh, bi bila kriza. :wacko:

Ampak povedat hočem, da so situacije (in stili vožnje), ko ledvični pas pride bolj prav kot želva in enodelni kombinezon, poln ščitnikov. Če nič drugega, si prihraniš toplotni udar. :yes:

Če pa bi bil s cestakom in bi vozil po avtocesti 200 km/h, je pa drugače. :nono:

LP, Ma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem si nabavu ledvičnega s 4 zglobi Zandona!

Cena: 10.500 SIT

Zandona? :? Kva je to spet nek kikiriki. Zaščita DAINESE je O.K.Za to še pa nism slišal.

To ni »spet nek kikiriki«. Še več, tovarna je od Slo meje oddaljena slabih 180km :)

Sama sem si že probala njihovo zaščito na Expotu in se mi je zdela zelo uredu, cena pa tudi – 9 členski hrbteničnik z ledvičnim pasom je stal 50€ :)

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike so sicer lepe. Če od 50 eur odšteješ 20% DDV stane še samo 40 eur. Minus provizija prodajalca in dobiš ceno 30 eur. Moja hrbtenica je vredna več kot 7200 SIT. Ampak, prosim! Okusi in denarnice so različni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni »spet nek kikiriki«.

Bo kar držalo. Mi2 sva 8-členske nabavila pred dvemi leti na sejmu v Padovi in ob nekaj sejemskega in količinskega popusta sva odštela 90 EUR za oba. Po dveh sezonah uporabe lahko zatrdim, da so vredni svojega denarja (k sreči še niso bili direktno uporabljeni in upam da tudi ne bodo). Je bila pa letos na sejmu cena nekoliko korigirana navzgor, tako da so bili kar precej dražji (70-80 EUR/kom.) Se jih pa da pri nas nabavit v TC motoshopu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,ledvični pas ,sploh zakaj se ga uporablja?

Kot so nekateri že zapisali, za ohranjanje toplote v ledvenem delu.

Tudi jaz imam dve tipični uporabi ledvičnega pasu.

Če z motorjem skočim v mesto na banko, ker se da edino z njim pametno zastonj parkirati, oblečem zgolj jakno. In ker je ta kratka, z ledvičnim pasom preprečim prepih okoli ledvic.

Pozimi, če je daljša vožnja, pa si ledvični pas opašem preko usnjenega dvodelnega kombinezona, ker spodaj pač ne gre, je mene v kombinezonu preveč. In stvar deluje, prav prijetno toplo je v ledvenem delu, ko v prsi in rame in roke in noge že malo zebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo kar držalo. Mi2 sva 8-členske nabavila pred dvemi leti na sejmu v Padovi in ob nekaj sejemskega in količinskega popusta sva odštela 90 EUR za oba. Po dveh sezonah uporabe lahko zatrdim, da so vredni svojega denarja (k sreči še niso bili direktno uporabljeni in upam da tudi ne bodo). Je bila pa letos na sejmu cena nekoliko korigirana navzgor, tako da so bili kar precej dražji (70-80 EUR/kom.) Se jih pa da pri nas nabavit v TC motoshopu.

Pri nas se jih da nabaviti v TC Motoshopu, praviš. Pa smo spet tam. Ko pa na glas poveš, da tam prodajajo nizkocenovne produkte, so fantje takoj jezni. Ker to baje ni res. Pa očitno je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj se nekateri tako jezite, če kdo nosi pocen želvo. Cene zaščite za hrbtenico so pač padle. Verjetno zaradi dejstva, da so se uveljavile tudi na drugih področjih. Že v naših športnih trgovinah jih imajo ceu kup namenjenih smučarjem in kolesarjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče se na nikogar ne jezi. Pač komentiramo malo. In ugotavljamo, da marsikateri motorist varčuje na svoji varnosti. Pa ne gre za enormne količine denarja, ampak drobiž. Na koncu pa bo vsak itak kupil tisto, kar hoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni »spet nek kikiriki«. Še več, tovarna je od Slo meje oddaljena slabih 180km :)

Sama sem si že probala njihovo zaščito na Expotu in se mi je zdela zelo uredu, cena pa tudi – 9 členski hrbteničnik z ledvičnim pasom je stal 50€ :)

Hvala Bolha!

V bistvu sam ne bi znal odgovoriti na trditev o kikirikiju.

Gre pač zato da fantom v TCju zaupam, glede na to da sem kupil tam motor in nekaj druge opreme, da mi bodo tudi naprej nudili odkrit nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je oddaljenost tovarne od slovenske meje merilo kvalitete? Kot sem že napisal, od MPC odštej DDV, transportne stroške in provizijo prodajalce, pa boš ugotovil, da ti tvoje edino hrbtenico varuje ščitnik za 5000 SIT ali cca. 21 eur. Če je tavoja varnost tako malo vredna, ti jaz ne branim uporabe. Kvaliteta pa se zmeraj meri z uporabo. Toraj če še nisi padel z omenjeno želvo, težko trdiš tako, da je dobra, kot tudi to, da je slaba. A za 5000 SIT verjetno ne nosiš nekega High Tec-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno,

ti pa samo po ceni veš, da je zadeva zanič,morda bi bilo dobro najprej pogledat stvar v "živo".

