Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Sam ste pa res "frajerji" (Lucky, cyc, bmw, tejka). Kr skos se spotikate ob vse kar <=YaMaHa=>, s svojim mladostniškim intuziazmom natipka, težite namesto, da bi kaj uporabnega napisal. Prow razpizdil ste me. Ne bit tko dlakocepski, ker s tem kažete svojo "kulturo".

LP, Berty

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wrong berty.nakazujejo yamaha-tu,da ni vse tako "roznato",kot se mu zdi v zivljenju (kancekzdraveskepsepress).

in BTW yamaha tudi nakazuje svojo "kulturo",ko hoce na vsak nacin izpasti naivnez. ;)

off topic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wrong berty.nakazujejo yamaha-tu,da ni vse tako "roznato",kot se mu zdi v zivljenju (kancekzdraveskepsepress).

in BTW yamaha tudi nakazuje svojo "kulturo",ko hoce na vsak nacin izpasti naivnez. ;)

off topic.

Že res da izpada naivnež, vendar zato še ti treba udarit po njemu s polno lopato cinizma. Slpoh pa ne tako skupinsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wrong berty.nakazujejo yamaha-tu,da ni vse tako "roznato",kot se mu zdi v zivljenju (kancekzdraveskepsepress).

in BTW yamaha tudi nakazuje svojo "kulturo",ko hoce na vsak nacin izpasti naivnez. ;)

off topic.

Že res da izpada naivnež, vendar zato še ti treba udarit po njemu s polno lopato cinizma. Slpoh pa ne tako skupinsko.

:hmm: s polno lopato cinizma? ....oprosti,samo osebno se zlicke cinizma ne najdem; ker je vecina kruta resnica.skupinsko? jah no...... bmw,cyc & hanzi bi se ze res lahko reklo skupina,da. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, policaji bi temu rekli "skupina posameznikov" :P

No ja, alarm + ketna + 2 disk locka bo verjetno "kar ok". Si bom ob priliki sel Xene ogledat ... se raje pa Kryptonite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ste pa res "frajerji" (Lucky, cyc, bmw, tejka). Kr skos se spotikate ob vse kar <=YaMaHa=>, s svojim mladostniškim intuziazmom natipka, težite namesto, da bi kaj uporabnega napisal. Prow razpizdil ste me. Ne bit tko dlakocepski, ker s tem kažete svojo "kulturo".

LP, Berty

mladenič,prosim, da si še enkrat prebereš moje poste......temeljito in počasi.....

kot ti je že naš vrli Ice napisal, tudi jaz ne najdem za žličko cinizma,hotel sem ga opozoriti, da naj se ne zanaša samo na alarmno napravo, ki jo ima v hiši in se NE spotikam ob vse, kar Yamaha napiše...........kar se tiče moje kulture je večini motosvetovcem poznana, tako da se mi zdi, da ni vprašljiva.....bolj pa me skrbi tvoje "razpizdenje" na naše odgovore, saj s tem kažeš svojo kulturo in nestrpnost......

pa brez zamere.....

PS: če pa kaj našega Yamaho zanima glede alarmnih sistemov in varnosti, me pa lahko kontaktira po PM-u.......poskušaj razumeti,zakaj tega nočem pisati javno (recimo, da bi mi par varnostnih firm pri nas skočilo za vrat), kajti rad bi verjel, da so na motosvetu sami pošteni in prijazni ljudje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Xeno z alarmon sedaj že nekaj časa. Razen tega, da tuli tudi če jo samo malo bolj grdo pogledaš ima alarm še eno dobro lastnost - če disk-lock gor pozabiš in se vsedeš na motor, začne tulit. Nič padanja, skrivljanja diskov in podobno. Slaba stran je pa ta, da na, skoraj, izpraznjene baterije opozarja s piskanjem. Sicer je res da naprava nima drugega načina, da te na to opozori. Postane pa to precej tečno, če pri sebi nimaš ključa ali rezervih baterij. Zadnjič sem to piskanje nekaj ur poslušal. Hudiča sem v kufer zaklepal pa ga je bilo še vedno slišati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ste pa res "frajerji" (Lucky, cyc, bmw, tejka). Kr skos se spotikate ob vse kar <=YaMaHa=>, s svojim mladostniškim intuziazmom natipka, težite namesto, da bi kaj uporabnega napisal.  Prow razpizdil ste me. Ne bit tko dlakocepski, ker s tem kažete svojo "kulturo".

