Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

pred 9 urami, Erik99 pravi:

Zdravo,

Gledam ključavnice z alarmom (Abus detecto 7000 RS1) pri Louis, kjer je Rumena znižana iz 150€ na 90 €     in     Rdeča iz 150€ na 100€ - ni mi čisto jasno, v čem je razlika razen v barvi oz. se mi zdi, da bi morala biti rumena bolj zanimiva zaradi boljše vidnosti, po drugi strani pa je pri Rumeni dopisan le en komentar, pri rdeči pa 24 - kakšen oprijemljiv razlog/izkušnje z eno ali drugo?

Kakšno imate sicer prakso zaklepanja motorja, če greste kam kjer prespite - se sproti odločite ali vlačit ključavnico s seboj glede na to, kam greste (kje bo motor parkiran) ali pa ga vedno zaklenete...?

Thx

ABUS DETECTO 7000 RS1                           ABUS DETECTO 7000 RS1

RUMENA: https://www.louis.eu/artikel/abus-detecto-7000-rs1-signature/10056100?list=b75f97bc671041e413088f870f1c967c

RDEČA:  https://www.louis.eu/artikel/abus-detecto-7000-rs1-alarm-brake-disk-lock/10002704?filter_article_number=10002706&list=b75f97bc671041e413088f870f1c967c

 

 

Tudi sam sem na začetku gledal omenjeni ključavnici. Zmotilo me je to da sta vsaj po prebranih komentarjih zelo občutljivi. Še posebej moraš biti previden ko odklepaš, ker se rado takrat sproži. Ne vem če bi bili ravno navdušeni ostali stanovalci, da se začne tole sredi noči za brezveze dret. Če bi se dalo nastaviti senzibilnost bi bilo boljše. 

Popravljeno . Popravil JamesTheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Erik99 said:

Zdravo,

Gledam ključavnice z alarmom (Abus detecto 7000 RS1) pri Louis, kjer je Rumena znižana iz 150€ na 90 €     in     Rdeča iz 150€ na 100€ - ni mi čisto jasno, v čem je razlika razen v barvi oz. se mi zdi, da bi morala biti rumena bolj zanimiva zaradi boljše vidnosti, po drugi strani pa je pri Rumeni dopisan le en komentar, pri rdeči pa 24 - kakšen oprijemljiv razlog/izkušnje z eno ali drugo?

Kakšno imate sicer prakso zaklepanja motorja, če greste kam kjer prespite - se sproti odločite ali vlačit ključavnico s seboj glede na to, kam greste (kje bo motor parkiran) ali pa ga vedno zaklenete...?

Thx

ABUS DETECTO 7000 RS1                           ABUS DETECTO 7000 RS1

RUMENA: https://www.louis.eu/artikel/abus-detecto-7000-rs1-signature/10056100?list=b75f97bc671041e413088f870f1c967c

RDEČA:  https://www.louis.eu/artikel/abus-detecto-7000-rs1-alarm-brake-disk-lock/10002704?filter_article_number=10002706&list=b75f97bc671041e413088f870f1c967c

 

 

RS3 verzija (pojma nimam, kakšna je razlika, če sploh, poleg izgleda) je res precej občutljiva, ampak se enkrat, dvakrat sproži med zaklepanjem, potem se pa že navadiš kako moraš prijet, da uspe v prvo :) 

Če nekje prespim, pa je motor zunaj, zaklenem in pokrijem, če je v kakšni garaži, sploh pa z večimi drugimi, praktično nikoli. Ključavnica je pa skoraj vedno v tank torbi, razen če je res "samo popoldanska" planirana, čeprav vsi vemo, kako se ravno takšne ponavadi izidejo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Erik99 pravi:

Zdravo,

Gledam ključavnice z alarmom (Abus detecto 7000 RS1) pri Louis, kjer je Rumena znižana iz 150€ na 90 €     in     Rdeča iz 150€ na 100€ - ni mi čisto jasno, v čem je razlika razen v barvi oz. se mi zdi, da bi morala biti rumena bolj zanimiva zaradi boljše vidnosti, po drugi strani pa je pri Rumeni dopisan le en komentar, pri rdeči pa 24 - kakšen oprijemljiv razlog/izkušnje z eno ali drugo?

