Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

@Alex007: nevem za kašn kombinezon gre? Enodelen al dvo? Js mam od dainese dvodelnega in me je isto kot tebe vezalo v kolenih, pa ščitnik je na kolena prtiskal in oh in sploh (mi je blo že skoraj žal zakaj sm ga kupu-tega namreč). Pa na spodnjem delu kolena (na drugi strani pogačice al kako naj povem...notranja stran sklepa evo) me je tiščalo nabrano usnje. Mal sm trpel, ene dve tri fure- kakih 1000km in se je udelal. Zdej sploh ni problema z raširjanjem nog v ovinku, s slepi in tiščanjem tudi vse OK. Mal pač rabi d se udela... usnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za dvodelen kombinezon dainese, največji problem pa je po mojem v tem,

da imam precej neobičajno postavo- za 183 cm sem kar mal presuh, sicer bi

lohk mel št. 54. No po kolenu mi je že uspelo pelat kakih 10x in to vedno v isti

desni ovinek, sam so kolena ker trpela :)

Udelan pa bi po mojem mogel že bit, ker sem jaz drugi lastnik, mogoče se bo še

kaj prilegel moji postavi, upam :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam kombinezon istega proizvajalca in očitno tudi enake probleme, ki se jih niti nisem zavedal (180cm, št. 52). Torej zelo težko dam nogo vstran in mi še ni ratalo s kolenom do asfalta, sicer se pa tud nisem kej posebe matral. V ostale smeri se je kar lepo udelal, v omenjeni smeri pa ga bo očitno še treba! Pre kratkim pa se je pojavil nov problem - KOLENO:( ! Med dvo dnevno furo me je začelo bolet desno koleno, in sicer med hojo ni blema, ko pa koleno pokrčim mi kolenski ščitnik na levi zgornji strani kolena rahlo pritiska na koleno. Po nekaj minutah vožnje je posledica neznosna bolečina, tako da po vožnji rabim še pol minute, da lahko popolnoma stegnem nogo. Po eno tedenski moto pavzi, ko sem že mislil, da bo vse OK, se je problem ponovil. Kupil sem nov kombinezon in do sedaj prevozil mal manj kot 10 kkm. U glavnem čudno mi je to, ker se je to zgodilo po toliko prevoženih km , pa samo en koleno trpi, drugi pa čist brez posledic. Mogoče bom pa še kakšno tanjšo plast kake pene not nalimal. :? U glavnem sledi še lepo vreme :kva2:, jest se pa ne morem normaln vozt (škornžečistzdrsalkernegrenogabolgorpress) :cry: :cry: :cry: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja na avto netu zdej en prodaja kombinezon ker mu je prevelik mogoce bi se dalo kaj zment. Poklic pa vpras ce ga ma se.. :OK: Aja pa ce je problem trdota usnja obstajajo mehcalci usnja, tisto pol na usnj nakapljas in stvar obleces ali obujes da se premika in naj bi blo mehkejse. :OK:

Popravljeno . Popravil Demolitionman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ima mogoce kdo izkusnje s Clover oblacili (kombi usnje), naj prosim napise! :notworthy:

Sam sem namrec gledal: RC100, Matsue ali kombinacija jakne RC100 in hlace GTS.

Mogoce kak predlog, od koga, ki to nosi. :hmm:

Hvala!

lp flero

Tisto kar najbolj ocitam Clover robi je, da je zelo draga. Moj SPIDI enodelec je bil denimo s popustom ob koncu sezone kar precej cenejsi (redna cena 1300 EUR, s popustom 550 EUR).

post-528-1100083467_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

A pozna kdo Clover model MATSUE? V igri imam ta model na sliki. Kakšna je kvaliteta šivov, pregibov, ščitnikov....?

Drugi v igri za nakup je AXO. Cena je približno enaka.

post-129-1101301706_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jest ga imam, samo sem ga kupil šele sedaj jeseni tko da nimam izkušenj kako se obnese med vožnjo.

Glede kvalitete - če ga kupiš ne boš nič zgrešil (vsaj korkol sem gledal šive, zadrge... je narejen idealno). :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jest ga imam, samo sem ga kupil šele sedaj jeseni tko da nimam izkušenj kako se obnese med vožnjo.

Glede kvalitete - če ga kupiš ne boš nič zgrešil (vsaj korkol sem gledal šive, zadrge... je narejen idealno).  :OK:

Je pa sicer dvodelen...

Vsakomur svoje, seveda, tole pa so moji splosni pomisleki pri dvodelnih kombinezonih:

- Ce se hoces zares vozit potem itak uporabljas oba dela.

- Samo zgornjega dela tako ali tako prakticno ne mores uporabljat, ker je prekratek in ti piha cez ledvice, pa se zascita je vprasljiva.

- Ce pades se enodelci obnesejo precej bolje - smo ze videli ljudi ki jih je sleklo iz dvodelca. Precej manj moznosti, ce imas enodelca. Boljsa resitev, ce ze rabis zgornji del je, da si kupis street fajter jakno + enodelni kombinezon.

- Faktor udobja - gotovo je dvodelni kombinezon bolj udoben ko nisi na motorju, ampak v vsakem primeru ni visek udobja. Tako ali tako se tega ne kupuje, ker bi bilo to udobno. Glavna fora je varnost. Tudi iz enodelca se skobacas ko se ustavis (in furas Shiva impersonation - stiri roke pa to).