P.S.

Sam ne uporabljam omenjene želve, ampak mi gre na k...c , pljuvanje brez argumentov

čeravno se vedno sklicuješ na te, oz smrkavci,golobradeži,mulci naj tu sploh ne pišejo,

ostali pa bomo brali tvoje nabijanje v vseh temah,vsak dan.

aja vem da je :topic: ampak dopizdil mi je tole nažiganje oz pametovanje

ene in iste najpametnejše osebe zadnjih 2 mesecev.

Ja gatto sem pa tvoja generacija,argumente o tvojem skoraj vedno praznem nabijanju

in pluvanju lahko prebereš v vseh temah

L.P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gattolina, ni vse samo v ceni veš.

En primer, ko sem se zadnjič ravno sprehajal po city parku. Imeli so kavbojke od D&G, cena 350eur. Potem sem pa v trgovini zraven videl skoraj enake od firme Tom Tailor za 60eur. Obe firmi sta dobri in kvalitetni, s to razliko, da je prva precej bolj znana in prestižna kot druga. Sem pa 100% da jeans iz katerega so narejene prve, ni nič boljši od jeansa iz katerega so druge. Zakaj torej taka razlika v ceni? Preprosto zaradi imena, prepoznavnosti in prestiža.

Pa ne me napačno razumet. Vem da se ta primer ne da 100% projecirat na moto opremo. Ampak malo povezave je pa vseeno. Ne ti meni, da pri Dainesu, Alpinestarsu, ipd. firmah plačaš toliko samo zato ker je vse skupaj toliko bolj kvalitetno in varno od nekaterih manj uveljavljenih novejših znamk na trgu. Lepo prosim. Plačaš tudi ime in ne malo!

Sicer je nekaj res. Pri teh firmah težko udariš mimo kar se tiče kvalitete, ker pač pazijo na to. Ampak kljub temu se pa še vedno da ponajti tudi cenejše proizvode, ki so enako kvalitetni, pa se tržijo po nižji ceni, ker so še neuveljavljeni in brez imena. Moraš biti pa tu seveda bolj previden. Ker nekatere cenejše stvari so dejansko slabe, ni pa nujno. To pa lahko ugotoviš samo tako, da greš zadevo pogledat, se o njej informiraš in jo sprobaš. Ne moreš pa kar avtomatsko reči, da je to slabo, ker je cenejše, kot počneš ti. Brez da bi sploh videl o čem se menimo in brez vsakih argumentov.

In mogoče je zate 50eur drobiž. Za nekatere pa to ni drobiž ampak je veliko denarja. In verjemi da bo tak raje dobro premislil za kaj bo namenil teh 50eur. In če je možnost, da dobi približno enako dobro stvar, ki je toliko cenejša samo zato ker pač ne piše gor Alpinestars, verjemi da jo bo z veseljem kupil.

LP, DeX

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In bo gatto spet lepo poniknil v tej temi, ter veselo nabijal v ostalih 278 temah v katerih je prisoten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno,

ti pa samo po ceni veš, da je zadeva zanič,morda bi bilo dobro najprej pogledat stvar v "živo".

P.S.

Sam ne uporabljam omenjene želve, ampak mi gre na k...c , pljuvanje brez argumentov

čeravno se vedno sklicuješ na te, oz smrkavci,golobradeži,mulci naj tu sploh ne pišejo,

ostali pa bomo brali tvoje nabijanje v vseh temah,vsak dan.

aja vem da je :topic: ampak dopizdil mi je tole nažiganje oz pametovanje

ene in iste najpametnejše osebe zadnjih 2 mesecev.

Ja gatto sem pa tvoja generacija,argumente o tvojem skoraj vedno praznem nabijanju

in pluvanju lahko prebereš v vseh temah

L.P

Zelo agresivno nastopaš in žališ. Zakaj, ne vem. Vsak pač počne to, kar misli, da je prav. Čeprav pravila forumskega dogajanja žaljenje prepovedujejo.

Zate je prazno nabijanje to, da menim, da za že tako okrnjeno varnost nas motoristov, lahko poskrbimo vsaj tako, da kupimo najboljše kar trg ponuja. In če se že pri želvi ustavi, potem veva kaj sledi v nadaljevanju pri kombinezonu, čeladi, škornjih, rokavicah itd. Kaj šele, da bi začeli razpravljati o servisiranju motocikla, nakupu novih gum, verige, ploščic itd.

