Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Mrbit že blo kje napisano, sm vprašanje kje :D ..... zanima me, kako je kaj z leder kombinezoni z leti in km, a zadeva če jo redno pucaš in mažeš tud kj obledi? V slabih 5 letih in 99 prevoženih km, je moja moto črna obleka po zadnjem delu že praktično siva ratala :D. V novi sezoni bo novo praktično vse, razen šnoferja :D, pa se malo nagiban k dvodelnemu leder kombinezonu, me pa malo skrbi, kako bi se kj leder obnesu, glede na to, da precej švicam :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
pred 6 minutami, a79 pravi:

Kako  dobro posusiti  premocen kombinezon?

najbolš,da ga ubesš uzun,sam ne direkt na sonce....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, a79 pravi:

Storjeno.

Če imas v hiši kak ventilator...jz dajal moker kombinezon na obešalnik v senco in pred njega ventilator...zadrga odprta...

Jz ko bil 90% suh premazal z zadevo za konjska sedla in pustil posušiti do konca...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, a79 pravi:

Storjeno.

ledra se ne suši na direktnem soncu. V senci par dni pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 6. 2018 ob 9:38, Danilo D pravi:

Mrbit že blo kje napisano, sm vprašanje kje :D ..... zanima me, kako je kaj z leder kombinezoni z leti in km, a zadeva če jo redno pucaš in mažeš tud kj obledi? 

a ti si pa z leti skoz isti :huh:

pred leti mi je en kreku:" Stari .. ti se pa res afnaš k skor vsake tri leta zamenaš kombinezon, js mam svojga že 10 let pa je k nou."

pa sem ga vpraša kok je naredu v 10 letih in mi ponosno pove, da je naredu že skor 50.000 km s tem kombinezonom ... js mu pa rečem:" Stari ... tok jih js nardim v 3 letih :P " .... pa je kr utihnu... štekate poanto ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎9‎. ‎07‎. ‎2018 ob 8:50, maus pravi:

a ti si pa z leti skoz isti :huh:

pred leti mi je en kreku:" Stari .. ti se pa res afnaš k skor vsake tri leta zamenaš kombinezon, js mam svojga že 10 let pa je k nou."

pa sem ga vpraša kok je naredu v 10 letih in mi ponosno pove, da je naredu že skor 50.000 km s tem kombinezonom ... js mu pa rečem:" Stari ... tok jih js nardim v 3 letih :P " .... pa je kr utihnu... štekate poanto ?

 

Kam pa pol daš pol ta kombinezon ?  vsega zguljanega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, stuhec pravi:

Kam pa pol daš pol ta kombinezon ?  vsega zguljanega

šenkavam jih okol .. trenutno mam dva .. enga za na pot in enga za šminkeraj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, stuhec pravi:

Kam pa pol daš pol ta kombinezon ?  vsega zguljanega

Si že prepozen...Kombinezone meni daje,da jih kaj zaslužim...čelade pa,da imam vsaki dan drugo...(komi čakam HJC)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

...čelade pa,da imam vsaki dan drugo...(komi čakam HJC)

res je .. čelade tut šenkujem okol .. trenutno mam še shark duhamel, HJC RPH10+ in RPH11 ... :P

ampak te še ne dajem iz obtoka .. za svaki slućaj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

res je .. čelade tut šenkujem okol .. trenutno mam še shark duhamel, HJC RPH10+ in RPH11 ... :P

ampak te še ne dajem iz obtoka .. za svaki slućaj :P

 

Vem zato ti takoj ko si kupil zatežil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj storiti, če so hlače dvodelnega lederca prevelike? V dolžino in širino bi lahko bile manjše a ko sem probal eno številko manjše v štacuni me je na motorju vezalo pri kolku na prepogibu. Bi se splačalo to uredit pri mojstrih ki se s tem ukvarjajo in koliko bi to stalo? Ali je bolje zamenjat ... Tnx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel podoben problem .... se bojim, da drug let spet ko grem na novo na leder. Tokrat sem imel problem pri tekstilu, sem se jebu u pm da razparu hlace nad kolenom, je blo tm iz 4 razlicnih delov skp narjen. Pol mi pa kolegica sivilja vse skp nazajposila in podaljsala z enim podobnim blagom. V pasu je bil pa jezek, tk da tm nisva nc popravlala.

