Skoči na vsebino

Luči dodatne, meglenke...


Ice

Priporočene objave

Mislm da bos šel kr dobro na živce ostalim udeležencem v prometu :)

Me bojo vsaj vidl še me ne bodo slišal :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekj podobnega imam...

seveda z gumbom on/off

Take led pozicijske bi dal na moped, sam samo eno pod glavno luč dobiš jih v conradu v paru okoli 40 €

post-11617-0-66734700-1299695383_thumb.jpg

post-20778-0-50164200-1299739742_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me bojo vsaj vidl še me ne bodo slišal :yes:

No, sej sva ze dva. Jest se trudim nekak svetlobo usmerit nizje, ker sedaj sveti vsepovsod naokol, zame fajn ampak za ostale pa bl tko tko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar dosti govora o prednjih lučeh, iz lastnih izkušenj sklepam, da LED luči zaenkrat še niso dovolj svetilne, in so zato namenjene bolj za to, da te drugi vidijo. Se pa zna to v kakšnem letu ali dveh spremeniti.

Nič pa ne pišete o dodatnih zadnjih lučeh. Odkar bi me ena :boobies: skoraj snela, ker ni opazila da zaviram se mi zdijo tudi te luči precej pomemebne :hmm: Sam sem čez zimo namestil pod plastiko zadnjega končka po tri trakove rdečih led diod na vsako stran (skupaj 6), in jih zvezal na zadnjo luč. Dva gorita kot pozicijska luč, štirje pa se prižigajo ob zaviranju.

Zgleda zelo lepo, le kabli, ki se vijejo pod sedež mi niso preveč všeč. Zato bi vprašal če kdo ve za kakšno varianto kontaktne vtičnice, nekaj takega, kot imajo avtomobili na vratih in kje dobiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar dosti govora o prednjih lučeh, iz lastnih izkušenj sklepam, da LED luči zaenkrat še niso dovolj svetilne, in so zato namenjene bolj za to, da te drugi vidijo. Se pa zna to v kakšnem letu ali dveh spremeniti.

Kr neki u prazno ugotavljas, zate bo mogoče res sprememba v dveh letih, za nekatere pa prednje led luči že obstajajo in svetijo ravno tako intenzivno kot halogenke, problem je v certifikatih, ne pa v izdelavi luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr neki u prazno ugotavljas, zate bo mogoče res sprememba v dveh letih, za nekatere pa prednje led luči že obstajajo in svetijo ravno tako intenzivno kot halogenke, problem je v certifikatih, ne pa v izdelavi luči.

Daj kakšen link za prednjo led luč, ki jo lahko kupiš v prosti prodaji in je ustrezna zamenjava halogenki ali celo ksenonki! Seveda je zaželjeno, da je v H7 formatu ali kaj podobnega.

Popravljeno . Popravil Dare1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Zgleda zelo lepo, le kabli, ki se vijejo pod sedež mi niso preveč všeč. Zato bi vprašal če kdo ve za kakšno varianto kontaktne vtičnice, nekaj takega, kot imajo avtomobili na vratih in kje dobiti?

Jaz sem tudi nameraval sam eksperimentirat s temi kontakti, na koncu sem pa vzel kar originalno GIVI-jevo rešitev skupaj s kovčkom.

To dobiš za cca. 20 Evrov in sam ne prideš skozi ceneje.

optionals-E108.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj kakšen link za prednjo led luč, ki jo lahko kupiš v prosti prodaji in je ustrezna zamenjava halogenki ali celo ksenonki! Seveda je zaželjeno, da je v H7 formatu ali kaj podobnega.

novi audi a6 ima kot opcijo led zaromete namesto navadnih ali xenon.

tudi cls 63 amg se ponasa z isto tehnologijo (ker sem ga ze ravno imel priliko premikati :whistle: :naughty:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj kakšen link za prednjo led luč, ki jo lahko kupiš v prosti prodaji in je ustrezna zamenjava halogenki ali celo ksenonki! Seveda je zaželjeno, da je v H7 formatu ali kaj podobnega.

Govoriš o 'luči' ali o 'žarnici'?

Luči (žarometi) so že na voljo v LED tehnologiji, samo 'nadomestne' žarnice pa verjetno nikoli ne bodo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoriš o 'luči' ali o 'žarnici'?

Luči (žarometi) so že na voljo v LED tehnologiji, samo 'nadomestne' žarnice pa verjetno nikoli ne bodo.

D.

Ne bo čisto držalo. Nadomestki že obstajajjo (glej npr. Superstrela), vendar je svetilnost še premajhna. Sčasoma bo tudi ta zadostna, potem pa adijo menjava žarnic, ker bo življenska doba nekaj desetkrat daljša od tega, kar imamo zdaj.

Tista Givijeva rešitev pa je žal samo pozicijska, če sem prav razumel. Mene je vse skupaj prišlo 15 Evrov, pa imam še zavorni luči. Res pa so kontakti pri Giviju to, kat iščem.

Še vedno pa čakam, da mi Urkoman prilima kakšen link :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo čisto držalo. Nadomestki že obstajajjo (glej npr. Superstrela), vendar je svetilnost še premajhna. Sčasoma bo tudi ta zadostna, potem pa adijo menjava žarnic, ker bo življenska doba nekaj desetkrat daljša od tega, kar imamo zdaj.

