Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Ma glede jakne posebi, hlace posebi jst ne bi rekla da je nujno izgled slabsi. Edina razlika je, da ne mores pri dvodelcu "sparit" nobene druge jakne al hlac skupi razn tistih ki so del dvodelca, med tem ko pri posameznih kosih so zadrge bolj univerzalne. 

Pr dvodelcu je edino tezje najt takega, ki ti pase v nulo. Enodelci so pa groza zaoblacit, o hoji na wc v tem pa niti nocem razmisljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Ciko86 pravi:

v enodelcu se ne hodi na wc :whistle: hahahaha :)

ma fantki mate bolk fajn orodje pa se verjetno tudi v enodelcu da, ma za puncke je pa res nerodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Greencaj pravi:

Kaj menite: Te usnjeni kombinezoni pri padcu bolj zaščitijo napram tekstilnimi?

jaz menim, da...sicer je to pavšalno napisano, saj je zelo pomembno kak je tekstilni kombinezon, samo glede na to , da so velikokrat preveliki, preohlapni, z slabšimi zaščitami znajo slabše prenesti udarce, ščitniki se lahko izmaknejo itd itd

Kvalitetna tekstilna obleka in po meri, ter z uporabo želve, oziroma pravih ščitnikov, pa bi vsaj po mojem znala enako dobro opraviti svoje delo.

Drugače pa, v nesreči je 95% zaščite v sreči, ki jo imaš in pravilnih odločitvah, ter 5% v obleki.

Men osebno v mojem karambolu se je kombi odlično obnesel. Razsuto roko je držal skupaj (večratni odprti zlom od komolca do zapestja), da ni prišlo do zunanjega stika, prav tako hrbtna vgrajena zaščita (level2) je pomagala pri cca 10m poletu in pristanku, da je hrbtenica ostala cela. Hlače žal niso bile ojačane na ritnem delu (to mam na sedanjem kombinezonu) zato mi je ob pristanku križnica počila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Greencaj pravi:

Kaj menite: Te usnjeni kombinezoni pri padcu bolj zaščitijo napram tekstilnimi?

Po slikah sodeč je usnje boljše:

http://www.endurowanderer.de/pdf/kombitest.pdf

Imaš pa sedaj te superfabric materjale  z keramičnimi ploščicami:

http://superfabric.com/

Če bi mel preveč goldinarjev, bi si gotovo kaj od Klima kupil. Aja ... pa vsaj 3 motorje. :love1:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je srednje soliden usnjen kombinezion pravih mer bljša zaščita kot povprečen tekstil. Sicer pa kot pravi Dami. Zase vem da sem raje v usnju. Imam pa mnogo tekstila (no ne za dolgo) ker ima svoje čare. Vlažna mokra jutra ali dež = tekstil zame. Drugače preferiram usnje če izvedljivo. Enako za obutev, te lorica ipd me ne prepričajo (še posebej iz dermatološkega vidika) saj utegnem v njih biti kar nekaj ur.

Rokavice iz tekstila so mi pa čisti smeh z izjemo zimskih ki pa naj imajo vsaj ojačitve iz usnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9. 10. 2016 at 11:10 PM, Pobaliinka said:

naj raje uzamem jakno ter hlače posebej (nevidim neke velike razlike med dvodelnim kombinezonom in jakno, ki ne pride s hlačami vendar se jo da zapeti na hlače)

Kot ti je cikadina napisala, je razlika v univerzalni zadrgi (torej lahko jakno/hlače poljubno kombiniraš z 'novimi' kosi). Kot drugo pa so jakne, ki ne spadajo v komplet s hlačami, daljše (vsaj pri Dainese je tako). Torej lahko jakno uporabljaš samostojno, saj je dovolj dolga, da pokrije ledveni predel - priporočilo prodajalca je bilo zato še kako umestno (in dobronamerno)!

15 hours ago, antares said:

point hlače+jakna je v tem, da na ženski grozno izgleda; vendar ima dobre strani: te ne bo nihče več kot dvakrat pogledal in starši bodo bolj mirni :)))

hahaha :rolleyes:

 

10 hours ago, Greencaj said:

Kaj menite: Te usnjeni kombinezoni pri padcu bolj zaščitijo napram tekstilnimi?

Na testih se usnje veliko kasneje strže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, antares said:

Hmmm, point hlače+jakna je v tem, da na ženski grozno izgleda; vendar ima dobre strani: te ne bo nihče več kot dvakrat pogledal in starši bodo bolj mirni :)))

Dej no dej. Si kdaj pogledal una dva na www.najinsvet.com? Dečva ki je sicer že naravno čedno dekle je prav fino zgledala v rev'itovem tekstilu.

Če je ženska možača in povrhu ne najde "pravih" oblačil še ne pomeni da morajo vse v to kategorijo. Dnevno videvam eno drobceno "adventure" orientirano dekle ki mi pride nasproti v Bazovici. Že večkrat sem si rekel da mi nebi bilo žal vedeti kaj se skriva za čelado... (in vem kje mi je mesto, da ne bo pomot)

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, StaraFeltna said:

Dej no dej. Si kdaj pogledal una dva na www.najinsvet.com? Dečva ki je sicer že naravno čedno dekle je prav fino zgledala v rev'itovem tekstilu.

Če je ženska možača in povrhu ne najde "pravih" oblačil...

Že par strani nazaj smo si povedali, da jaz NE pišem o tekstilu. 

Kar se pa "možač" tiče, ima vsak svoj okus; gotovo si me spomnil na nedaven pogovor.

