Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Pravkar, Gunchi pravi:

Pozdravljeni!

Sem motoristicni navdusenec od malih nog. Zacel verjetno podobno kot vsi na avtomatiku, sledil  Tomos ATX -> Cbr125 -> ybr250 -> GS650. Potem pa problem. Moja rast se je ustavila sele pri 215cm visine. In potem tezava. Oprema je premala, hlace, rokavi prekratki, da o omejeni izbiri motociklov pri tej visini sploh ne govorim. Ampak srce ne da miru...

Torej sledi moje vprasanje. Kje dobiti kvalitetno narejen 2delni kombinezon iz usnja ali textila?

P.S.

Gospa "Vida" je rekla da samo se podalsuje/oza ali flika
Usnje Herman Kokol, sicer naredi zadevo vendar za kaj vec kot na choper ni..
Na internetu sem sicer nasel neko spletno stran kjer pise da izdelujejo kombinezone po merah vseh znamk (https://aleskuncic.wixsite.com/custom-suits/collections)


Prosim za nasvet oziroma mnenje in se ze vnaprej lepo zahvaljujem.
LP!

takole, premaknil sem te semle, verjetno lahko še isto vprašanje postaviš kje drugje, recimo:

pa ni to za debeluhe, sem spadajo tusi izvenproporcionalni.

Upam da najdeš nasvet.

Ima pa kar nekaj ljudi na MSju kombinezon narejen po merah. Za @mausvem, baje neki čehi ali poljaki delajo, več pa on ve.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Gunchi pravi:

Pozdravljeni!

Sem motoristicni navdusenec od malih nog. Zacel verjetno podobno kot vsi na avtomatiku, sledil  Tomos ATX -> Cbr125 -> ybr250 -> GS650. Potem pa problem. Moja rast se je ustavila sele pri 215cm visine. In potem tezava. Oprema je premala, hlace, rokavi prekratki, da o omejeni izbiri motociklov pri tej visini sploh ne govorim. Ampak srce ne da miru...

Torej sledi moje vprasanje. Kje dobiti kvalitetno narejen 2delni kombinezon iz usnja ali textila?

P.S.

Gospa "Vida" je rekla da samo se podalsuje/oza ali flika
Usnje Herman Kokol, sicer naredi zadevo vendar za kaj vec kot na choper ni..
Na internetu sem sicer nasel neko spletno stran kjer pise da izdelujejo kombinezone po merah vseh znamk (https://aleskuncic.wixsite.com/custom-suits/collections)


Prosim za nasvet oziroma mnenje in se ze vnaprej lepo zahvaljujem.
LP!

Dainese zagotovo dela kombinezone po meri. Moraš se obrniti na ustrezno opremljenega prodajalca. V Sloveniji mislim, da je to moto-oprema (pika) com. Ali pa kje okoli Trsta, Alternativa moto je bila pooblaščena,se mi zdi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Gunchi pravi:

Pozdravljeni!

Sem motoristicni navdusenec od malih nog. Zacel verjetno podobno kot vsi na avtomatiku, sledil  Tomos ATX -> Cbr125 -> ybr250 -> GS650. Potem pa problem. Moja rast se je ustavila sele pri 215cm visine. In potem tezava. Oprema je premala, hlace, rokavi prekratki, da o omejeni izbiri motociklov pri tej visini sploh ne govorim. Ampak srce ne da miru...

Torej sledi moje vprasanje. Kje dobiti kvalitetno narejen 2delni kombinezon iz usnja ali textila?

 

Aleluja! Pa le nisem najvišji in edini s temi problemi.

Sicer imam 10cm manj od tebe, kar je veliko in ni veliko. Verjemi, da sem se znucal od pomerjanja!

Na koncu mi je še najbolj prav Modeka Ventura GT. Hlače se dobijo podaljšane, jakna žal ne. Vendar so rokavi relativno dolgi.

V paci imam BMW-jev komplet Enduro Guard, vendar je svinjsko drag. Konec meseca se bom mudil v Munchnu in bom šel pomerit...

 

 

IMG_20190705_134200.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po meri delajo več tovarnah... jaz imam od

https://www.gimoto.com/en

in od 

https://www.psihubik.cz/en/

priporočam od PSI, ni daleč za pomerit in se dogovorit za detalje ;)

ni pocen, nardijo pa v nulo

vse piše na internetni strani kako in kaj, ter koliko pride, zato ne me spraševat, koliko sem jaz dal .. dal sem toliko, kot se mi je zdelo primerno kvaliteti in zmišljevanju :P 

tale je od PSI

 

Tale je od gimoto iz leta 2011 - še vedno ga uporabljam za na pot .... neuničljivo ;) 

Fotografija osebe Milan S Maus.