LP, Berty

mladenič,prosim, da si še enkrat prebereš moje poste......temeljito in počasi.....

kot ti je že naš vrli Ice napisal, tudi jaz ne najdem za žličko cinizma,hotel sem ga opozoriti, da naj se ne zanaša samo na alarmno napravo, ki jo ima v hiši in se NE spotikam ob vse, kar Yamaha napiše...........kar se tiče moje kulture je večini motosvetovcem poznana, tako da se mi zdi, da ni vprašljiva.....bolj pa me skrbi tvoje "razpizdenje" na naše odgovore, saj s tem kažeš svojo kulturo in nestrpnost......

pa brez zamere.....

PS: če pa kaj našega Yamaho zanima glede alarmnih sistemov in varnosti, me pa lahko kontaktira po PM-u.......poskušaj razumeti,zakaj tega nočem pisati javno (recimo, da bi mi par varnostnih firm pri nas skočilo za vrat), kajti rad bi verjel, da so na motosvetu sami pošteni in prijazni ljudje......

Ja tebe sem res po pomoti vrgel v isti koš in se ti opravičujem. Drgač me pa zanima kako je z originalnimi alarmi od Honde, če tut o tem kej veš.

LP, Berty

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst se iskreno opravičujm usem tistim k sm jim v tej temi zamoru oz. kakorkoli drgač niso bli zadovolni z mano...sm le vedoželjni 16 letnik ki bi si le rad razširjal obzorja in zvedel kaj novega, še posebej v takih temah ki me zanimajo-kar pa je defenitivno vsaka stvar v zvezi z motorjm...sm pa ustopu v to temo ker me to zanima...ker mam namen kupit tudi močnejši motor in tistega najvarjetneje ne bom samo gledal iz trgovine ampak bom vsaj kakšn alarm vklopu...če ga bom meu.Nism tud mislu kakorkoli pametvt če je gdo v to smer mislu samo povedu pa sm svoje mnenje o vsem tem varovanju naših motorjev..........navsezadnje sm hotu samo dopovedat tistim ki kupujejo po 10 disclockov pa nevemkolk klučavnc pa use možne alarme...zame je to pretiravanje pa čeprav maš motor ki je vreden par mio tolarjev...če imaš tolk denarja da si privoščš tak motor boš tud najdu tolk dnarja da boš kupu in monteru en zanesljiv alarm s senzorjem za nagib in usmi drugimi pogruntavščinami pa en pošten disclock in mislim da bi te to moralo obvarovati večine slovenskih tatov.Ne mislim seveda na nekatere ki polomijo vse disclocke pa ti hitr odpelejo motor pa čeprav iz alarmom ker si mislijo da jim je itak useen a ga dobijo al ne...tud taki so.Res pa če maš čez noč parkiran motor na javnem parkirišču(po možnosti še na Fužinah)predvsem med vikendom pa vsaka ključavnica ni odveč in bi v takem primeru pa res priporočal več disclockov, ketn, alarmov in vsega boga ki se ga lahko da na motor pa še celo noč bi po moje bedel pa poslušu če se bo kaj začelo dret!

Še enkrat se opravičujm za vse nevšečnosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem imel s tvojim pisanjem nobenih nevšečnosti, sem te pa hotel opozoriti, da je tvoje mnenje zmotno. Nekaj faktov. Začnimo od zadaj. Če se ti kdo resno nameni ukrasti motor, ti ga tudi bo. Prej ali slej, tako ali drugače. Nameščanje več varoval ima smisel in to je dokazano. Disc locki so najslabša varovala takoj za zaklepom krmila. Dokazano! Prikleni motor ob nekaj nepremičnega. Dokazano varneje. Alarm pomaga, če ga sliši lastnik in lahko nemudoma ukrepa. Sicer pa jih dandanes nihče več ne upošteva. Blokada motorja v kombinaciji z alarmom je v redu, ampak če nimaš motorja zaklenjenega, ti ga lahko še vedno odrinejo ali pa naložijo. End of story.

