Skoči na vsebino

Luči dodatne, meglenke...


Ice

Priporočene objave

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni.

Zanima me, ali kdo izmed vas pozna Touratech dodatne luči? Možnost imam namreč dobiti xenon dodatno luč od enakega proizvajalca, ki jih dobavlja Touratechu (pri njih je cena 349€), en razred boljšo, za 200€ po kosu z balasti in vsem, kar je potrebno.

Če mogoče zanima še koga, me naj kontaktira, na razpolago je nekaj kosov...

Tule je tudi video kako približno to zgleda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Zanima me, ali kdo izmed vas pozna Touratech dodatne luči? Možnost imam namreč dobiti xenon dodatno luč od enakega proizvajalca, ki jih dobavlja Touratechu (pri njih je cena 349€), en razred boljšo, za 200€ po kosu z balasti in vsem, kar je potrebno.

Če mogoče zanima še koga, me naj kontaktira, na razpolago je nekaj kosov...

Tule je tudi video kako približno to zgleda

Kaj to je prav za GSa narejeno, ali se da montirat tudi na druge motocikle?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Zanima me, ali kdo izmed vas pozna Touratech dodatne luči? Možnost imam namreč dobiti xenon dodatno luč od enakega proizvajalca, ki jih dobavlja Touratechu (pri njih je cena 349€), en razred boljšo, za 200€ po kosu z balasti in vsem, kar je potrebno.

Če mogoče zanima še koga, me naj kontaktira, na razpolago je nekaj kosov...

ali se to priklopi na can-bus?

Prosim, če lahko priložiš sliko te luči z balasti in vsem, kar je potrebno. (kako je z nosilci, stikalom,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za naprednejši model od tega, vendar ni tipsko narejen, zadeva je brez nekih posebnih nosilcev, kar pomeni da je potrebno malo iznajdljivosti ane...

Super zadeva po moje, tisti touratechov link je samo za prikaz svetilnosti ane

post-1647-0-82146600-1291213012_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebom odpiral nove teme. Kolko bi bilo smiselno namontirat kakšne LED dnevne luči na motor? Podobno kot imajo zdaj avtomobili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoditi vsekakor ne more. Kolikor gledam, si jih pobi dajejo na Cliote, Punto,.. pa so zelo opazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoditi vsekakor ne more. Kolikor gledam, si jih pobi dajejo na Cliote, Punto,.. pa so zelo opazni.

Ja ampak večina ima žal to tako narejeno, da je bolje če zamežiš in voziš z zaprtimi očmi, kadar se pripelje mimo. Sploh ko je mokro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoditi vsekakor ne more. Kolikor gledam, si jih pobi dajejo na Cliote, Punto,.. pa so zelo opazni.

Nevem kako se boš pri policajih zmazal, kajti predpis pravi nažgane morajo biti ZASENČENE (kratke) luči !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Zanima me, ali kdo izmed vas pozna Touratech dodatne luči? Možnost imam namreč dobiti xenon dodatno luč od enakega proizvajalca, ki jih dobavlja Touratechu (pri njih je cena 349€), en razred boljšo, za 200€ po kosu z balasti in vsem, kar je potrebno.

Če mogoče zanima še koga, me naj kontaktira, na razpolago je nekaj kosov...

To je stran vržen denar! saj za tak BMW reflektor dobiš xenon žarnico z balastom(popolnoma majhnim),ki je montiran zadaj na pokrovčku reflektorja berz kakršne koli instalacije za 60 - 80 € kom, lahko pa daš 2-komada sepravi na zasenčeno in dolgo luč.Jaz imam to na mojem K-aju 1200 R že 3-leta brez kakršnih koli problemov že samo z zasenčeno je neverjetno dobra svetlost in niti slučajno niso potrebne še dodatne DRAGE luči in dodatna obremenitev za can.bus instalacijo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako se boš pri policajih zmazal, kajti predpis pravi nažgane morajo biti ZASENČENE (kratke) luči !!!

Nimam jih jaz, za mulce pravim da jih dajejo....

Na motorju je pa druga pesem -tam pa imam poleg glavne luči vedno še en par dodatnih prižgan. Policaji? Brez pripomb. Tudi v drugih državah niso kaj rekli. Samo pokimali v pozdrav. Aja, policijske patrulje na motorjih vedno pozdravim, odtod odzdrav.

Zdaj, kar se tiče mularije in njihovih dnevnih luči, bi skoraj upal staviti, da pa tudi ne bi smelo biti problemov. Zakaj le, ko pa so te dnevne luči večinoma bolj opazne, kot pa originalne zasenčene. In varčnejše. Jebi ga, nimajo vsi denarja za hi-tech mašine z original dnevnimi lučmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam jih jaz, za mulce pravim da jih dajejo....

Na motorju je pa druga pesem -tam pa imam poleg glavne luči vedno še en par dodatnih prižgan. Policaji? Brez pripomb. Tudi v drugih državah niso kaj rekli. Samo pokimali v pozdrav. Aja, policijske patrulje na motorjih vedno pozdravim, odtod odzdrav.

Zdaj, kar se tiče mularije in njihovih dnevnih luči, bi skoraj upal staviti, da pa tudi ne bi smelo biti problemov. Zakaj le, ko pa so te dnevne luči večinoma bolj opazne, kot pa originalne zasenčene. In varčnejše. Jebi ga, nimajo vsi denarja za hi-tech mašine z original dnevnimi lučmi.