A to misliš na tole?

H7-68L.png

H7 žarnica ima žarilno nitko velikosti nekaj mm in mora biti točno na določeni točki (s toleranco nekaj stotink mm).

To čudo pa ima LE diode razporejene po dolžini nekaj centimetrov, kar pomeni, da bo večina svetlobe totalno izven fokusa... Ni šanse, da iz tega dobiš karkoli uporabnega.

Tudi, ko bo LED tehnologija sposobna primerne svetilnosti in hkrati uporabne življenske dobe, bo po obliki načinu oddajanja svetlobe toliko drugačna od H*, da ne bo uporabna kot enostaven nadomestek za žarnico.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to misliš na tole?

H7-68L.png

H7 žarnica ima žarilno nitko velikosti nekaj mm in mora biti točno na določeni točki (s toleranco nekaj stotink mm).

To čudo pa ima LE diode razporejene po dolžini nekaj centimetrov, kar pomeni, da bo večina svetlobe totalno izven fokusa... Ni šanse, da iz tega dobiš karkoli uporabnega.

Tudi, ko bo LED tehnologija sposobna primerne svetilnosti in hkrati uporabne življenske dobe, bo po obliki načinu oddajanja svetlobe toliko drugačna od H*, da ne bo uporabna kot enostaven nadomestek za žarnico.

D.

Verjetno imaš prav, le da predvidevam, da bo sčasoma zadosti ena ledica v določeni poziciji. Zato pa sem zapisal, da bo verjetno treba počakati še kakšni leto ali dve. Če pogledaš razvoj v zadnjih letih nič ni nemogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno imaš prav, le da predvidevam, da bo sčasoma zadosti ena ledica v določeni poziciji. Zato pa sem zapisal, da bo verjetno treba počakati še kakšni leto ali dve. Če pogledaš razvoj v zadnjih letih nič ni nemogoče.

Žarnice iz slike imel v motorju.Svatilnost katastrofalna je pa lepo videt hladno belo barvo.Diode zelo občutljive in crkujejo.Bo pa v kratkem sigurno kaj boljšega veni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Dare, ni mi treba linka prlimat tale od MiNe ma kr precej večjo svetilnost kot kratka luč, kako jo usmerit je pa drug problem, poleg dovoljene uporabe. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetilnost tele zadeve je 6020Lm....

*gulp* cena je tudi bolj "frisne" narave (€ 595.-) :blink:.

o kristi pa kasno stran nazaj poglej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Da ne odpiram nove teme bom vseznalce kar tukaj poprašal :whistle:

Na motorju imam montirane dodatne luči, delale so brez problemov sedaj pa mi po cc 30 min delovanju pregori varovalka. Pregledal sem kabel in stika ni videti nikjer, tudi varovalko sem dal močnejšo pa ista pesem :headbang: . Je komu kaj jasno kje je napaka?

http://www.lovecnacene.si/upload%2Fproducts%2F1890%2F3%2F499333.jpg

Popravljeno . Popravil dopolaoro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne odpiram nove teme bom vseznalce kar tukaj poprašal :whistle:

Na motorju imam montirane dodatne luči, delale so brez problemov sedaj pa mi po cc 30 min delovanju pregori varovalka. Pregledal sem kabel in stika ni videti nikjer, tudi varovalko sem dal močnejšo pa ista pesem :headbang: . Je komu kaj jasno kje je napaka?

http://www.lovecnace...F3%2F499333.jpg

Najboljša rešitev je avtoelektrikar !!!:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša rešitev je avtoelektrikar !!!:whistle:

po možnosti kakšen taki avtoelektričar, ki ga čas ni povozil in ki loči dinamo od zaganjača...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne odpiram nove teme bom vseznalce kar tukaj poprašal :whistle:

Na motorju imam montirane dodatne luči, delale so brez problemov sedaj pa mi po cc 30 min delovanju pregori varovalka. Pregledal sem kabel in stika ni videti nikjer, tudi varovalko sem dal močnejšo pa ista pesem :headbang: . Je komu kaj jasno kje je napaka?

http://www.lovecnacene.si/upload%2Fproducts%2F1890%2F3%2F499333.jpg

Kolk močno varovalko si dal in kolk W so močne dodatne luči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me spraševat po W luči nimam pojma, mislim da so 25w na pamet. Varovalka je pa steklena z žičko 16A 250W. En elektrikar je rekel, možno da je premalo nategnjen feder in tam pride stik ker varovalka ne tesni dovol dobro? Bom pa jutri menjal z klasično varovalko in max 10A bomo videli? Tako so mi svetovali. Poročam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Hi,

razmišljam o dograditvi dveh luči,meglenki,...Vse vem kako in kaj samo zanima me kam moram iti to homologacijo narediti? In katere dokomente potrebujem poleg motorja in vgrajenih luči? Sem iz Polzele.

Hvala za pomoč.

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Varovalka pregori:

1. če je v stiku

2. preobremenjenost

3. slab spoj

Poglej, kaj imaš še priklopljeno na tej varovalki!

lp marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!