Kakšno imate sicer prakso zaklepanja motorja, če greste kam kjer prespite - se sproti odločite ali vlačit ključavnico s seboj glede na to, kam greste (kje bo motor parkiran) ali pa ga vedno zaklenete...?

Thx

ABUS DETECTO 7000 RS1                           ABUS DETECTO 7000 RS1

RUMENA: https://www.louis.eu/artikel/abus-detecto-7000-rs1-signature/10056100?list=b75f97bc671041e413088f870f1c967c

RDEČA:  https://www.louis.eu/artikel/abus-detecto-7000-rs1-alarm-brake-disk-lock/10002704?filter_article_number=10002706&list=b75f97bc671041e413088f870f1c967c

 

 

občasno dam, vsaj mularijo in priložnostne tatiče odvrne. Je to zelo solidna ključavnica (težka tudi za tovorit), predvsem pa je važno da daš z nje na krmilo rumen telefonski kabel, da se že na daleč vidi, pa da ne pozabiš. Pa fino je k ledica ponoči utripa na ključavnici. Jaz mam sicer še prejšnji model, k si moral s kladivom po nji tolči, da je zapiskala :D , te pa zaznajo že 3d premik.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, lucif3rka said:

RS3 verzija (pojma nimam, kakšna je razlika, če sploh, poleg izgleda) je res precej občutljiva, ampak se enkrat, dvakrat sproži med zaklepanjem, potem se pa že navadiš kako moraš prijet, da uspe v prvo :) 

Če nekje prespim, pa je motor zunaj, zaklenem in pokrijem, če je v kakšni garaži, sploh pa z večimi drugimi, praktično nikoli. Ključavnica je pa skoraj vedno v tank torbi, razen če je res "samo popoldanska" planirana, čeprav vsi vemo, kako se ravno takšne ponavadi izidejo :whistle:

S čim pa pokriješ motor? Če greš na daljšo pot...že tako je malo prostora za prtljago pol pa še tisto pokrivalo nekam zbasat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, ufo plast said:

S čim pa pokriješ motor? Če greš na daljšo pot...že tako je malo prostora za prtljago pol pa še tisto pokrivalo nekam zbasat?

Govorim o vikend izletih brez kampiranja, kaj več se zaenkrat še ni izšlo. Mam dve stranski mehki torbi + tank bag, pa se čisto ok izzide če je ena torba za motor, druga pa zame. Za pokrit mam pa črno kitajsko prekrivalo, ki gre tudi s torbami čez, vrečka je velikosti superge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAm imam Abus Granit x-plus 8077. Zadeva je izredno obcutljiva, prec se vklopi alarm. Kar malo prehitro, se mi zdi. So pa originalne baterije zdrzale pol leta. Koliko vam zdrzijo in katere uporabljate? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xena XX-14... odpovedal že drugi alarm modul. Sem slučajno dobil slaba modula ali ima še kdo težave (baterija je nova)? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tako na hitro 

Pa saj ne vem če je za tu! Uglavnem motoalarm 2 Ways komunikacija (uzig motorja na daljavo...). 

Izkušnje, uporaba, mnenje... 

Malo razmišljam o montaži, uporabi pa ne vem kako se obnese v realnosti

Lp vsem 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Malaziva pravi:

(uzig motorja na daljavo...). 

Zakaj že?

Kot pager (tihi alarm) pa ima smisel.

Motor imam, ko je parkiran vedno v prestavi (1.). Nekako nadomešča ročno zavoro. V primeru, da ga kdo od zadaj potisne ne bo takoj na tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Mi lahko kdo priporoča kakšen dober alarm za motor? Rab bi, da ima možnost ločenega napajanja, če bi tat odklapljal od akumulatorja,  SMS obvestilo bi bilo tudi super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Zdravo

 

Je ta tema zamrla? Kaj uporabljate da zaklenete motor? Kaj se priporoča če motor puščaš pred blokom v ljubljani?

