Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Sprednje kolo nad diski? Eh, potem je to brez veze, lih tako ga lahko dva odneseta ... ce je ona veriga res tako ("enako") vzdrzljiva, bi raje to vzel, se mi zdi dalec bolj prakticno ... :wink:

Govorim pa o tejle verigi - Granit Extreme Plus 59:

5912.jpg

Ampak premer jekla, iz katerega je clenek, je zagotovo manjsi od one stange od U-locka, tako da mi ni jasno, kako lahko kar enacijo stopnjo varnosti pri tejle verigi in onem U-locku ... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi ta, ne vem, če je dovolj dolga, za kakšno resno priklenitev. Mislim, da imajo en model z dolžino 1,7 m.

Veriga in Uželezje in alarmi so uspešni v obljudenem prostoru. Torej, če parkiraš sredi Portoroža ali pa LJ. Če pa parkiraš kje bolj za vogalom, kjer se po 10 minut ne prikaže nihče, pa velja pravilo: kar lahko človek naredi, lahko človek tudi razdre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale na sliki bi morala biti 110cm ... imajo 110, 140 in 170cm. Sem pa gledal ce bi se dalo priklenit za fazerjev okvir, pa nisem opazil, da bi se to na kaksnem mestu dalo, je tik ob agregatu in drugih receh ... torej ostane zadnje ali prednje kolo .... vsaj sklepam. Za to pa v bistvu 110cm cisto zadosca verjetno ... 140cm pa vsekakor.

Ima kdo s to kljucavnico kake izkusnje? Uporablja kdo ...?

Hehe - skratka potrebujem ketno, en thingy z zvocnim opozorilom in enega glocka z laserskim merilcem in dusilcem :twisted: :twisted: (ubijmeneznopress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe - skratka potrebujem ketno, en thingy z zvocnim opozorilom in enega glocka z laserskim merilcem in dusilcem (ubijmeneznopress)

_________________

Andraz, cyc

najemi varnostnika, pa ga vozi s seboj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak premer jekla, iz katerega je clenek, je zagotovo manjsi od one stange od U-locka, tako da mi ni jasno, kako lahko kar enacijo stopnjo varnosti pri tejle verigi in onem U-locku ... :?

Forget Abus. Pejt po Kryptonitovo verigo New York Noose v (http://www.claas.si/Kryptonitecenik.htm), dolgo 1,5 metra, v Claas (sicer ni poceni in bi zato verjetno že dobil kak alarm). Je pa kr zajetna, tko da probaj, če jo sploh lahko pod sedež spraviš. Kolkr vem, ima fazer600 velik prostora pod zicom, tak da ni problema verjetno.

U-lock pa ni namenjen priklepanju mopeda na kandelaber (kot si si mogoče predstavljal), ampak zgolj imobilizaciji kolesa... In tudi ne gre ti vsak U-lock pod sedež, ampak verjetno samo oridžinale Jamahaha...

Disklocke pa iskreno odsvetujem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje (in dekleta seveda :D), mene cedalje bolj nekaj zanima, s cim je smiselno zavarovati motocikel.

P.S.: v postu veckrat omenjam pri zaklepanju zadnje kolo ... to zato, ker se mi dozdeva, da se lahko prednje kolo sorazmerno z majhnim trudom lahko odmontira; tako ocitno kot pri biciklu menda ni, amak ... no, ne vem, nimam izkusenj s tem kako naj bi se priklenilo motor :oops: :oops:

Tudi zadnje kolo se da dost izi odmontirat. Sploh, če ima ropar pri tem veliko časa (motor že v kombiju kombi pa v skednju PRESS).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm ... SymRu, gledam tvoj link, zadeva je cenejsa od Abusa, obcutno ... je pa nekdo nekaj fantasticnega o Kryptonite napisal, da je odplejal in utrgal ketno pa da se na motorju niti poznalo ni ...

Si ti kak test videl kjer priporocajo NY Noose v skodo oni Abusovi ketni (ko pravis "forget Abus")? Gledam 730248x2.gif pa se mi zdi ravno disk lock, s katerim je zadeva speta, sibka tocka. Ona Abusova ketna vsaj izgleda tam veliko bolj robustna ... res bi pa rad videl kaj testi pravijo ... 44k ali 60k ... izbral bi boljso. :?

Da se tudi zadnje kolo dost easy da odmontirat mi je v bistvu jasno, ampak to sprozi vprasanje za kaj potem zadevo priklenes, ce je ne mores za okvir motorja ... cez obe kolesi pa ne gre z eno ketno :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Disk locki, saj res, zakaj jih odsvetujes? Noise je omenjal eno trdozivo zadevico ... drugace si pa od Xene obetam samo poceni zvocno opozorilo, ne polagam kake upe posebne vanjo ...

