Skoči na vsebino

Montažne hiše...


Špilferderber

Priporočene objave

mogoče bi ti to uspelo nekje na jugu....v naši preljubi deželici pa kar malo dvomim,kajti foušije je tako preveč, da bi ti takoj prvi sosed poklical inšpekcijo,ko bi bager zakopal prvo kiblo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po zadnji strani sodec je sedaj jasno zakaj stoji toliko _kozlarij_ okoli. 4 stene in enokapnica, vse v 15 stukov in potem se 20 mio za raznje okranclarije po bajti. :lol1:

ja ja, vsi znate graditi samo pojma nimate o gradbenistvu. :grrr go on, make my day. se ze veselim renovacij/popravil vasih "mojstrovin". B) na vaso zalost pravilna postavitev stanovanjskega objekta ni tako enostavna zadeva. predvsem ce bi naj se cez 5, 10 let radi uzivali v njem. ;)

but hey, it´s your time and money. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice: Čakaj da te dobim na naslednjem FS v roke (grem preveerit če prideš na PFS :P ). Bova kako rekla na tole temo(da mi pošlješ kak informativni načrt v Autocadu) da vidim kake hiše v Evropi gradite. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bos lahko pa doooooooooolgo cakal (archicadpress). :P

BTW: kaj mislis, da tukaj stoji kaj manj kozlarij okoli ? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Archicada pa še nimam na PC. A se da kako konvektirat ta archicad v kaj drugega(autocad. pdf?), ali si bom moral še tega pri sodelovcu sposodit (če ga še ima :hmm: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se pa takoj v kabriolet zaljubil ;) zihr se da v streho nardit rampo za odpiranje, da imaš poleti lahk odprto in sonce v spalnico/zgornjo sobo :D

joj Sym, a boš jezen, če jo jaz tudi naredim ??? :rolleyes: :huh: B) ... pa še poceni je ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Archicada pa še nimam na PC. A se da kako konvektirat ta archicad v kaj drugega(autocad. pdf?), ali si bom moral še tega pri sodelovcu sposodit (če ga še ima :hmm: )

bomo ze nasli resitev. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj Sym, a boš jezen, če jo jaz tudi naredim ??? :rolleyes: :huh: B) ... pa še poceni je ... B)

ne, itak jo boš imel par let pred mano po mojem ... ;) pa bom lahk prišel k tebi prečekirat, če je vse OK :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

malce preusmerjam debato: ima kdo kakšne izkušnje ali nasvete v stilu baba-čula-baba-rekla za lesene hiše (kot jih npr. izdeluje Riko)?

a les sploh vzdrži življenjsko dobo (sodeč po fincih ja..) :?

pro et contra, prosim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Les vsekakor zdrži.

Lahko razpoka, lahko posivi, propade pa kar tako ne.

Da je le vodna izolacija med temeljem in lesom zdrava in da streha ne zamaka.

Potem ni razlogov, da les ne bi zdržal tebe in še kakšnega tvojega potomca.

Še vedno lahko, če se čez leta naveličaš lesenega videza hiše, čez potegneš demit fasado in že bo izgledalo, da bivaš v "zidani" hiši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

srčkana tale honka.. kaj pa cenovno?

verjetno dražje od marlesa, a?

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

problem slovenskih montažnih hiš je ta da v bistvu sploh niso montažne. Če hišo podkletiš, ji daš klasično streho in klasično fasado, je razlika samo v stenah, da niso iz opeke. tako da, ko govorijo proizvajalci o bistveno hitrejši gradnji so že udarli mimo. Po zanesliji raziskavi, v kateri so primerjali cene klasičnih in montažnih hiš je razlika v ceni le -10% do +20% pri arhitekturno enakih rešitvah, tako da so lahko celo dražje montažne hiše. Kdo bi si mislil,a?V glavnem montažne hiše so enostavno povedano en sam stran vržen denar, ker ni nobenih zidov se poleti hiša pregreva, pozimi se toplota nima nikamor akumulirat te zebe, oz. porabiš ogromno kurjave, stvar je samo v tem da se jo hitro pogreje(kakor avto) je v sekundi topla, prav tako pa v sekundi mrzla. Osebno ne priporočam take vrste gradnje, saj ni smotrna. Npr. če se jest odločim za postavitev hiše, in hočem montažno res da bodo rekli taka bo približno tolko pršla, kar se malo zdi za hišo, vendar pa jo pridemo postavit ko boste uredili vso kanalizacijo in vse ostale vode, ko bo postavljena plata,..... kar pa seveda stane že celo premoženje. Zavedajte se nečesa, da gre tu za male hiše, z enostavno dvokapno streho ter da pride na hišo par deset ljudi na enkrat, zato je malo hitreje postavljena.

Tistim, ki pišete sem gor, da so dobre, pa ne vem kaj še vse, dajte malo argumentov zakaj so dobre, in kaj je boljše na njih kot na klasičnih hišah.

Jest priporočam, če že hočete imet nekaj posebnega, si raje dajte sezidat hišo v celoti armiranobetonsko hišo, če pa ste že nori na naravne materiale, potem se odločite za morda kako masivno hišo iz laponskega lesa.

Zavedejte se pa tega, da mal dnarja prnese mal muske, in tud v gradbeništvu je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame najmocnejsi argument.

Montazna je dobra zato, ker jez v njej stanujem.