Js bi na tvojem mestu na tistem delu kjer te tisci, dal vsiti kak elasticen material, kaj takega kot je na vsakem kombinezonu zi na komolcih, kolenih in med mogami. Bo bolje in laze to, kot pa najti pravi leder. Kaj takega pa bos nasel v kaki trgovini z meterskim blagom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi novega kupoval ja, tako pa kombinezon uporabljam že dve leti, pa se je že malo raztegnil, jaz pa malo shujšal. Sicer ni nek vrhunski izdelek, je pa vseeno dober, pa dnar mi ravno ne raste na drevesu da bi novega jemal kar tako... :/ Bom povprašal kakega mojstra, koliko bi stalo da malo skup vzame hlače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

naslov teme:

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje..

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje..

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje..

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje..

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje..

pliiis no, saj so še druge teme, kjer so raznorazne primerjave in čvek...

tule debatirajte o usnju (motorističnem, če se da) :P

čvek je premaknjen semle:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam problem z usnjenim kombinezonom, hlače so malo predolge, ampak v kolenih pa ful tišči... a se da to na poceni način rešit? kolena mislim... hvala za vsak odgovor :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ligenjček pravi:

Imam problem z usnjenim kombinezonom, hlače so malo predolge, ampak v kolenih pa ful tišči... a se da to na poceni način rešit? kolena mislim... hvala za vsak odgovor :worship:

fajn maži v začetku z oljem za usnje, se bo zmehčalo, preverjeno, 2-3 fure pa bo, usnje se pretegne in posledično te ščitniki ne bodo več tiščali

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prvič oblekla kombinezon, nisem znala niti se vsest na motor, niti it dol z njega.

Pa se je fajn zmehčalo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če hočem, da mi kombinezon paše, ga morem kdaj pa kdaj tudi oblečt :hmm:Le kako mi v vsem tem času to ni padlo na pamet :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ligenjček pravi:

Torej, če hočem, da mi kombinezon paše, ga morem kdaj pa kdaj tudi oblečt :hmm:Le kako mi v vsem tem času to ni padlo na pamet :headbang:

nekateri ščitniki, ker žuli te ščitnik imajo tudi možnost regulacije.

Ti bom pa takole povedal: kombinezon IXS sem kupil takoj po nesreči, ko sem imel 80kg. Je bil kot ulit sedaj tehtam čez 85 in se je na pravih mestih pretegnil :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

nekateri ščitniki, ker žuli te ščitnik imajo tudi možnost regulacije.

Ti bom pa takole povedal: kombinezon IXS sem kupil takoj po nesreči, ko sem imel 80kg. Je bil kot ulit sedaj tehtam čez 85 in se je na pravih mestih pretegnil :P

 

ne da se regulitat lahko se ga pa vzame ven... čeprav če ga vzamem ven najbrž nima smisla nosit hlač :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Sem motoristicni navdusenec od malih nog. Zacel verjetno podobno kot vsi na avtomatiku, sledil  Tomos ATX -> Cbr125 -> ybr250 -> GS650. Potem pa problem. Moja rast se je ustavila sele pri 215cm visine. In potem tezava. Oprema je premala, hlace, rokavi prekratki, da o omejeni izbiri motociklov pri tej visini sploh ne govorim. Ampak srce ne da miru...

Torej sledi moje vprasanje. Kje dobiti kvalitetno narejen 2delni kombinezon iz usnja ali textila?

P.S.

Gospa "Vida" je rekla da samo se podalsuje/oza ali flika
Usnje Herman Kokol, sicer naredi zadevo vendar za kaj vec kot na choper ni..
Na internetu sem sicer nasel neko spletno stran kjer pise da izdelujejo kombinezone po merah vseh znamk (https://aleskuncic.wixsite.com/custom-suits/collections)


Prosim za nasvet oziroma mnenje in se ze vnaprej lepo zahvaljujem.
LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!