Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

quote:

Kryptonitea ima tudi MC Habat (pa še bližje je).

Jaz sem šel pa po Kryptonite zajlo (Super Hardwire; zajeban svet, zajebane kljucavnice) kar k zastopniku, Pingvin & Schworz d.o.o. na Letališko... Sicer je trajal eno popoldne da sva se zmenila s tisto žensko kdaj se dobiva, sam sem jo mal ugodneje dobil (jebeš racun press) ehehe...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Koliko pa placaš, ali imaš bonifikacijo in kateri motor imaš?

mat

Registracija cca. 70k SIT

Kasko z 8% odbitne franšize in 10% skupinskega popusta cca 90k SIT na 10 obrokov

in sicer p'r Sloveniki.

Sicer pa voz'm Drag Star 650 letnik 1999

*****

Come in peace or stay at home!

Edited by - Perla on 30/08/2001 09:38:14

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

quote:

Tale tema že nekaj časa miruje, ampak žal nisem vedel da sploh je (no ja, lahko bi si mislil).

Na motorju imam vgrajen alarm PIRANHA (baje dobra firma), tipa ne vem, je pa na daljinec. Vse skupaj KAO lepo dela, ko ga aktiviram, zapiska, smerniki utripnejo in lučka na armaturki začne tudi utripat.

Problem pa je, da bi moral motor skoraj po tleh zabrisat, če bi hotel, da zadeva začne tulit.

Mogoče kdo ve, a bi se mogla dat kje občutljivost nastavit?

Če (beri ko) ga pozabim deaktivirat in samo vtaknem ključ, se začne takoj dret.

Pa sej bi morala ta zadeva na premik delat, a ne? No, saj dela, samo se da motor brez problemov in previdnosti premikat ne da bi se alarm vklopil. Razen če mtor res močno zamajem.

ace

ponavadi alarmi, ki imajo senzor nagiba (bodisi v sklopu alarma ali pa posebej modul nagiba) delujejo na hitrost spremembe kota in ne na to, koliko ga močno treseš (običajno je meja nastavljena na 6 stopinj/sekundo).glede na to,da se pa alarm takoj zadere,ko vtakneš ključ v ključavnico je pa popolnoma pravilno.

Nastavitve alarma naj ti izvede serviser,ki ti je vgradil alarm,nikar tega ne poizkušaj sam...........

lp.,

bmw

PS:Ponavadi senzorji nagiba začnejo delovati nekako po 2. minutah od aktiviranja alarma v stanje pripravljenosti in ne takoj, ali pa po 30.sekundah, kot razlagajo nekateri serviserji.........

Popravil/a - bmw dne 25/03/2002 ob 23:32:48

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v premislek:

Pri premoženjskem zavarovanju (stanovanje) imate verjetno zavarovane tudi nepremičnine proti kraji. Če vam torej nekdo ukrade motor iz garaže (ki je v hiši oz. pripada stanovanju), bi moralo to zavarovanje pokrivati tovrstne neprijetnosti do max vsote, ki je bila dogovorjena ob sklenitvi zavarovanja. Imam prav?

Nimaš prav easy. Avto ali motor, tudi v garaži, je predmet lastnega zavarovanja.

No, da povem še svojo zgodbo v zvezi s krajami. Februarja leta 2000 sem imel obisk vlomilca. V garaži virago 535 in VN800, ključi od obeh pa v nočni omarici. Rezultat: nočna omarica izpraznjena (poročni prstani, verižice, drobiž mark, šilingov in lir, ključi ostali in motorja tudi. Narkič očitno ni bil zainteresiran za motorje. Pustil pa mi je tudi zastareli IBM notebook, ki bi pa padel pod zavarovanje in bi mu bil zelo hvaležen, če bi ga odnesel.

Lp fisher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

mene zanima, kolko stane alarm za motor (tisti z daljincem) in če se ga da kje pri nas kupit.

Kaj je bolj priporočljivo: alarm ali disclock?

Al je najbolje oboje gor dat?

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Zagi, jest kar oboje uporabljam!

Jebi ga, ziher je ziher !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce bi se jaz moral preimenovat v lucky, ampak vedno uporabljam samo disklock (firme ne vem, morem pogledat), zadnji cas pa se kryptonite verigo za 3700 sit, ki je lahka in sicer v originalu za kolo.