Pa daj, ti, Playmaker, argumentiraj, zakaj je klasicno zidana boljsa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame najmocnejsi argument.

Montazna je dobra zato, ker jez v njej stanujem.

Pa daj, ti, Playmaker, argumentiraj, zakaj je klasicno zidana boljsa?

Sej ni.......že v stroških se je močno zmotu.......al pa ne računa .....moj čas je DRAGA stvar!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pa napaka, pri tebi Playmaker,

klasicno zidano hiso skupaj sestavlja nekaj deset ljudi.

Mojo montazno z izkorisceno mansardo so postavili 4 delavci v enem tednu.

Brez dvigal ali podobnih pripomockov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zanima me če živi kdo od motosvetovcev v montažni hiši in kako je z njo zadovoljen.

Moja sestra, ampak ni Motosvetovka! A ti vseeno jaz lahko povem?

Takole pravi;

Stara je ene petnajst let. Luštna, funkcionalna, ampak...

Ker je bila kar hladna in poleti vroča, je dala fasado (8 cm stiropor). Od takrat je bolj prijazna! Na strop je položila izolacijo, ker je poleti pregrevalo od strehe.

Skozi stene se dosti sliši (torej ni za glasne "vzdihovalce")!

Jaz bi takole rekel; Zame, ker živim v klasični, "betonski pizdariji", je njena bolj prijazna. Je pa nekako vse poddimenzionirano. Od grušta, sten itd, itd. Samo, če jo postaviš na vipavskem, ti jo lahko pa še odnese! :o :hmm:

Če bi jo jaz še enkrat delal, bi šel "v les"! Definitivno! Cela Amerika, Avstralija, Skandinavija itd. živi v lesu. Če nebi bil dober, jih nebi spravil notri. Jo pa ima moj "kaljeg" (leseno). Ne spraviš ga v beton, če bi ga vlekel za lase". (Recimo, da imam sedajle samogovore).

Iz moje strani toliko, samo s tem, se ne boš kaj dosti opomogel. Se bo še našel kdo, ki živi v takšni hiški.

Ko jo boš postavil, pa povej. Imam še nekaj pr'jatlov, ki skoz študiramo, kam bi šli na eno p'jačko!

Torej, se vidimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva imava 1/2 hiše (prizidek) zidane in 1/2 hiše montažne. Kar se tiče ohranjanja toplote pozimi je montažna definitivno boljša - manj časa porabiš da jo segreješ in še bolj se ohranja toplota. Slaba stran je npr. ta, da ne moreš kar povsod nekaj na stene nabijat (kakšne viseče omare, težke slike ipd. - no, tudi to se reši z enimi spešl vložki), pa obvezno moraš met tapravga knaufarja, drugače ti znajo stene pokat, ker hiša pač diha.

Aja, pa montažna je postavljena 1,2,3 - dva dni in hiša stoji; pri zidani pa veš kako je.

Mhm, mogoče bo še moj možek kakšno pristavil, to je zaenkrat vse kar se spomnim.

lp

Motobaby

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manj časa porabiš da jo segreješ in še bolj se ohranja toplota

Tole je pa rahlo nemogoče. Če material dalj časa drži toploto je potrebno tudi dalj časa da ga segreješ. Železo npr, je takoj vroč in tudi takoj hladen. Opeka pa rabi dalj časa da jo segreješ in je tudi dalj časa topla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa rahlo nemogoče. Če material dalj časa drži toploto je potrebno tudi dalj časa da ga segreješ. Železo npr, je takoj vroč in tudi takoj hladen. Opeka pa rabi dalj časa da jo segreješ in je tudi dalj časa topla.

To je res, ampak ovito v steklno volno ostane dlje toplo železo, ki ima večjo toplotno vztajnost.(ali toplotno kapaciteto) .)

Gre za to, da najina montažna hiša nima velike toplotne vztrajnosti (no, nobena montažna hiša je nima) - razen tal, uporabljava pa talno gretje. Zato je hiša hitro ogreta, saj stene ne akumulirajo veliko toplote. Dolgo pa ostane topla, ker je izolirana s 14 cm izolacije na stenah, na strehi pa 20 cm. (in MotoBaby ne upošteva da talnega gretja pozimi nikoli povsem ne izklopiva .) )

Tudi zidani del je sicer izdatno izoliran - z 10 cm stiropora, vendar masivne stene zadržujejo veliko toplote, zato dolgo traja preden hladno hišo ogreješ. Zrak še nekako ogreješ, preden se segrejejo še stene pa traja in traja. In če peč ugasneš ko stene še niso ne vem kako tople se zrak takoj spet shladi. Pozimi mi bolj ugaja montažna hiša, v poletni vročini pa se bolj izkaže zidana, ker bolj ščiti pred vročino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ja da notranjost ostane dolgo topla, ker imata dobro izolacijo. Jst sem dojel kokr da stene akumulirajo veliko toplote in jo potem še dolgo oddajajo (kot npr. opeka).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je zidana, ampak če bi še enkrat delal, bi bila to definitivno lesena. Ugodna klima, dobra izolacija in specifični prijetni vonj po lesu. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je zidana, ampak če bi še enkrat delal, bi bila to definitivno lesena. Ugodna klima, dobra izolacija in specifični prijetni vonj po lesu. :OK:

Pa tudi eko-logična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!