Bi pa zato rad imel res dobro verigo, s katero bi priklenil motor, ne samo preprecil vrtenje koles. Kolikor sem videl se za okvir ne da zapeti, upam da sem vseeno slabo videl in da se kje vseeno da ... bom vedel ko bom imel moped :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče Kryptonite verig - če je un res kr tko utrgal ali verigo ali žabico kryptonite, potem je itak vse skupaj brezveze in raje ne kupuj ničesar, ker samo stran mečeš denar.

Kar se tiče disklockov - če bo kdo hotel odnest motor, ga bo odnesel z disklocki vred. Edino, kar te disklock obvaruje, je to, da se ne bo kr en mulc s šraufncigerjem v žepu hotel odpelat.

Kar se tiče Abus - če si že prepričan, da so superiorne, pojdi in kupi...

Saj veš - motorje so že ukradli tudi ljudem, ki so imeli bistveno bolj hude varovalne sisteme, kot tile, o katerih tu govorimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm ... SymRu, gledam tvoj link, zadeva je cenejsa od Abusa, obcutno ... je pa nekdo nekaj fantasticnega o Kryptonite napisal, da je odplejal in utrgal ketno pa da se na motorju niti poznalo ni ...

Me prav zanima, kdo in kje, kako je to naredil, pa s katerim kryptonitom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče Abus - če si že prepričan, da so superiorne, pojdi in kupi...

Ah kje neki "preprican", saj sem napisal, da bi me zanimal kak primerjalni test ... sklepal sem, da si ti prisel do kakega, ker si Kryptonite zagovarjal, to je vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, kdo in kje, kako je to naredil, pa s katerim kryptonitom?

Sva ze dva, pri zacetku te teme je RANovo citiranje mata, originalnega posta pa ne najdem ...

Toliko o kryptonite zajli, v garaži vedno zaklenem še prvo kolo z zajlo in ključavnico. Včeraj sem se pa odpeljal brez da bi odklenil, počilo je in zajla je šla k vragu. Motorju ni bilo nič, padel tudi nisem. Mislim da si bom raje kupil U ključavnico.

mat

mat :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista Kryptonitova veriga, ki se je enemu strgala, mislim da je bila kolesarska. To kar je pa zgornji sliki prikazano pa mi ne deluje nič biciklistično. To je prava veriga za motor in (verjetno) temu primerno tudi močnejša od one kolesarske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista Kryptonitova veriga, ki se je enemu strgala, mislim da je bila kolesarska.

No, seveda, taka kot ona zgoraj ze ni mogla biti ... ampak test takih zadevic bi pa zelo prav prisel. Bom se kaj po netu pogledal, ce najdem kaj zanimivega, prilepim. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da sem o tem že pisal v tej temi, pa bom še enkrat. Ena fr revija je pod nadzorom neke atestirane firme testirala ključavnice in so ugotovili naslednje: Nič ni varnejše od U-locka, pa še med temi je ogromna razlika. Skratka pohvalili so samo tiste, ki so se upirali več kot 10 minut profi tatovom. Disc locki se baje s tapravimorodjem odprejo po nekaj sekundah. Meni so ga skušali navrtati, pa še zdaj ne vem, ali jih je kdo presenetil ali so obupali. Mel sem pa disclock za dva jurja in pol. Sosed, ki so mu istočasno poskušali pljuniti blackbirda je mel pa gor kryptonitov disclock pa ga tudi niso prevrtali. Najbrž so bili amaterji. :) A ja, pri testu se je samo najdebelejši u-lock od Abusa dobro odrezal. Kryptonita pa v testu ni bilo ali pa se ni uvrstil. Ketne so pa tko nekje na pol. Te težke velike in drage živali so verjetno dokaj varne, ostalo pa :roll: Jih boš pa težko s seboj vozil. Poglej tudi pri Habatu za Oxford, so malo cenejše od obeh omenjenih. Pravjo da so iz posebnega jekla, da ga precvikaš samo z industrijskimi škarjami, da prej uničiš flexarco kot pa ketno, ampak moraš jim verjeti... Zapomni si, da se tatovi ne bodo lotili sistema, ki predolgo traja, da bi ga razdrl. Razen če imaš tako kot sem imel jaz motor dva štuka pod zemljo in časa na pretek.

Pa nehite že govorit, da vam bodo motor kar odnesli. Saj ni picikl. Če ne morejo zraven z kombijem, ga bo treba ali vleči ali pa nesti, ampak za to bo potrebnih kar nekaj pomagačev. Res pa je že zaradi boljšega občutka motor nekam fiksirati.

