Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Ja, saj če gre človek kupit nekam kjer je ceneje, je vse ok in prav. Nič narobe s tem. Nepošteno se mi zdi le, da gre človek v založeno trgovino najprej probat z namenom, da bo itak drugje kupil. In potem se nekega dne morda srečata ta iz trgovine in tisti, ki je kupil nekje ceneje. Jaz bi se vdrl v zemljo, če bi me prepoznal.

lp

potem si pač sramežljiva oseba. meni nebi bilo nič nerodno, bi mu povedal kje sem kupil in koliko sem prišparal. tako kot se moram jaz borit za vsak tolar in bit konkurenčen na trgu, tako morajo biti tudi trgovci. mogoče pa (če je normalen) sploh nebi bil jezen in bi drugič še sam preveril cene in dal popust in mogoče zaslužil manj ampak prodal pa bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem si pač sramežljiva oseba. meni nebi bilo nič nerodno, bi mu povedal kje sem kupil in koliko sem prišparal. tako kot se moram jaz borit za vsak tolar in bit konkurenčen na trgu, tako morajo biti tudi trgovci. mogoče pa (če je normalen) sploh nebi bil jezen in bi drugič še sam preveril cene in dal popust in mogoče zaslužil manj ampak prodal pa bi.

To v Sloveniji ne gre, ker so količine premajhne in rabati temu primerni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem si pač sramežljiva oseba. meni nebi bilo nič nerodno, bi mu povedal kje sem kupil in koliko sem prišparal. tako kot se moram jaz borit za vsak tolar in bit konkurenčen na trgu, tako morajo biti tudi trgovci. mogoče pa (če je normalen) sploh nebi bil jezen in bi drugič še sam preveril cene in dal popust in mogoče zaslužil manj ampak prodal pa bi.

Hm, morda nisem bil dovolj jasen. Ni problem, da greš kupit nekam, kjer je ceneje. Ni prav da izkoriščaš drugo trgovino za poskus. Ali drugače: odločiš se za nakup preko ebaya (recimo). Kaj ima neki Vomi, TC ali pa kdo drug veze s tem? Nobene, dokler se ne odločiš povsem izkoriščevalno, da greš tja samo probat. Zaščitit sebe pred slabim nakupom na račun trgovčeve zaloge, prijaznosti in volje, da ti da za sprobat. To izkoriščanje je nepošteno. Kaj pa če bi šel do trgovca in mu rekel: poslušaj, bistveno ceneje bom dobil kombinezon, a mi daš za sprobat zaradi velikosti, evo ti 20 eur za uslugo? To se jasno ne bo zgodilo, gre za pojasnitev, kje jaz vidim "problem".

Zaradi podobnih "fint" po moje tudi testnih voženj motociklov ni. Na račun vsega tega pa luštno prodaja še kdo, ki v oglaševanje in zalogo ne vlaga popolnoma nič. Pejt probat tja, k men prid pa naročit...

Še enkrat, nakup po nižji ceni ni sporen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, morda nisem bil dovolj jasen. Ni problem, da greš kupit nekam, kjer je ceneje. Ni prav da izkoriščaš drugo trgovino za poskus. Ali drugače: odločiš se za nakup preko ebaya (recimo). Kaj ima neki Vomi, TC ali pa kdo drug veze s tem? Nobene, dokler se ne odločiš povsem izkoriščevalno, da greš tja samo probat. Zaščitit sebe pred slabim nakupom na račun trgovčeve zaloge, prijaznosti in volje, da ti da za sprobat. To izkoriščanje je nepošteno. Kaj pa če bi šel do trgovca in mu rekel: poslušaj, bistveno ceneje bom dobil kombinezon, a mi daš za sprobat zaradi velikosti, evo ti 20 eur za uslugo? To se jasno ne bo zgodilo, gre za pojasnitev, kje jaz vidim "problem".