Punca/ženska je na bio-zelenjavi, ki jo kupuje na izbranih kmetijah; postavo ima drobceno (da uporabim tvoj občudujoč izraz), se pravi da lahko nase navleče hlače 8 letnice saj je tako ultra vitka, da lahko vidiš vse poteze njenih nežnih kosti, dve čvrsti jabolki predstavljajo prsa, maščobe ni na njej nikjer, tako, da je edina bujna zadeva spiralno navita frizura, ki pada v slapu prek njenih ramen.

Na kratko, spraševala me je o ženi mojega prijatelja, katere slike je videla na Facbooku; kakšna je kot oseba,....vse to kar ženske zanima. Vmes je previdno omenila "silikone"; ne sem ji odvrnil, je že naravno takšna. Ta drobcena punca je pogledala skozi mene, oči so se ji razširile v spoznanju, ustnice nezavedno razprle "ja, debela je" .

Moj prijatelj je vzel žensko. Ta ženska ustavi promet; genetsko ima pogojeno velik delež  Fast Fatiguable (FF) or Fast Glycolytic (FG) fibers, zato je cela v oblinah, redno telovadi, fenomenalna zadnjica, ozek pas ki se razširi v izrazita ramena in prsa, ki so balkoni. Povedano drugače, baročne obline ki kipijo in se krivijo v vseh smereh. 

Seveda, osebi, ki je kot iz anime cartoon, ki je odrasla oseba ujeta v telesu drobcene punčke, je taka postava vsa v oblinah nekaj nepojmljivega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10. 10. 2016 at 2:08 PM, Greencaj said:

Te usnjeni kombinezoni pri padcu bolj zaščitijo napram tekstilnimi?

Še nekaj na to temo:

On 4. 3. 2016 at 8:15 PM, StaraFeltna said:

V razmislek:

Hein Gericke Reno leather jeans: 4.74 seconds
Draggin' Biker kevlar jeans: 3.07 seconds
Hornee kevlar jeans: 1.39 seconds
Rev'it Sand textile trousers: 0.71 seconds
Levi stonewash 501s: 0.56 seconds
Tesco Cherokee jeans: 0.16 seconds

From RiDE mag, November 2011. Purely abrasion resistance tests performed by SATRA, with no armour inserts fitted. They don't specify a simulated road speed, just the relative times to wear through the trousers. Average times are shown, the article has details for knee / thigh / arse times.

:eek:

Sand2 model pa je celo 52% iz poliestra :huh: Me prav zanima, če so zgoraj omenjeni čas z dvojko izboljšali ali poslabšali :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako naj najlažje očistim usnjen kombinezon? Pa to ne mislim muh in mušic ampak pot, ker že res smrdi. Bo v redu če ga položim v kad polno vode, dodam nekaj šampona in ga pustim not ležat par ur?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam podobno vprašanje kot je bilo v postu pred mojim. Pozna kdo kakšno učinkovito metodo za "osvežitev" podloge v usnjeni jakni ali hlačah. Gre za tisto tanko tekstilno podlogo, ki se je ne da sneti in oprati posebej.

Ima kdo izkušnje s kakšno peno ali čim podobnim, da ni treba celega ledra nakvasit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga kar namočil :cool:

No drugače, jaz v dry cleaning ne verjamem in preprosto ne vidim razloga zakaj ne bi usnja pral, ce ga potem lepo posušiš in primerno namažeš. Pa da ne uporabiš kakšnih preveč agresivnih čistil.

Obvezno pa preveri pred pranjem, da slucajno ne pusca barve.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, nejc74 pravi:

Jaz sem ga kar namočil :cool:

No drugače, jaz v dry cleaning ne verjamem in preprosto ne vidim razloga zakaj ne bi usnja pral, ce ga potem lepo posušiš in primerno namažeš. Pa da ne uporabiš kakšnih preveč agresivnih čistil.

Obvezno pa preveri pred pranjem, da slucajno ne pusca barve.

enako, v banjo, pa namočit, uporabim milo za telo, sperem, posušim v senci..traja kar 2-3 dni, fino namažem z ledr balzamom in je kot nov. To prakticiram že par let in se fino obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Urban K. pravi:

Ali velja enako tudi za rokavice?

Ne vidim razloga da ne bi veljalo tudi za rokavice. Mlačna voda + kak šampon. Pa dobro presušit in namazat. Jaz jih občasno namažem kar s kremo za roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sm stvar se mal poenostavil. Nasprical sem ga z neko blago milnico ga zbasal v kapno za odejo in v pralca na 30. Svoh centrifuga. Pa v kurilnico obesil in dvakrat dnevno mazal se mokrega. Z rezultati sm bil cist navdusen. 

 

Rokavice pa namocu u lavorju in prste spucal z zobno scetko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Urban K. pravi:

Ali velja enako tudi za rokavice?

zame ja, pa itak ko je dž so ponavadi čist mokre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom odpirala nove teme. Mi lahka kdo svetuje, tekstil / usnje? Pravo usnje odpade, ker ne podpiram mučenja živali oz. usnje je najlepše na živih živalih :) Torej, umetno usnje, kaj drugega? Pač, da je varno in da ni za pridobitev trpela nobena žival? Ker veganskih oblek zaenkrat ne zasledim, edino alien moto al neki podobnega, je pa cena občutno predraga + ne najdem v SLO.
Hvala za predloge / mnenja / komentarje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot si si sama odgovorila, maš samo eno možnost in to je tekstil. Ne vidim zakaj bi ne bil dober tekstil dober...tako da sedaj sam še dobro izberi pa bo.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!