Saj je prav, da se učiš in zanimaš za motorje, ampak na tak način, ko bolj zgleda, da bi rad nekomu solil pamet s svojo ignoranco, lahko dosežeš nasprotni učinek od želenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm zdej mal gledu te discloke..od xene so z alarmom po 12 do 14k..hmc ma pa ene za 6, pa ke do 12..so brez alarma. kakor sem razumel je razlika pri prenasanju tekocega vodika.uni za 12 brez alarma do -90.

zdej me pa zanima kok ma xena in kok je to tuljenje ok.

verige se mi res ne da nosit okol in menim, da za v garazo in domace dvorisce to ne rabim. sej na morju bo tut garaza, drgac pa bajta pa domaca dvorisca.

kako bo pa na tripih pa ne vem, najbrz kr parking.a je tolk nevarn, da rabs ketno al gre lahko brez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@softi, nej ti ne bo škoda tistih 15k za kvalitetno ketno! V primerjavi z vrednostjo motorja je to drobiž. Za vsakdanjo rabo, ko motor kje pustiš za urco ali dve na razmeroma varnem mestu, je disk-lock ok, če pa puščaš ponoči motor kje, potem pa obvezno veriga, pa za kakšen drog ali kaj podobnega. Ne zdi se mi pametno riskirat samo z disk-lockom (naložijo motor pa odpelejo). Veriga pa zna to preprečit (če niso v igri res kakšni profesionalci :ph34r: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam zdej razmisljam dalje....recimo balkan, katerega sem prepotoval z avtom brez tezav, razen policije, nima ravno primernih parkirisc. mislim ni za kaj priklent motor, razen za drevo, ki je pa staro sto let in temu primerno razvito. a ketna se dobi tok velika.toje stvar, ki me mori. sej tut po sloveniji nimas glih dost izbire pri zaklepanju motorja.

ali me mogoce obcutki varajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem imel s tvojim pisanjem nobenih nevšečnosti, sem te pa hotel opozoriti, da je tvoje mnenje zmotno. Nekaj faktov. Začnimo od zadaj. Če se ti kdo resno nameni ukrasti motor, ti ga tudi bo. Prej ali slej, tako ali drugače. Nameščanje več varoval ima smisel in to je dokazano. Disc locki so najslabša varovala takoj za zaklepom krmila. Dokazano! Prikleni motor ob nekaj nepremičnega. Dokazano varneje. Alarm pomaga, če ga sliši lastnik in lahko nemudoma ukrepa. Sicer pa jih dandanes nihče več ne upošteva. Blokada motorja v kombinaciji z alarmom je v redu, ampak če nimaš motorja zaklenjenega, ti ga lahko še vedno odrinejo ali pa naložijo. End of story.

Saj je prav, da se učiš in zanimaš za motorje, ampak na tak način, ko bolj zgleda, da bi rad nekomu solil pamet s svojo ignoranco, lahko dosežeš nasprotni učinek od želenega.

Ja res je da je zaklep krmila najslabša stvar...sam vem ker je se je moj oči enkrat pelu v lj pa nek zaklenu balanco pa nekam šu ko je pa nazaj pršu je pa hotel odklenit balanco pa se mu je ključ zlomu balanca pa je ostala zaklenjena tako da je samo na rahlo obrnu balanco in takoj je samo klik nardilo in balanca je frej...menda tisa ključavnca nebi ustavla nobenga roparja še tako mladga al pa šibkega.

Tako taktiko mam pa tudi jst...motor prklent ob neki kar je težko prežagat oz. drugače premaknit(obcestna luč) in ne samo čez eno špico na feltni ampak čez čimveč "stvari"...pri men gre ketna čez feltno nekaj špic lahko pa tudi čez roko zadnje osi!Mislim da taka varnost zaustavi večino naključnih tatov...če te bo pa gdo opazoval in načrtno ukradel tvoj motor je pa motor seveda že njegov pri takem varovanju!Mislim da je najbolj zansljiva eno dobra ključavnica ob nekaj fiksnega in en dober alarm z glasno sireno in občutljiv na nagib in mogoče še blokado motorja!

