Skoči na vsebino

ADSL brez ISDN


Priporočene objave

menu sem se s Postojnskim telekomovcem..... odkar je aprilska akcija prejeli 19 naročil za Adsl....pa 3 za Siol Tv(sicer ga ne priključujejo oni)....

torej v mesecu Aprilu za 4 sit dobite(če imate že isdn) adsl priključek(modem, montaža) vse kar je treba je treba samo še mesečno naročnino plačat(študentski paket 1mb/s 5900sit)...pa mrežno kartico imet v računalniku....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no finančna ministra(mama, ata) sta odobrila naročilo Adsl-ja.tako da predvidoma naslednji teden bo doma(ker od tete mož to postavlja :D )...

zdej pravjo da rabm mrežno kartico...zanima me kaj je odvisno od mrežne ali mora bit kakšna posebna in kakšne so razlike med tistimi ki so 1500sit in tistimi ki so po 5000sit.....za mojo uporabo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pravjo da rabm mrežno kartico...zanima me kaj je odvisno od mrežne ali mora bit kakšna posebna in kakšne so razlike med tistimi ki so 1500sit in tistimi ki so po 5000sit.....za mojo uporabo...

vzemi najcenejšo, bo povsem dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da bo 10/100 pa glej da ne boš v antikvariatu kupoval (še kako ne-pci kot moj svak :yea2: ). Vač kot 2000 SIT ni vredna nobena, razen brezžična. Aja, sedaj je čas da pomisliš na bezžično mrežo, da ti pol ne bo žal. :D

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, sedaj je čas da pomisliš na bezžično mrežo, da ti pol ne bo žal. :D

lp

Rudi

kakšne so prednosti le teh povezav...pa cena.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj...IMHO telekom že dobro ve, kaj se bo zgodilo po 1. maju, ko si bo lahko vsak mandeljc privoščil pritožbo pred celotno evropo...o čem govorim...samo pri našem telekomu je potrebno, da imaš isdn da ti "lahko zaradi garantirane kvalitete prenosa" uvalijo še adsl...kar spljoh ni potrebno, analognih central pri nas tako ali tako več ni (če se motim, me popravite in dajte pepela) in ker smo vsi na digitalnih ni preprek, razen tega, kako daleč si od centrale. In če ni potrebno v EU, bodo morali delati tako tudi pri nas.

Z temi 4 sit za ADSL, ko jih imajo zdaj v akciji, hočejo nategnit še tiste zadnje Janeze, da se za 2 leti (24 mesečnih naročnin !!) obvežejo, da bodo njim plačevali položnice... AR15firing.gifbanda monopolistična.... badass.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z naročnino, jest sem klical pa je nežen ženski glas rekel, da je naročnina za ISDN 3000SIt :o , sedaj pa ne vem a je to mišljeno tako, da poleg 2500SIT navadnega telefona(naročnina) in naročnine za ADSL(dijaška 1megabit) 6000SIT, plačam še dodatnih 3000SIT :angry: :blink: upam, da sem jo narobe zastopil!

Ko sem jaz nazadnje bral pogodbo za priključitev ISDN-ja je bil pogoj za priključitev ISDN-ja, vrnitev(podaritev) Serekomu analogni priključek.

Ponudniku podarimo telefonski priključek in mu potem plačujemo naročnino. ????????????????????HHHHAAALOOOOOO!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz nazadnje bral pogodbo za priključitev ISDN-ja je bil pogoj za priključitev ISDN-ja, vrnitev(podaritev) Serekomu analogni priključek.

Ponudniku podarimo telefonski priključek in mu potem plačujemo naročnino. ????????????????????HHHHAAALOOOOOO!!!!!!!!!!!

mal mim usekal, a?

saj potem imaš pač ISDN in ti ni treba več plačevati naročnine za analognega ampak samo za ISDN, katerega koristiš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naročnina za analogno linijo je 2600 sit za isdn pa 3600.....sam priključnina je draga....no sej vem da je mimo.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz nazadnje bral pogodbo za priključitev ISDN-ja je bil pogoj za priključitev ISDN-ja, vrnitev(podaritev) Serekomu analogni priključek.

Ponudniku podarimo telefonski priključek in mu potem plačujemo naročnino. ????????????????????HHHHAAALOOOOOO!!!!!!!!!!!

