Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Guest Guest_boboxsi
Ali mi kdo lahko pove, kako približno izgledajo vitrihi vlomilcev (lock-picki)? Predvsem, koliko so približno dolgi.

Pa kaj a ti zgledamo da se mi z tem ukvarjamo al kako :ph34r: :ph34r: :ph34r: :angry:

Samo itak pa v veliki meri nalagajo motor v kombije!!!! tudi Harliye :D :D

Ker itak mate lociranje motorjev preko GPS sistemov! in če je v kombiju GPS dela sploh ne <_< <_<

Problem teh sistemov je da imajo komunikacijo (povratno informacijo) preko GSM aparatov ;) kar pomeni da si zapomni zadnjo lokacijo , vendar če si v avtu in ni GPS signala ti to nič ne pomaga !!!!! Po tanovem so začeli zraven vgrajevati še ojačane mikrofone, ki pa po mojem pridejo bolj v poštev za avtomobile kot pa motorje ( je pa tudi res da se prodajajo že tudi motilci za GSM aparate velikost dveh škatlc cigaret, ki prav tako prepreči prenos podatkov) - Tko, da je kot sem že nekajkrat opisal, to za lajične kradlivce in ne profesionalce pa še cena je 990 eur + ddv res pa je, da se dobi na bruto zavarovanje 20 % popusta

CYC mislim da če imaš cestaka oz. kar koli ki ima dovol plastike na sebi, prekleto veliko placa za stikalo!!

Drugače pa je to stikalo polek alarma ki ga moraš prav tako nekam namestiti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi kdo lahko pove, kako približno izgledajo vitrihi vlomilcev (lock-picki)? Predvsem, koliko so približno dolgi.

Pa kaj a ti zgledamo da se mi z tem ukvarjamo al kako :ph34r: :ph34r: :ph34r: :angry:

Ne me narobe razumeti. Mislil sem le, da bi kupil disklock, ki bi imel ključavnico od strani in ga lahko zaklenil tako, da je ključavnica obrnjena navznoter, kar bi pri ulitih feltnah onemogočalo neposreden dostop do ključavnice... ahhh forget it! Koliko že stane kasko? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

...kako se pa obnesejo uni onboard alarmi, za katere mas dalinca na obesku ki jih vklopis ko avtomobilski alarm, yamaha in bmw mata to opcijo original, drgac pa se dobi tud od drugih firm ....kje so sploh senzorji, blokade, centrala,... itd?

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo v naših krajih že videl kaj podobnega:

Gorilla

Izgleda zelo kompaktno, tako da bi se dalo tudi na motor lepo montirati. Opcija za pritrditev so celo vezice ali velcro trak. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo!

Sam imam Xena disklock z alarmom.Deluje mi odlično,le ključavnica(os ki gre skozi disk) se rahlo zatika.Z rutino sem ugotovil kako se jo da kljub temu hitro odkleniti.Zadeva je zadovoljivo varna za amaterje.Sam imam tudi verigo za k drogu.Ker veliko potujem po tujini pripravljam alarm z gsm aparatom.(modul + vsa navodila cca 20.000).Vklop in vse ostalo preko gsm aparata.Možnost lastnega vklopa 4 stvari.Res pa je da ni čisto majhen,vendar gre v moj motor.

Kar se tiče samogradje pa to:

-vse kar sam narediš po svoji glavi bo zmedlo lopova.SKORAJ VSE ALARME IN ZAŠČITE KI SO NAPRODAJ LOPOVI POZNAJO zelo NATAČNO.ZA PROFESIONALCE PA ŽAL NI ZAŠČITE NOBENE!Res pa je da se ti ne odločajo za motorje, ki so poceni.To je pač moje mnenje.Zoki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Sam imam Xena disklock z alarmom.Deluje mi odlično,le ključavnica(os ki gre skozi disk) se rahlo zatika.Z rutino sem ugotovil kako se jo da kljub temu hitro odkleniti.Zadeva je zadovoljivo varna za amaterje.Sam imam tudi verigo za k drogu.Ker veliko potujem po tujini pripravljam alarm z gsm aparatom.(modul + vsa navodila cca 20.000).Vklop in vse ostalo preko gsm aparata.Možnost lastnega vklopa 4 stvari.Res pa je da ni čisto majhen,vendar gre v moj motor.