Hvala enako,je pa razlika jest sem jo kupu za 2700sit-po znižani ceni!A si mogu rečt da je za bicikl, če nebi vedl bi zihr bol delvala!

Nameraval sem nabaviti kljucavnico za disk z vgrajenim alarmom, pa mi je prodajalec odsvetoval, ker naj bi se zatikal kljuc...

Vaše izkušnje, predlogi...

Ej to je pa taprav prodajalc - no pa še vseen bolš to kot pa da jo kupš pol pa še svojga motorja ne morš odpelat iz Bleda po nedeljskem izletu, k se ti ključavnica zatakne!No seveda to ne velja za tatu!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej kake baterije pa imaš na tej zadevi(če pravilno slepam niso odstranljive medtem ko je ključavnica montirana na disk)!?Torej po priporočilih sem resno začel gledat po tej zadevi kaj pa je 10000sit proti vrednosti motorja!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam xeno z alarmom kateri je zelo občutljiv in piska že ko jo hočem odkleniti. Samo nekajkrat mi je uspelo odkleniti ne da bi zapiskala.

Baterij se pod NORMALNIMI POGOJI, ne da zamenjati oz uničit ne da bi sprožil alarm. Seveda pa za vsako obrambo obstaja orožje.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kje je kak servis v SLO ki se z Piranha alarmi ukvarja? Na netu ne najdem nič. Vem da so prek Salomonovega oglasnika mel neke reklame, samo v zadnjih parih številkah ni nič.

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz bi rad v garažo en želez z ustreznim očesom vbetoniral, na katerega bi s kryptonite ključavnico motor priklepal.

Sedaj me pa zanima, kje bi tako jeklo dobil, da mi ga lopov ne bi z žago ali fleksarco brez muk prežagal.

P.S:

Aktualno ko bom imel nov motor.Za vrageca se ne bojim, nanjga bi moral še kakšnih par sto Eurov prilimat, da mi ga kdo odpelje.

lp RAN

mal komplicirate. Al pa fejst. Osebno em imel na preizkusu sprej (!) s tekocim dusikom. Enostavno ni jekla, kovine al pa kakega drugega materiala, ki nebi podlegel temu spreju. Lepo posprejas, potem pa "prcnes" po materialu in se SESUJE kot steklo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

mal komplicirate. Al pa fejst. Osebno em imel na preizkusu sprej (!) s tekocim dusikom. Enostavno ni jekla, kovine al pa kakega drugega materiala, ki nebi podlegel temu spreju. Lepo posprejas, potem pa "prcnes" po materialu in se SESUJE kot steklo.

No še ta udarec. Kaj je pa pol za narest ?

Da pa kradejo, se lahko prepričaš vsak dan sproti.

lp RAN

ma ti ga kr prklen sej tistga spreja jest se nism nikjer zasledil, sem ga dobil tko na "crno". Tist ki ti ga bo hotel ukrast ti ga tut BO

Popravil/a - miki dne 27/03/2002 ob 12:38:10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem Xeno za na disk, ki je tulila, kadar je njej pasalo, če si pa v moped bezal, pa iz principa ne. Ko sem jo izgubil, sem bil srečen.

Habat ima po novem kopico železja, ki ga v garaži montiraš na steno ali poden, nanj pa moped. Baje bo dobil tudi alarme. Tel.5417123, kontaktna oseba seveda neizogibni Boris, ki ti proda vse in še kaj za povrh, ali pa kdo drug od prisotnih.

V 33. številki revije Motorist str.48 propagirajo en hec, s katerim naj bi izsledili ukraden moped preko GSM in satelita. Hec ni poceni, vendar...??? Info na tel. 041 633 469.

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

V 33. številki revije Motorist str.48 propagirajo en hec, s katerim naj bi izsledili ukraden moped preko GSM in satelita.

Stvar v avtomobilih preverjeno deluje (sem delal v intervencijskem centru, kjer smo imeli sledenje vozil s satelitsko navigacijo). Na ekranu lepo na karti spremljajo, kje se giba tvoje vozilce. Verzije za motor še nisem videl, tudi reklame v Motoristu ne, princip pa je najbrž isti.

Uzdaj se u se i u svoje kljuse!!

Popravil/a - iggy dne 28/03/2002 ob 02:27:01

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo pri tej zadevi je pa tako!