Imam občutek, da večina ljudi zaupa samo zaklepu balance, zato jim pa motor tako lahko dripnejo.

Moja trenutna varnostna zaščita za čez noč pa je: balanca, disc lock spredaj, u-lock zadaj, ketna na sidro v betonu. :shock: Upam, da bo zdržalo napad. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja trenutna varnostna zaščita za čez noč pa je: balanca, disc lock spredaj, u-lock zadaj, ketna na sidro v betonu.  :shock: Upam, da bo zdržalo napad. :?

madonca, saj rabiš pol ure samo za klučavnice ... :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da sem o tem že pisal v tej temi, pa bom še enkrat. Ena fr revija je pod nadzorom neke atestirane firme testirala ključavnice in so ugotovili naslednje

Pa imas ti to "eno fr revijo" in bi morda clanek celo prevedel v nam razumljivo obliko za Motosvet? :D :idea: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, Cyc, tkole je. Francoska revija je Moto magazine, članek pa je izšel že leta 2001. Poglavitni deli članka so objavljeni na netu na njihovi spletni strani http://www.motomag.com/conso/antivol/accueil.htm . Revije nimam, ampak sem povsem dovolj zvedel na netu. Načeloma lahko to tudi enkrat prevedem, če bo čas.

Še pojasnilo, zakaj jim nekako verjamem. V Franciji imajo zvezo motoristov FFMC a la naš MAKSI. V okviru zveze so ustanovili skupino, ki testira zaščite za motorje. Njihove metode so radikalne, vendar imajo zapovedano, da uporabljajo samo orodja, ki jih lahko kupimo v vsakem Obiju. Pravijo, da s takim orodjem prebiješ vsako zaščito, samo če ga znaš pravilno uporabljati. Dogovorili so se, da bodo dajali svoj atest ključavnicam, ki zdržijo več kot 10 minut maltretiranja. Najprej so bile te označene s SV/FFMC torej Stop Vol (ime organizacije) in FFMC atest. Kasneje so dosegli, da so začeli dobre ključavnice označevati z NF/FFMC, kar je pomenilo, da je atest potrdila tudi francoska agencija za standardizacijo. AMDM, moto zavarovalnica, ki jo je ustanovila FFMC, zahteva, da se ob zavarovanju proti kraji uporabljajo ključavnice z atestom NF/FFMC.

Tle je pa seznam teh ključavnic:

U--locki

ABUS France Cadenas

ABUS GRANIT 59/180 HB 310

ABUS GRANIT 59/180 HB 260

ABUS GRANIT 58/140 HBII 310

ABUS GRANIT 58/140 HBII 260

BUFFO 1058/140 HB 310

BUFFO 1059/180 HB 330

AUVRAY Antivols

U FORCE 10 120/340

U FORCE 10 95/330

HONDA U LOCK 08M53-KAZ-800

CFPS

TOP BLOCK DF 18/270

TOP BLOCK DF 18/300

TOP BLOCK DF 18/340

TOP BLOCK DIAMOND DF 16/310

TOP BLOCK SILVER 16/320

TOP BLOCK SILVER 270 H

TOP BLOCK SILVER 310 Y

BLACKFORT Extrema 310

MAD S.A

GOLDEN FORCE TANKER 270

GOLDEN FORCE TANKER 340

GOLDEN FORCE BUNKER 270

GOLDEN FORCE BUNKER 330

GOLDEN TANKER YAM

Accessoires diffusion

TITAN MAGNUM 310

TITAN MAGNUM 16/340 H

TITAN MAGNUM DF 16/310 Y

TITAN MAGNUM 16/270 K

TITAN MAGNUM 16/330

YAMAHA MOTOR France

CYCLELOCK U-LOCK 3000

YAMAHA U-LOCK 2000

FRANCE ANTIVOL

MASTERKEY F90

MASTERKEY F100

MASTERKEY F100H

MASTERKEY F120

MASTERKEY F120H

STARKPLUS A85/250

STARKPLUS A85/310

MASTER PLUS M250

MASTER PLUS M310

KLR

ICALOCK S

ICALOCK L

ICALOCK XL

ICALOCK XXL

LUMA

ESCUDO SHACKLE PLUS 100HD/250

ESCUDO SHACKLE PLUS 100HD/310

SOLIDO SHACKLE 250

SOLIDO SHACKLE 310

CROMA 80 HH 180/250

CROMA 80 HH 180/310

LUMA MATRIX SHACKLE

REACTION S.A

VECTOR SECURITY SUPERMAX S

VECTOR SECURITY SUPERMAX M

VECTOR SECURITY SUPERMAX L

VECTOR SECURITY SUPERMAX XL

VECTOR SECURITY SUPERMAX XXL

VECTOR SECURITY SUPERMAX MC

VECTOR SECURITY SUPERMAX MCL

VECTOR SECURITY SUPERMAX MCXL

VECTOR SECURITY SUPERMAX MCXXL

VECTOR SECURITY SUPERMAX MCXXXL

MASTER LOCK EUROPE SA

MASTERLOCK 8215 EURDPRO

MASTERLOCK 8215 EURDPROLW

PEUGEOT MOTORCYCLES

PEUGEOT 1058/140 HB 310

PEUGEOT 1059/180 HB 330

Verige

ABUS France Cadenas

ABUS GRANIT 37/80/13MKS110

ABUS GRANIT 37/80/13MKS140

ABUS GRANIT 37/80/13MKS170

France Antivol

SKYLOCK C14/90T

SKYLOCK C14/110T

SKYLOCK C14/120T

SKYLOCK C14/170T

STARKPLUS CHAINE A85/85 C90

STARKPLUS CHAINE A85/85 C110

STARKPLUS CHAINE A85/85 C120

STARKPLUS CHAINE A85/85 C170

CFPS

TOP BLOCK Vipper Max 14-09

TOP BLOCK Vipper Max 14-12

TOP BLOCK Vipper Max 14-15

TOP BLOCK Vipper Max 14-18

MBK CHAINE 9240

MBK CHAINE 9241

MAD S.A

GOLDEN FORCE Super Alcatraz 1200

GOLDEN FORCE Super Alcatraz 1500

GOLDEN FORCE Super Alcatraz 1800

Accessoires diffusion

TITAN DUROCK plus 12

TITAN DUROCK plus 15

TITAN DUROCK plus 18

KLR

ICALOCK ICACHAIN Platinium 900

ICALOCK ICACHAIN Platinium 1200

ICALOCK ICACHAIN Platinium 1500

ICALOCK ICACHAIN Platinium 1800

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale seznam ... ce prav razumem, so to tisti, ki so dobili njihov "10-minutes resistant" atest? :)

Yamahini locki so notri. vidim ... hm. Bom kdaj dokupil ono varjanto, za katero je itak predviden plac pod sedezem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa samo kakšni zvočni piskači? Recimo, dam gor disk lock, nekam pa postavim neko piskajočo sireno, da ko bo fant premiku motor, začne tult. Sam za paniko zganjat. Menda se neki, občutljivi na naklon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko o kryptonite zajli, v garaži vedno zaklenem še prvo kolo z zajlo in ključavnico. Včeraj sem se pa odpeljal brez da bi odklenil, počilo je in zajla je šla k vragu. Motorju ni bilo nič, padel tudi nisem. Mislim da si bom raje kupil U ključavnico.

mat  

mat :?:

Cyc - kot vidiš, je govora o zajli.... Veriga je nekaj drugega, kajneda?

Lucky - glede na to da ni Kryptonite dodatkov notri (so pa Buffo, ki so, kolikor vem, malodane čudni, bi rekel, da pač Kryptonitke niso testirali...

Okoli disklockov - ko sem pred tremi leti kupil svojo Krpytonite New York werigo z disklockom, sem ta disklock potegnil iz žepa na hekerskem mitingu v Berlinu (Computer Chaos Club je bil organizator), na delavnici o lock-pickingu.

Lahko rečem samo to - 30 sekund... pa je tip tisto mojo žabico prvič videl... Je pa imel neke hude vitrihe....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamahini locki so notri. vidim ... hm.  Bom kdaj dokupil ono varjanto, za katero je itak predviden plac pod sedezem :)

Ampak potem ga ne boš mogel "prikleniti", kot si verjetno nameraval?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za kako poceni varianto še nisem slišal da bi obstajala. Obstajajo pa alarmi ki so občutlijivi na nagib in se derejo pol :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky - glede na to da ni Kryptonite dodatkov notri (so pa Buffo, ki so, kolikor vem, malodane čudni, bi rekel, da pač Kryptonitke niso testirali...

Enako za izdelke LUMA... imam pin-disk-lock LUMA SOLIDO ACCESS, ki je bil edini, ki je pri angleškem rideu preživel tudi tekoči vodik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak potem ga ne boš mogel "prikleniti", kot si verjetno nameraval?

Z U-lockom seveda ne, saj zato pa pravim da kdaj kasneje kot dodatek :wink: Se pravi dodatek disk locku in ketni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!