Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

pred 18 urami, MiNa pravi:

Tudi včeraj na Moby-ju iz Bastie do Genove so bili in to prav vsi zasedeni. Turbomaximus je zakon...:naughty:

Daj čimprej reportažo. Predvsem Korzika me zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, tomash pravi:

Daj čimprej reportažo. Predvsem Korzika me zanima.

Kaj dosti z dodat okrog Sardinije nimam. Mogoče to, da sva trikrat menjala prenočišča, to pa zato, da sva imela boljše izhodišče za najina vsakodnevna potepanja in slika kaj sva prevozila v teh par dnevih.

1067668967_PotSardinijaVse.thumb.JPG.89c585ab58964236191496eae83f9dec.JPG

se nadaljuje na Korziki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ima kdo kaj aktualnih informacij kako je s Sardinijo in trajekti v času smrtonosnega virusa, ki pobija onemogle devedesetletnike ?
Kakšna priporočila za kamp? Kak manjši, poceni in brez animacije - tipa privat kampi v dalmaciji ?

Lep pozdrav !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zyčetku septembra je šlo vse ok, brez problemov. Se kar pridno držijo mask ipd .. merijo temperaturo pred vkrcanjem in po izkrcanju - so pa merili na vratu, čelade ni trebalo dol.. ne vem pa, kaj bi bilo, če bi vmes vročino dobil. A pol bi moral na trajekt v katanteno? Hmm .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tex pravi:

V zyčetku septembra je šlo vse ok, brez problemov. Se kar pridno držijo mask ipd .. merijo temperaturo pred vkrcanjem in po izkrcanju - so pa merili na vratu, čelade ni trebalo dol.. ne vem pa, kaj bi bilo, če bi vmes vročino dobil. A pol bi moral na trajekt v katanteno? Hmm .. ;)

Nope, ne bi te spustili na trajekt ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, nofla said:

Nope, ne bi te spustili na trajekt ...

Mislil sem vmes, na trajektu. Da se ti vročina pojavi, ko bi že na trajektu bil. V Olbii me ne bi dol spustili, v Livornu pa potem tudi več ne .. karantena na trajektu in 2 tedna pink-ponga med obema mestoma .. :OK:

Smo pa konkretno dolgo čakali na kabine, zaradi razkuževanja. Je pred recepcijo že kar nekaj hude krvi blo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tex pravi:

Mislil sem vmes, na trajektu. Da se ti vročina pojavi, ko bi že na trajektu bil. V Olbii me ne bi dol spustili, v Livornu pa potem tudi več ne .. karantena na trajektu in 2 tedna pink-ponga med obema mestoma .. :OK:

Smo pa konkretno dolgo čakali na kabine, zaradi razkuževanja. Je pred recepcijo že kar nekaj hude krvi blo ...

2x aspirin :P

pa hladni obkladki :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, DAMI34 said:

2x aspirin :P

pa hladni obkladki :D

 

4x aspirin sem vzel, ko sem ceno piva videl na trajektu .. še dobro, da sva imela nekaj zaloge za "na pot" v kovčku .. ;)

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tex pravi:

Mislil sem vmes, na trajektu. Da se ti vročina pojavi, ko bi že na trajektu bil. V Olbii me ne bi dol spustili, v Livornu pa potem tudi več ne .. karantena na trajektu in 2 tedna pink-ponga med obema mestoma .. :OK:

Smo pa konkretno dolgo čakali na kabine, zaradi razkuževanja. Je pred recepcijo že kar nekaj hude krvi blo ...

Corsica ferries ?? Midva v začetku septembra za na Korziko z Moby-jem brez čakanja in zapletov, seveda obvezno merjenje temperature … Sva pa opazila med vračanjem domov, da je imel Corsica ferries kar konkretno zamudo pri odhodu iz Bastie ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na strani od slovenskega veleposlaništva v Rimu piše, da je potrebno za na Sardinijo od 14.9.2020 imeti opravljen test na korona virus, ki ni starejši od 48 ur. Jest bi moral biti ta teden tam, ampak mi res ni bilo do testiranja in sem lepo doma ?.