Glej na čoperju kar nekako pašejo dodatne kromirane luči(tudi sam sem jih imel na Viragotu 750) na motor kjer pa je možna vgradnja samo xenon žarnice z balastom za ca 60 € pa je sigurno brezveze kupovat kake dodatne luči po 200€ ++ Kar setiče led luči je logično,da te v drugih državah nezajebavajo ker tudi NISO obvezne podnevi zasenčene luči ! Če pa že denar omenjaš in hi-tech mašine,vem kam ciljaš, ampak NEGLEDE kaj vgradiš-dograiš vse nekaj stane zasenčena luč pa je pri vseh že ORIGINAL,mogoče me zdaj razumeš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako se boš pri policajih zmazal, kajti predpis pravi nažgane morajo biti ZASENČENE (kratke) luči !!!

Predpis pravi 'prižgane luči'...

Uporaba luči na vozilu

61. člen

(1) Voznik motornega vozila ali skupine vozil mora voziti v cestnem prometu s prižganimi lučmi.

Je pa res, da kakršnekoli dodatne luči niso 'homologirane' in so zato nelegalne.

Enako velja tudi za uporabo HID žarnic v žarometih, ki niso homologirani za to...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz glede dnevnih luči gledam takole...kot je že danci rekel...zakon pravi, da morajo biti prižgane luči. Če si namontiram dodatno LED dnevo luč, verjetno niti homologirat nebo treba, ker obstoječe instalacije nebom "šlatal. Moram še preverit zadevo pri kakšnem "organu"

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@bremzer: saj če tako gledaš, je res brezveze dajati 200evrov za dodatno luč (neoriginal, pa lahko policaji komplicirajo), če se lahko da xenon kit za pol manjši denar. Pa še opazna ni, če bi že bil kakšen policaj, ki bi iskal dlako v jajcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možakar na filmu reklamira MEGLENKO :? zelo pomembna za večino motoristov.

Desna je meglenka, leva pa xenon... To so luči, ki se uporabljajo ponoči ane, ne za podnevi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možakar na filmu reklamira MEGLENKO :? zelo pomembna za večino motoristov.

Ja "vejšda" meglenka montirana višje kot 30 cm od tal je v megli NEUPORABNA meglenka mora biti montirana čim nižje, ker megla je vedno vdignjena malo od tal in samo tako nizko montirana meglenka pomaga v megli !!! Če pa je meglenka montirana visoko kot je edino možno skoraj na vseh motorjih razen čoperjih pa je uporabna samo z dolgimi lučmi na kaki ovinkasti cesti sicer pa itak meglenka lahko gori samo z dolgimi lučmi in v slabi vidljivosti tudi z zasenčeno lučjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz glede dnevnih luči gledam takole...kot je že danci rekel...zakon pravi, da morajo biti prižgane luči. Če si namontiram dodatno LED dnevo luč, verjetno niti homologirat nebo treba, ker obstoječe instalacije nebom "šlatal. Moram še preverit zadevo pri kakšnem "organu"

To ni res da zakon pravi, da moraš imeti nažgane luči ! nažgane moraš imeti zasenčene luči saj po tej razlagi kot pravi Danci bi potem lahko vozili z parkirnimi lučmi?? kolikor jaz vem, če te policaj ustavi te poleg opozorila lahko oglobi kot da nisi imel luči.

Ps:probal nebom,ker vedno vozim z zasenčenemi lučmi saj se mi tako ali tako same nažgejo tako na avtu kot tudi na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 odstavek 61 člena ZVCP:

Voznik iz prvega odstavka tega člena mora voziti podnevi s prižganimi lučmi za dnevno vožnjo. Kot luči za dnevno vožnjo se lahko uporabljajo tudi zasenčeni žarometi, katerih svetilnost je v takem primeru lahko zmanjšana za največ 25%. Luči za dnevno vožnjo ali zasenčeni žarometi, ki se uporabljajo kot luči za dnevno vožnjo, so lahko prižgane, ne da bi bile sočasno prižgane pozicijske luči.

Na ta način zdaj delajo dnevne luči na določenih novih avtomobilih. Zato tudi vidite, da jim ne gorijo zadnje pozicijske luči. Tak, da bi se verjetno to dalo na motorju naret brez problema. Včeraj sem na LPP poslal mail glede homologacije tega in me zanima kaj bodo odgovorili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pri avtih je že tako, da imajo novejši modeli dnevne luči, zadnje pozicijske pa ne delajo. Pri novejših motorjih pa se ob kontaktu prižgejo pozicijske, ko startaš motor, se pa avtomatsko prižge zasenčena luč. Ni možnosti izklopa, oziroma uporabe samo pozicijskih, pa da daš potem dodatne dnevne luči... Tako, da tudi če bi na starejšem motorju, ki še ima stikalo za izklop luči, dal samo dnevno luč gor... bi imel opravka s policaji. Po moje je kar prav, da gorijo tudi zadnje luči. Koliko modelov pa prižge luči ob vstopu v predor (mislim one, ki imajo dnevne luči)? Če se mene vpraša, bi dovolil dnevne luči, ampak da hkrati gorijo tudi zadnje pozicijske. Ampak, ne pišem zakonov jaz, pač pa po večini teleta, ki marsikaj pozabijo, z vidika varnosti. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!