Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Ojla,.. jaz sem iz Štajerske pa me zanima, če mi kak primorc lahko pove, kje se da nabavt Dainese kombinezon blizu meje (BORA PROF model) me zanima...

Mal poznam Udine in mal se spoznam na Trst.

Hvala za odgovor.

post-22-1086708055.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo iščem jakno iz cordure, pa sem v motoristu naletel na reklamo za saplex oz. za znamko SPX. V glavnem me zanima, če je tisto jakno, ki je v reklami(motorist, maj, stran 32-spodaj), že kdo v živo videl pa, če ima kdo kaj več podatkov(ščitniki, zadrga za spenjanje hlač... ) še najbolj bi bil hvaležen za kakšen link do te firme.

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo iščem jakno iz cordure, pa sem v motoristu naletel na reklamo za saplex oz. za znamko SPX. V glavnem me zanima, če je tisto jakno, ki je v reklami(motorist, maj, stran 32-spodaj), že kdo v živo videl pa, če ima kdo kaj več podatkov(ščitniki, zadrga za spenjanje hlač... ) še najbolj bi bil hvaležen za kakšen link do te firme.

Sem bil zraven, ko sta tako punca kot kolega pomerjala cordura varianto spx jakne. Ful cudne stevilke(ful velike) in zelo cudno stojec kroj. V glavnem, meni se se dalec ni dopadlo. Najbolj, da gres pomerit, drugace bos bolj tezko vedel kaj konkretnega.

Sicer pa trgovina Jap v Trzinu, v industrijski coni, prodaja izdelke SPX.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam jakno SPX, kao neka turška roba, waterproof, kordura s komplet ščitniki, nič ne šparam in mal vzdržujem

sem po letu in pol opazu, da že odpadajo nalepke iz šivov wodoodbojnega materjala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem kupoval dežni kombinezon v Motomaniji sem tudi prabal jakno SPX(cordura), ne vem točnega modela, vendar cena je bla cca.65000sit Ko sem jo oblekel sem se ful čudno počutu v njej pa na rokavu pri zapestju je mela ostre šive, tako da so me že po 5 sekundah pričeli praskat (zelo moteče) in skratka jakna ni vredna zame niti 15 jurjev.... Osebno imam jakno AXO EP004(cordura) in je kot dan in noč v primerjavi z SPX.

lp

Schultz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,.. jaz sem iz Štajerske pa me zanima, če mi kak primorc lahko pove, kje se da nabavt Dainese kombinezon blizu meje (BORA PROF model) me zanima...

Mal poznam Udine in mal se spoznam na Trst.

Hvala za odgovor.

Pinjolovka ga ma sigurno (v Gorici takoj čez mejo u Vrtojbi), če ga pa nima trenutno ga naroči. Cene ti pa neznam povedat, sam glede na slikco (temu podobni modeli) manj kukr 1200EUR ne bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno imam jakno AXO EP004(cordura) in je kot dan in noč v primerjavi z SPX.

to je ku d bi primerjal bolho in bemflna. (dan in noč ku si reku)

Gebre....js mam bundo iz cordure Dainese, model str že 10 let skorej, pa je ku nova, edin mal so barve zbledele zarad sonca :P zravn tega mam še usnjen dvodelni kombinezon lih tko dainese ma to je že oftopik...v glavnem če misliš kupovat corduro SPX k dvomim d je manj kur 30-40.000 imajo v italiji takoj čez mejo (pokliči greva magar skupej) dainese nove modele z vsemi ščitniki za 200-250EUR

Popravljeno . Popravil žan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na ta kombinezon?

ZA?

PROTI?

