Skoči na vsebino

črna svečka!!


atomaz12

Priporočene objave

Slabo si imel zategneno in zato motor ni delal pravilno. Z batnimi obročki počakaj! Novo svečko pa ornk zategni!

najprej kupi novo svečko pa jo ornk zategni, pol pa če bo isto pa poglej mal batne obročke, če so izrablljeni kupi nove.....mogoč pa je vse to odveč in je vzrok mrzel zrak...počakaj do spomladi, ko bo se mal ogrel, pa pol boš videl če bo kaj boljše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo si imel zategneno in zato motor ni delal pravilno. Z batnimi obročki počakaj! Novo svečko pa ornk zategni!

Ti sam tko nared

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Najverjetneje je bat/cilinder izrabljen če ne zamenjaj samo obročke če že niso bili vasj 5000km. Poglej tudi kot je nekdo predlagal zračni filter če ni preveč zamaščen. Ali tvoj motor uporablja katalizator?

sej to res nevm eni pisejo zamenji batne na 5k eni da majo 15k pa jih se niso

vem da na orginalnem cilindru ni treba menjat tak pogost

sam na kolk ko tole na 5k je pa mal hitr ne to je bol za kak MHR kit :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam že 14,7k km prevoženih, pa če vedno prvi batni, prijatelj je mel na Aeroxu 20k km in še vse prvo in je tudi šal skuter :) Pri alu kitih pa je drugače ja, je treba vse bol pogosto menjavat, samo nevem na kolk km :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Vidm, da ta tema ni bla že en lep cajt uporablena, pa jo nameravam jst spet na vrh snet... da se ne bo kdo prtoževal, da odpiram novo temo.

Tko je ne, imel sem probleme s svečko, nisem je nikakor mogu odšraufat dol z motorja, ker je purejet narjen tko zafukan, da nimaš nč placa za ključ za svečke ampak rabš dolgo 16mm gedoro in eno vlko račko, to pa nima vsak :) No, naredu sm si potem homemade ključ, ki je dovolj kratek da pride do svečke in ima dovolj moči, da jo odšraufa... jeeee :OK: :D

No, zdj pa k stvari. Stara svečka mi je zatajila, bla je čist sajasta in jo spucam, da lpo nazaj notr, dela par km in nato spet crkne, ampak motor vseeno vžge, vendar ne gre nikamor...torej, ne da dovolj iskre...jo zopet spucat in probam za iskro, iskra je letela tut do 20mm daleč na maso, torej je svečka izpravna...prevozim 5 km in zopet nič, motor začne cukat, nikamor ne gre, iz auspuha meče olje oz. kašlja in gre pač čezdalje manj... grem do servisa in tam kupim novo svečko... ko dam notr prec opazim spremembo, svečka dela ko nora... ok, prepeljem 50 km, motor zopet dela enako situacijo in jovo na novo od svečke ni več nič... zanima me, če je možno da je svečka kriva, ali je možno, da se ta svečka, ki sem jo kupu, ne segreje do tiste temperature, da bi saje in olje na njej zgorele do konca in se potem za vsako umaže?

No, imam navadni gus 70cc kit od Malossija in piše na Malossijevi spletni strani, da je priporočljivo na tem cilindru uporabljati svečko Denso U31-ERT ... jst pa uporabljam neko NGK, ne vem zdj točn model... je pa res, da so se mi te težave začele pojavljat šele pri 70cc... potem tisto zgoraj drži kar sm napisu? Ta Denso svečka deluje na višjih temperaturah in bodo saje potem zgorele, prav tako olje? Če je tako, je to najmanjši problem, upam samo, da ni kaj hujšega!

