Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

Ob 27. 7. 2020 ob 19:38, tomash pravi:

Sardinija 2020 je dobila kljukico.

Dva motorja, cca 1000km v treh dneh pri temperaturi do 40 stopinj Celzija. Srečala zelo, zelo malo drugih udeležencev prometa. Morje za kopat, pivo za spit, skratka vse kot mora bit.

DSC_0855.jpg

DSC_0859.jpg

In Baia Cea še vedno obratuje...:OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste ki ne vedo. BaiaCea je malo nižje od Tortolija in lokacija, kjer se lahko prenočit. Cca 80€ je prenočišče z zajtrkom (dve osebi) v Resort Baia Cea. Lastnica je prijazna gospa Carmen-Lara, ki je zelo zgovorna, pomaga pa ji tudi luštna receptorka. Na koncu ti prodajo domače pivo in večerjo, tako, da kar mal oberejo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vednost.

Za vstop na ladjo oziroma prestop iz kopnega na otok je potrebno izpolniti obrazec:

https://sus.regione.sardegna.it/sus/covid19/regimbarco/init

S kolegom sva to zadnji čas naredila v portu, kar je bilo dokaj stresno, saj sva trajekt ujela zadnji čas. Karte sva kupila v portu, v kontejnerju pred ladjo. Malo so naju pošiljali sem in tja, ampak sva uredila. Vsekakor se splača izpolnit obrazec že doma. Posamezne podatke, ki jih nisva imela sva si malo izmislila. V bistvu je pomembno, da izpolniš obrazec, ki je formalnost. Podobno kot za vstop na Hrvaško.

 

Enako velja tudi za Korziko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, bica pravi:

Karte kupljene. zacetek septembra. A mogoce kdo pozna kaksen dober odsek TET za Sardinijo.

Vem za en dober odsek. Malo vzhodno od kraja Seui (cestaSS198) odcep levo u hribe. cca 40km makedama, ki gre severno oziroma severozahodno. Link z google maps ne prime. Če te zanima ti poššljem na ZS

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thx. Mogoce je prevec juzno. Bomo bl v severnem delu.

Imas kaksno varjanto za spanje severneje. Bl ob obali. Bi pustili prtljago in sopotnice tam, pa malo TET sprobat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, bica pravi:

Thx. Mogoce je prevec juzno. Bomo bl v severnem delu.

Imas kaksno varjanto za spanje severneje. Bl ob obali. Bi pustili prtljago in sopotnice tam, pa malo TET sprobat.

Ne vem, kaj te tako na sever vleče. Tam je bolj prestižni del in verjetno tudi malo dražji. Ne vem. Kakorkoli. Preizkušene nastanitve, ki sicer niso severno so pa vse v relativno hitrem času dosegljive so:

- Kamp Torre del Particciolo, kjer lahko najameš bungalov. Je na zahodni strani, dosegljiv v dveh urah iz Olbie. Prijazen kamp, motor pred bungalovom. Blizu Neptunova jama, slon, ...

- Bosa. Tu sem bil v dveh manjših hotelih. Če vas je več je appartma cenovno ugoden, in sicer Hotel Isola Rosa in Residence Lido Celo. Isola Rosa je od obale cca 5 minut, simpatičen hotel z bazenom (ki me sicer ne zanima). Lido je na plaži in greš iz postelje lahko direkt v morje. Bosa je prav tako dosegljiva v dveh urah in je na zahodni obali. Izhodšče je za marsikam.

- Cala Gonone, bil sem s šotorom in enkrat v bungalovu v kampu Camping Sardinia. Soliden bungalov, luštno mestece, plaža malo manjša. Kamp ni ob morju cca 10 minut do plaže. Kraj dosegljiv v dveh urah na vzhodni obali.

- Muravera je sicer južno do tja rabiš 3 do 4 ure. Bil sem v izjemnem apartmaju Centu Contas(prej se je omenoval drugače). Muravera je dobra za postanek na južnem delu otoka in izhodišče za spodnji del Sardinije.

- Resort Baia Cea. Pod Tortolijem na vzhodni obali. Resort je dober, plaže pa nisem videl. Po moje mora biti zanimivo. dosegljiv 2 do 3 ure.

 

Vse od naštetega je OK. Časi potovanja so privzeti iz Google Maps in v primeru, da greš direkt do destinacije. Če misliš pustiti sopotnice na plažah bi mogoče bila Bosa najprimernejša. Odvisno od zahtev, so pa vse destinacije zanimive. O tem, kje bosta pustila sopotnici pa tukaj ne piši raje javi na ZS. Uživajte, mogoče se celo vidimo. O TET nimam pojma. 

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, bica pravi:

Hvala za informacije. Bosa bo super izhodisce.

Poizkusi dobiti ta LIdo Chelo. To bi bilo top po moje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 8. 2020 ob 18:29, bica pravi:

Karte kupljene. zacetek septembra. A mogoce kdo pozna kaksen dober odsek TET za Sardinijo.

Vprašaj v temi TET. Fantje so bili tam in ti bojo odgovorili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 22 urami, MiNa pravi:

3,2,1 gremo...IMG_20200815_191350.thumb.jpg.6631e2928e1194e268f1bb40f8ee55ca.jpg

srečno, uživajta!

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, MiNa pravi:

Takole... Uživajte, ovinki, ovinki, ovivnki ?. Vmes pa takole ena Barcaffe mljac...IMG_20200817_152453.thumb.jpg.a8f411a11dbf21e688ddcca73c032b1f.jpg

Kaj več pa...

pazi da ti v kanal je padejo ključi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Su-Na, lepo majico imaš! :yea1: 

Sredi junija je bil bife na Passo Ghenna Silana še vedno zaprt.

Zanimivo, da tudi avgusta ni navala.

Okolica Tortolija je tudi zame najboljše izhodišče za bazo.

Uživajta! Zebe vaju najbrž ne!

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Tex pravi:

a na teh stolih (armchairs in coach seats) na mobyju se da nekako prespati čez noč? :?

Ne vem za Moby. Bil sem na Grimaldiju in Corsica feries. Vedno kot palubni potnik. Spal na tleh ali v salonu na sedežnih. Tla so tapacirana in z samonapihljivo ležalko in spalno vrečo se da super prespati noč. Ti stoli, ki jih omenjaš so zame neudobni. Raje na tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, tomash said:

Ne vem za Moby. Bil sem na Grimaldiju in Corsica feries. Vedno kot palubni potnik. Spal na tleh ali v salonu na sedežnih. Tla so tapacirana in z samonapihljivo ležalko in spalno vrečo se da super prespati noč. Ti stoli, ki jih omenjaš so zame neudobni. Raje na tleh.

Če bi šel sam, se sploh ne bi sekiral. Greva z mojo tako da tudi spalke ipd odpade .. proti dol še so kabine, pri povratku pa samo salonski stoli - 20€ na kos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš srečo, lahko prideš do ležalnika, ki so na palubi, ga zvlečeš v neko zavetje in rešeno. Za motoriste uporabno, ker smo v bundah, za ostale manj privlačna možnost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Joker pravi:

Če imaš srečo, lahko prideš do ležalnika, ki so na palubi, ga zvlečeš v neko zavetje in rešeno. Za motoriste uporabno, ker smo v bundah, za ostale manj privlačna možnost. 

Mislim, da so ležalniki zaradi situacije, ki je, odstranjeni.  Smo pa lani prav prijetno spali na zgornji palubi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos junija so ležalniki bili... Grimaldi...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!