Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

za moje pojme bedn alarm. Sm ga mel na yamahci. V enm letu so mi ga trikrat popravlal, potem so pa kar novga poslali. Naprimer ko je alarm začel tult ti je na dalinc začel javlat že ko je alarm skoraj nehal tulit. Senzor tresljajev ima pač samo v škatlci tk da ni porazdeljeno lepo po celem motorju. Jst če sm ga dl vzadaj sem lahko ornk brcal v spredno gumo in nič. Potem sem našel eno zelo lepo mesto pod tankom ki je blo ravno nekako prav. Pojdi do kakega avto električarja ki imajo tudi svoje alarme in se znemu vse zmeniš. Sedaj en dan grem do enega in ga bom malo povprašal za cene.

Hmm jst sem z njim zadovoljen že kako 4leto. Zgleda da je mal odvisno od sreče, na kakšen izdelek naletiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam eno veliko prošnjo. Če ima kdo dvosmerni alarm Giordon M686TS in še originalno embalažo, če lahko malo pregleda po embalaži in papirjih kdo naj bi bil originalni proizvajalec tega alarma. Iščem po internetu o tem alarmu in se ga najde samo v Sloveniji zato je v tujini sigurno pod drugim imenom. Tisto ime bi mi bilo zelo v pomoč, ker nujno rabim alarm, pri nas se ga ne dobi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno veliko prošnjo. Če ima kdo dvosmerni alarm Giordon M686TS in še originalno embalažo, če lahko malo pregleda po embalaži in papirjih kdo naj bi bil originalni proizvajalec tega alarma. Iščem po internetu o tem alarmu in se ga najde samo v Sloveniji zato je v tujini sigurno pod drugim imenom. Tisto ime bi mi bilo zelo v pomoč, ker nujno rabim alarm, pri nas se ga ne dobi :)

To zgleda to Giordon

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem je še eno drugo ime, ker enostavno ne najdem, da bi se jih kjerkoli na internetu dalo naročiti pod tem imenom razen v Sloveniji. Ali pa ne iščem prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Hi!

Kako zakleniti (zaščititi) motor pred krajo?

Kako zakleniti opremo (čelado, jakno, ... .) na motor, da ne hodiš po mestu ali muzeju s toliko preme.

Kakšne so vaše izkušnje, verjetno so različne tudi glede na kraje kjer se voziš

Hvala za komentarje in nasvete.

Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samega motorja zaenkrat nimam zaščitenega razen tega, da ga vedno zaklenem.

Glede opreme pa imam zadnji kovček za drobnarije, pa tudi dvoje čevlje in hlače sem že hranil v kovček,

ko sva se poleti s sopotnico preoblekla za sprehod ob obali.

Imam pa jekleno pletenico s ključavnico in prevlečeno s plastiko.

Obe čeladi obesim na ročice krmila. Jakni združim skupaj tako, da rokav ene povlečem v rokav druge.

Pletenico povlečem pod krmilo na sredini, nato skozi obe čeladi in na koncu še skozi

združena rokava obeh jaken ter jo spnem v ključavnici.

Seveda iz jaken poberem denarnice in dokumente ter s čelad odstranim komunikacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto zaklenem jast,potegnem skozi rokav,skozi čelado in okoli balance ali štapci.... Prav odvisno od situacije,čelade večinoma pripnem pod zadnji sedež zs tisto zajlo,ki jo dobiš zraven original. Jakno pa z tistim loket za kolesa ki je,ko ga nategneš dolg 1.meter in je zelo majhen za ga spravit :)

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi!

Kako zakleniti (zaščititi) motor pred krajo?

Mi ni treba, vsi mislijo, da je to nek korejc in se ga noben ne pritakne.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh, slabih 30 skund...

V takšnih primerih je fajn, če imaš neko težko in visoko kravo ;)

G

Mi z GSA smo varni,edino če pride z kamionom :lol1:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno v soboto je nekdo na MotoSport Salonu spraševal smrkce kaj naj nabavi za varovanje motorja. Naši vrli varuhi so povedali, da moraš le gledati na čim višjo stopnjo varovanja, ki mora biti podana ob nakupu disk brejkov, ključavnic,... ;)

Jaz motor zaklenem le z ključavnico na krmilu, saj sem ponavadi vedno kje v bližini. Ponoči ga pa tako ali tako ne puščam zunaj. Čelado in rokavice dam v kovček, jakno pač nosim s sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako zakleniti (zaščititi) motor pred krajo?

Kako zakleniti opremo (čelado, jakno, ... .) na motor, da ne hodiš po mestu ali muzeju s toliko preme.

motor imam letnik '91, predelava (neinteresanten zaradi takojsnje prepoznavnosti).

En kovcek se imam "na poti" (pride konec tedna ali v zacetku naslednjega tedna), zamisel o nosilcih (home made) pa je taka, da se jih da sneti samo ce so odklenjeni. Ne da kovcek odpres in od znotraj snames, ampak bodo imeli nosilce zaklepe, cez zaklepe pa kljucavnice. V planu pa je se nakup kljucavnice za zaklep dveh celad, in morda se disk lock, vendar mi zadnja stvar ne disi najbolj (zaradi moje pozabljivosti). :)

Zaenkrat mi je do zdaj zmanjkal le stevec iz kolesa, drugih izkusenj s krajami se nimam - ne z biciklom, ne z mopedom in ne z avtomobilom.

"Doma" (pri punci) imam moped v pomoznem prostoru (drvarnica, skladisce, vse zivo), vso opremo in kljuce (razen kettenspreja) imam v njeni sobi. So far - so good. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša zaščita motocikla je Kasko zavarovanje(proti kraji)je pa seveda najdražja in na starejših modelih neracionalna :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlanskim sem prvikrat zaklenil motor z Xseno na Azurni obali. Ko sem se vrnil sem opazil da je nekdo hotel ukrasti zaklenjene čelade in da se je pri tem uključila 120db Xena.

Cena diskloka z alarmom =50E, cena dveh čelad =500E. Že prvi dan se 100% obrestovala. Pa še če pozabiš na disklok te glasno opozori preden storiš neumnost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako vprašam..mogoče manj v "oko pade"? kakšna smola iz drevesa ga ne zapaca?

Na to pa sploh nisem pomislil,mam kamp prikolico,ki je poleg baldahina v celoti prekrita z tendo in ga mam spodaj parkiranega,tako,da mi smola ne pride blizu.

Lahko pa komu pade v oko,sam sem take slišu tu na forumu(pa grd,pa pokvarljiv,pa...itd)da se sploh ne sekiram,da bi ga kdo hotu :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to pa sploh nisem pomislil,mam kamp prikolico,ki je poleg baldahina v celoti prekrita z tendo in ga mam spodaj parkiranega,tako,da mi smola ne pride blizu.

Lahko pa komu pade v oko,sam sem take slišu tu na forumu(pa grd,pa pokvarljiv,pa...itd)da se sploh ne sekiram,da bi ga kdo hotu :lol:

no, če ga imaš ob svoji prikolici je drugače, kot če ga imaš ob šotoru in ga zvečer pustiš samega, se pravi, da nihče ne "pazi" nanj...zato sem razmišljal, če ga je pametno pokrit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej pravim,da nisem na to pomislil,ja drugače pa bi ga pokril,sam una plahta tud kar zavzame nekaj potovalnega prostora,kaj misliš?

Malo za res malo za hec....ne sekiraj se preveč ,motorje ki jih voziva itak noben ne mara..heheeh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!