Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

pred 1 uro, Joker pravi:

1. Nekaj kilometrov pod vrhom Passo Giau z južne strani je tabla z omejitvijo 50km/h. Nekaj serpentin višje je na eni ravnini radar na kandelabru...

2. Kilometer ali dva iz Pistoie je industrijska cona z omejitvijo 70km/h na ekstremno široki in povsem ravni cesti in zopet stacionarec na kandelabru.

Kazen je za Giau prišla po 11 mesecih, za Pistoio pa približno pol leta.

Sem pa tole na Passo Giau letos bolj natančno pregledal. Po videnem bi rekel, da morajo imeti hudo veliko kartico, da zajamejo slike vseh prekrškov in se mi ne zdi čudno, da traja skoraj leto, da sprocesirajo.

Konkretno sem mislil tudi koliko € si fasal! Hvala vseeno za lokacije.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena moja iz ita...
2019 Livorno - Pisa... 112km/h na 90km/h = 145€ prvo obvestlo. Prišlo po 3eh mesecih.

2. obvestlo = cca. 250€

3. obvestlo = cca. 380€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z GaperX nisva do danes nic dobila, pa je kr letel, po naseljih sicer normalno, ostalo pa iiiiihaaaa. Tko da ni sile.  Do Livorna po avtocesti isto, ker se je mudil je slo bl hitr :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, mladench said:

ena moja iz ita...
2019 Livorno - Pisa... 112km/h na 90km/h = 145€ prvo obvestlo. Prišlo po 3eh mesecih.

2. obvestlo = cca. 250€

3. obvestlo = cca. 380€

Jaz sem dobil dva komada na cesti FI-PI-LI. Enega pred in enega za bencinsko pumpo. Sem mislil, da se lahko 130 peljem, pa sem se motil. Plačal in sedaj tam pazim.

Je pa zanimivo kakšna debata se je razvila. Mene je samo zanimalo, če so še kakšni ukrepi za na trajekt, ker zadnji dve leti je bilo vse skupaj prav smešno.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, 3nity pravi:

Časa imajo 360 dni, zna se zgoditi celo, da jo dobiš na 359 dan za prekoračen 1km/h ;) Večina kamer je za nadzor prometa (križišča, na začetku/koncu naselja), radarska kontrola mora biti obvezno označena s tablo Controllo elettronico della velocita' ali črnim možičkom, tudi ko gre za ročni radar. Po pravilih mora biti opozorilo postavljeno na razdalji pri kateri še lahko varno znižaš hitrost do meritve, vendar po lastnih izkušnjah ni vedno tako - npr. kamere na stebrih imajo mini tablico s črnim možičkom na istem stebru, torej imaš ravno pol sekunde preden te slika v rit. Načeloma daš v takem primeru ugovor, če gre za res visoko kazen, če ne raje plačaš polovičko.

tabella-veri-limiti-strade-autostrade.thumb.jpg.d8c0da90294dab58d7c1384e8d38e00a.jpg

Nam je patrulja enkrat celo pomahala, ko smo uleteli čez mesto kar precej nad omejitvijo. Drugi časi 🤣

Tiste kamere so tam prav zaradi takšnih kot si ti, ki rad preštevaš in si potem prestrašen 🤣 Če sem iskrena, dostikrat dvomim, da so sploh priklopljene na karkoli. Nazadnje sem se peljala čez en kraj v Dolomitih, kjer so bile čisto vse ovite v črne vreče in prelepljene z lepilnim trakom, najbrž bodo počasi ugotovili, da se ne sme izvajati takega nadzora...

Na magistralkah imajo zadnje čase kar precej fiksnih radarjev, najraje pa imajo moto trase :)  Paziti moraš na povprečno hitrost na AC (tutor), obcestne škatle z radarji, panoje nad voziščem s kamerami, kamere na semaforjih (rdeča luč, polna črta) in seveda kamere v mestnih središčih, ker je dovoljeno samo z dovolilnico. Policija sproti objavlja lokacije meritev na:

https://www.poliziadistato.it/articolo/autovelox-e-tutor-dove-sono

Na desni lahko vidiš za Sardinijo, da trenutno nima fiksnih radarjev, ampak samo meritve z laserjem.

