Skoči na vsebino

Luči dodatne, meglenke...


Ice

Priporočene objave

Te dodatne luči sm pa jaz namontiral na svojo. Svetijo noro, imajo tri funkcije: dnevne, nočne in strobo. So vodotesne in ohišje iz aluminija. Zraven je še stikalo za na krmilo.

post-21984-0-66939800-1428434798_thumb.jpg

post-21984-0-49283200-1428434905.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pozabit še na ene par tehle..... :wacko:

 

post-21285-0-77903300-1428436200.png

 

mam pa še neki lučk, viška od novga leta ... če kdo rab, pocen... aja so ledice tut ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te dodatne luči sm pa jaz namontiral na svojo. Svetijo noro, imajo tri funkcije: dnevne, nočne in strobo. So vodotesne in ohišje iz aluminija. Zraven je še stikalo za na krmilo.

Kaj pa rečejo na tehničnem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa rečejo na tehničnem?

nič, boli njih kurac....pa še na homologaciji za izpuhe sem bil, pa nič. Verjetno se bo kak pameten policaj najdo, da me bo jebal. Nobeden pa ne poštudira, da sem bistveno bolj viden na cest

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je v tem, da lahko king size luči oslepijo nasproti vozečega, dobra luč ima usmerjen snop, slaba pa raztresen :kva2:

isti problem je s temi kitajskimi xenon kiti v fokusih :grim, če luč ni narejena za to, je problem za nasproti vozečega, ti vidiš OK, saj še eroplan vidiš, k sveti v vse konce :kva2:  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič, boli njih kurac....pa še na homologaciji za izpuhe sem bil, pa nič. Verjetno se bo kak pameten policaj najdo, da me bo jebal. Nobeden pa ne poštudira, da sem bistveno bolj viden na cest

To je pa čudno da nič ne rečejo, mene zajebava ker imam pod zadnjim kufrom 20cm rdečega LED traku da zasveti ob štop lampi pa nikogar s tem ne oviram

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lukabogo, a si to morda narocil na ebayu ali aliexpressu? Ker sem videl kar nekaj takih nabteh straneh za precej ugodno ceno.

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ebay, 55€ za par s stikalom, free shipping. Pol so mi pa naši pedri nabil 17€ poštnine majko jim jebem. Se pa baje najbolj splača prek Aliexpressa, dostava pa DHL. Pac plačaš nekaj poštnine, slediš paketu in pripeljejo domov. Pa se lahko naša pošta pod nosom obriše.

Na youtubu jmaš kar nekaj posnetkov o teh lučeh. Snop je koncentriran in sveti tja kamor je usmerjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nisi dobil od carine davek in potem poštne stroške dostave?

Ker načeloma vse kar je nad 28€ in poslano iz Kitajske gre preko carine. Če je priložen račun k pošiljki, potem avtomatsko carinijo in pošljejo preko naše pošte naprej. Kar pa nima računa in sumijo da je več kot 28€, te pa terjajo za dokazila, račune itd in ko jim jih posreduješ, carinijo in pošljejo. V kolikor ne posreduješ zahtevanih podatkov, pošiljka roma nazaj k pošiljatelju.

Pri naročanju lahko izbereš ločeno pošiljanje, če je več kosov, tako da se tako izogneš stroškom za proračun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne glede kdo ti pošlje, če je več kot 25€, ta lahko carinijo s 4% in obdavčijo s 22%. Davek in carina se prbija na ceno izdelka + poštnine :klicaj:. Tu se prištejejo še stroški, na zadnje DHL-a 13€, vsaj pr men je blo tako :grim  Je pa bilo že robe za 200€ in ni bilo ničesar. Odvisno od tega, koliko so ti naklonjene zvezde, oziroma carinskega preglednika :smoke: . Carini Carinska pošta Slovenije, ne glede, kdo ti dostavlja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih naročil pred par meseci preko Aliexpressa, cena je bila 18€/kos, free shipping. Ravno zaradi mejne vrednosti sem naročil vsako posebej, saj je itak brezplačna poštnina in pri takšnem znesku ni nobenih komplikacij. Stikalo je bilo skoraj zastonj, 1,8€ dostavljeno. Pri montaži sem uporabil še rele, če jih pozabim ugasnit in nekaj žice, to pa je tudi vse, kar rabiš. No, pa en popoldan časa, da lahko v miru brkljaš po motorju.

Edina zadeva, ki me moti pri teh lučeh je ciklično vključevanje funkcij - dolga/kratka/utripajoča/itd.itd. - zato je treba bit pač malo pozoren, da ne bliskaš naokoli.  

Popravljeno . Popravil eltrinajst
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če vas je strah carinjenja, se najprej pozanimajte, če imajo robo tudi kje v wearhouse v EU... ne da ti direkt s kitajske pošiljajo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 4. 2015 ob 22:39, builder pravi:

ne glede kdo ti pošlje, če je več kot 25€, ta lahko carinijo s 4% in obdavčijo s 22%. Davek in carina se prbija na ceno izdelka + poštnine :klicaj:. Tu se prištejejo še stroški, na zadnje DHL-a 13€, vsaj pr men je blo tako :grim  Je pa bilo že robe za 200€ in ni bilo ničesar. Odvisno od tega, koliko so ti naklonjene zvezde, oziroma carinskega preglednika :smoke: . Carini Carinska pošta Slovenije, ne glede, kdo ti dostavlja :grim

Nad 22€ (vrednost izdelka in poštnine) se obračuna 22% DDV in stroški obvestila, posredovanja... - cca. 5€.

Carina se obračuna le pri vrednostih nad 150€, pa še to le kakšen odstotek.

Včasih imamo srečo, carinska pošta spregleda pošiljko in dobimo na dom brez dodatnih stroškov.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Da malo obudimo tole temo. Par dni nazaj vozim avto čez Lavrico, nasproti pa mi pripelje en na GS-u (se mi zdi). Poleg glavnega prednjega žarometa je imel še 4 dodatne manjše bele lampe. Menda imajo to zato, "da so bolj vidni na cesti". Vse lepo in prav s to dodatno vidnostjo.  Ampak tisti model je imel očitno zelo brezbrižen odnos pri montaži. Mene so tiste lampe za moment prav zaslepile, pa je bilo to podnevi. In ne vem kako bi odreagiral, če bi mi recimo ponoči ali pri slabši svetlobi izza kakega ovinka pripeljal en s takim light-showom...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko si ravno omenil ;)... Tudi mene občasno podnevi zaslepi nadležno močna dolga luč, posebej na motorjih, kjer je luč višje nasajena. Čeprav voznik povečini meni, da bo tako bolj viden, pa meni zgolj dvigne pritisek in bi ga najraje enkrat okrog kepe, ker se mu, "pošto voli samo sebe, baš i jebe za mene i ostale". Veseli me, da je trend dolgolamparjev v upadu v zadnjih letih.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!