Še enkrat si mimo osekal. :o

To je bila nadgradnja analognega priključka. :OK:

Drugi, ki tega nimajo plačajo veliko več. :?

Bog daj, da mi tega ne bodo zbrisali :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat si mimo osekal. :o

To je bila nadgradnja analognega priključka. :OK:

Drugi, ki tega nimajo plačajo veliko več. :?

Bog daj, da mi tega ne bodo zbrisali :cry:

Očitno so te spravili na kolena, prositi Boga, ker se bojiš za zastarelo tehnologijo :D :D :D, ki jo prodaja ta ponudnik.

To kar ponujajo v zvezi z ISDN-jem svinarija.

Seveda je nadgradnja :D, ampak nadgradnja totalno zavožene firme, ki jo plačuješ ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno so te spravili na kolena, prositi Boga, ker se bojiš za zastarelo tehnologijo :D :D :D, ki jo prodaja ta ponudnik.

To kar ponujajo v zvezi z ISDN-jem svinarija.

Seveda je nadgradnja :D, ampak nadgradnja totalno zavožene firme, ki jo plačuješ ti.

Bravo :yea2:

Zdaj si nam odpru oči :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne so prednosti le teh povezav...pa cena.... :hmm:

Cena zelo ugodna, so začel akcije za b standard delat ker bo šel najbrž počas ven (adijo centrino standard :cry: ), tko da dobiš za cca 20-30k SIT komplet ruter in kartico.

Prednost, ni kablov (telefon v dnevni sobi računalnik v svoji sobi :D ), predvsem pri ADSL-u je pa to, da zadeva dela kot ruter (no, če kupiš postajo, ki je hkrati še ruter) in lahko z večih računalnikov dostopaš na internet. Potem še ko imaš kako spodoben PDA, da ti ni treba vstajat, da bi pošto pogledal :yea2: pa sinhronizacijo pa lan party brez kablov pa... še kaj bi se našlo, v glavnem uporabna stvar.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal mim usekal, a?

saj potem imaš pač ISDN in ti ni treba več plačevati naročnine za analognega ampak samo za ISDN, katerega koristiš ...

Ko bi vsaj, ti za vsako mim vžgeš, KR NEKI :zzz: :zzz: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno so te spravili na kolena, prositi Boga, ker se bojiš za zastarelo tehnologijo :D :D :D, ki jo prodaja ta ponudnik.

To kar ponujajo v zvezi z ISDN-jem svinarija.

Seveda je nadgradnja :D, ampak nadgradnja totalno zavožene firme, ki jo plačuješ ti.

vsak ima možnost ne uporabljati storitev PSTN, ISDN ali ADSL, takrat tudi frustracije zaradi Telekoma Slovenije popolnoma izginejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne so prednosti le teh povezav...pa cena.... :hmm:

če imaš samo en računalnik, se ne sekiraj okoli brezžičnosti. če jih imaš več in se želiš izogniti enemu samemu kablu, te brezžična oprema stane med 30 in 100 tisočaki. odvisno od hitrosti. o prednosti takih povezav med drugim pišemo tudi v aprilski reviji Monitor, obenem smo tudi pretestirali kar nekaj opreme.

sicer pa ti rabo brezžične opreme doma, če ne uporabljaš prenosnika, odsvetujem. ni ravno poceni, pa še vsa tista esvanja, sorazmerno počasni prenosi in obstaja možnost, da ti kdo tudi brezžično vdre v sisteme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, jest pa na to gledam drugače.... naš vrli (skoraj) edini ponudnik ADSL-a je začel ponujati zastonj ADSL in popuščen ISDN... za nevemkolk jurjev.... Kaj se je zgodilo, ko je Mobitel začel telefone (skor) podarjat in podpisovati pogodbe o zvestobi za 2 leti, tako kot naš vrli ponudnik zdaj? Kmalu se je pojavila konkurenca, novi naročniški paketi, popusti ipd... Torej, jaz sem se odločil, da kot končni fizični uporabnik počakam.... pred iztekom teh 2 let, za katere zastonjkarji ADSL-a zdej plačujete, se bo še kaj zgodilo... in najbrž bolj meni v prid kot tistim, ki pogodbe podpisujete zdaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz nazadnje bral pogodbo za priključitev ISDN-ja je bil pogoj za priključitev ISDN-ja, vrnitev(podaritev) Serekomu analogni priključek.

