Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

pred 5 minutami, XTR pravi:

Ti to resno ali je to posledica jesenskih počitnic? Raje ti trpiš v brazgotinah?

 

95% je odvisno od sreče...če že o tem debatiramo :P

Ne vem zakaj ena Rukka s pravimi ščitniki ne bi ekvivalentno dobro opravila svojega dela.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, hvala :) XTR, če leti name - ne, nobena posledica jesenskih počitnic :) Ovinkov ne polagam, za normalno vožnjo rabim. Vem, da nesreča se lahka zgodi vedno, dam velik na ščitnike, itd. Ampak pač, usnja ne morem dat nase ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, DAMI34 said:

kot si si sama odgovorila, maš samo eno možnost in to je tekstil. Ne vidim zakaj bi ne bil dober tekstil dober...tako da sedaj sam še dobro izberi pa bo.

to ti je tako kot v restavraciji, stranka bi zrezek ampak ne "pravega" ampak se vedno bi zrezek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, BučkaLina pravi:

Da ne bom odpirala nove teme. Mi lahka kdo svetuje, tekstil / usnje? Pravo usnje odpade, ker ne podpiram mučenja živali oz. usnje je najlepše na živih živalih :) Torej, umetno usnje, kaj drugega? Pač, da je varno in da ni za pridobitev trpela nobena žival? Ker veganskih oblek zaenkrat ne zasledim, edino alien moto al neki podobnega, je pa cena občutno predraga + ne najdem v SLO.
Hvala za predloge / mnenja / komentarje :)

Najboljša kombinacija (po mojem mnenju) je usnje/kordura. Pri hlačah usnje na izpostavljenih delih (rit, boki, kolena) ostalo kordura. Za razliko od "full leather" so take hlače lažje... Jaz imam nubuk usnje/kordura, zelo malo nošene + dodatni ščitniki na kolenih in bokih. Ampak so mi pretesne. Če te zanima pošlji zs.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, KARMEN1 said:

Ne vem, če je sintetično usnje po trpeźnosti primerljivo s pravim.......

Sintetično "usnje"?? kdo pa tako obleko izdeluje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

je ne zanima, če so trpele živalce, kapišiš??? :blush:

Potem je pa še ena varianta, ki ne vključuje nobene živalske komponente.

Kalifornija + kavbojke + bombažna srajca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 11. 2016 at 17:32, DAMI34 pravi:

ps. bdw...za korduro pa ponavad trpijo mali kitajčki al pa indijci :P

 

Točno to! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, cikadina pravi:

Po moje najboljs da uni ki so zelo eko pa vegi in kar je teh religij grejo bolj na kak bicikel :P

dobr no, sj ni treba napadat, če vprašam. Ljudje smo različni. Pač, nekateri gledamo tud na živali in okolje .. nekateri ne. ... Easy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 11. 2016 at 11:47, BučkaLina pravi:

Da ne bom odpirala nove teme. Mi lahka kdo svetuje, tekstil / usnje? Pravo usnje odpade, ker ne podpiram mučenja živali oz. usnje je najlepše na živih živalih :) Torej, umetno usnje, kaj drugega? Pač, da je varno in da ni za pridobitev trpela nobena žival? Ker veganskih oblek zaenkrat ne zasledim, edino alien moto al neki podobnega, je pa cena občutno predraga + ne najdem v SLO.
Hvala za predloge / mnenja / komentarje :)

Imam oboje...

Textil je fajn za v trgovino in za na kavo,drugače je pač kr neki...ves tekstil plapola oz se premika in pa je moteč med vožnjo...

Usnje...men super...jakna pač usnjena za kam blizu peljat...kombinezon pa perforiran enodelen...pač ni se ne premika,veter ne moti..se pač posvetiš vožnji....

Glede udobja pa kaj bi reku...tekstil hlače se hlačnice čohajo ko hodiš...tezke so oz povešeno stojijo na pasu...ne vem no kak so ostali ko se mi ne da brat a men usnje zakon!Imam pa zelo drag kobinezon jakne pa od poceni do dragih...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sesir jaz sumim, da je v večini moških še vedno nek preostanek Flintstones (Kremenčkovi), zato se jim usnjena oblačila zdijo "cool".

Težko, da bi to razumel nekdo, ki je na zeleni z majonezo na osnovi rastlinske margarine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sesir Imam tako tekstilno kot usnjeno jakno...na mojem motorju tekstil čisto nič ne plapola in je enako uporaben kot usnje. Na kakšnem nakedu pa verjamem, da je drugačna pesem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Rey pravi:

@sesir Imam tako tekstilno kot usnjeno jakno...na mojem motorju tekstil čisto nič ne plapola in je enako uporaben kot usnje. Na kakšnem nakedu pa verjamem, da je drugačna pesem.