Nisem pa res imel namena komurkoli na tej temi solit pameti ali ignorirati njegove izjave namenjene meni ali kakorkoli drugače...se opravičujem še enkrat če je prišlo do takega nesporazuma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej sem se malo gledal po netu na tc in batovi strani..prodajajo disc locke in verige v kombinaciji s temi locki..ce je lock sibka stran in potrebujem zato verigo, potem bo ta lock tut na tej verigi sibek clen.se motim.

prednost verige je, da lahko motor za neki zaklenem. sam jih ni velik k bodo sli 230kg motor prenasat.al se motim.

zakaj torej veriga in ne lock

lp, softi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@softi, po čem sklepaš, da jih ni velik, ki bi šli prenašat tak motor? sej ni treba da jih je velik, že samo če se trije al pa štirje taki najdejo v bližini tvojga motorja kje na samem maš problem. Sicer pa, sej je tvoj motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ankaranu sem sredi belega dne na parkirišču pred kampom vlamljal v avto, pa se je od mimoidočih en sam pozanimal, kaj počnem!? :o

Ko sem mu razložil, da je avto moj in da sem si po nesreči zaklenil ključe v avto, rezervne pa imam v Ljubljani, mi je še pomagal pri vlamljanju. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej sam naglas razmisljam.nc slabga ne mislm. pred blokom so ze nekaj let trije motorji, ena xt, dva pa menjavata cestake. pa niso svoh. svoje cajte sta bla se dva cestna. nben ni bil kj prevec zaklepan.

je pa za razmislt zakaj bi prodajal verige, ce jih ne bi nben kupval.

lp, softi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@softi, nej ti ne bo škoda tistih 15k za kvalitetno ketno! V primerjavi z vrednostjo motorja je to drobiž. Za ...

Se povsem strinjam s tabo, imam samo en komentar... 15k se mi ne zdi prav veliko za kvalitetno ketno. Ze moj disclock je bil drazji (17k - abus granite extreme), ketna pa je bila vec kot trikrat drazja -> Abus Granite extreme plus 59 in se ta cena pomeni samo malo vec kot 2% cene motocikla.

Ketne sicer obicajno ne nosim s sabo. Zanasam se na HISS, na disc lock in mojo bolj ali manj konstantno prisotnost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat se opravičujm za vse nevšečnosti!

Cheer up, saj se nihce ni spotaknil obte, niti ni mel kakih nevsecnosti s teboj :D Sej je samo debata o kljucavnicah :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam jih ni velik k bodo sli 230kg motor prenasat.al se motim.

Hehe you wish :D Povprasaj malo po Fuzinama :D Jaz se na to res ne bi zanasal :lol1:

zakaj torej veriga in ne lock

Saj ne da bi bilo z boljsimi disk locki kaj narobe - problem je v tem, da ti motor pac odnesejo. Nekateri disk locki so pa taki, da se lahko uporabljajo tudi kot kljucavnico za verigo, s katero motor priklenes nekam. Taki uporabi disk lockov po mojem nimas kaj ocitati ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem stanoval u fuzinama celih 20 let, pred dvemi sem se odselil. 7 do 8 let nazaj se je zacelo parkiranje hudih cestnih pred nasim blokom(3 kom9 in ene edndure, ta endura in en cestak(vsako leto neki novga) sta se vedno ped blokom. obcasno se ustavim pri starsih in ju vidim. na enduri ni nbenih ketn, na disk nism gledu.

kaj pa locki z alarmom.tulijo k ga odklepas, da pa ne bi ce bi motor odnesel.

na kaksen princip pa delajo ti alarmi, kaj jih sprozi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 do 8 let nazaj se je zacelo parkiranje hudih cestnih pred nasim blokom(3 kom9 in ene edndure, ta endura in en cestak(vsako leto neki novga)

To pojasni vse skupaj, se mi zdi? <_< :wacko:

Drugace pa - svojim ne kradejo <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!