Zaradi podobnih "fint" po moje tudi testnih voženj motociklov ni. Na račun vsega tega pa luštno prodaja še kdo, ki v oglaševanje in zalogo ne vlaga popolnoma nič. Pejt probat tja, k men prid pa naročit...

Še enkrat, nakup po nižji ceni ni sporen.

Nej dajo nižje cene v SLO, pa nam ne bo treba iti nekam drugam :P

Drgač pa maš prou. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak prodajalec, kot že sama beseda oz. opis njegovega poklica pove, se ukvarja s prodajo. To pomeni, kupcu roba, prodajalcu denar. In vsak prodajalec si želi uspešne prodaje. Vsak. Ceno lahko drži visoko tako dolgo, dokler povpraševanje presega ponudbo. Ko se razmerje zamenja, mora prodajalec znižati ceno. Ker pa v njenem nastavljanji ni avtonomen, se mora ozirati na svojo nabavno ceno pri distributerju. In če kupuje male količine, so tudi popusti manjši, kot če bi kupoval na veliko. Če k temu dodamo še kupno moč in število potencialnih kupcev, potem moramo razumeti, da so pripombe "Potem pa naj zniža ceno" puhloglave in ne sodijo k tej debati. Da še enkrat spomnim vse tiste, ki jih bo razneslo od najstniških hormnov; v tej temi govorimo o Eno ali dvodelni kombinezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak prodajalec, kot že sama beseda oz. opis njegovega poklica pove, se ukvarja s prodajo. To pomeni, kupcu roba, prodajalcu denar. In vsak prodajalec si želi uspešne prodaje. Vsak. Ceno lahko drži visoko tako dolgo, dokler povpraševanje presega ponudbo. Ko se razmerje zamenja, mora prodajalec znižati ceno. Ker pa v njenem nastavljanji ni avtonomen, se mora ozirati na svojo nabavno ceno pri distributerju. In če kupuje male količine, so tudi popusti manjši, kot če bi kupoval na veliko. Če k temu dodamo še kupno moč in število potencialnih kupcev, potem moramo razumeti, da so pripombe "Potem pa naj zniža ceno" puhloglave in ne sodijo k tej debati. Da še enkrat spomnim vse tiste, ki jih bo razneslo od najstniških hormnov; v tej temi govorimo o Eno ali dvodelni kombinezon.

In kaj pol ti tle delaš?

A ti mogoče slabo vidiš?

Sem spodaj napisal da ima kolega prav. In da se strinjam z njim. Obenem pa imam sam prav. Zakaj bi kupu tle, če dobim pr sosedu ceneje? Če bi mel pa ta ceneje pa nebi hodil drugam.

Res se ti ne da nič dopovedat, vidiš kar hočš, kukr piše v kurčevem profilu, letnik 85 ali več smo vsi butasti, kajne?

Če bi pa pisalo da sem 60 letnik, bi se pa spremenu v pametnjakoviča kot si sam...

Dej, a ne vidiš da se večino motosvetovcev pizdi nate. In na tvoje brezpredmetno pametnovanje. Poleg tega ne odgovarjaš na vprašanja, ki so postavljena izključne tebi... Verjetno smo vsi mi čudni, ti si itak najpametnejši... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič ko zmanjka argumentov, se fantje zatekajo k pomanjkljivemu pravopisu, prostaštvu in nesramnosti. Bedno. Če bi nekateri na tem forumu vedeli, da to odraža njihovo kulturo in značaj navzven, bo marsikdo med njimi globoko razmislil, preden bi se lotil pisanja takšnih tekstov. Kljub vsemu se sprašujem, kaj pri vsem tem porečejo moderatorji. Pravila so jasna. Kršenje tudi. In sankcije tudi. Mar smo prisotni zato, da nas bodo golobradci žalili in pljuvali. Mislim, da ne.