Recimo da stane napravica(vgrajen gsm aparat,gps in modem) cca 100k sit al pa celo mal več, manj dvomim + letna pristojbina naročnina ali kakorkoli že pa še 100eur! Za ta denar si pa že zavaruješ motor za nekaj let proti kraji!No zadevica pa vsekakor je zanimiva, čeprav ni ravno poceni!

op:Moje cene so le ugibanje saj ni navedenih podatkov ocenah!(Motorist 33)!Problem kraj vsekako je velik in tako je ta napravica oz EXPLORER ena od rešitev tega problema-kot izgleda še najbolj elegantna! Predstavljajte si kako na digitalni karti gledate lučko (vaš motor), ki se vozi po drugem koncu Slovenije (bog ne daj kje drugje)- tipa najdete in hopa ga predate policiji (po tem ko sam poračunaš z njim)!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še glede na to, da ima zadeva trajno garancijo, je na dolgi rok Explorer prav gotovo cenejši od kasko zavarovanja (kar se kraje tiče).

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Toliko o kryptonite zajli, v garaži vedno zaklenem še prvo kolo z zajlo in ključavnico. Včeraj sem se pa odpeljal brez da bi odklenil, počilo je in zajla je šla k vragu. Motorju ni bilo nič, padel tudi nisem. Mislim da si bom raje kupil U ključavnico.

mat

Sem mislil, da je ta zajla zakon.

Pa izgleda, da nisem bil edini.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nimamo rubrike TIPS and TRICKS, bom pa tukaj napisal.

Vedno sem imel probleme, ker sem hotel speljat s ključavnico na kolesu (XENA,) potem pa togi udarec in preklinjanje, seveda mimoidočim v zabavo.

Problem sem trajno rešil, ko nadenem ključavnico na kolo, dam ključe od motorja v prazno futrolo ključavnice, od takrat imam mir.

lp RAN

Popravil/a - RAN dne 29/03/2002 ob 12:04:53

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Explorer stane 750 € + 100 € montaža + 100 € letna pristojbina. S kuponom iz motorista imaš pristojbino za prvo leto free. Info direktno od tiča iz firme, ki to prodaja in montira. Baje zadevo maskirajo tako da zgleda kot del mopeda. Nisem videl. Poceni v startu ni, potem pa kar gre. Zavarovalnica je najbrž dražja, pa še vsako leto znova...

LP, PEPE

A ta explorer tud pol v tujini fura al je kaksna fetiš fora, da ti ga samo v sloveniji iščejo, v tujini mors pa doplacat se 150€?

Pa se drugo vprasanje....kaj pa ce kdo ukrade motor pa ga da v garazo? Kok mocn signal GPS oddaja?

lp

Jest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A ta explorer tud pol v tujini fura al je kaksna fetiš fora, da ti ga samo v sloveniji iščejo, v tujini mors pa doplacat se 150€?

Pa se drugo vprasanje....kaj pa ce kdo ukrade motor pa ga da v garazo? Kok mocn signal GPS oddaja?

lp

Jest

Domnevam če dela po tehnologiji GPS, da ti firma sporoči trenutno koordinato tvojega motorčka, kaj boš pa s to informacijo naredil, je tvoja stvar. Prav gotovo je, da ga ta firma ne bo okrog fizično iskala ali pa lopove preganjala.

Lega je določena bojda do 10 m natančno. Kar je zadosti za policijo da stvar izbrska, ob pogoju seveda, da se ji to ljubi.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Toliko o kryptonite zajli, v garaži vedno zaklenem še prvo kolo z zajlo in ključavnico. Včeraj sem se pa odpeljal brez da bi odklenil, počilo je in zajla je šla k vragu. Motorju ni bilo nič, padel tudi nisem. Mislim da si bom raje kupil U ključavnico.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Definitivno najbolj varna rešitev, z njo tudi speljati ne moreš. Malce bolj resno; sem že nekaj časa nazaj pisal o testiranjih ključavnic. Ugotovili so, da se U-locki najbolje obnesejo oziroma zdržijo najdlje. So drage ampak po moje se splača.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Če je ta futrola na motorju, potem še napiši kje ponavadi parkiraš...

Bye

Desmo

Dobr si to izmislu. Ampak je vedno na varnem pri meni v žepu.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

EASYRIDER

... LETNI KATALOG 2002 ... tisti, ki velja do 15.09.2002 in ima 624 + nekaj strani ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!