Vanucci® Profi I Lederkombi

Rindleder, mindestens 1, 2 mm dick

doppeltes Leder an Ellenbogen u. Gesäß

Innenfutter aus 100% Polyester

entnehmbare CE-Protektoren an Schultern, Ellenbogen u. Knien

Rückenpolster mit Pro Safe II Element I + II nachrüstbar

Hüftpolster mit Pro Safe II CE-Protektoren nachrüstbar

Sicherheitsnähte nach ISO 4916 an den Sturzpositionen

3M ScotchliteT Reflexmaterial

komfortabler Cordura® Stretch v. DuPont an Armbeugen u. Schultern, Knien u. Gesäß

bequemes u. atmungsaktives Stretchmaterial an den Kniekehlen

perforiertes, atmungsaktives u. winddicht hinterlegtes Leder an Rücken-, Unterarm- u. Oberschenkelbereich

Front u. Rücken PU-gepolstert

aerodynamisch optimales Formteil im Nacken

2 Außentaschen

Knieschleifer inkl.

Cena:500EUR...prej baje 700EUR

post-22-1086877664.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je ku d bi primerjal bolho in bemflna. (dan in noč ku si reku)

Gebre....js mam bundo iz cordure Dainese, model str že 10 let skorej, pa je ku nova, edin mal so barve zbledele zarad sonca :P zravn tega mam še usnjen dvodelni kombinezon lih tko dainese ma to je že oftopik...v glavnem če misliš kupovat corduro SPX k dvomim d je manj kur 30-40.000 imajo v italiji takoj čez mejo (pokliči greva magar skupej) dainese nove modele z vsemi ščitniki za 200-250EUR

Sej tale SPX mi je čisto tako v oči padla, grem pa najbrž jutri iskat jakno v TC-ja-First, samo to je že za v drugo temo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Če ga v črno preštrihaš boš 100 krat manj viden na cesti kot si zdaj....ni naklučje da se ne dobi enobarvnega kombinezona črne barve....primi čopič pa rumeno po njemu farbaj.... :D :rolleyes:

Sicer nima veze z barvanjem ampak, saj so kobinizoni črni, no tisto mal temno sive al pa kaj podobnega pa res nč ne pripomore k vidljivosti... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Če ga v črno preštrihaš boš 100 krat manj viden na cesti kot si zdaj....ni naklučje da se ne dobi enobarvnega kombinezona črne barve....primi čopič pa rumeno po njemu farbaj.... :D  :rolleyes:

Dainese preverjeno dela cisto crne kombinezone - ima kolega.

Kar se tice barvanja pa takole - Kvalitetni kombinezoni so globinsko barvani - ce drsis z njim po asfaltu se na mestu drsenja ne pokaze crna, ampak je usnje tudi na spraskanem delu iste barve kot prej. Prebarvanje povrsine je bolj netrajna resitev.

Sicer pa si mislim, da kombinezona clovek ne nosi zato, da bi bil lep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese preverjeno dela cisto crne kombinezone - ima kolega.

Sicer pa si mislim, da kombinezona clovek ne nosi zato, da bi bil lep.

Jap, Dainese ima kar precej modelov, če ne vse, v črni barvi...Če pa prou češ določen model črne barve ga lahko naročiš, to se tudi da pr Pinjolovki .) Je en pred mano hotu met en model s tako in tako barvo gor, pa na rokavih spet nekej tretjega :wacko:

Definitivno je pa kombinezon za vse drugo prej kukr za lepo videt :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja duša zahteva črnga B) B)

:yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Jebeš vidnost. za to so luči. go for black!

:yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zanimam se za nakup kombinezona spidi dvodelnega,pa me zanima kot firma kako se obnesejo izdelki tega proizvajalca če ima kdo od vas izkušnje.hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bateman, vprasaj na Auto Triglav v Ljubljano, jaz sem tam kupil dainese (so generalni uvoznik za slovenijo), drugace imas pa v villachu malo cez mejo trgovino.

@Denny, ko sem kupoval kombinezon, sem omenjena probal v avstriji, samo se mi nekako ni prilegal (predolge hlace in preozek cez ramena), drugace se mi pa zdi dober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ima cagiva nekaj takega ne vem pa, če isti model.

Jap bo držalo.