Kar se tiče samogradje pa to:

-vse kar sam narediš po svoji glavi bo zmedlo lopova.SKORAJ VSE ALARME IN ZAŠČITE KI SO NAPRODAJ LOPOVI POZNAJO zelo NATAČNO.ZA PROFESIONALCE PA ŽAL NI ZAŠČITE NOBENE!Res pa je da se ti ne odločajo za motorje, ki so poceni.To je pač moje mnenje.Zoki

pametno govoriš....se strinjam z vsem....sam alarm se dejansko ne da izklopt oz. onesposobt pred tem ko že začne piskat....če je motor na kakem mestu kjer ga vsaj eden človek sliši imaš že boljše možnosti da se storilec premisli <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker veliko potujem po tujini pripravljam alarm z gsm aparatom.(modul + vsa navodila cca 20.000).Vklop in vse ostalo preko gsm aparata.Možnost lastnega vklopa 4 stvari.Res pa je da ni čisto majhen,vendar gre v moj motor.

Kje se pa da to zadevo dobit, ali pa vsaj posamezne komponente? Me zanima že zaradi moje službe, še posebej pa za varovanje mojega motorja. POdoben sistem za avte je Buba, ampak stane!!!!

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Jaz sem ga uspel spraviti v škatlo (skupaj z GSM aparatom)dimenzije :4x9,5x13cm.Pozabil sem povedati da potrebuješ GSM aparat (stara raglja),ki ga dobiš že za 1000-1500 sit.Z njim deluje odlično.Lahko pa prosiš izdelovalca za manjšo dimenzijo ki ima samo najpomebnejše funkcije in hkrati manjše dimenzije.Ta alarm je v bistvu namenjen za obveščevanje na gsm za varovanje hiš ali avtomobilov in ima veliko zmožnosti,npr v primeru zamrzitve gsm aparata,naprava sama izključi in ponovno vključi gsm......Kakor sem povedal sem ga uspešno spravil na svoj motor.Izdeluje in prodaja Srečko:031 657 171

Veliko sreče,Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo!

Tale tema je sicer že kr en lep cajt mrtva sam useen če bo to še kdo prebral naj proba ugutuvit kaj jst mislm o vsem tem varovanju:

Situacija je taka...jst mam na motorju polomleno ključavnico za balanco ampak mi ni prou nč žou ker ko sm obrnu ključ da bi jo enkrat odklenu je kr ključ se zlomu jst sm pa valda mogu iz Ljubljane pridt in sm samo z rahlo močjo ampak res rahlo obrnu balanco in je sam klik nardil in nimam več te ključavnce...je pa tolk lahka za odlomt da bi jo usak 10letni fužinski mulc zlomu...no zdej mam eno kr močno ključavnco ki se pregiba v 4ih delih in je kao proti vrtanji, kleščam in žagi pod flekso naj bi pa kr počas šla(11kSIT)...sam moje mnenje je da mam jst zavarovan motor iz to ključavnico samo za tiste k slučajno pridejo mem pa vidjo odklenn motor pa ga zarinejo nekam če so bliz duma kr dam u garažo in tak mi ne more udpelat motorja če se pa nasprot prpele en profi iz tekočim vodikom bo pa prevrtu,prežagu,prestrigu,pa razbiu čist usako ključavnco na tem svetu!!!Tekoči vodik razbije use če že res samo tekoči H ni dovolj se pa še uporab s kšno flekso pa tko naprej!Uglavnm hočm povedat da ti oben beton pa nč ne pomaga če se ti nasprot prpele resničn profi ki ma že nekaj 100 težkih ključavnic pa kr neki begov pred polcijo za sabo...tak bo pripravljen na VSE!Če bo res slb profi bo pa saj kej kar se da odšraufu z motorja pa je že to zanga dobičk!

