Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

moto_freak: se mi zdi da se bova morla menit več na PM ker če ne jih bova dobila po buči da smetiva. :roll: :oops: :oops: :)

jst sm z gorice drgače.

Model T.Age, T.K in vsi ostali letošnji(!) modeli so dvodelni. Se mi zdi, da enodelnega lahko dobiš samo pr T.Age, T.k in T.Motodrom. Tko, da ni panike. ;) ("div." pomeni "divisibile", torej dvodelni; "prof." pa "professionale" - enodelni)

Na Diavoletto.com so pa res poceni, še posebi za Dainese.

LP duhc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ta vikend sem v Beljaku v Hein-Gericke štrcuni mal glegal kombinezone in najdem enga, ki je bil v akciji. Enodelen, sivo-moder, cena 260 EUR, proizvajalca se pa ne spomnm. Usnje je bilo ful mehko v primerjavi z ostalimi, jest pa pojma nimam, a je tako usnje dobro (za nosit valjda je), al se prej raztrga, se razteguje...

Na kaj morm bit še posebaj pozoren pri nakupu kombinezona?

LP, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pogovarjal sem se tipom, ki pravi, da vso opremo nabavlja na moto sejmu, ki je vsako leto januarja v Padovi. Menda so cene 50% nižje. Je že kdo bil tam? Predvsem me zanima ali prodajajo kvalitetne stvari. Kako ugotoviš, da je (no name) kombinezon iz kvalitetnega usnja, da ima pravilno všite ščitnike in da se ne bo med padcem razpadel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ugotoviš, da je (no name) kombinezon iz kvalitetnega usnja, da ima pravilno všite ščitnike in da se ne bo med padcem razpadel?

Kupiš tak kombinezon, potem te jast peljem na motorju in recimo pri 100km/h skočiš z motorja :shock: :twisted: . Če se kombinezon ne bo strgal, je sigurno kvaliteten. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 100km/h skočiš z motorja

Na glavo ali na ploh :?:

Jasno da ne na glavo, saj ne bos testiral celade :lol: :lol:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

tak zdaj pa mi nekaj povejte...nameravam kupit dainese kombinezon (K model-dvodelni), nekje v italiji vendar ne poznam nobene trgovine razen motoshop pignolo, kjer pa nimajo številke zame (visok sem 182cm, obseg prsi 90cm, obseg pasu 85cm in obseg bokov 95cm). Katero številko priporočate? Kje je kaka trgovina v bližnji Italiji kjer bi skoraj zagotovo dobil ta kombinezon?

Sem iz Maribora.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motofreak: a si že bil pr Pignolki al kako?

Zato ker ko sm jst kupoval je neki jamrala da jih nima (več?) K kombinezonov al da jih ni naročila ker nevemzakajže. Si kej meril al kako?

Drgače pa ti ne bi lih preveč priporoču tle kupit ker ima kar drago. Pr njej lahko računaš na kak popust oziroma kak šenk za zravn, pa še odbita IVA, pa ti bo še zmer pršlo drago. Pa tudi če gledamo, če prideš z MB po kombinezon naj ti ne bi bil problem it tko do Trsta kot do Gorice, po italjanski strani je 40km narazen.

Če boš kje blizu pa povej, lahko kej pomagam pri prevodu al najdit trgovino, če ne druzga pa na pijačo. :)

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@duhec: ne nisem se bil pri njej....kontaktiral sem jo samo preko maila...mislis da bi se kje v bliznji italiji dalo dobit kako manjso stevilko modela K?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej o motosejmu v Padovi nihče nič ne ve?