Kombinezon sem kupil za 360 EUR ,ker je bil znižan iz 700 EUR

Zaenkrat se ful dobro obnese,edino v kolenih me še mal "špona" ,drugač pa nimam pripomb :OK:

Glede na konkurenčne izdelke se mi zdi to trenutno najboljši nakup

pohitite v Louisu v Beljaku jih imajo še nekaj rdečih ,modrih in črno srebrnih

Vse po isti ceni 362 EUR .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoce kdo izkusnje s Clover oblacili (kombi usnje), naj prosim napise! :notworthy:

Sam sem namrec gledal: RC100, Matsue ali kombinacija jakne RC100 in hlace GTS.

Mogoce kak predlog, od koga, ki to nosi. :hmm:

Hvala!

lp flero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoce kdo izkusnje s Clover oblacili (kombi usnje),

Kolega ima enodelni CLOVER kombinzon in je v glavnem zadovoljen!

Ko še ni bilo tako toplo je tožil, da mu na notranji strani rok piha in da mu je mrzlo, tisti del na rokavu ni usnjen. Moral je pač imeti dolgo majco pod :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam RC100, vozil se z njim lansko leto jeseni in letos spomladi v mrazu (spodaj majica in spodnji del trenerke), bilo u redu; vozim se z njim u tej vročini (spodaj oblečem še naluknjano "podlogo", cca 12.000 SIT, le-ta se pri švicanju oprime kože in ni potem problemov pri slačenju/oblačenju, ker ta drsi ob uni originalni v kombinezonu). Testiral ga na mobikrogu, zato je mal podrajsan, ampak nikjer se ni strgal.

Žal ga ne morem primerjati z drugimi kombinezoni, ker sem do zdaj imel samo tega.

Edina slabost je pomanjkanje žepov (imaš enega na notranji strani podloge :BUA: ) in pa pač tipična slabost enodelcev - ko slečeš zgornji del ti le-ta nemarno opleta okoli.

Ok, pa pri meni je okol riti mal preveč usnja, če hodm in mal čudno zgleda, samo ko se pa vsedem na motor je pa idealen (spet hiba enodelca).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me nekaj stvari glede kombinezonov. Kupil sem namreč usnjen kombinezon dainese št. 52, visok pa sem 183 cm. Pri prodajalcu sem preizkusil

tudi št. 54, vendar mi je bil precej ohlapen. Ko sem prvič oblekel svoj kombinezon je bilo vse v redu, vse na svojem mestu. Vsi ščitniki so se lepo prilegali. Vendar

me skrbi, da pri vožnji ni vse v redu. Prvih nekaj km ko se peljem se počutim

udobno. Potem pa se začnejo muke, predvsem pri vožnji skozi ovinke. Pri vožnji

čez ovinek (najprej se seveda presedem v smer ovinka) enostavno ne morem potisniti kolena dovolj ven, le kakih 15 cm stran od oklepa motorja- zelo redko več in čutim, da je kombinezon zelo ''našponan'', ne morem se bolj razkoračiti. Imam občutek, da bi z lahkoto pomaknil koleno do asfalta in podrsal z drsnikom,

če bi mi to dovoljeval kombinezon. Začnejo me tudi boleti kolena, ker v ovinkih

pritiskajo ob ščitnike. Vožnja mi sploh ni več užitek. Čudno se mi zdi, da tak

kombinezon (če v njem stojim mi je povsem prav) ne dovoljujeje večjega razkoraka nog. Zanima me, če je možno, da se bo kombinezon ''unosil'' ali naj ga zamenjam z drugim (čeprav dvomim, da bo kaj bolje). Je taka ''trdota'' značilna za use usnjene kombinezone ? Kaj naj storim, da bom spet užival na motorju ?

Lepo bi prosil, če bi mi kdo odgovoril in mi po možnosti predstavil še kakšno svojo izkušnjo z kombinezoni .)

Lep pozdrav !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!