Če hoče bo profesionalec v kraji to dubu pa se vi usi fantje lahko skp zbereta pa zaklenete z usmi ključavnicami na svet motor pa bo šou v krajšm času kokr boš pa ti lahko prteku iz 10ga nadstropja ob 2.30 a.m. k predn boš dojeu kva se dogaja bo tvoj motor že čez mejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo branje.kolikor sem te razumel imas neko mnenje o kljucavnicah.ne vem pa kaksno.abus in kryptonite ti garantirata (in to je potrjeno s strani "profijev"),da jih tudi s tekocim vodikom ali kisikom ni mogoce streti.toliko o tem.lahko se seveda tudi se sam informiras pri kaksnem dealerju ali malo pogledas kaksne oddaje kjer te zadeve testirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, a bi nam rad dopovedal, da je ves trud okoli zaklepanja zaman? V sloveniji na srečo še ne mrgoli profijev, kakršni domujejo v bronxu ali predmestju Berlina. Ampak, da bi pa motor vsakemu mulčku pustu, pa tudi ne gre, ne? Naredim kar je v moji moči, da ostane še dolgo moj. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tema je sicer že kr en lep cajt mrtva sam useen če bo to še kdo prebral naj proba ugutuvit kaj jst mislm o vsem tem varovanju:

1) Pri taki slovenštini lahko res bolj ugibamo, kaj si hotu povedat.

2) Vsak po svojih močeh skuša motor zavarovat. Mimogrede - a tvoja R1 ima tako švoh ključavnico? :naughty: :rolleyes: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Pri taki slovenštini lahko res bolj ugibamo, kaj si hotu povedat.

2) Vsak po svojih močeh skuša motor zavarovat. Mimogrede - a tvoja R1 ima tako švoh ključavnico? :naughty: :rolleyes: :lol1:

Ja res nimam Yamahe R1 sam glede na moje finančno stanje oz. na stanje mojga očjia pa mamice je moja DTjka kr dost dragocena sam ne mislm pa zabijat cajta za to da motor 500X zaklenem pa zablokeram na use možne načine ker pride profi pa ti use raztrančera pa motor odpele :(

Res pa je da bolj ko se zavaruješ in prikleneš svojega konjička na nek kandalaber ali na karkoli fiksnega si lahko bol sigurn sam še zmer pridejo mulčki(govorim za primer če maš motor čez noč na prostem) po možnosti usi nažgani pa polijejo motor z bencinom, zapalijo pa se obrnejo starn pa grejo pa ti ne pomaga ne ključavnica ne alarm...motorja nimaš več!Največji štos je pa v tem da boš ti lahko mularijo vidu kako tečejo od pržganga motorja pa tud nasledn dan jih boš lahk zaslišu pa ti bo sam reku da je bil nažgan ko ku... pa se ne spomni 5posto...pa če je še mladoletn pa sploh nimaš kej narest!

Glede moje slovenščine se pa opravičujm...se trudm kolkr se da sam učasih mi useen kšna govorna umes pade O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo branje.kolikor sem te razumel imas neko mnenje o kljucavnicah.ne vem pa kaksno.abus in kryptonite ti garantirata (in to je potrjeno s strani "profijev"),da jih tudi s tekocim vodikom ali kisikom ni mogoce streti.toliko o tem.lahko se seveda tudi se sam informiras pri kaksnem dealerju ali malo pogledas kaksne oddaje kjer te zadeve testirajo.

Ja res je da nse tud mal ne razumem na firme...kera je močnejša kera pa ima ključavnice bolj za kolesa!Vem pa da je skoraj vsak element ki ga najdeš v periodnem sistemu uničljiv z nekim drugim oz. z kakšno kislino ki uniči še tako trdno ključavnico...ne zanikam pa da obstajajo ključavnice ki so resnično trdne na marsikatero mehansko mučenje ali kemično sestavino...če pa je profi res organiziran tako dobro da bo pripravljen tudi na kakšno ključavnico teh vrst(sicer mislm da tazga v SLO ali pa celo v Evropi ni...najde pa se sigurno kšn Američan ki ma pač pojma o kemiji in kšni mehaniki pa si služ kruh s takim početjem)samo to je res nevrjetno naklučje če ti pride tak nasprot.