Poanta te teme pa ni, kje in za koliko denarja kupiti kombinezon, marveč dilema; Eno ali dvodelni kombinezon. Vse ostalo je nepomembno.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, res smo šli precej :topic: :topic:

Najboljše bi bilo, da moderatorji pobrišejo komplet zadnji del topica, od tam naprej kjer je zadnja objava na temo enodelni/dvodelni kombinezon..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič ko zmanjka argumentov, se fantje zatekajo k pomanjkljivemu pravopisu, prostaštvu in nesramnosti. Bedno. Če bi nekateri na tem forumu vedeli, da to odraža njihovo kulturo in značaj navzven, bo marsikdo med njimi globoko razmislil, preden bi se lotil pisanja takšnih tekstov. Kljub vsemu se sprašujem, kaj pri vsem tem porečejo moderatorji. Pravila so jasna. Kršenje tudi. In sankcije tudi. Mar smo prisotni zato, da nas bodo golobradci žalili in pljuvali. Mislim, da ne.

Poanta te teme pa ni, kje in za koliko denarja kupiti kombinezon, marveč dilema; Eno ali dvodelni kombinezon. Vse ostalo je nepomembno.

1. Ti delaš čisto isto kot si tukaj napisal. Pardon, tebi niti argumentov ne zmanjka. Sploh jih ne navedeš, ker začne dolgoveziti o nepomembnih temah...

2.Žališ me z golobradcem, a ti slikam svojo brado pa jo prlimam sem? Al kaj bi rad?

Zakaj enostavno ne odgovoriš na post? Moj in še od ogromno ostalih? Ker se sam neki izmikaš.

Načeloma se ne spuščam v take pogovore, ampak tole je pa že naravnost smešno. Sam sebe izpodbijaš da kr res ni :photo:

Prou smešn si... IMO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, res smo šli precej :topic: :topic:

Najboljše bi bilo, da moderatorji pobrišejo komplet zadnji del topica, od tam naprej kjer je zadnja objava na temo enodelni/dvodelni kombinezon..

Res bi bilo najbolj pametno, da moderator pobriše tele poste, ker so vsi skupaj čisto mimo. Pa začnemo še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ker nimam dnarja za dva, dvodelni povsod. Včasih pa kar v kavbojkah naokoli, če je lepo vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm dvodelni za na cesto, enodelni pa za na pisto ali kako? :evilgrin:

Tako kot si rekel. Eno delni je po moje neprimerno lepši, vendar, kot praviš, primeren bolj za na pisto. Sploh če se malo več voziš in potuješ. Pri dvodelnem snameš jakno in si prost. Enodelnega pa ne moreš enostavno zavezati okoli pasu. Je preveč ščitnikov in so rokavi pretrdi. Zato prisegam na dvodelno varianto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam na kaj prikladnega ženskega enodelnega. Do takrat sem v dvodelnem. Razlogi za željo po enodelcu: izključno varnostni. Vsi ki pa pišete DA za dvodelne, ker so udobnejši, praktičnejši,.. Thja nevem, meni je na motorju udobna trenirka oz. eventuelno kavbojke. Leder dvomim da je v kakršni koli izvedbi udoben. Sicer pa če prav vem je debata o tem kaj je varneje, če eno- ali dvo- že nekje potekala. Stvar izbire posameznika torej.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope v trenerki pa na motor nikakor ne. :grrr Ne morem govoriti o udobnosti če se ne počutim "varno".

Lahko samo rečem, da sem stestiral dvodelca in se je obnesel tako da za potovanja in za na cesto bom ostal kar pri tem. Ko pa me bo zagrabila kriza srednjih let in bom kupil SS raketo, si pa bom zraven omislil še enodelca :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo poskušaš biti nesramen, pa nič zato. V srednjih letih ne boš več za na SS, ker te bo preveč bolel hrbet. Pa tudi trebušček ti bo verjetno malo napoti. Da o rokah ne govorimo. Ti se le drži ustaljene prakse.

P.S. Kje si pa trenerko našel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he te malce ego matra? Če si se našel v moje prejšnjem postu moje sožalje ampak daleč od tega, da bi bil ti kakorkoli povezan z mojim prejšnjim postom.

