Skoči na vsebino

Čiščenje čelade


MARJA

Priporočene objave

Vzeli smo že čiščenje oblačil in rokavic. Mene pa zanima, če kdo očisti notranjo oblogo čelade in kako. Moram priznat, da jaz to še nisem naredil, bi pa letos saj poleti švicam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Obstajajo čistila z ačiščenje notranjosti čelad (pena).

2. Tudi poleti uporabljaj podkapo, pa bo notranjost čelade manj zašvicana. Podkapo pa lahko tudi opereš in daš pred vsako vožnjo čisto na glavo.

(pjesmpametnpress)

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce lahko notranji del celade vzames ven ni problema (pene,praski za ciscenje),v primeru da to ni mogoce,pa prasek/peno nasipas v celado.

parkrat sem ze ocistil celade z praskom za ciscenje tepihov (poceni,ucinkovito in disi! ).postopek je enak kot pri ciscenju tepiha.in najlazje je ta prasek posesati iz celade.

-------

Injection is nice but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj podkapo uporabljam, ampak samo v mrazu. Na daljše fure si pod čelado zavežem ruto. Ampak največja kriza so kratke fure po mestu in takrat se mi ne da zajebavat z ruto. Bom pa probal s peno za čiščenje tepihov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za znotraj peno,ki jo dobiš v moto štacunah,za zunaj pa pazi,da samo z vodo.Jaz sem vizir samo enkrat opral z neko stvarjo,s katero moja boljša polovica čisti stekla,pa mi je kmalu potem počil,kar pa se baje ne bi smelo zgoditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Nekje sem slišal, da obstajajo spreji, ki dezinficirajo in očistijo notranjost čelade hkrati pa obnovijo penasti del notranjosti (pena otrdi).

Zanima me če je to res in če ima kdo z tem kakšne izkušnje (pozitivne ali negativne)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest uporabljam en Italijanski sprej... za dezinfekcijo notranjosti (predvsem blaga...) ....

Deluje pa tako da ko pošpricaš cez nekaj sek nastane pena, ki potegne ven prah ins švic iz oblazinjenja - čelada diši kot nova in je dezinficirana - peno samo odrišeš s krpo in pustiš čelado da se posuši.

Ne draži kože, in poškoduje materialov.. sem zadovoljen in celado na koncu sezone vedno dezinficiram...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest uporabljam en Italijanski sprej... za dezinfekcijo notranjosti (predvsem blaga...) ....

Deluje pa tako da ko pošpricaš cez nekaj sek nastane pena, ki potegne ven prah ins švic iz oblazinjenja - čelada diši kot nova in je dezinficirana - peno samo odrišeš s krpo in pustiš čelado da se posuši.

Ne draži kože, in poškoduje materialov.. sem zadovoljen in celado na koncu sezone vedno dezinficiram...

Kako pa je ime temu cudovitemu izdelku? In kje si ga kupil? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je sprobal sprej iz kolekcije S100 - ga ni mogel prehvalit. Naredi se pena, ki se kasneje preprosto obriše....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidu dons tak sprej od Motorexa, nameravam se ta teden kupit, porocanje o rezultatih sledi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest uporabljam en Italijanski sprej... za dezinfekcijo notranjosti (predvsem blaga...) ....

...Ne draži kože, in poškoduje materialov.. sem zadovoljen in celado na koncu sezone vedno dezinficiram...

Uporabljam enako zadevščino. Se tudi ne spomnim, kako se ji reče (ko pridem domov), sem jo pa nabavil pri Habatu. Dober deluje, mam cunjo vedno čist črno, ko pobrišem peno. Pa še diši kar prijetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač pa vizir dol pa čelado namakat v vedru vode(lahko z milnico)...par ur...vzet ven in pustit dan dva da se orng posuši...in wala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Shell Advance helmet+visor multi foam, ki me je stal 740 sit (400ml spray).

Raztaplja ostanke insektov, prašne obloge in maščobe. Ne draži in ne škodi zdravju, zato je primerna tudi za čiščenje notranjosti. (tko piše na njem)

Našpricaš, počakaš da deluje 1-2 minuti in odstraniš čistilo z suho krpo.

Kupil sem ga, prav na orenk ga pa še nisem sprobal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cypena a pise tud: glede stranskih učinkov se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom. :P brez zamere,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce lahko notranji del celade vzames ven ni problema (pene,praski za ciscenje),v primeru da to ni mogoce,pa prasek/peno nasipas v celado.

parkrat sem ze ocistil celade z praskom za ciscenje tepihov (poceni,ucinkovito in disi! ).postopek je enak kot pri ciscenju tepiha.in najlazje je ta prasek posesati iz celade.

-------

Injection is nice but I´d rather be blown.

.....brez stranskih ucinkov in se poceni je zadeva. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO!

Firma: WURTH

BIKE line

Puliture per l`interno dei caschi

kupil sem ga pa pr "fašistu" v Stari cerkvi (mal ven iz Gorice 1km)

aja Moto MAuRI je drugač ime firme.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO!

Firma: WURTH

BIKE line

Puliture per l`interno dei caschi

kupil sem ga pa pr "fašistu" v Stari cerkvi (mal ven iz Gorice 1km)

aja Moto MAuRI je drugač ime firme.

:)

Perimund, kaj je ta fašist v Lučiniku? Zanima me zato, ker bi eno tako zadevco tudi sam rad imel.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa fašist??? :angry: <_< :unsure:

Zato, ker je dobesedno en fašist. Saj veš kdo so bili fašisti? Zato ni potrebno razlagati naprej. Mislim na gospodarja in ne prodajalce.

Perimund, sem ugotovil, da je on tisti, ki sem ga imel v mislih.

Svetujem, da pri njemu ne naročate opreme, ker bo šest mesecev poteklo za šalo. Take izkušnje ima veliko motoristov iz mojega konca.

Pozdrav od Roberta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, vsak ima pač svoje izkušnje.

BTW, koliko fašistov poleg Maurija še govori slovensko? :rolleyes: ;)

Popravljeno . Popravil Desmo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO!

Firma: WURTH

BIKE line

Puliture per l`interno dei caschi

kupil sem ga pa pr "fašistu" v Stari cerkvi (mal ven iz Gorice 1km)

aja Moto MAuRI je drugač ime firme.

:)

Tenks, bomo kupl...

@lucky: tenks, bomo kupl ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!