Skoči na vsebino

Luči dodatne, meglenke...


Ice

Priporočene objave

Dnevne luči na avtomobilih imajo senzor in ko se zapelješ v tunel oziroma se stemni se avtomatsko prižgejo kratke luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri LPP so hitri...dobil odgovor :D

Pozdravljeni!

Za vgradnjo dnevnih luči potrebujete homologacijski certifikat, potrdilo o vgradnji pri pooblaščenem serviu, cena pregleda pa je 31 eur.

lp

Marko Kamnik

Tak da ja...možno je...samo treba homologirat :D Potrdilo o montaži pa me je prepričalo v to, da tega nebom delal, ker se mi zdi smotano plačevat servisom nekaj, kar lahko sam naredim. Raje pol tega nimam :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnevne luči na avtomobilih imajo senzor in ko se zapelješ v tunel oziroma se stemni se avtomatsko prižgejo kratke luči.

A tako, potem pa v redu.

Jaz imam pa tudi senzor, samo ročni. Sedem v avto in dam kontakt ter pozicijske prižgem, medtem ko pumpa ustvarja pritisk se pripasam, vžgem in obenem prižgem luči, prva in ročna pa gasa. Se še ni zgodilo, da bi jih pozabil prižgati. Ti pride v navado. Ko bom velik, bom pa jaz tudi imel avto z serijskimi dnevnimi lučmi. Ko bom velik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Aha, torej nisem dal v pravo temo.... nisem želel nove odpirat. Vedel pa sem, da samo zamenjaš originalne žarnice s tem, iščem nekaj takega.

Pa vseeno povej malce več, kakšni so rezultati? Je kaj boljša svetilnost kot z originalno halogenko ali je bolj za šminko? Nekako tem kitajskim aftermarket zadevam ne zaupam najbolj...

Pa težijo kaj na tehničnem če daš to notri?

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, poznam to, ampak to piše za avte. Imam avto z originalnimi xenonkami in ima vse to vgrajeno.

Kako pa je pri motorjih s tem? Imajo tisti, ki imajo xenonke serijsko tudi kak avtomatski sistem za prilagajanje višine snopa?

Za avtomatsko pranje verjetno nimajo, vsaj cestaki ziher ne, ali pač? Jaz že ne bi bil preveč vesel, če bi vodo špricnil v luč in še malo vame kot pri avtu :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, poznam to, ampak to piše za avte. Imam avto z originalnimi xenonkami in ima vse to vgrajeno.

Kako pa je pri motorjih s tem? Imajo tisti, ki imajo xenonke serijsko tudi kak avtomatski sistem za prilagajanje višine snopa?

Kolikor vem, je samo par potovalnih BMW-jem s serijskimi HID svetili.

Uporaba HID 'žarnic' v žarometu, ki ni predviden (in homologorian) za HID, ni dovoljena (in je v večini primerov dejansko moteča za druge).

Ne vem pa, kako je BMW rešil težavo zaslepljevanja ostalih udeležencev v prometu, saj 35W HID žarnice proizvajajo 3x več svetlobe kot 55W halogenske, v nagibu v ovinku pa so že halogenske lahko moteče...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(HINT: iskalnik -> HID)

Aha, torej nisem dal v pravo temo.... nisem želel nove odpirat. Vedel pa sem, da samo zamenjaš originalne žarnice s tem, iščem nekaj takega.

Pa vseeno povej malce več, kakšni so rezultati? Je kaj boljša svetilnost kot z originalno halogenko ali je bolj za šminko? Nekako tem kitajskim aftermarket zadevam ne zaupam najbolj...

Pa težijo kaj na tehničnem če daš to notri?

sedaj bolj jasno?

v omenjeni temi je kar nekaj napisanega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Cena tega klik je čisto nekaj drugega, ampak zgleda da je tudi tako videt... B)

lp

Tile so vsaj pametno oz. nazorno prikazali svetilnost - kako ti lučke osvetlijo cesto pred teboj ponoči.

Oni tupsoni iz prejšnjega posta pa so šli slikat v motor s prižganimi lučmi, kar ti pove toliko kot nič. Itak vsaka slikana luč prežge senzor na fotoaparatu (fotografi vedo, o čem govorim).

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krista bi naj bile tudi luci za kratko in dolgo, bikevis lucke so running lights ONLY - kao pozicijske; da si bolje viden drugim udelezencem v prometu in ne da ti bolje vidis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj me zanima podatek tega vidnega polja pri hitrosti približno 90km/h.

Zaenkrat vam ne morem povedat koliko se realno vidi pri 10W močni usmerjeni Ledici med vožnjo. Ko pa bo sezona bom lahko poročal tudi o tem.

V garaži sveti zadovoljivo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krista bi naj bile tudi luci za kratko in dolgo, bikevis lucke so running lights ONLY - kao pozicijske; da si bolje viden drugim udelezencem v prometu in ne da ti bolje vidis.

sem bolj podrobno prebral strani. krista bi se naj uporabljale le off-road (temu to tudi namenjene) in na cesti samo na min.nastavitvi, ali sploh ne. toliko o legalnosti.

ce je v usa ze tak problem s tem te bodo v eu :l_01: do onemoglosti.

me pa mikajo ko hudic. O:-)

trenutna cena (brez postnine in carine) ca. € 475.-. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bolj podrobno prebral strani. krista bi se naj uporabljale le off-road (temu to tudi namenjene) in na cesti samo na min.nastavitvi, ali sploh ne. toliko o legalnosti.

ce je v usa ze tak problem s tem te bodo v eu :l_01: do onemoglosti.

me pa mikajo ko hudic. O:-)

trenutna cena (brez postnine in carine) ca. € 475.-. :hmm:

predrago!

10W, vodotesna, 700lumnov, pride s postnino 30€. Se za dve 60€. Pa bo ravno tako ilegalna kot zgoraj omenjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda k nisi povedal, bi morda še kdo vzel in bi si delili poštnino.

Definitivno reportiraj o montaži in delovanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naročil prišlo naj bi z poštnino 90 eur

To je že boljša cena za 1200 lumnov.

Halogenka takratka ma cca. 1400 lumnov, tole bo svetil, tko kot mora. Da boš vsaj približen legalen moraš zagotovit še ON/OFF gumb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predrago!

10W, vodotesna, 700lumnov, pride s postnino 30€. Se za dve 60€. Pa bo ravno tako ilegalna kot zgoraj omenjena.

si prebral in razumel tako namembnost kot prakticno uporabo? in predvsem razliko med bikevis in kristo? ni vse samo v ceni.

dolocena LED luc je lepo vidna (pasivno), da pa ti kaj vidis (aktivno) na cesti je potrebno maleknost vec kot "samo ledica, strom in par kablov".

tudi lumni/ojrotote niso vse. razpored in izgled osvetljenega polja niti ni tako zanemarljiv (vsaj zame).

se pa vseeno strinjam, da je krista (se) predraga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Škoda k nisi povedal, bi morda še kdo vzel in bi si delili poštnino.

Definitivno reportiraj o montaži in delovanju.

Dobil kot rečeno 90eur z poštnino.V kompletu je še za vsako luč dober meter kabla,namontiral svetjo ornk iz cca petih metrov komi gledaš v njih.Bom kar dobro viden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil kot rečeno 90eur z poštnino.V kompletu je še za vsako luč dober meter kabla,namontiral svetjo ornk iz cca petih metrov komi gledaš v njih.Bom kar dobro viden.

Mislm da bos šel kr dobro na živce ostalim udeležencem v prometu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!