Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

solo

Hvala za info. Jo grem vrjetn v petk probat :D (Kaj bi blo dobr, da zravn nesem tut kombinezon in jo s kombinezonom probam, ne?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

solo

Hvala za info. Jo grem vrjetn v petk probat :D (Kaj bi blo dobr, da zravn nesem tut kombinezon in jo s kombinezonom probam, ne?)

Pejt probat še DAINESE. Je cenovno ugodnejši. Raje prisegam tradiciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daš link dainese želve, katero imaš v mislih?

Jaz sem kupo pred 14. dnevi to:

http://www.dainesemoto.si/izdelek.asp?idAr...amp;idSlika=352

:OK:

Kupljeno pri autocommerce Maribor, z njo sem zelo zadovojen, se odlično prilega hrbtenici, ter pokriva trtico, pa še 20% popusta sem dobo :devil:

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se še jaz mal pohvalim :blush: , v soboto v gorici nabavil tole želvo za 100€

post-8684-1170865271.jpg

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se še jaz mal pohvalim :blush: , v soboto v gorici nabavil tole želvo za 100€

Ta želva je res dobra in udobna, sem jo imel. Edina škoda je, da je za enkratno uporabo zaradi aluminijastega satovja, ki je njena sestava. Je pa eden redkih želv, ki imajo res CE certifikat in ne le nalepko "CE"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina škoda je, da je za enkratno uporabo zaradi aluminijastega satovja, ki je njena sestava.

Res da ko padeš je želva hin vendar ostane hrbtenica cela in ne obratno, kod pri nekaterih drugih želvah :D :P

:devil: to je teorija, praktično pa nisem in tudi upam da nebom sprobal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sm hotu kupt želvo in mi alpinstars TECH BACK PROTECTOR ne paše pod kombinezon(je predebela) :cry: :cry:

Kaj mi svetujete? Se dobijo kaki vredu vgrajeni hrbtni ščitniki za spyke kombinezon(ta pena not je bol boga)? Katere kvalitetne želve so tanjše od zgoraj omenjene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sm hotu kupt želvo in mi alpinstars TECH BACK PROTECTOR ne paše pod kombinezon(je predebela) :cry: :cry:

Kaj mi svetujete? Se dobijo kaki vredu vgrajeni hrbtni ščitniki za spyke kombinezon(ta pena not je bol boga)? Katere kvalitetne želve so tanjše od zgoraj omenjene?

Težka bo. Mogoče Dainese, čeprav morda ne bo velike razlike (kakih 5mm mogoče?). Če se ti jakna precej na tesno zapenja brez, boš mogoče na koncu dobil kakšno zelo tanko hrbtenjačo in ugotovil - da je iz kartone ;) No, mal humorja...Si probal brez pene v jakni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to je bla napaka. Probal sm jo s peno v jakni (sam pena je zlo tanka, tak da po moje ne bi blo bistvene razlike) :(

Sam boš najbolje vedel, kako na tesno je šlo. Govora je itak v milimetrih, kakorkoli...tako, da vse pomaga, tudi peno ven vzet... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sm hotu kupt želvo in mi alpinstars TECH BACK PROTECTOR ne paše pod kombinezon(je predebela) :cry: :cry:

Kaj mi svetujete? Se dobijo kaki vredu vgrajeni hrbtni ščitniki za spyke kombinezon(ta pena not je bol boga)? Katere kvalitetne želve so tanjše od zgoraj omenjene?

No, dans sm pa šel pol probat UFO želvo, ki pa mi pot kombinezon paše :) , (pa še pol cenej je od alpinestars), sam mi pa deluje bol tak :cry: . Kak ste uporadbniki UFO želv zadovoln z njimi :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dans sm pa šel pol probat UFO želvo, ki pa mi pot kombinezon paše :) , (pa še pol cenej je od alpinestars), sam mi pa deluje bol tak :cry: . Kak ste uporadbniki UFO želv zadovoln z njimi :?

To ti bo težko kdo povedal, ker je bistvo želve zaščita. Razen, če je kdo že padel na hrbet z njo. Samo tak ti lahko pove kako je "zadovoljen". Ostali lahko govorimo le o udobju ali lepoti...ti pa kupuješ najprej za varnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Nosim Dainese Wave. Priporočam! :grim Alu satovje omogoča dobro zračnost. Na testu želv (Spyke-jeva stran) tudi pri zaščiti med boljšimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese Wave, uporabljam ze 2 leti, super zelva, udobna, zracna, pa ne prevec bikasta... Padel pa se nisem, tako da o tem... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese Wave, uporabljam ze 2 leti, super zelva, udobna, zracna, pa ne prevec bikasta... Padel pa se nisem, tako da o tem... B)

Jaz sem nosil obe. Razlike: Dainese je tanjša in malenkost lažja, pas je malce širši (če se še prav spomnim), Astar mi je bolj sedla po hrbtenici in bolj sledila gibanju, tudi levo-desno, pas je malce ožji. Dainese je na račun satovja za enkratno uporabo, Astar za večkratno (no, razen če ga zlomiš). Oba sta Level 1 protektorja in bosta naredila največ za tvojo hrbtenico, če pride do "poleta".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nosil obe. Razlike: Dainese je tanjša in malenkost lažja, pas je malce širši (če se še prav spomnim), Astar mi je bolj sedla po hrbtenici in bolj sledila gibanju, tudi levo-desno, pas je malce ožji. Dainese je na račun satovja za enkratno uporabo, Astar za večkratno (no, razen če ga zlomiš). Oba sta Level 1 protektorja in bosta naredila največ za tvojo hrbtenico, če pride do "poleta".

Katero bi ti izbral? DENISE ali ALPINSTAR?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero bi ti izbral? DENISE ali ALPINSTAR?

Težko je reči, morda za odtenek Alpinestars. Razlika res ni velika, morda pri meni tehnico v korist slednjega prevesi le to, da je oblika taka, da mi bolj leže na hrbet.

Prva in glavna naloga obeh je varnost in za to sta pač oba odlična. Res stvar osebnih preferenc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko je reči, morda za odtenek Alpinestars. Razlika res ni velika, morda pri meni tehnico v korist slednjega prevesi le to, da je oblika taka, da mi bolj leže na hrbet.

Prva in glavna naloga obeh je varnost in za to sta pač oba odlična. Res stvar osebnih preferenc.

Kateri je novoejsi model? Denise ali Astar? In kateri ima pravi certifikat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se sploh še dobi od Dainese "lajbič" z želvo? jst mam takega in je praktičen sto na uro. samo oblečeš ga .) pa še take špunjice ma spredaj ko zadrgneš kombinezon se prilegajo na ključnico in rebra. ene 6 let ga nosim naokoli...

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!