Še link od veleposlaništva.

http://www.rome.embassy.si/index.php?id=5940&L=844

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekak mi ne gre v račun, da bi Slovenci moral delati test za Italijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, nofla said:

Corsica ferries ?? Midva v začetku septembra za na Korziko z Moby-jem brez čakanja in zapletov, seveda obvezno merjenje temperature … Sva pa opazila med vračanjem domov, da je imel Corsica ferries kar konkretno zamudo pri odhodu iz Bastie ...

A-a, Moby (batman edition) .. v moto opremi sva stala na recepciji da je teklo iz vseh vogalov od mene, vsaj 1,5h .. po zvočniku je vsakih 15min objavljala, da bodo kabine čez 15min na voljo, da še opravljajo dezinfekcijo .. nekaj pred 9h je bil motor privezan, sva šla iz garaže, na palubo (s še kolko tolko hladnim pivom, ki NI bilo iz trajektne trgovine) sva prišla 10:30, po izplutju .. iz Olbie nazaj pa je trajekt očitno bil že veliko prej v pristanišču in pravočasno razkužen, že krepko pred 9h sva se hladila na palubi .. ;)

Od papirologije samo osebne in sken črtne kode na vozovnici preko tanktorbe, pištola za temperaturo in adijo. So pa neki specialci pregledovali avto pred nama, in to z ogledali čekirali podvozje, psi ovohavali prtljago, vsa prtljaga razpakirana .. narodnosti nisem videl, je bil prtljažnik odprt ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 9. 2020 ob 7:19, AK84 pravi:

Na strani od slovenskega veleposlaništva v Rimu piše, da je potrebno za na Sardinijo od 14.9.2020 imeti opravljen test na korona virus, ki ni starejši od 48 ur. Jest bi moral biti ta teden tam, ampak mi res ni bilo do testiranja in sem lepo doma ?.

Še link od veleposlaništva.

http://www.rome.embassy.si/index.php?id=5940&L=844

 

 

Hvala za odgovor.

In ne hvala za tak način potovanja. Drugo leto jo bom zopet na JV pihnil pa karantene in virusi gor al dol. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda da drži. Očitno je Sardinija tudi zaprta. Škoda.

 

The "special status" Italian region of Sardinia is breaking new ground today by promulgating a new regional ordinance which will require, beginning next Monday 9/14/2020, ALL PERSONS (Italians and foreigners, whether or not resident in Sardinia) to either present the results of a negative COVID-19 test, OR to complete an on-line "self-declaration" of having had a COVID-19 test, in either case administered within 48 hours PRIOR to arrival in Sardinia. Failing either, such person must have the test administered within 48 hours AFTER arrival on the island. Persons awaiting results of the test will be required to self-isolate.

The testing requirement of the Ordinance very narrowly exempts certain persons, but not tourists.

The ordinance is ground-breaking because it marks the first time that an Italian Region has imposed an ENTRY requirement on persons NOT resident in that region, and is indeed much broader than what the central Italian government currently mandates.

(The pre-existing REGISTRATION requirement mandating persons entering Sardinia to fill out an online form giving their contact information for contact tracing purposes is a very different matter, as it is essentially a reporting requirement). This REGISTRATION requirement continues in force, and persons arriving in Sardinia may be required to demonstrate proof of registration.

The Ordinance further requires (effective today) the wearing of face masks AT ALL TIMES, both indoors and outdoors, where a minimum 1-meter distance cannot be maintained from others. Children under age 6 are exempted, as are persons with breathing disabilities. The mask requirement applies EVERYWHERE in Sardinia.

The text of the actual ordinance, signed this evening in Cagliari, is 15 pages in length:

…sardegna.it/documenti/1_231_20200911212458.…

but LA REPUBBLICA has given a pretty good summary here:

https:/…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sardinija se je odcepila od Italije :P

Očitno imajo dobro "covid" sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, 

V oktobru imamo plan Sardinija in sicer 5 dni. Ker smo prvič bi želeli od severa do jug, da dobimo celostno sliko. 

