Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

:hmm: popravite me, če se motim... ampak skrivnost kombinezona je v šivih (kje so postavljeni, kako so obrnjeni, kvaliteta itd). Tko da če mojstre nekaj zašije po meri še ne pomeni, da je to kvalitetno (naprimer...... Bog ne daj..... ob karambolu).

Pri prejšnjem kombinezonu je šiv na boku postavljen ravno tam, kjer se v primeru padca dričaš... in valda mi je šiv popustil. (firme pa ne izdam :blush: )

Ja, to je bistvo.

Realne ocene, ko vidiš kombinezon v trgovini ali ga probaš, običajen kupec sploh ne more postavit. Ne vidi šiva, ne prepozna materialov, kvalitete usnja pa še kup stvari. Lahko rečeš le, da ti je npr. ulit ali da se dobro počutiš. To je vse. Tukaj gre, kot npr. pri hrbteničnikih, za zaupanje v znamko. Če je priznana, kombi pa ne ekstra poceni (v sezoni), je to verjetno to.

Tako da je možnost, da kupiš "full dobrega" FLM, Vanucci ali kaj podobnega, po možnosti iz Pakistana, verjetno zelo majhna v smislu varnosti in kvalitete. Lahko se pa, kot rečeno, zelo dobro počutiš v njem...

U bistvu je tako s celotno zaščitno opremo...pa še pri navadnih kavbojkah ne veš, če si dobro kupil, dokler se ti po nekaj mesecih ne začnejo parati, trgati itd...

Ja, jasno pa lahko kdorkoli kupi kar mu srce poželi. Brez zamere.

Popravljeno . Popravil solo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem slišal (možno da tudi na MS :hmm: :unsure: ) da naj bi bili japonski kombinezoni iz debelejšega usnja kot pa te, evropski. Pozna kdo kakšno japonsko firmo mogoče?

Pa, ker počasi razmišljam o nakupu kombinezona(zaenkrat sm na korduri) me pač zanima, a se splača pogledati še kej te, japonske znamke? Al je tistih 0.2mm debeline več vseeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem slišal (možno da tudi na MS :hmm: :unsure: ) da naj bi bili japonski kombinezoni iz debelejšega usnja kot pa te, evropski. Pozna kdo kakšno japonsko firmo mogoče?

Pa, ker počasi razmišljam o nakupu kombinezona(zaenkrat sm na korduri) me pač zanima, a se splača pogledati še kej te, japonske znamke? Al je tistih 0.2mm debeline več vseeno?

pomoje ni to bistvenega pomena in tudi ne vem če je to sploh res... poglej naokrog, vsi imajo bolj znane nejaponske znamke in so verjetno vsaj toliko enako varne če ne še bolj... dam več na dainese kot katerokoli japonsko en meter debelo usnje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japonski kombinezoni so na isti ravni kot evropska konkurenca. Spomnim se, da je bivši prvak Doohan nosil Kushitani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere pa so pravzaprav ˇboljšeˇ japonske znamke kombinezonov? :? Kje se jih da pri nas dobit? Kaj pa cene? :hmm:

Po mojem mnenju RS Taichi in Kushitani

Kushitani so nosili tudi K. Schwanz, R. Memola, N. Abe...

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RS Taichi jakno je kupila moja sopotnica, z njo zelo zadovoljna. Kushitani pa se mi zdi dosti drag, sodeč po cenah, ki so v njihovem online-shopu. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere pa so pravzaprav ˇboljšeˇ japonske znamke kombinezonov? :? Kje se jih da pri nas dobit? Kaj pa cene? :hmm:

Kushitani-ja pri nas ne boš dobil, boš moral po njega vsaj v Avstrijo ali Nemčijo (za Italijo ne vem, nisem iz tisti koncev).

Med drugim pa Kushitani-ja nosi tudi Alan Cathcart, in glede na to, koliko izkušenj ima možak, je že to neka garancija, da se fantje in dekleta pri Kushitaniju spoznajo na svoj posel. Če ne veš, kdo je Alan Cathcart, si preberi kakšen moto.si. Možak je namreč živa legenda moto novinarstva, ki testira vse mogoče in nemogoče stroje na POVABILO TOVARN SAMIH!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra internetna trgovina. vsaki teden akcije aja postnina zanemarljivo majhna tako da http://www.fc-moto.de/

aja zdaj akcija čelad, skornjev itn....

zanimiva čelada

<h1 style=""> Suomy SPEC Extreme Alex Barros dobra cena in se mnogo kaj

</h1>

post-16508-1194361527_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra internetna trgovina. vsaki teden akcije aja postnina zanemarljivo majhna tako da http://www.fc-moto.de/

aja zdaj akcija čelad, skornjev itn....

zanimiva čelada

<h1 style=""> Suomy SPEC Extreme Alex Barros dobra cena in se mnogo kaj

</h1>

kolega, po prebranem sodeč si malce :topic:

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katerega dvodelnega dainesejevega bi priporočal za primerno ceno (tja do 900 € recmo)?

