Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
PILY

Suzuki GSXR 600

Recommended Posts

Red

Hallo, kje ste, vozniki "novega" GSX-a?!

Z iskalnikom mi ni uspelo (ni časa za potrpežljivost) najti kaj napisanega, pa me zanima, zakaj se noben ne razpiše o izkušnjah z GSX-R 600 2004.

Zanimajo me izkušnje z motorjem, morebitne primerjave (večino letošnjih testov sem predelal, zato mislim predvsem izkušnje iz 1.roke , s ceste), v glavnem čimveč, ker mi je motor kljub vsem novostim 2005 še vedno zelo mikaven.

V maju sem ga sicer okušal, vendar nakup ni stekel, kot bi moral.

Na cestah je opaziti kar nekaj primerkov, zato navalite prosim in se izlijte, hvalite, grajajte, primerjajte (konkurenca).

Z mojo lubco 636, l. 2002 sem sicer srečen, ampak... bi jo pa menjal za mlajšo...

prebegnil... Skušnjava je močna, zato hvala na morebitni pomoči! :wub:

LP, Red.

SONCE

Prav nič ni narobe z njim. Zelo lep, zmogljiv in vezen motor je. Po tem, ko ga je kupil prijatelj, sem ga še jaz. :D :OK:

Ko vidiš nekoga na nekem starejšem modelu motorja, ko se pelje bolj kot ne okorno, potem pa je na GSX-u, kot profi, se zamisliš, da bi ga tudi sam poskusil.

Meni ni žal. :OK: Motor je nad mojimi pričakovanji. :notworthy:

Red

@Sonce

Koliko km si prevozil z igračko? Stil vožnje? Si utekal z mineralnim, ga zamenjal morda s sintetiko? Morebitna poraba olja?

Hvala na prejšnjem odgovoru, moti pa me tista zveznost, če je vezana na zmogljivosti pogonskega agregata, ker to ni ravno šega v SS razredu.

Vem sicer, da si z zveznostjo mislil motor kot celoto, pa vseeno:

Še vedno sem pristaš "pomanjkljivosti" agregatov v šestotakih - ko se zgodi-zbudi, je divje ...:kva2: ....zato z njimi vztrajam že slabih 10 let.

Mora biti divji, pa čeprav šele pri 9, 10., 11.000 obratih! Kapiš?

Torej, se GSX-u kdaj zrola, ali pa enakomerno ( :? ) vleče do rdečega? Če ga je treba krotiti, potem je to to... :devil: :music1:

SONCE

Na žalost sem ga kupil šele na koncu sezone in ti ne morem odgovoriti na vsa vprašanja. Trenutno je še na mineralnem. :doze:

Lahko pa ti povem, glede na preizkusno vožnjo s prijateljevim.

Vleže zvezno, do 8.000 obratov, potem pa se mu zvezno in čedalje bolj trga in celo v tretji prestavi, ko si sam in rezervoar bolj prazen z zveznim "norenjem" konjičev vse skupaj umiri z blokado s prvim kolesom konkretno v zraku. :OK: :naughty:

Pripomnil bi le to, ima Akrapovičev dušilec. .)

Stil vožnje pa je zame nekaj čisto novega. ;) Sem namreč navajen še na starejše modele, ki se resnično zelo razlikujejo od modela 2004. :notworthy:

Vožnja je 100% užitek. :wub:

jax

Sonce, bi se ti dalo pa skoraj enem letu še malce dopolniti svoje vtise z motorja?

Seveda bi prosil tudi vse ostale, ki imate izkušnje z motorjem, da jih malce podelite...

Razmišljam o nakupu in zbiram informacije. Kakor sem teste bral ga večinoma hvalijo. Meni osebno je favorit v razredu zaradi vizualnega izgleda :wub: Lep za p******t :grim

[2fast4u]

LP...mene pa zanima kako je kaj z lasnostmi tega motorja.Gre pa za letnik 97 motor ima 43000km prevoženih ni bil nikoli karamboliran je brez praske ma akrapovič izpuh,redno servisiran.Me pa zanima ce je to dost kilometrov za ta motor???

hvala!

premza
...ima 43000km prevoženih

To je nekam malo. Če bi se motor vozil, bi jih imel več, tako pa je verjetno večkrat razbit čakal v kaki vlažni kleti, da je lastnik zbral denar za popravilo

...ma akrapovič izpuh
Original je verjetno ostal v kakem jarku ob cesti

...ni bil nikoli karamboliran je brez praske
Ne boš verjel, kake čudeže delajo tiste paste iz TopShop-a

...redno servisiran
Če na vsakem zboru hladnega v rdeče nebijaš, ga je itak treba nonstop šraufat

...kako je kaj z lasnostmi tega motorja
Ima barvo, je pa brez vonja in okusa

JMatic

cestitam:> ce si se furou nekje do kranja.... pa brez celade pa u kratkih hlacah ali pa majci nwem tocno :> pol sem te vidu.

kok si pa dau za zvau ?

jax

Vozu sem se lokalno po vasi v cordura jakni, čelado in rokavicami... :doze:

Tko da ne... nisi me vidu...

Zvau je bla pa cenejša kot pri uvozniku :grim

3nity
Gre pa za letnik 97 motor ima 43000km prevoženih ni bil nikoli karamboliran..redno servisiran.Me pa zanima ce je to dost kilometrov za ta motor???

če pogledaš po oglasnikih boš opazil da so nekje max km nekje okoli 50, 60k. tako da iz tega pogleda je 43k km kar precej. ampak konec koncev če poznaš prodajalca in si prepričan v to da je bil redno vzdrževan, je ql. kolikšna pa je cena ? če gledaš italijanske oglasnike najdeš letnik '97 v razponu 600-750k sit.

@jax: cena je skrivnost ? :blink: O:-) kje pa si ga vzel ?

čestitam :blush: in ti želim veliiiko varnih in lepih km !

jax
.....v katerem bo bilo srce iz GSX-R600....

Srce ne vem iz kje bo, a mašina naj bi bila pa Hayabusina...

KLIK

@BolhA^: PM...

[2fast4u]

Tako moj motorček je že doma v kratke sledijo slike...

Motor ma 25000km je full lepo ohranjen nikoli karamboliran...upam da mi bo lepo služil...

Zdaj pa me zanima kje v bližini maribora bi se najdo kak servis lahko tudi nepooblaščen??

[2fast4u]
Tako moj motorček je že doma v kratke sledijo slike...

Motor ma 25000km je full lepo ohranjen nikoli karamboliran...upam da mi bo lepo služil...

Zdaj pa me zanima kje v bližini maribora bi se najdo kak servis lahko tudi nepooblaščen??

Aja pa ker bencin je najbolši da ga tankam??

95oktanski 98,ali100 oktanski??

The Doc.

kupi TERMIGNONI .)

jax

Jaz tankam v letnik 05 100. Kako je ta drugačen od ostalih ne vem, ker ostalih nisem probal.

Ti bo pa pomagalo pri odločitvi če si prebereš tole temo...

kupi TERMIGNONI

:?

Edited by jax