Prosim za info, kaj si ogledat in če ima kdo kakšno ruto shranjeno bi prav prišla. 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj nas je, ki ti lahko svetujemo. V tej temi je veliko napisanega. Sam grem običajno en dan tja, tri dni Sardinije in en dan nazaj. Zanimiva je cela Sardinija in skorajda ne moreš falit dobre ceste. Vsekakor ne smeš falit SS389, ki gre nekako po sredini v smeri sever jug. Prilagam ti gpx letošnje ture.

sard2020.gpx

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predpostavljam, da bi se radi naužili ovinkov. Največja koncentracija odličnih cest je v osrednjem delu in proti vzhodni obali. Zato je odlično izhodišče okolica Arbataxa, iz katerega v štirih dneh ne boste podvajali skoraj nič.

Seveda so lepe ceste tudi drugod po otoku, a ne tako povezane in pogojujejo menjavo prenočišč.

Skratka, če imate na voljo le 4 dni, bi se jaz utaboril npr. v Tortoliju. Midva sva se tudi letos, zaradi malo čudnih razmer, saj sva bila tam le par dni po odprtju meja. Kratek zapis imaš dve strani nazaj.

Prilagam še GPX letošnjih rut in predlog za 4 dni v primeru ene baze.

Sardinija 2020-Predlog za 4 dni.gdb Sardinija 2020.gdb

Popravljeno . Popravil Joker
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, pjer01 pravi:

Hvala, 

Bomo kar z prikolico do Livorna... 

Tako da bomo 4 dni na Sardiniji... 

A spali ste na enem mestu? 

Do sedaj nikoli na enem mestu. Na prejšnji strani sem napisal nekaj prenočišč. Po moje zdaj ne bi smel biti problem najti prenočišča sproti. Kot pravi Joker je Tortoli ali Arbatax odlična izhodiščna lokacija in prav tako območje, ki ga je navedel je bolj pestro. Kot pravim, ne moreš falit, sam gas. V štirih dneh lahko prekruzate  celo Sardinijo. Če se odločite za Tortoli je malo pod njim Resort Baia Cea, ki bi bil primeren za večdnevno izhodišče. Kakorkoli storiš, na Sardiniji ne fališ. Uživajte, pa kakšno sliko objavi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bil na Korziki (pa čeprav je 1/2 velikosti Sardinije, sem opazil, da je najbolj idealna varianta dve bazi, ena na severu ena na jugu. Mis smo bili sicer stacionirani nekje v sredini, pa smo potem dnevno ponavljali nekatere odseke. Sicer kul varianta če se hočeš navozit, ni pa najbolj optimalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Joker pravi:

Predpostavljam, da bi se radi naužili ovinkov. Največja koncentracija odličnih cest je v osrednjem delu in proti vzhodni obali. Zato je odlično izhodišče okolica Arbataxa, iz katerega v štirih dneh ne boste podvajali skoraj nič.

Seveda so lepe ceste tudi drugod po otoku, a ne tako povezane in pogojujejo menjavo prenočišč.

Skratka, če imate na voljo le 4 dni, bi se jaz utaboril npr. v Tortoliju. Midva sva se tudi letos, zaradi malo čudnih razmer, saj sva bila tam le par dni po odprtju meja. Kratek zapis imaš dve strani nazaj.

Prilagam še GPX letošnjih rut in predlog za 4 dni v primeru ene baze.

Sardinija 2020-Predlog za 4 dni.gdb 571.34 kB · 5 downloads Sardinija 2020.gdb 1.59 MB · 1 download

Hvala, vendar file je gbd, ce bi lahko gpx, da ga importam v navi... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 9. 2020 ob 15:29, pjer01 pravi:

Hvala, 

Bomo kar z prikolico do Livorna... 

Tako da bomo 4 dni na Sardiniji... 

A spali ste na enem mestu? 

Kako pa boste tja prišli? Greste na testiranje že doma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tomash pravi:

Kako pa boste tja prišli? Greste na testiranje že doma?

A je ponovno potreben test? 

A ni bilo zdaj preklicano? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!