Konec koncev pa je fino da se motor čim bolj močno priklene na kej fiksnega da ga ja nebo kšn navadn, a malo bolj pripravljen zmikavt ne bew ne mew odpelu po svoje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer mislm da tazga v SLO ali pa celo v Evropi ni...najde pa se sigurno kšn Američan ki ma pač pojma o kemiji in kšni mehaniki pa si služ kruh s takim početjem

zakaj pa samo v ameriki :huh: :o ... a mogoče zato, ker od tam vsi taki filmi prihajajo ... si pa res še majhen ... ;) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ves hec s kljucavnicami je samo v tem, da se lopov ko vidi priklenjen in veckrat zaklenjen motor, ne bo spravil na tvoj motor, pac pa na sosednjega/drugega. Bo pac ocenil, da bi matranje kljucavnic predolgo trajalo in ne bo tvegal.

Glede vzdrzljivosti pa - res, vsako stvar ki se jo da narediti, se da tudi uniciti, le da se tistih boljsih kljucavnic naceloma ne da fentat z orodjem ki ga dobis v obicajnih trgovinah z orodjem.

In ko smo ze pri kljucavnicah - jaz bi se en disk lock (najmanj) gor dal, zaradi zvocnega opozorila me mika xena. Ampak kako je s tem - je to se vedno skart, se sproza po nepotrebnem? Na vsak nacin bom pa prej ko slej kupil Kryptoniteov NY disk lock. <_< (samo oxford ni dovolj press). :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"tapravi" profi pride v skupini,s kamionom in po potrebi se kandelaber zraven odnese.in vecinoma ne kradejo po cesti temvec po delavnicah in trgovinah.so veliko bolj nemoteni,kot na cesti.toliko o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...In ko smo ze pri kljucavnicah - jaz bi se en disk lock (najmanj) gor dal, zaradi zvocnega opozorila me mika xena. Ampak kako je s tem - je to se vedno skart, se sproza po nepotrebnem? ...

Jaz imam letošnjo Xeno, pa sem kar zadovoljen. Edino odkleniti mi je ne rata vedno brez da bi se sprožila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko smo ze pri kljucavnicah - jaz bi se en disk lock (najmanj) gor dal, zaradi zvocnega opozorila me mika xena. Ampak kako je s tem - je to se vedno skart, se sproza po nepotrebnem? Na vsak nacin bom pa prej ko slej kupil Kryptoniteov NY disk lock. <_< (samo oxford ni dovolj press). :hmm:

Cyc, pri HG sem nabavil M+S alarm za 45 eur in dela odlično. Zaenkrat in na srečo še vedno samo meni tuli, ker pač pozabim nanj. Najmanjši sunek v kovček, pa že tuli. ZAdeva se pa montira v petih minutah, saj ga samo na akumulator priklopiš. Daljinec je tudi zraven. Nima pa valjda blokade, pa svetlobnih signalov. Važno je, da zatuli, ko kdo drka motor. Xena pa tuli, ko se lotiš same ključavnice, ne?

@yamaha: Povej, ko se ti ne bo dalo zaklenit motorja, ga pridem iskat. Za pozimi bo 125 kublnov kar dovolj. Ti ga vrnem spomladi. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, pri HG sem nabavil M+S alarm za 45 eur in dela odlično.

Lucky, hvala za nasvet, zal to za moj motor odpade. Nima akumulatorja, verjetno bi pa potreboval tudi prostor pod sedezem zanj, kar tudi odpade. Samo zunanja zascita pride v postev pri meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam letošnjo Xeno, pa sem kar zadovoljen. Edino odkleniti mi je ne rata vedno brez da bi se sprožila.

Horjo, kako pa se ta rec obnasa - a ko se sprozi tuli dokler je pravilno ne odklenes/se baterije ne izpraznejo ali kako to zgleda? Zanima me za primer ce recimo kateri od starsev po nesreci dregne motor v moji odsotnosti, a se zadeva sama umiri ko ji das mir - ce seveda ne rukas vec motorja? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!