Ponudniku podarimo telefonski priključek in mu potem plačujemo naročnino. ????????????????????HHHHAAALOOOOOO!!!!!!!!!!!

Nič ti nisi "podaril Telekomu".

Morda se ne zavedaš, da tisti priključek pravzaprav nikoli ni tvoja _last_? Priključek je namreč vedno last Telekoma Slovenije. Tvoj je pa kabel, s katerim priklopiš telefon ali modem, in seveda je tvoj tudi telefon oz. modem. Ki pa naj bi bil v skladu s predpisi atestiran itd.

skratka - Telekomu nič ne vrneš, ampak ti zgolj vzamejo v račun prej "zakupljeni" analogni priključek in ti ceneje omogočijo "zakup" oziroma "najem" oziroma "začetni strošek pri vzpostavitvi uporabe storitvenega priključka".

Ergo - nič razburjat, ker je mim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, jest pa na to gledam drugače.... naš vrli (skoraj) edini ponudnik ADSL-a je začel ponujati zastonj ADSL in popuščen ISDN... za nevemkolk jurjev.... Kaj se je zgodilo, ko je Mobitel začel telefone (skor) podarjat in podpisovati pogodbe o zvestobi za 2 leti, tako kot naš vrli ponudnik zdaj? Kmalu se je pojavila konkurenca, novi naročniški paketi, popusti ipd... Torej, jaz sem se odločil, da kot končni fizični uporabnik počakam.... pred iztekom teh 2 let, za katere zastonjkarji ADSL-a zdej plačujete, se bo še kaj zgodilo... in najbrž bolj meni v prid kot tistim, ki pogodbe podpisujete zdaj...

jep, L-man, tudi meni se to dozdeva. Sploh pa berem, da je tudi drugi največji ponudnik ADSLja začel malo resneje delati na tem področju. Sicer imajo o tem drugem (Medinet oziroma Amis.Net) mnogi podobno negativno mnenje, kot o Telekomu. No, dejstvo je, da bi se morda po vstopu v EU zadeve lahko malce spremenile. Je pač vprašanje, če se bodo. Pa saj enim nam je interneta že v službi poln kufer, mogoče doma sploh ne rabimo hitre linije ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep, L-man, tudi meni se to dozdeva. Sploh pa berem, da je tudi drugi največji ponudnik ADSLja začel malo resneje delati na tem področju. Sicer imajo o tem drugem (Medinet oziroma Amis.Net) mnogi podobno negativno mnenje, kot o Telekomu. No, dejstvo je, da bi se morda po vstopu v EU zadeve lahko malce spremenile. Je pač vprašanje, če se bodo. Pa saj enim nam je interneta že v službi poln kufer, mogoče doma sploh ne rabimo hitre linije ... :OK:

Amis.net trenutno ponuja, kot sem jaz seznanjen samo "poslovni" internet, torej poslovnim uporabnikom in po mojih informacijah uporablja isto nadgradnjo Telekomovega ISDN-ja... torej isti k***, drugo pakovanje, pa še vodi so enotni, torej, kaj lahko naredi naš državni monopolist, če mu kakšno Amis-ovo dejanje ni všeč? Hmmm, tehnične motnje na komunikacijah... nein danke, zaenkrat še ne

In tudi v zadnjem si zadel bistvo.... jest od doma z analogno linijo dosežem ultra hitrosti (tja do 16.200 kbps), zaenkrat za kakšen nujen mejl prebrat že gre, ostalo pa žal u službi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Zanima me, če kdo slučajno proda ADSL Modem (brez isdn-ja), po možnosti če ima kdo Ganimed 822.?

Nama ga je včeraj skurla strela :BUA: tako da je zadeva nujna, če ne celo urgentna.

Lp

Andreja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo slučajno proda ADSL Modem (brez isdn-ja), po možnosti če ima kdo Ganimed 822.?

Nama ga je včeraj skurla strela :BUA: tako da je zadeva nujna, če ne celo urgentna.

Lp

Andreja

ta teden pridejo meni premontirat zadeve in bom videl kaj bo ostalo ampak moj je calisto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

modem ti zamenja tvoj DSL ponudnik ... zastonj, ker je del njihovega omrežja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

modem ti zamenja tvoj DSL ponudnik ... zastonj, ker je del njihovega omrežja

kolikor vem pri SIOL-u ne......z plačilom postaneš lastnik naprav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!