Glede mladine pa menim, da je prav, da vemo, kaj kdo komentira. Jaz ne morem komentirati skuterjev, skuterske scene, ATv-jev, jet-ov itd, ker teh zadev ne poznam dovolj, se z njimi ne vozim in zato ne morem imeti s tega področja izkušenj. V tem oziru me da v koš vsak mulc, ki to sceno pozna bolje od meni.

Enako je v obratni smeri. Kako bo petnajst ali reciva osemnajst-letni motorist razglabljal o kvaliteti opreme, ki je ni nikoli preskusil, nikoli kupil, nikoli uporabljal? S katero nima nobenih izkušenj? Kako bo nekdo, ki vozi skuter, pametova o Harley Davidsonu?

Meni se zdi takšno stališče edino racionalno. Vsak naj pove svoje o temi, ki jo pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: :topic:

Držite se naslova teme, ki je "ledvični pas, ščitniki, hrbetničniki, želva, vgradnja v jakno, nakup..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: :topic:

Držite se naslova teme, ki je "ledvični pas, ščitniki, hrbetničniki, želva, vgradnja v jakno, nakup..."

Noise, oprosti, ampak ali naj dovolim, da me pljuva kdorkoli? Mar niso forumska pravila enaka za vse?

gattolina, ni vse samo v ceni veš.

En primer, ko sem se zadnjič ravno sprehajal po city parku. Imeli so kavbojke od D&G, cena 350eur. Potem sem pa v trgovini zraven videl skoraj enake od firme Tom Tailor za 60eur. Obe firmi sta dobri in kvalitetni, s to razliko, da je prva precej bolj znana in prestižna kot druga. Sem pa 100% da jeans iz katerega so narejene prve, ni nič boljši od jeansa iz katerega so druge. Zakaj torej taka razlika v ceni? Preprosto zaradi imena, prepoznavnosti in prestiža.

Pa ne me napačno razumet. Vem da se ta primer ne da 100% projecirat na moto opremo. Ampak malo povezave je pa vseeno. Ne ti meni, da pri Dainesu, Alpinestarsu, ipd. firmah plačaš toliko samo zato ker je vse skupaj toliko bolj kvalitetno in varno od nekaterih manj uveljavljenih novejših znamk na trgu. Lepo prosim. Plačaš tudi ime in ne malo!

Sicer je nekaj res. Pri teh firmah težko udariš mimo kar se tiče kvalitete, ker pač pazijo na to. Ampak kljub temu se pa še vedno da ponajti tudi cenejše proizvode, ki so enako kvalitetni, pa se tržijo po nižji ceni, ker so še neuveljavljeni in brez imena. Moraš biti pa tu seveda bolj previden. Ker nekatere cenejše stvari so dejansko slabe, ni pa nujno. To pa lahko ugotoviš samo tako, da greš zadevo pogledat, se o njej informiraš in jo sprobaš. Ne moreš pa kar avtomatsko reči, da je to slabo, ker je cenejše, kot počneš ti. Brez da bi sploh videl o čem se menimo in brez vsakih argumentov.

In mogoče je zate 50eur drobiž. Za nekatere pa to ni drobiž ampak je veliko denarja. In verjemi da bo tak raje dobro premislil za kaj bo namenil teh 50eur. In če je možnost, da dobi približno enako dobro stvar, ki je toliko cenejša samo zato ker pač ne piše gor Alpinestars, verjemi da jo bo z veseljem kupil.

LP, DeX

Pa saj nikjer nisem niti kritiziral, niti napisal, da je slabo. Pravim le, da pri 20 eurih ne moreš doživeti nirvane. A je to narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, oprosti, ampak ali naj dovolim, da me pljuva kdorkoli? Mar niso forumska pravila enaka za vse?

Pa saj nikjer nisem niti kritiziral, niti napisal, da je slabo. Pravim le, da pri 20 eurih ne moreš doživeti nirvane. A je to narobe?

Ok nisi napisal z besedo slabo, si pa namigoval na to, s svojim preračunavanjem koliko je davka pa marže in kako hrbteničnik za 50eur nikakor ni dovolj vreden za varovanje hrbtenice.

Pa dobro, če bi ga videl in sprobal OK, ampak da pa to poščneš zgolj na podlagi cene je pa malo mimo. Po možnosti stane izdelava Zandone ali česa podobnega isto kot izdelava Dainesa, s tem da je pri slednjem zaradi imena marža tovarne in trgovcev in vsega skupaj toliko večja, da je tudi na koncu cena še enrkat večja.