Prejšnji teden sem bil v trgovini Industrije usnja Vrhnika in vprašal o motorističnih oblačilih. Trgovka je rekla da trenutno nimajo nič oziroma v trgovini nikoli (ni vedela točno), da pa šivajo za Dainesse! Kdo ve kaj o tem, mogoče pa bi se dalo kaj kupiti v tovarni??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejle je nekoga zanimal kaj se nosi pod kombinezonom - samo za inf. naj povem da tako perilo izdeluje firma Windstopper (podkape, majice, hlače) k ma zastopnika v KR.

frend ma to za pod kombinezon pa je reku da je zelo vredu... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pod kombinezon so zelo primerna tudi oblačila Acktivwear. Proizvjalec je iz Kranja. Vpija pot, pa še prijetno toplo je. Jest uporabljam to tako za smučanje kot tudi za na motor. Imaš zelo veliko izbiro modelov (kratke, dolge hlačnice; kratki, dolgi rokavi), veliko barvnih kombinacij. Ta materijal je tudi lahko bi rekel neuničljiv. Moj brat jih uporablja za hokej treninge tam k'r precej trpijo. V enem letu so še skoraj novi!

Ali slučajno vedo kje bi pa lahko popravil svoj kombinezon imam namreč strganega pri zadrgi na nogah (poleg drsnika), sem nesel čevljarju pa je zašil bolj za en k***

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tistega da sta dva padla na grobniku in jima je razpelo dvodelni kombinezon pa sleklo trebuh...

Kaj pa k v novem SPYKE katalogu pise da majo racing dvodelni kombinezoni "TEAR RESISTANT ZIP". A je to bl bulsshit al kaj novega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sem slišal da je usnje bolj hladno in zato manj primerno za jesenski in spomladanski čas kot pa umetni materiali(cordura)!?

pa bi rad kaj več zvedel o tem, samo tega nsem zasledil na forumu...

A mi lahko kdo kaj več napiše,tudi o tem kako se usnje obnaša v mokrem vremenu(ali je obvezen še dežni kombinezon)?

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal da je usnje bolj hladno in zato manj primerno za jesenski in spomladanski čas kot pa umetni materiali(cordura)!?

pa bi rad kaj več zvedel o tem, samo tega nsem zasledil na forumu...

ker je usnje vec ali manj homogen material in relativno gost se hitreje ohladi,kot cordura.vecinoma imajo "umetne" jakne se dodatno termo-podlogo; za pod usnje moras pac improvizirati.

A mi lahko kdo kaj več napiše,tudi o tem kako se usnje obnaša v mokrem vremenu(ali je obvezen še dežni kombinezon)?

ko se napije izredno slabo.doba,koliko casa drzi usnje je odvisna od kvalitete usnja in njegove predelave,koliko ga mazes in s cim.premoci pa vsako usnje enkrat.

dobijo se usnjeni kombinezoni z raznimi membranami (goretex,shelltex itd.),samo so svinjsko dragi ( :arrow: BMW driver npr.).

dezni je zeeeeeeeeloooooooo priporocljiv del opreme. :wink: BTDT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v MB me je skoraj kap ko sem videl dvodelni športni kombinezon pakistanske firme SPX za :!: 85.000 sit :!: . na oko zgleda dobro, usnje je OK pa tudi sivi in podloga zgledajo OK. ima tudi vsite scitnike, skratka ne zgleda nic kaj slabse kot npr. wintex in podobni drazji kombinezoni (seveda pustimo tiste za 200k+ sit). zanima me ce ima kdo kake izkusnje z temi kombinezoni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zanima me nakup, pa vseeno bi rad vedel, kako stvar izgleda. Torej, kje si videl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bom delal prevec reklame - TO JE TISTI NOVI (OD LANI) YAMAHA CENTER :wink: . majo sicer samo se dva (crno-rumeni, crno-zeleni) ampak dobijo decembra novo zalogo, ki baje ne bo nic kaj drazja od te.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvodelni športni kombinezon pakistanske firme SPX za :!: 85.000 sit :!: .

Za podoben denar ga naredi tudi Racing (Imob) iz Miklavža pri MB, kakšne izkušnje s temi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti povem,da pakistanci in podobni eksoti,šivajo kombinezone tud za firme kot so POLO,Hein gericke.Jest sem letos v Munchnu na Imot-u,kupil usnjen dvodelen kombinezon za 210eur pa mu čist neč ne fali.Res pa se ne bi glih metal po Grobniku z njim,za na cesto je pa prov udoben. :D 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!