Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Tisto kar imajo pri Alpinestar-ju kot original, je bolj bogo (saj pri moji jakni je bilo tako) in rabiš (najmanj) nekaj takega: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-Nucleon-KR-2i-Back-Protector-Inse/SubProducts/Alpinestars-Nucleon-KR-2i-Back-Protector-Inse-0003

Piše, da "paše" v novejše leder kombinezone, če je to res pa ne vem.

Verjetno ga dobiš pri as-domžale: https://www.honda-as.com/motorji/novice/Novo-pri-nas-zastopstvo-in-prodaja-Alpinestars

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@franc, hvala za povratno informacijo. Res je, naslednji moj korak bi bil kontakt AS Domžale in to bom tudi storil. V mojem primeru ne gre za tale ščitnik, ampak gre za peno, ki je bila napolnjena v tej grbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

ker sem pred nakupom supermoto motorja, me zanimajo izkušnje z opremo. Hotel sem kupiti usnjen kombinezon in čez nositi še kapucar. Ampak imam en pomislek. Te kombinezoni so načeloma bolj narejeni za športake, kjer se sedi sklonjeno, zato me zanima, če te pri bolj pokončni drži taki kombinezoni spredaj "zategujejo", ali je načeloma ok? Drugače sem gledal še dvodelne sete.

Zraven seveda spadajo rokavice, čelada in čevlji. Imate kakšna priporočila? Za celotno opremo sem pripravljen dati okoli 1200 - 1700 €.

Hvala in LP

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Luki104 pravi:

Zdravo,

ker sem pred nakupom supermoto motorja, me zanimajo izkušnje z opremo. Hotel sem kupiti usnjen kombinezon in čez nositi še kapucar. Ampak imam en pomislek. Te kombinezoni so načeloma bolj narejeni za športake, kjer se sedi sklonjeno, zato me zanima, če te pri bolj pokončni drži taki kombinezoni spredaj "zategujejo", ali je načeloma ok? Drugače sem gledal še dvodelne sete.

Zraven seveda spadajo rokavice, čelada in čevlji. Imate kakšna priporočila? Za celotno opremo sem pripravljen dati okoli 1200 - 1700 €.

Hvala in LP

 

Ne, usnje ni problematično. Vsekakor predlagam dvodelnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 hvala za hiter odziv. Dvodelni predvidevam zato, ker se lahko zgornji del sleče, ko se kje ustavim :D. Do sedaj sem vedno imel kavbojke s kevlarjem in tekstilno jakno, zato me ni nikoli kurilo. Priporočate kakšen dotičen model okoli 600-800€ ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Luki104 pravi:

@DAMI34 hvala za hiter odziv. Dvodelni predvidevam zato, ker se lahko zgornji del sleče, ko se kje ustavim :D. Do sedaj sem vedno imel kavbojke s kevlarjem in tekstilno jakno, zato me ni nikoli kurilo. Priporočate kakšen dotičen model okoli 600-800€ ?

tu smo vsi na TI :P da, dvodelni da poleti skineš samo zgornji del in ti ni vroče, ko se ustaviš.

Ej ne vem, pojdi pomeriti, za ta denar boš dobil marsikaj. Jaz imam ixis, cena je bila okrog 700€, se pa da dobiti tudi marsikaj cenej, pa enako kvalitetno. Kar mi je bistveno in pomembno:

da ima zadrge na bicepsih in poleti lahko odprem, da zrači, skratka do 30C je komot. Razpon nekje od 18-25 C je ugodno. Hotel sem tudi grbo. Pomerit moraš v vsakem primeru.

Obvezno pa rabiš spodaj obleči tehnično perilo, ker odvaja švic in preprečuje, da bi te kombinezon podrgnil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34ok važi :D. Saj ravno zato tu sprašujem, ker izbire je ogromno in je človek kar izgubljen ko gre kaj gledat. V Louisu v Avstriji sem nekaj pomerjal, a niso imeli moje št. in je bilo vse malo preveliko (velik sem 180, tehtam pa 75 kg), imeli so za 185 (vsaj tako je rekel prodajalec). Priporočaš kakšno trgovino, kjer znajo dobro svetovat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Luki104 pravi:

@DAMI34ok važi :D. Saj ravno zato tu sprašujem, ker izbire je ogromno in je človek kar izgubljen ko gre kaj gledat. V Louisu v Avstriji sem nekaj pomerjal, a niso imeli moje št. in je bilo vse malo preveliko (velik sem 180, tehtam pa 75 kg), imeli so za 185 (vsaj tako je rekel prodajalec). Priporočaš kakšno trgovino, kjer znajo dobro svetovat?

Ja Lojz zna, drugače imaš pri nas v Ljubljani TC motocenter, Jogi, BS center, KMC, itd... pa v Trstu moto Charlie, Dainese v Kozini...najprej malo posrfaj po netu, potem pa pojdi pogledat, ker ravno v tem je problem, da so različnih mer in ne moreš kar na pamet kupiti. Malce se usnje tudi raztegne, tako da naj bo kar ulit po tebi. Razlike niso tako hudo očitne (razn v ceni), sem imel Probiker kombinezon (kupljen v akciji za 180€) pa je naredil cca 80.000km in prenesel eno nesrečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 Bom pogledal malo te trgovine, pa se mogoče nasledn teden malo oglasil v kakšni. Hvala, da si jih naštel :). Saj prek neta ni šans da kupim, ker bo sigurno faljena št. Saj najbolj mi je to važno, da pri kakšnem zdrsu ne bo moje kože po asfaltu, zato raje dam malo več. Sem na yt videl že, kako se je ena obleka olupla ?. Si pa "priden", da si samo z enim kombinezonom naredil kar 80.000 km. Off - kolk jih pa maš na motorju vse skupaj, če ni skrivnost? ?

Čevlji, rokavice - so kakšne posebnosti omembe vredne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 2. 2020 ob 19:50, Luki104 pravi:

@DAMI34 Bom pogledal malo te trgovine, pa se mogoče nasledn teden malo oglasil v kakšni. Hvala, da si jih naštel :). Saj prek neta ni šans da kupim, ker bo sigurno faljena št. Saj najbolj mi je to važno, da pri kakšnem zdrsu ne bo moje kože po asfaltu, zato raje dam malo več. Sem na yt videl že, kako se je ena obleka olupla ?. Si pa "priden", da si samo z enim kombinezonom naredil kar 80.000 km. Off - kolk jih pa maš na motorju vse skupaj, če ni skrivnost? ?

Čevlji, rokavice - so kakšne posebnosti omembe vredne?

Mam več mopedov, oziroma en kombi je zdržal 3 motorje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!