Pa ne me napačno razumet, ne trdim da je tako. Znamke Zandona ne poznam, ampak me pa moti da kar nekaj nakladaš zgolj na podlagi tega, ker je nekdo napisal, da je dal 50eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prvi vrsti ne nakladam, ampak zastopam svoje mnenje. Motoristi že tako varčujejo, vsaj 85% njih, na vseh koncih in krajih. In ko začneš varčevati pri 50 eur, si lahko predstavljam v katero smer se zadeva nadaljuje. Pa tu ne gre samo za želvo, ampak za generalno usmeritev glede zaščitne opreme. Saj veš, da pri Diorjevi srajci, Gucci-jevih manšetnih gumbih, Boss-ov obleki, spodnjem perilu in nogavicah, Yves Saint Laurentov kravati, ne nosiš čevljev iz Turbo Schue trgovine. Upam, da razumeš, kaj ti hočem povedati. Če varčuješ že pri želvi, se v nadaljevanju samo stopnjuje. Ni pa noben proizvajalec današnjega časa slab in nekvaliteten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prvi vrsti ne nakladam, ampak zastopam svoje mnenje. Motoristi že tako varčujejo, vsaj 85% njih, na vseh koncih in krajih. In ko začneš varčevati pri 50 eur, si lahko predstavljam v katero smer se zadeva nadaljuje. Pa tu ne gre samo za želvo, ampak za generalno usmeritev glede zaščitne opreme. Saj veš, da pri Diorjevi srajci, Gucci-jevih manšetnih gumbih, Boss-ov obleki, spodnjem perilu in nogavicah, Yves Saint Laurentov kravati, ne nosiš čevljev iz Turbo Schue trgovine. Upam, da razumeš, kaj ti hočem povedati. Če varčuješ že pri želvi, se v nadaljevanju samo stopnjuje. Ni pa noben proizvajalec današnjega časa slab in nekvaliteten.

Poglej, kar se tiče prekomernega varčevanja se čisto strinjam s tabo. Veliko motoristov, včasih tudi sam, varčujemo pri določenih stvareh, kjer bi bilo bolje da ne bi. Ampak žal včasih drugače ne gre. Sam tudi zagovarjam, da je varnost prva in da mora biti zaščitna oprema kvalitetna.

Vendar dopuščam pa tudi možnost, da se da ponajt opremo, ki je ravno tako kvalitetna, pa mogoče zaradi relativno novega in neuveljavljenega imena ni tako draga kot giganti ranga Dainese, etc.. Zato pa pravim, da se je treba o stvari ki jo kupuješ dobro informirat, videt in pomožnosti ponajt nekoga, ki je že probal, preden lahko podaš sodbo. Zgolj na podlagi tega, da je nek hrbteničnik 50eur cenejši od Dainesovega še ne pomeni, da je tudi slabši. Lahko je, normalno, ampak po drugi strani je pa lahko nižja cena posledica prav neuveljavljenosti in poskusa preboja na trg med večje playerje.

To kar si napisal glede Bossa, Guccija.. in Turbo Schuh je popolnoma res. Take kombinacije zagotovo ne boš videl. Ampak se da pa ponajt tudi srednjo pot. Namesto Guccija, Bossa, Dior kupiš Tom Tailor ki je ravno tako kvaliteten in pač zaradi imena cenejši in ti ostane dovolj denarja, da ni treba kupi čevljev v Turbo Schuhu ampak kupiš Peko :D

A razumeš kaj hočem povedat? Nekdo, ki je bolj omejen z denarnimi serdstvi ima še vedno možnost, da uporablja stvari, ki so dobre, ampak pač manj prestižne in zato cenejše. To pa še ne pomeni da so stavri slabše.

Je pa res tudi to kar praviš ti. Veliko motoristov pa pretirano špara. In resnično kupijo neko sranje, ki jim k varnsoti ne prinese skoraj nič. To je dejstvo. Ampak to še vedno ni podlaga ali argument k temu, da lahko sodiš o kvaiteti oziroma nekvaliteti nekega izdelka zgolj na podlagi cene. Cena je v današnjem ačsu zelo relativna stvar in zdaleč ne odraža realne vrednosti izdelka.

Slabi proizvajalci pa se na žalost tudi v današnjem času najdejo. In to v precejšnji količini, rpedvsem tisti iz Kirajskega konca, ki čedalje bolj preplavljajo naš trg .)

No pa še strnjeno bistvo:

Vsi ki kupujete hrbteničnik, ne gledat samo na to da bo čimcenejši. Vzemite si čas, poglejte čim več izdelkov, informirajte se o njih, probajte, poiščite koga ki je že stestiral in na koncu izberite najbolj ugodno varianto. To ne pomeni izbrati tisto kar je najbolj poceni, hkrati pa ne pomeni, da je treba nujno kupiti Dainesa za 150eur ker je pač Dainese. Dobi se tudi druge artikle, ki so manj uveljavljeni, zaradi tega cenejši, krati pa še vedno dovolj kvalitetni in varni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!