 

Tale je od PSI .. leta 2015 ... tudi neuničljivo 

Fotografija osebe Milan S Maus.

oba kengurujćek ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, maus said:

Po meri delajo več tovarnah... jaz imam od

https://www.gimoto.com/en

in od 

https://www.psihubik.cz/en/

priporočam od PSI, ni daleč za pomerit in se dogovorit za detalje ;)

ni pocen, nardijo pa v nulo

vse piše na internetni strani kako in kaj, ter koliko pride, zato ne me spraševat, koliko sem jaz dal .. dal sem toliko, kot se mi je zdelo primerno kvaliteti in zmišljevanju :P 

 

Hvala za nasvet. Se znajo kaj nemsko ali anglesko zmenit pri PSI? Kako dolgo si cakal na kombinezon? Kako To poteka pri njih ker verjetno bo treba kak dan dopusta za to ane? Kar se pa cene tice pa verjemi... Razen gat in zoknov je skor use po narocilu tko da vem kak te po denarnci uzgejo ko vidjo da drugje ne dobis :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Gunchi pravi:

Hvala za nasvet. Se znajo kaj nemsko ali anglesko zmenit pri PSI? Kako dolgo si cakal na kombinezon? Kako To poteka pri njih ker verjetno bo treba kak dan dopusta za to ane? Kar se pa cene tice pa verjemi... Razen gat in zoknov je skor use po narocilu tko da vem kak te po denarnci uzgejo ko vidjo da drugje ne dobis :D

itak da znajo ... če maš FB, se lahko za začetek meniš preko messingerja ...

https://www.facebook.com/psihubikENGLISH/

verjetno se ti bo oglasil tisti, ki je zadolžen za tujino

Preglej, jaz sem svojega sam zrisal v Corelu in si zmišljeval design, našitke, zaščito, šive ... ni da ni :P  ... itak kupujem zase, če bi za koga drugega, verjetno pol tega ne bi bilo :D

Rokavice boš težko dobil po meri .... priporočam kengurujčka ... pred 8 leti sem kupil 3 pare od gimota... dvoje so še v uporabi ... 

tudi te, ki so od "kawasakija" so od gimota (priporočam) , ki dela za kawasaki posebno serijo rokavic ;) 

Rezultat iskanja slik za gloves kawasaki

evo dokaz :P

Rezultat iskanja slik za gimoto gp-5

odvisno kok imajo gužve .. meni so ga "delali" 3 mesece in poslali po pošti ;) 

priporočam, da do konc oktobra, začetek novembra se dogovoriš, da ga nekje konec marca že imaš ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Joker pravi:

Aleluja! Pa le nisem najvišji in edini s temi problemi.

Sicer imam 10cm manj od tebe, kar je veliko in ni veliko. Verjemi, da sem se znucal od pomerjanja!

 

kot mi je znano, delajo v PSI tudi tekstilne obleke ...

če jo bom jaz potreboval, bom sigurno tam kupil ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Gunchi pravi:

Evo da odgovorim se @Joker kak zgleda 215cm... Ce se potrudis gre ni treba da je GS?

JS.jpg.3684cb2a2c3d76c542aea1d644f94363.jpg

Že ko gledam, me bolijo kolena. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Gunchi pravi:

Evo da odgovorim se @Joker kak zgleda 215cm... Ce se potrudis gre ni treba da je GS?

Ti si res čist brez oblačil ... ja .. treba se obleči ... edin superge bi lahko zamenjal za Fila papuće, pa bi bil popoln :huh: 

p.s.

pa zadnja feltna je svinska :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, maus said:

Ti si res čist brez oblačil ... ja .. treba se obleči ... edin superge bi lahko zamenjal za Fila papuće, pa bi bil popoln :huh: 

p.s.

pa zadnja feltna je svinska :huh: 

To je tista pozerska slika za FB sj ves... :P Sam popluval ste, a doma narjene: cevne zascite, nosilcev stranskih kovckov+plata zadnjega kovcka in "sajbe wannabe MRA" pa noben ne vid ?

Popravljeno . Popravil Gunchi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Gunchi pravi:

Evo da odgovorim se @Joker kak zgleda 215cm... Ce se potrudis gre ni treba da je GS?

JS.jpg.3684cb2a2c3d76c542aea1d644f94363.jpg

Seveda gre. Sicer se povsem v redu počutim tudi na SS motorjih. Pravzaprav veliko bolje, kot na kakšnih GT variantah, kjer so stopalke preveč naprej... Nenazadnje je pri meni še vedno v uporabi tudi APN6... Kako pa je to videti je pa druga stvar. Ko sem bil mlajši, sem se s tem celo obremenjeval. Sedaj pa se mi gladko j....e.