Seveda je razlika med modeli mopeda...jz sem imel še najbolj tak mopi,da ni extra motu textil hondo vfr 800..vseeno pa ni isto kot usnje!Dejstvo je,da če želiš samo uživat na motorju in se ne obremenjevati z X faktorji na sebi imaš vso opremo drago in usnjeno!

Sem si lastil in od prijateljev sprobal grozno tega...

Mene je fajn za F...trgovka...kupim r1 in se med potjo domov ustavim v eni trgovini z opremo...trgovka prvo imam super znižanje za vas in sem sprobal kombinezon za 1800eu pred znižanjem...denarja ni bilo...nato sem preizkusil joj veliko tega a v ničemer počutil niti približno tako...in tako smo šparali in si na koncu le kupili takšnega..ni mi žal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam tri različne komplete.

Za hudo poletno vročino perforirano tekstilno jakno in jeans motoristične hlače.

Z prehodno obdobje usnjeno jakno in usnjene hlače.

Za hud mraz zimsko tekstilno jakno in zimske tekstilne hlače.

Z vsem sem zelo zadovoljna, vse se zelo dobro nosi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni, 

za sebe iščem en športni usnjeni kombinezon pa me zanima če imate kaj izkušenj z naslednjimi kombinezoni:

- Spyke 4 Race Rac

- Spke Blaster Rac

- Held Race

Kaj priporočate, kaj je dobro slabo, itd ? ...zelo pomembno zame pr kombinezonu jeda je udoben oziroma elastičen, zaščita, zračnost...

Vozim pa Honda CBR 600 F 2013.

Hvala za vse nasvete, izkušnje.

Popravljeno . Popravil motoguzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem 4 race rac. Moj prvi "resen" kombinezon in mi je bil super tudi v jajcanju po mestu pri 345C (s podobleko sixs) res pa je, da vročino prenašam odlično. Če se še kdaj vrnem na enoslednika bi ga z veseljem še 1x imel. Dainese mi ni sedel, ne fit, ne ostalo. Čudilo me je da mi je bil 54 ulit pri 190cm in 95Kg. Sedaj imam 85Kg in jih imam namen obdržat. V tem primeru bi moral iskat kak dainese 104 (podaljšan 52)sklepam ampak ker motor mora iti nimam več teh težav...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, maxxa said:

Ne lajkam:huh::cry:

Če sem iskren trenutno nisem niti dovolj zbran za ga vozit mimo italijanskih in puležanskih kamikaz. :P

Dodatno gre na veliki K to, da sem si povrhu s hornetko 900 našel motor (in opremo) za katerega lahko brez kančka dvoma rečem: To je to! V današnjih časih ne moreš niti znoret za ene par let kakor včasih in se nazaj integrirat v družbo brez posledic.

Če opazite koga z znanim pozdravom vendar iz avta sem to lahko jaz ki sicer v napačnem plehu še vedno drži z vami. Motor lahko tudi gre a duša ostane. Ne bom vam fouš, razen tistih akademskih prvih 10min. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 11. 2016 at 16:19, motoguzi pravi:

Pozdravljeni, 

za sebe iščem en športni usnjeni kombinezon pa me zanima če imate kaj izkušenj z naslednjimi kombinezoni:

- Spyke 4 Race Rac

- Spke Blaster Rac

- Held Race

Kaj priporočate, kaj je dobro slabo, itd ? ...zelo pomembno zame pr kombinezonu jeda je udoben oziroma elastičen, zaščita, zračnost...

Vozim pa Honda CBR 600 F 2013.

Hvala za vse nasvete, izkušnje.

imam Spyke 4 race

zelo zadovoljen - zelo zračen, za temperature od 15+ je zakon - kar je pa manj kot 15, se pa da zdržat z zimsko podobleko oz jaz raje oblečem drugo jakno/hlače

kvaliteta ok, saj slabega kombinezona tako ni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 12. 2016 at 12:26, Marre13 pravi:

imam Spyke 4 race

zelo zadovoljen - zelo zračen, za temperature od 15+ je zakon - kar je pa manj kot 15, se pa da zdržat z zimsko podobleko oz jaz raje oblečem drugo jakno/hlače

kvaliteta ok, saj slabega kombinezona tako ni..

Kako je pa kaj velikosti? Tile kombinezoni so že malo ven iz prodaje pa me zanima kako so kaj kroji - velikosti (sem visok cca 183, 93 kg) ker se ga da dobit za 400 € novega na spletu če malo poiščes pa iščem info?

 

Z held race  in spyke blaster ni nobenega, ki bi imel izkušnje? held naj bi bil zelo dober predvsem zaradi zaščite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Held Race ne vem, sem pa moji kupil Held Kylie usnjenega dvodelca in je zadeva top. Zelo dober kroj, kvalitetni materiali, natančna izdelava, skratka nimam pripomb. Po tem kar sem jaz videl od Helda ga brez problema dam ob bok najboljšim zadevam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!