Križ bo ok, trebuščka (vsaj takšnega da bi me motil) tudi ne bo. Roke pa se bodo z leti samo utrdile.

Trene(i)rka pa je produkt pikolovstva ob pomankanju ostalih tem za nabijanje. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam na kaj prikladnega ženskega enodelnega. Do takrat sem v dvodelnem. Razlogi za željo po enodelcu: izključno varnostni. Vsi ki pa pišete DA za dvodelne, ker so udobnejši, praktičnejši,.. Thja nevem, meni je na motorju udobna trenirka oz. eventuelno kavbojke. Leder dvomim da je v kakršni koli izvedbi udoben. Sicer pa če prav vem je debata o tem kaj je varneje, če eno- ali dvo- že nekje potekala. Stvar izbire posameznika torej.

Lp.

Jaz sem za dvodelca iz praktičnih razlogov. Kar se varnosti tiče, ne bom zelo razpredal, se mi pa zdi, da je meja, kjer se dvodelec strga v zadrgi, enodelec pa ostane cel, hudo visoko. Če to mejo umestim še na teren, torej (razen piste) kje bi to mejo dosegel, pa me prej ne bi povozil drug avto, bi zletel v drevo, količek itd itd. Ne, ker ne grem na pisto, je dvodelec zame bistveno boljša izbira.

Udobnost - mislim, da če je kombinezon kvaliteten in uležan, precej udoben - ne kot trenirka pa vendar.

Popravljeno . Popravil solo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he te malce ego matra? Če si se našel v moje prejšnjem postu moje sožalje ampak daleč od tega, da bi bil ti kakorkoli povezan z mojim prejšnjim postom.

Križ bo ok, trebuščka (vsaj takšnega da bi me motil) tudi ne bo. Roke pa se bodo z leti samo utrdile.

Trene(i)rka pa je produkt pikolovstva ob pomankanju ostalih tem za nabijanje. :evilgrin:

Ne, nisem SS motorist srednjih let. Res pa je, da se SS motociklov ljudje skozi leta naveličajo. Pretrdi, premalo udobni, premalo prostora, premali rezervoar, preveč pokrčene noge itd. Jaz vozim zadnja leta:

- Honda CBR 1100 XX,

- Suzuki GSX 1300 R Hayabusa

- Suzuki GSX-r 750

- Kawasaki ZZR 1400

Z majhno izjemo, sami bombniki. Še zmeraj SS varianta. Pa vendarle z malo več udobja na dolgih potovanjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne bi vedel ali si v srednjih letih, še manj ali imaš krizo ali ne. Pravzaprav, verjameš ali ne, me sploh ne zanima. :grrr

Drugače pa sem se spomnil, da zna biti v srednjih letih enodelec malo rizičen, če se začnejo pojavljati težave s prostato. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne bi vedel ali si v srednjih letih, še manj ali imaš krizo ali ne. Pravzaprav, verjameš ali ne, me sploh ne zanima. :grrr

Drugače pa sem se spomnil, da zna biti v srednjih letih enodelec malo rizičen, če se začnejo pojavljati težave s prostato. :lol1:

Da se ti ne bo nekoč kolcalo, zaradi takšnih pripomb o prostati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep je srečati ljudi, ki velike težave jemljejo lahkotno. Vprašanje je le, ali zaradi iskrivega značaja ali iz nevednosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao ne me smejat. :lol1:

Že dal del težav v lajfu skozi. Težave pridejo in jih sprejmeš in z njimi živiš. V nasprotnem primeru je najbolje, da ža kar takoj na začetku gasa na puno pa v betonski zid. :P

Allways look on the bright side of life, pa ra, pa ra, pa ra, pa ra. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da težave s prostato ljudje po večini jemljejo mnogo bolj resno, kot le neke težave. In če gre za samo malo večje težave od tistih, ko greš pač še dvakrat v dnevu več na "vodo", potem ljudem ponavadi ni smešno. Še posebej ob prvem rektalnem pregledu, jih mine volja do takšnih pripomb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!