Skoči na vsebino

Suzuki GSXR 600


PILY

Priporočene objave

Vprašanje...pred časom sm zdrsnu in od takrat naprej mi pri230 v 6prestavi noče vlečt...kot da trokera,cuka...če ve kdo zakaj se to dogaja prosim na dan z besedo.

Pa še tole...če ima kdo...nosilec maske nad balanco od l.99 za dat/prodat za male cente...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje mene nekaj mantra, pa ker vem da se špica tu, mi prosim pomagajte če imate minutko časa.

Namreč motor je gsx600, sicer 04 letnik z injektorji. Ko ga užgem se pri motorju sliši kot normaln zvok motorja ampak nekam bolj glasno robešta. Kot bi nekaj klenkalo. Je možno da so pri 18 tisoč šli ventili v maloro in je potrebno novo nastavljanje ali so sveče za nič ? Nekaj bo v tem stilu, saj drugo ne more bit.Za sveče mi je reku tudi serviser da bo potrebno kmalu menjat ker so že zelo zrabljene pa mogoče to dela čudno iskro in se tako sliši.

Pa še nekaj, naredil bom generalno na motorju, se pravi malo večji servis. Za enkrat imam v mislih menjati te dele, olje, zračni filter, oljni filter, sprednje zavorne ploščice in olje. Kaj bi lahko še menjal da naredim vse komplet da ne bo komplikacij kasneje, da rešim vse v enem šusu.

Najlepša hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam prevoženih le 18 tisoč zato se mi zdi čudno da so šli ventili

ventili sokar sigurno niso šli če imaš le18k prevoženih kakšen zvok se pravzaprav sliši, si vzel mogoče kakšno svečko ven in jo pogledal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svečke zihr niso krive....ventili se štelajo ponavadi na 24k km

a je kr naenkrat začelo? naštelaj ventile in boš videl

drugače pa olje, filtra in to je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi vžgat motor pa se nagnit k motorju pa boš slišal kako se sliši skoraj kot da bi razločil vsak užig posebej.

KLIK KLIK KLIK, ampak zelo ostro, rezko... Ma najbrž bojo kar sveče da. Kaj naj še na drugo pazim ? Olje pa filtri so samoumevni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ventili sokar sigurno niso šli če imaš le18k prevoženih kakšen zvok se pravzaprav sliši, si vzel mogoče kakšno svečko ven in jo pogledal

racunaj da je bil njegov motor v italiji vozen na pisti in je tudi narejen za pisto(kolko jaz vem,ce ni kaj spreminjal)

drugace pa ker mojster nastela ventile za ugodno ceno?....mam na cbrki 29500km pa ne vem ce so ze bli nastelani al se ne

Popravljeno . Popravil justaboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje...pred časom sm zdrsnu in od takrat naprej mi pri230 v 6prestavi noče vlečt...kot da trokera,cuka...če ve kdo zakaj se to dogaja prosim na dan z besedo.

Pa še tole...če ima kdo...nosilec maske nad balanco od l.99 za dat/prodat za male cente...

Vidm da je tema ratala aktivna tko da bom še enkrat prosu če kdo pozna odgovor...

učeri sm se spet igral mal da vidim kaj in kako je s to težavo..5 in6 prestava se nočeta zvrtet do konca...pri 11.5k obr/min se "vleka" ustavi in se pojavi cukanje...(pr apn se je pojavlo tako stanje ob "pomanjkanju goriva")...

Res vas prosm vsaj za kakšne pametne predloga kaj bi blo pametno da pregledam...

Gre pa za gsx600r l.99

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno da se ti to dogaja samo pri 5 in 6 prestavi :?

Ugibam na pamet zaradi hitrosti pride več zraka v vplinjač in je posledično prerevna mešanica???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno da se ti to dogaja samo pri 5 in 6 prestavi :?

Ugibam na pamet zaradi hitrosti pride več zraka v vplinjač in je posledično prerevna mešanica???

ampak prej tega ni delal?!?!

pred padecem.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugace pa ker mojster nastela ventile za ugodno ceno?

Prekontroliraš jih lahko sam, da vidiš če je sploh treba štelat.

gsx600: mogoče slišiš injektorje, šponar, ventil in še sto drugih stvari. Naredi dervis in če motor normalno dela in zvok ni preveč zlovešč oz. se ne stopnjuje, zaenkrat pusti na miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekontroliraš jih lahko sam, da vidiš če je sploh treba štelat.

gsx600: mogoče slišiš injektorje, šponar, ventil in še sto drugih stvari. Naredi dervis in če motor normalno dela in zvok ni preveč zlovešč oz. se ne stopnjuje, zaenkrat pusti na miru.

kak?ne vem se glih vlko o takih stvareh....(mam 3 tedne 600ko)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, če ne veš glih vlko, pa rajši pelji k serviserju. :hmm:

čeprav načeloma samo odstraniš pokrov ventilov in pomeriš z merilnimi listki. Za podrobnosti se obrni na service manual.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahvaljujem za resnično uporaben odgovor

najbolj uporaben odgovor: pojdi do svojega serviserja in se z njim pogovori...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam prevoženih le 18 tisoč zato se mi zdi čudno da so šli ventili

Kot rečeno - če bi bil tvoj motor serijski, morda do tega ne bi prišlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem, zadnji občutki pred 15 minutami pa so da motor začne tresti tam od 8 tisoč dalje. Vse vibracije OČITNO JE da izhajajo iz motorja se prenašajo na ročke.

Nič bom naredil kar osnovni servis pa je rešeno. Olje sem pa menjal na začetku sezone tako da je vse uredu najbrž, to se enkrat na sezono menja kakor vem. Oljni filter pa še nisem menjal letos. Zračnega sem počilstil. Le še svečke pridejo v poštev.

Šponar ? Pa to ne more bit še tako zgodaj kajne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti nekaj trese, očitno ni vse uredu, kaj ti misliš, še posebej če ti tega prej ni delalo.

Naredi pa kot misliš da je prav, navsezadnje je le tvoj motor.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ERIK kaj si želel povedati z neoriginalnim rorom sploh ni problema. Kaj je sploh to pa kako naj to preverim ? Kako se obnaša ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!