 

Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa nič nebo preprečilo kraje. Jaz bi ga parkiral pod oknom (če je mogoče), dal disklock (piskača) gor in pokril. Pomaga, če ga imaš možnost še za kaj priklenit s kako ketno na člene. 

Tako če se ga lotijo, boš slišal in lahko ukrepal, drugače pa flexarca prereže vse.

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če si šu na šverc h keri ... je bolš, da motorja nihče ne vidi... ga je bolš nekam skrit..   :D 

 

... zadnjič je bila nekje na MS o tem debata.... po moje je najbolje alarm na SIM kartico in GPS sledilnik... in ko ti kdo kej šari po mopedu, lepo dobiš SMS....

 

.... in pol ga hitr obrisat v zavese... pa z eno nogo v eni hlačnici in čevlji v rokah hitro tancat po štengah s četrtega štuka...   :lol1:  ... lih en tko, kot da gre njen mož lih iz garaže, ko je prekmal pršu iz službe....pa da se slučajno ne srečata ...  :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

 po moje je najbolje alarm na SIM kartico in GPS sledilnik... in ko ti kdo kej šari po mopedu, lepo dobiš SMS....

Imam ta sledilnik in tudi izkušnjo.

Pred leti sva bila v Pragi. Prenočevala sva nekem motelčku pred Prago. Motor sem parkiral ob steno za motelčkom in vklopil alarm na SIM. Predno sva šla v mižuče je pričelo deževat in ker sem ovčko na sedežu motorja sem šel sedež pokrit s plastično vrečko, nanjo pa iz skladovnice položil 2 polena, da ne odnese vrečke. Odideva spat, sredi noči pa telefon s sporočilom: Your bike moving.

Da vidiš panike. Cel motel sem dvignil na noge z dirkanjem po stopnicah in prižgale so se vse luči okoli bajte. Pridem v gatah okoli vogala, pa motor ob steni kot je bil.

Ugotovitev: Če bi se motor res premaknil, bi ga itak zamudil, kajti alarm sem sprožil sam s pokladanjem polen na sedež, sporočilo pa je rabilo več kot dve uri, da je pripotovalo na telefon. Torej, imaš podatek, imaš sledenje dokler ne odkrijejo napravice ali se ne izprazni baterija, potem pa lahko samo še žaluješ.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm..zanimivo...

..kaj pa če je bilo ob realnem času, ko je recimo ponjava zaplapolala v vetru, pa se je sprožil alarem?...mogoče...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Zivnorc pravi:

Hmm..zanimivo...

..kaj pa če je bilo ob realnem času, ko je recimo ponjava zaplapolala v vetru, pa se je sprožil alarem?...mogoče...

 

Ne, ne imaš javljen podatek o času sprožitve, kateri od senzorjev je bil sprožen.....

20220504_153201.thumb.jpg.561b4a2ed15f942d94cb56f0173c7746.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 5. 2022 ob 19:28, WaterBoy pravi:

Zdravo

 

Je ta tema zamrla? Kaj uporabljate da zaklenete motor? Kaj se priporoča če motor puščaš pred blokom v ljubljani?

 

Hvala

 

Velik problem je, da imaš motor vsak dan parkiran na istem mestu. Če se nekdo odloči za krajo, jo bo izpeljal, saj te bo opazoval tako pri zaklepanju kot pri odklepanju motorja. Tako bo z lahkoto opravil z vso zaščito pred krajo.

Torej najvarnejši način je imeti motor, katerega kraja se ne izplača, oziroma si najti parkirno mesto pod ključem.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ninđe ti zihr noben ne bo ukradu ...  razen če je Alfa zraven parkirana...   :D

 

 ... sori   @maus    :blush:

 

     :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

... Ninđe ti zihr noben ne bo ukradu ...  razen če je Alfa zraven parkirana...   :D

 

 ... sori   @maus    :blush:

 

     :P 

ni to bently, ki ga kr iz policijskega parkirišča ukradejo :P  in to 2 X :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!