Skoči na vsebino

Čiščenje čelade


MARJA

Priporočene objave

Moji čeladi vedno zadostuje samo mokra mehka krpa - če ne gre takoj vse gor, krpo pustim par minut gor, potem gre pa brez problema, ne glede na to koliko mušic & Co je gor in kako kvalitetno so se nalimale :) . Mislim, da sploh ni nobene potrebe po kakšnih milnicah, čistilih, ipd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos,jaz pa sem mojo Šubertko zaj...ker sem jo z vodo in mikro krpico brisal tudi iz notranje strani in se mi zdaj ob hladnejših dneh rosi ,nisem prečetal navodil :headbang: roor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam pinlock in ni nobene panike z rošenjem. Vedno uporabim blago milo za roke (po možnosti z aloe vero :whistle: ). Tudi kapljice na zunanji strani vizirja ob morebitnem dežju prav lepo odtekajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js pa mojo arajko pucam samo z palominim 3-slojnim wc papirjem in vodo, pa gre dol vse... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js pa mojo arajko pucam samo z palominim 3-slojnim wc papirjem in vodo, pa gre dol vse... :OK:

baje papir( ker vsebuje delce lesa) ni priporočljiv,ker lahko popraska vizir :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos Brdaus.

Tale Brumerjeva nasvet še kako drži,ko kihaš ali kašljaš v vizir slina-"kislina"poškoduje notranji premaz proti rosenju.

Seveda pa nasvet velja za uporabnike čelad. .) roor

Jest sicer nosim podkapo, pa vseeno: si se kdaj vozil po dežju? Mislim, da dobr veš, kako zgleda vizir od zunaj in ZNOTRAJ, po prideš z deževne furce .) Da o kislosti dežja ne govorimo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam pinlock in ni nobene panike z rošenjem. Vedno uporabim blago milo za roke (po možnosti z aloe vero :whistle: ). Tudi kapljice na zunanji strani vizirja ob morebitnem dežju prav lepo odtekajo.

Še en pinlock, dobrodošel v klubu; patent res deluje; oziroma samo Nolan in Arai imata notranji dodatek na vizirju, ki med vsemi patenti na trgu resnično prepreči rošenje od znotraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje papir( ker vsebuje delce lesa) ni priporočljiv,ker lahko popraska vizir :whistle:

Jaz ze dolgo cistim celado in vizir zunaj z sekret papirjem in vodo, pa nisem opazil se nobenih prask.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en pinlock, dobrodošel v klubu; patent res deluje; oziroma samo Nolan in Arai imata notranji dodatek na vizirju, ki med vsemi patenti na trgu resnično prepreči rošenje od znotraj.

Sam ima celado Shoei, ki ima tudi Pinlock, notranji dodatek na vizirju, ki odlicno deluje. Tako da nista samo Nolan in Arai. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje papir( ker vsebuje delce lesa) ni priporočljiv,ker lahko popraska vizir :whistle:

Boge naše riti pol :lol1:

Jz tudi zmerm sm mal namočim, pa z wc papirjem obrišem, večjih prask ni, sm če pa res fajn pogledaš so pa tud čist majhne praske, nič da te bi motilo med vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boge naše riti pol :lol1:

Jz tudi zmerm sm mal namočim, pa z wc papirjem obrišem, večjih prask ni, sm če pa res fajn pogledaš so pa tud čist majhne praske, nič da te bi motilo med vožnjo.

Se pravi, da je zadnjica skoraj kot nova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taki ste ko ene PIČKICE !!! Sekret papir še nobenega novejšega vizirja ni zdrgnil ker so vsi zaščiteni z slojem proti praskam razen če mu dodaš grobi purol :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje papir( ker vsebuje delce lesa) ni priporočljiv,ker lahko popraska vizir :whistle:

Baje samo higijenski vloški s krilci (predlagam Allwajs) in destilirana voda znamke PETROL . Vse ostalo škoduje zdravju - vizirja.

Pred uporabo se posvetujte s svojim gurujem ali prodajalcem WC papirja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje samo higijenski vloški s krilci (predlagam Allwajs) in destilirana voda znamke PETROL . Vse ostalo škoduje zdravju - vizirja.

Pred uporabo se posvetujte s svojim gurujem ali prodajalcem WC papirja :whistle:

.... :worship: :worship: :worship: :worship: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale forum je pa res zlata jama zataprave motoriste.

Učas' smo se vozil', dons' se pa pasemo k' krave le še po tipkovnicah.... Z izkušnjami vred...

.......izgleda z mano vred....... na žalostjebemomastputana!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdravljeni

Nikjer nisem zasledil podobne teme, zato se obračam na vas. Sem nov na motorju in posledično tudi nimam dosti izkušenj s čelado.

Skratka. Po 2 mesecih je začela čelada v notranjosti smrdeti :blush:. Vem da se dobijo raznorazni spreyi za notranjost čelad, vendar ne vem, ali ti sprayi tudi odpravljajo ta kiselkast smrad???

Prosim za vašo pomoč. Ali mi posebej priporočate kakšnega?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Odvisno kakšno čelado imaš, nekatere imajo snemljivo notranjost in pri teh ni problema. Pobereš notranjost ven, jo opereš v mlačni, blago namiljeni vodi, spereš, dobro pošušiš in čelada je kot nova :). V kolikor pa nima snemljive notranjosti, pa bo zadeva malo težja, ne pa nemogoča(malo iznajdlivosti ;)). Pa še mogoče namig, ko čelade ne uporabljaš,jo imej na zračnem mestu in imej odprt vizir...

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da se dobi v Louis-u HelmSpray ki deluje kar dobro.

Osebno sem si na tak način očistil mojo staro čelado še iz časov ko smo s skuterji okol letal. Ni postala ravno nova, jo je pa kar lepo "osvežilo".

Tako da poizkusi s tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Nikjer nisem zasledil podobne teme, zato se obračam na vas. Sem nov na motorju in posledično tudi nimam dosti izkušenj s čelado.

Skratka. Po 2 mesecih je začela čelada v notranjosti smrdeti :blush:. Vem da se dobijo raznorazni spreyi za notranjost čelad, vendar ne vem, ali ti sprayi tudi odpravljajo ta kiselkast smrad???

Prosim za vašo pomoč. Ali mi posebej priporočate kakšnega?

Hvala

Evo rešitev! Helmsprej iz Louisa funkcionira zelo dobro. Nasprejaš, obrišeš. pustiš da se posuši. Po potrebi ponoviš postopek in čelada bo lepo čista in dišala. Potem pa pri nošenju čelade VEDNO uporabljaj podkapo, veliko manj švica, ti bo vpila čelada, večino ga zadrži podkapa in to je to. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa narediš, kot delam jaz.

Enostavno jo namočim, našamponiram, dobro sperem in posušim.

To prakticiram vsako leto dvakrat in se do sedaj ni pokazalo, da bi bilo karkoli narobe. Je pa res, da gre za čelado za kros(če ma to kakšne veze).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!