No, to bom vse ugotovil, ko bom kupu Denso svečko, je pa problem, ker sem šou na servis prašat in je nimajo in tut ne dobijo, prav tako sm prašu 3 pooblaščene servise avtomobilov in trgovin za motorje in nimajo... a ve kdo, kje se dobijo? :)

Sem iz Brežic in magar morm u Novo mesto po svečke, bom šou s frendom in kupu ene 3... :D Sam povejte, kje se jih dobi... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evroton na cikavi (tam ko je mercator) zraven avtohiše berus :?

to je v NM?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim pa veš da je res...saj si sam reku da magar v NM

Ma sj ni blema, če ne bom tukaj najdu, ni vraga, da se ne zapelem do NM po svečke :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, ko sm že pisu v tej temi...svečke sm dubu...taprave...motor je delu 200 km in svečka je bla tko črna da ni blo šans da bi delala dalje, dou drugo notr, druga je delala okol 100 km... zdj to sigurn ni problem v svečki, mogoče je edino to, da ima premalo toplotno vrednost ampak res dvomim...

a je lohk kj narobe z izgorevanjem? ker men se zdi, da je vbrizg zamašen oz. zapacan... ker enkrt sm posodu motor enmu frendu za en dan, ni meu še kita notr, pa je blo olje potem skor na nuli in je šou na bencinsko pa ni blo druzga olja in je not dau nek TTR (ni TTS), ki naj bi bil za 4T motorje oz. za avtomobile, to pa ni blo olje za mašino... torej mi je sfuku vse... seveda je tisto olje čez auspuh metalo ko prfukjeno... :slap:

od takrat ne posojam več motorja, je pa res, da sm spucu posodo za olje, in vse do pumpice za olje, naprej pa nism... a je možno, da je še nekaj tega olja v vbrizgu in v mašini pa mi zato maže svečke tko hitr? ker če dam spucano svečko notr, mi dela samo 2 minute!!! ... potem mi jo zamaže in je konec veselja... zdj je postal to resen problem, ker bi nucu motor čez poletje, najverjetneje bom v kratkem spucal do vbrizga, če pa to ne bo dobr ga pa odpele na servis sam kaj ka je drag... :( :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzami cilinder dol pa spucaj notranjost bloka

jst bi na tvojem mestu vzeu ven še gred in vse temeljito spucal

drgač je pa tut men svečo na dotehu pobiralo po dveh dneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzami cilinder dol pa spucaj notranjost bloka

jst bi na tvojem mestu vzeu ven še gred in vse temeljito spucal

drgač je pa tut men svečo na dotehu pobiralo po dveh dneh

če hočem gred dol vzet morm dobesedno motor v celoti narazn dat :o ...jao...spet bo šraufaja... :OK:

drgač pa...sj hvalabogu razmišlam o nabavi digitronic kit in fergi gor... :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh veš kaj ti jz rečem gospod SMART!

Uzam to mašino pa jo fukn u kanto ;)

pol pa zašpari keš pa kup minareli blok in tunaj .) .) najbolša rešitev .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh veš kaj ti jz rečem gospod SMART!

Uzam to mašino pa jo fukn u kanto ;)

pol pa zašpari keš pa kup minareli blok in tunaj .) .) najbolša rešitev .)

Ne, hvala vseeno za ponudbo... .)

ko boš ti tunau svojo mašinko boš že gledu mojo rit 3 km pred tabo, tko da nehaj s takimi...raje pomagi, če ne se umakni...

...gospod ASSHOLE! .) .) .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

asshole ti bom že jz dal.....

a greva dragat?????????????????? pa bomo vidl kdo bo kej kazu rit :kva2: :kva2: :kva2: :lol1: :lol1: :lol1:

gremo za 500€ če jih maš :):)

ja jz sm ti pomagu ane, oz. sm ti svetoval.....in kdo vedno začne prepir in mene žalt??? '''' TI '''''' :angry: :angry: :angry:

boli me kurac zarad mene ti naj raj vidm da ti use skup raznese pod rito :o :o

in pol ti pravš ker jebač u tunanju si...... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA NE NEBOM TUNAL Z VBRIZGOM KER JE TO EN KURAC OD MAŠINE .)

