Skoči na vsebino

Yamaha GTS 1000


Tomozuki

Priporočene objave

Morda z malo sreče, Yamaha GTS 1000 letnik 95-96!

Uuuuu, kje si pa tole našu? :)

post-4-1074767187.jpg

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za zelo zanimiv motor, ki pa ni dosegel željene slave. Morda je bil preveč revolucionaren za svoj čas, kdo ve v glavnem velja za bolj ali manj neuspeli projekt drugačne zasnove, vsaj ekonomsko gledano ni privabil veliko kupcev. Nekaj se je šušljalo o "prešvoh" enojnem disku spredaj, pa okvirju.......

Morda ve kdo kaj več???

gtsexpl.jpg

2002gtsgroen.jpg

2002_blauwegts.jpg

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glavne pomanjkljivosti so bile prevelika teza za segment sport-tourer (~270 kg), "nedosledna" zasnova motocikla (navadna, dvojna nihajka vzadaj) in cena. da bi disk bil premalo dimenzioniran nisem slisal. deloma tudi oblika celotnega motorja najbrz ni ugajala kupcem.

skoda, da niso vgradili se zadnje enojne nihajke (VFR "style"). razlog za to bi naj bil za iskati v licencnih placilih hondi; ali vsaj tako se je govorilo v AUT.

masina je, ce se prav spomnim, iz FZR 1000 in prikrojena bolj na turisticno voznjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj lastnosti zaradi katerih se je motor svoj čas(tudi danes) razlikoval od drugih Sport T.

Prednje vpetje

GTS-front%20shock.jpg

Motor-GENESIS 1000, vrstni štirivaljnik 20 ventilov-100KM in elektronski vbrizg!!!!!!!!

GTS-engine1.jpg

"Omega" okvir

GTS-omega%20frame.jpg

Armaturka-glej z ABS kontrolno lučjo

GTS-gauges1.jpg

Serijski katalizator

GTS-headers%20catalyzer.jpg

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bila je pred svojim časom :? (ABS, katalizator, enojna prednja nihajka...), ali pa za svojim časom - samo 100 KM, v tistem času so bile moderne oz. popularne rakete ala ZZR 1100 :devil: , to je bil pa tisočak z 100 KM, niso razumeli :hmm: ..... Glede žlajfov je pa tak, da ne morejo biti prešvoh saj je identični ABS na novi FJR. Sicer ga švabi grajajo ker prepočasi regla in dopušča samo 8,3 ms2.... :? Torej je takrat dosegal iste rezultate pa čeprav samo z enim diskom :? . Verjetno je zadeva iz tehničnega vidika napisana malo naivno ampak bistvo (žlajfi niso bili zanič) sem razložil. Cena je pa verjetno ubijala :BUA: , ampak takrat še nisem služil in me ni zanimala :afro1: .

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

V SLO jih je enih par ne sam 2 kom, cene so normalne, zanimiv model,mi je kr všeč. Pred leti sem v Motoradu bral par testov, pa so pisali da je okorna zadeva,kaj veš ?????Za ture bi jo postavil zraven mojega uličarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!