Iz vprašanja sodč nisi bil še nikdar v trgovini z moto opremo.

Primerna cena je 900 euro???

Najboljši kombinezoni, kar se tiče zaščite, se prodajajo v trgovini za dosti manj; razen kakšnih replic verzij ali podobnih proizvodov, ki so namenjeni ali razkazovanju tovarne ali za poseben segment strank.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz vprašanja sodč nisi bil še nikdar v trgovini z moto opremo.

Primerna cena je 900 euro???

Najboljši kombinezoni, kar se tiče zaščite, se prodajajo v trgovini za dosti manj; razen kakšnih replic verzij ali podobnih proizvodov, ki so namenjeni ali razkazovanju tovarne ali za poseben segment strank.

:lol1: :slap:

Oprosti, Antares, drzna trditev. Torej je kupovati kombinezon za več kot 600-700 EUR neumnost? Bi utemeljil tole? Strokovno, ne na način "jaz tako pravim in tako je"...ker se jaz (pa verjetno še kdo) niti približno ne strinjam s tabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :slap:

Oprosti, Antares, drzna trditev. Torej je kupovati kombinezon za več kot 600-700 EUR neumnost? Bi utemeljil tole? Strokovno, ne na način "jaz tako pravim in tako je"...ker se jaz (pa verjetno še kdo) niti približno ne strinjam s tabo.

Govorimo o 900 euro; razumem, da se ti kot zavednemu jugoslovanu, navajenemu računanja v milijonih zdi razlika med 700 in 900 zanemarljiva.

Upam, da tudi tvojemu delodajalcu, da ti brez potrebe ne daje 900 euro ampak kar 600.

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorimo o 900 euro; razumem, da se ti kot zavednemu jugoslovanu, navajenemu računanja v milijonih zdi razlika med 700 in 900 zanemarljiva.

Upam, da tudi tvojemu delodajalcu, da ti brez potrebe ne daje 900 euro ampak kar 600.

Antares

Khm, tole je tvoj odgovor? Ne poznava se, pa si me ozmerjal, da sem zavedni jugoslovan in kot tak navajen računanja v milijonih, da se mi zdi 200 eur zanemarljiva razlika.

In nato se spuščaš še v mojo plačo, čeprav, upam, le zaradi sarkazma?

Morda bi kanček zreduciral svoj ego, ki se takole kaže v tvojih postih in na korektno mnenje/vprašanje odgovoril z ustrezno mero olike in odnosa.

Ne glede na zgornja odstavka in da ne bom off topic pa tole: ni bistvo v razliki 200 EUR temveč v tvojih trditvah. In 200 EUR razlike, če že, je prav vsakomur različno pomembna razlika.

In moja ocena tvoje izjave (drzna) temelji na tem, da si postavil trditev na način dejanskosti, ne pa z dodatkom "jaz menim, da" ali "moje mnenje je...". Na forumu je namreč veliko iskalcev informacij, ki lahko tako neodgovorne trditve (ali katerekoli druge, postavljene na enak način) vzamejo "za gotovo" in se nato zmotno odločajo. Pa je to le eden od vidikov takih, neosnovanih trditev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solo; kje je nejasno, da pišem svoja mnenja?

da te citiram : " z dodatkom "jaz menim, da" ali "moje mnenje je..." "

ne vidim, čemu bi tako dodajanje služilo.

To, da uvajaš nove trditve s pomočjo zavajanja, izvedbami od mene napisanega, ki z mojim odgovorom Žoržu nimajo nič skupnega, in jih potem še betoniraš, je daleč od vseh visokih meril, s katerimi se venčaš.

Ponavljam, govora je bilo o 900 euro, ti pa mi podtikaš, da sem jaz napisal, da je kupovanje kombinezonov nad 600 euro neumnost.