TI LEPO SESTAV TOLE PA BOŠ NA DRAGU POVEDU IN POL K BOŠ VIDU MOJO NALEPKO NA RITI MOTORJA FUK PIA/GILERA STRAN 3km BOŠ POL RES NA BERGLAH PRISTAL .)

aja edin če vedeževalec in ko boš ti sestavu motor in ko boš zalaufal te bo odfukal 500m stran in pol bom jz čez neki časa začel tunat ...če si tko mislu tut prov :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh veš kaj ti jz rečem gospod SMART!

Uzam to mašino pa jo fukn u kanto ;)

pol pa zašpari keš pa kup minareli blok in tunaj .) .) najbolša rešitev .)

mislim da si TI napisal prvi post v smislu prepira .)

asshole ti bom že jz dal.....

a greva dragat?????????????????? pa bomo vidl kdo bo kej kazu rit :kva2: :kva2: :kva2: :lol1: :lol1: :lol1:

gremo za 500€ če jih maš :):)

ja jz sm ti pomagu ane, oz. sm ti svetoval.....in kdo vedno začne prepir in mene žalt??? '''' TI '''''' :angry: :angry: :angry:

boli me kurac zarad mene ti naj raj vidm da ti use skup raznese pod rito :o :o

in pol ti pravš ker jebač u tunanju si...... :slap:

nene TI začneš frajer TI. pa ne hvali se z unim svojim sesalcom da ti ga nebo kak čefur ( :lol1: ) ukradel :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehhehe, :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

če ga men kater čefur ukrade mora res met jajca da ga. pa tut če jih ma, mi ga nebo ker 80% modelov ki se ukvarjajo .)

s tem mi ga nebi ukradl ker me poznajo, pa tut da ti povem nikjer ga nepuščam tko da bi res mel priložnost. edin če pride domov :yea1: :yea1: :yea1:

ma BMK kaj si usi mislte .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma BMK kaj si usi mislte .)

potem ti priporočam obisk pri zdravniku...lohk greš kr k forenziku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni se mate za taaak hudo več ko tunate 2T motorje! Bomo vidli kak bo čez 20let ko se bomo še samo smejali 2t mašinam! Red arrov je že malo pred nami...o einšpricarih polini nevem če dosti veš..jaz priznam da nimam pojma..zato pa se malo brzdaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni se mate za taaak hudo več ko tunate 2T motorje! Bomo vidli kak bo čez 20let ko se bomo še samo smejali 2t mašinam! Red arrov je že malo pred nami...o einšpricarih polini nevem če dosti veš..jaz priznam da nimam pojma..zato pa se malo brzdaj

mislm da se bomo še bolj kot 2T smejal frgazarjim... ;)

problem je, ker ima einšpricar en kup elektronike na seb in če eno zajebeš imaš veliko možnosti da zjebeš vse skup, ker je vse povezan...to je tut po eni strani dobr, ker potem ti lahko kontaktna lučka pokaže kje se nahaja problem, pokaže pa 75% napak na motorju, ne more naprimer pokazat, da so obročki popokal, ker ni nč povezan z elektroniko... :)

jst se tut hočem čim več naučit o einšpricarjih, ker bo postalo to čezdalje bolj popularno za tunat...lohk pa povem da je drago kot prasica...pa zjeban tut...

zdj me je elektronika tko začela jebat, da sm ga mogu preprosto naložt v kombi in odpelat na uradni servis, ker imam 23k prevoženih in imam eno elektroniko še original, ki bo potrebna menjave...bolj natančno...električna diza in njeni konektorji so fuč...ful kul...pa bom dou dost keša za nove... :BUA:

:)

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj..tu je prihodnost! Kolega je mislo pisat diplomo o 2T motorjih,samo si je pol premislo..saj ni več prihodnosti v 2T motorjih! Že v to novo aprilijo rs125 so mislili vgradit 4T motor

off sma :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj..tu je prihodnost! Kolega je mislo pisat diplomo o 2T motorjih,samo si je pol premislo..saj ni več prihodnosti v 2T motorjih! Že v to novo aprilijo rs125 so mislili vgradit 4T motor

off sma :P

ja no, res je mal off ampak v RS125 DAT 4T MOTOR? PA KA SE JIM JE VTRGAL? :D

to je pa ja športnik...za navit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!