- Scitniki na enodelcu so tudi tam, kjer jih zaradi spojev pri dvodelcu ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dave: Kako kermu paše. Samo sigurno pa ni enodelc bl prakticen kot dvodelc - pri dvodelcu vsaj jakno lahko norlano nosis, če greš na WC mas mn problemou...

Glede tega da te v dvodelcu sleče - to je blo vrjetno v primeru kombinizona, ko je bila zadrga prišita na podlogo. Pri boljših komb. je ta zadrga prišita na rob hlač. .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kot sem rekel, vsakomur svoje. Moji pomisleki so se vedno isti, na tvoje argumente pa sem itak ze odgovoril zgoraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moj ščepec soli v dilemi enodelen-dvodelen kombinezon.

Dirkališče je eno, tam rabiš enodelca, kvalitetno usnje in kvalitetne šive, ker se ti zna zgodit, da se boš daleč oddrsal. Na cesti pa, še preden te uspe sleč ali ti znucat usnje, kam zadeneš. Ograja, avto, nasip, jarek, skala, znak, pločnik, ... :cry: Pa če ti ga sleče, se je treba najprej vprašat, če ni morda prevelik (preširok).

Enodelc torej nudi več varnosti, čeprav po mojem mnenju na cesti v večini primerov ne dosti, nekaj več udobja na motorju in precej manj ob njem (ne znam si sploh predstavljat, kako greš v enodelnem kombinezonu srat na kako nepreveč čisto javno stranišče :blink: :cry:)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(ne znam si sploh predstavljat, kako greš v enodelnem kombinezonu srat na kako nepreveč čisto javno stranišče :blink:  :cry:)!

težko :grim :ph34r: verjemi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si sprobal  :naughty:  :naughty:

ne še, sem pa moral včasih dolgo cajta vozit "odvečno" težo do doma :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, kupil sem nov kombinezon, in sicer FIRST PITON. Velik sem 180 cm, vzel pa sem številko 52. Sem ga probal, tako da mislim da bi se moral tudi med vožnjo obnest. Upam da sem vzel pravo številko, da me ne bo potem med vožnjo vse tiščalo ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, kupil sem nov kombinezon, in sicer FIRST PITON. Velik sem 180 cm, vzel pa sem številko 52. Sem ga probal, tako da mislim da bi se moral tudi med vožnjo obnest. Upam da sem vzel pravo številko, da me ne bo potem med vožnjo vse tiščalo ;) :)

Če se počutiš OK je v redu.

Jest ga sploh nisem mogu nost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se počutiš OK je v redu.

Jest ga sploh nisem mogu nost.

Ja, počutim se dobro, kaj bo pa med samo vožnjo pa še ne vem. Upam da sem izbral pravi kombinezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne še, sem pa moral včasih dolgo cajta vozit "odvečno" težo do doma :lol1:  :lol1:  :lol1:

a je kej manj slo ce je blo velik robe... :grim :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kej manj slo ce je blo velik robe... :grim  :lol1:  :lol1:

ah kje, še hitreje je šlo ker se je mudil :grim :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, počutim se dobro, kaj bo pa med samo vožnjo pa še ne vem. Upam da sem izbral pravi kombinezon.

Sej smo ze velik pisal o pregovorni First kvaliteti. Kar malo uporabi iskalnik, bo kmalu jasno kaj si mislimo o tvoji izbiri. Drugace pa je vazno, da si zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

kar dolga tema... zanima me alpinestars enodelni kombenizon,model TZ1 al neki podobnega. kvaliteta,mogoč kšna primerjava z dainese oz. kšno drugo firmo,cena v slo. oz tujini?

če kdo kej ve povedat,bom vesel... tacajt bom pa še mal po netu brskal info :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar dolga tema... zanima me alpinestars enodelni kombenizon,model TZ1 al neki podobnega. kvaliteta,mogoč kšna primerjava z dainese oz. kšno drugo firmo,cena v slo. oz tujini?

če kdo kej ve povedat,bom vesel... tacajt bom pa še mal po netu brskal info :)

Pogledal... edin minusi ki jih vidim so, da nima raztegljive tkanine na komolcih, ampak to ni taka panika. Nima zascite na bicepsih, ne vidi se dobro kako je z zascito na bokih. Ali so rokavi na koncu iz neoprena? Nima zracnikov.

Zdej pazi, vsi moji ocitki se vedno ne pomenijo da to ni vrhunski kombinezon. Ce bi ga primerjal npr. s first je tako kot da bi primerjal fickota in ferrarija, samo da TZ-1 ni tanajhujsi ferrari.

Najbolj preprosto receno je takole:

Dainese, Alpinestars, Spidi, Spyke, M-Tech so sigurno zelo kvalitetni kombinezoni. Glavno je kako ti sedejo.

Meni denimo Alpinestars ne sede lepo na telo, M-tech mi je preohlapen okrog pasu, Spyke ima zame prekratek torzo. Dainese nisem nikoli preskusal. Spidi mi je ravno prav.

Najbolje je iti v kako stacuno kjer imajo vec znamk in krojev, tako se najlazje odlocis na licu mesta. Ne kupuj prevelikega - se raztegnejo. Obvezno preskusi na motorju. Ce se da svojem (zaradi drze)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!