Tega nisem nikjer zapisal, kot lahko vsak (razen tebe očitno prebere).

Antares

Popravljeno . Popravil antares
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, med vrsticami se da razbrati da si misli, da je dati 900€ za kombinezon odločno preveč, da ne rečem neumno. in tudi nikjer ni bilo govora o 900€, napisal sem da do 900€, torej če ti veš za kakšnega super kvalitetnega za 700€ (glede na tvoje pisanje zgleda da ja) potem me prosim razsvetli in ga navedi. ti bom zelo hvaležen, saj mi boš prišparal lep kupček denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, med vrsticami se da razbrati da si misli, da je dati 900€ za kombinezon odločno preveč, da ne rečem neumno. in tudi nikjer ni bilo govora o 900€, napisal sem da do 900€, torej če ti veš za kakšnega super kvalitetnega za 700€ (glede na tvoje pisanje zgleda da ja) potem me prosim razsvetli in ga navedi. ti bom zelo hvaležen, saj mi boš prišparal lep kupček denarja.

Zaradi tega, da si motorist kupi dobro opremo in da za svoj denar, ki ga velika večina nima preveč, dobi čim več izdelka, sem odprl temo Dainese in Berik-Arlen Ness.

Poglej v temo Dainese, poglej si slike na prvi strani in na predzadnjih, povej kateri ti je všeč, jaz pa ti povem okvirno ceno v trgovini in varnost kombinezona.

Antares

Sicer nameravam čez kakšen teden odprti novo temo o čeladah, kjer se bo razpravljalo o Value for Money tudi pri čeladah.

Popravljeno . Popravil antares
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, tejle modeli se mi dopadejo:

post-17012-1190097626.jpg

post-17012-1190097663.jpg

ter Laguna Seca žal ne najdem slik, kjer bi bile vse barvne kombinacije. govoriva pa seveda o dvodelnih, torej če kateri izmed teh ni kar povej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solo; kje je nejasno, da pišem svoja mnenja?

da te citiram : " z dodatkom "jaz menim, da" ali "moje mnenje je..." "

ne vidim, čemu bi tako dodajanje služilo.

To, da uvajaš nove trditve s pomočjo zavajanja, izvedbami od mene napisanega, ki z mojim odgovorom Žoržu nimajo nič skupnega, in jih potem še betoniraš, je daleč od vseh visokih meril, s katerimi se venčaš.

Ponavljam, govora je bilo o 900 euro, ti pa mi podtikaš, da sem jaz napisal, da je kupovanje kombinezonov nad 600 euro neumnost.

Tega nisem nikjer zapisal, kot lahko vsak (razen tebe očitno prebere).

Antares

Tole bo off topic ampak kot kaže moram še enkrat razložiti.

Razlika je, ali govorimo o tem, da pišeš ti (identifikacija pisca) ali da je napisano tvoje MNENJE. Problem s formulacijo, ki jo ti pišeš (glede na ostale udeležence foruma, ki imajo slednjega za REFERENCO in v pomoč ODLOČANJU) je v tem, da tvoje trditve izpadejo kot splošno veljavno dejstvo, namesto, da bi izpadle kot mnenje posameznika, ki ni strokovno osnovano.

To je manipulacija, kot je manipuliranje tudi tvoj stavek, da "zavajam, betoniram in se",celo, "venčam(?) z visokimi merili(?)".

Ja, govora je o 900 eur, poleg tega pa o tem (kar je Žorž že lepo ugotovil), da naj bi bil kombinezon za 900 daleč od primernega (pač predrag), da ni nič drugačen od onega za 700 eur (razen v sami ceni) in celo v namen, zakaj firme delajo dražje kombinezone si se spustil. In smo spet tem, da ti to trdiš kot splošno dejstvo in s tem zavajaš forumaše, ki se na to ne spoznajo preveč.

Še enkrat si izvoli prebrati svoj lastni post, na katerega sem ti napisal vprašanje, pa bo morda bolj jasno. In za razliko od tebe, ki na moja vprašanja sploh nisi odgovoril, ti lahko napišem od razlik v kombinezonih, do tega, zakaj bi kupil npr. nekega za 900 namesto za 700.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

solo, daj mi še ti povej kaj za en kombinezon mi priporočaš, kakšnega sam nosiš, izkušnje s to ali ono firmo (če jih imaš seveda), itd. vsaka informacija je dobrodošla :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!