GS pa je pač motor, ki mi je najbolj prav. In ker motor uporabljam skoraj izključno za celodnevne vožnje in dopuste, je na GSu še najmanj "trpljenja". Zanesljivo pa ta motor ne bi bil prva izbira, če bi bil 20cm manjši...

 

PS: @maus, hvala za povezave tudi iz moje strani!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Joker pravi:

PS: @maus, hvala za povezave tudi iz moje strani!

mal off topic

včasih sem pa lahko mal koristen :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Joker said:

Seveda gre. Sicer se povsem v redu počutim tudi na SS motorjih. Pravzaprav veliko bolje, kot na kakšnih GT variantah, kjer so stopalke preveč naprej... Nenazadnje je pri meni še vedno v uporabi tudi APN6... Kako pa je to videti je pa druga stvar. Ko sem bil mlajši, sem se s tem celo obremenjeval. Sedaj pa se mi gladko j....e.

GS pa je pač motor, ki mi je najbolj prav. In ker motor uporabljam skoraj izključno za celodnevne vožnje in dopuste, je na GSu še najmanj "trpljenja". Zanesljivo pa ta motor ne bi bil prva izbira, če bi bil 20cm manjši...

 

PS: @maus, hvala za povezave tudi iz moje strani!

 

Ves kolk sm se js presekiru. Kot mulc s fotrom gledu Nicky Haydena pr 16ih cbr125 nabavu. Sem se takrat v Louisu cel obleku (Hvala ateju). Prvic prsu do stifta v levem zavoju, pa tut prvic padu. Cez zimo pospravu motor pa cote. Se spomlad oblecem da grem na marijo reko pa je blo ze use napol premejhn :S Pol pa kr ni blo konca... No do pred par let hvala bogu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

PSI izdelke sem videl v zivo, ko so imeli razstavni kamion parkrat na progi. V Brnu in na Slovakiaringu. zadeva je videti res top. Ok, jaz sem gledal izkljucno racing program. Stopnja perforacije, izdelava in zakljucki rokavov, podloga, ..... vse je videti na res visokem nivoju. Taka je seveda tudi cena. Prec 1500€. 

Ne poznam pa nikogar, ki bi tak pajac dejansko imel in ga nekaj casa nosil, da bi potrdil ali ovrgel moje ugotovitve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, compaq pravi:

PSI izdelke sem videl v zivo, ko so imeli razstavni kamion parkrat na progi. V Brnu in na Slovakiaringu. zadeva je videti res top. Ok, jaz sem gledal izkljucno racing program. Stopnja perforacije, izdelava in zakljucki rokavov, podloga, ..... vse je videti na res visokem nivoju. Taka je seveda tudi cena. Prec 1500€. 

Ne poznam pa nikogar, ki bi tak pajac dejansko imel in ga nekaj casa nosil, da bi potrdil ali ovrgel moje ugotovitve. 

če boš mene spoznal, bi se ga lahko celo dotaknil ;) .. imam dvodelnega

med drugimi jih imata tudi Marko Jerman in Janez Prosenik  ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 9/2/2019 at 4:20 PM, Gunchi said:

Gospa "Vida" je rekla da samo se podalsuje/oza ali flika

Usnje Herman Kokol, sicer naredi zadevo vendar za kaj vec kot na choper ni..
Na internetu sem sicer nasel neko spletno stran kjer pise da izdelujejo kombinezone po merah vseh znamk (https://aleskuncic.wixsite.com/custom-suits/collections)


 

Kaksen kontakt od te ga.”Vida”?

 

hvala, lp

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Roger G. Jagger pravi:

Kaksen kontakt od te ga.”Vida”?

 

hvala, lp

 

CORIO,d.o.o

Podpeč  3

1225 Lukovica

tel: 031 644 922

e.mail:info@corio.si  in  velepec.v@gmail.com

 

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Joker said:

 

CORIO,d.o.o

Podpeč  3

1225 Lukovica

tel: 031 644 922

e.mail:info@corio.si  in  velepec.v@gmail.com

 

Hvala Joker! ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Kako je pa z barvanjem tekstila? Sicer se ne gre za motoristični kombinezon ampak smučarski.

Na koga bi se lahko obrnil glede tega? Belo modro bundo bi pobarval v črno.

 

Hvala

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

ima kdo kakšen nasvet, na koga naj se obrnem glede nadomestnih delov za Alpinestars kombinezone? Pena v grbi je dobesedno razpadla in bi želel dobiti nadomestno, če je le možno originalno od Alpinestars-a. Nekaj brskanja na spletu ni dalo zadovoljivega rezultata, iskanje na Ebay-u prav tako ne. Na prodajalce moto opreme se zaenkrat še nisem obrnil osebno.

Hvala za pomoč.

IMG_0482m.jpg

IMG_0481m.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!