MO Santa Lucia ima enega policaja, 360 prebivalcev in je že dalj časa vodilna občina v Italiji po zaslužku na prebivalca (552.000€/leto), vse zasluge gredo radarju pod vrhom prelaza Giau.

____

Pa še primer z Giau-a: na celotnem območju občine je omejitev 50km/h, občina sega natanko do vrha prelaza.

Screenshot(507).png.f144b6ae9d975aeba91dee62650abe6e.png

Varnostna razlika je 5% oz. min. 5km/h.

Za prekoračitev 10-40km/h (torej če voziš do 95km/h):

173€ je kazen, 23€ so stroški. Če plačaš v 5ih dneh je -30% (torej 121,10€+23€=144,10€), po 60ih dneh plačaš dvakratno kazen + še nek pribitek 1,50€ (370,50€).

Poleg plačila je NUJNO potrebno izpolniti tudi obrazec s svojimi podatki, ki se ga lahko pošlje preko e-pošte. Če tega ne storiš, dobiš dodatno kazen 🤣 in sicer 224€ v 5 dneh, kasneje nanese cca. 310€.

.

.... svaka čast 👍

 

 

ps.

...ena bolj uporabnih, nepolitičnih in nediskredirornih objav v zadnjem mesecu na tem forumu 🤣

... hvala ...

sem mal boljš volje zdej 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, pik1 pravi:

sem mal boljš volje zdej 🤣

No, ne se prehitro veseliti... Gugl pravi, da na Sardiniji SO fiksni radarji, predvsem na območju Cagliarija (6×) in eden pri Iglesiasu (najbolj hinavski so podčrtani).

Screenshot(509).png.49dcf3e2ebf1c7d65eaa1f7ceaefce41.png

Cagliari - Selargius SS 131

km 2,4 - km 5

iz Cagliarija – pred izstopom iz 554 in vstopom na 131, smer Elmas 

Monserrato S.S. 387

Km 6 + 470

Dolianova-Monserrato

Monastir

Km 19.600 (90 km/h)

Decimomannu

Km 15.118 (80 km/h)

Asse Mediano Cagliari

višina križišča za Genneruxi in Quartu Sant'Elena, smer S 

Elmas

Km 4.980 (90 km/h)

Iglesias (Bindua)

Gonnessa-Bindua (70km/h)

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, 3nity said:

Poleg plačila je NUJNO potrebno izpolniti tudi obrazec s svojimi podatki, ki se ga lahko pošlje preko e-pošte. Če tega ne storiš, dobiš dodatno kazen 🤣 in sicer 224€ v 5 dneh, kasneje nanese cca. 310€.

Kva?!😵💫

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, 3nity said:

60 dni po prejemu kazni imaš za poslati svoje podatke, če jih ne, te oglobijo.

186527005_10226488988720370_8297704621142336396_n.thumb.jpg.e4ace519511a626b956303557cb30659.jpg

Hvala za tole, moram jutri se enkrat klicat. Jebeni drobni tisk….

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

Hvala za tole, moram jutri se enkrat klicat. Jebeni drobni tisk….

Lej, možno bi bilo, da tega ni v primeru nižjih prekoračitev, ko ne dobiš točk - NE VEM. Za tujce, kljub neodvzemu točk, obveznost pošiljanja podatkov vseeno velja.

Še vedno lahko spremeniš datum na računalniku in pošlješ mail iz Outlooka 🤣🤣🤣

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, 3nity said:

Lej, možno bi bilo, da tega ni v primeru nižjih prekoračitev, ko ne dobiš točk - NE VEM. Za tujce, kljub neodvzemu točk, obveznost pošiljanja podatkov vseeno velja.

Še vedno lahko spremeniš datum na računalniku in pošlješ mail iz Outlooka 🤣🤣🤣

 Casovno ne tece voda v grlo.  Ce seveda nism papirjev stran zagnal.  Ker nism bil preprican da lahko kazen in stroske placam z eno poloznico, sem klical v Trst, (redarstvo? lokalna poolcija? Ne vem.) dobil na telefon cust dobronamernega in zgovornega kiflca....bom sreco poskusil se enkrat. Dobro je vedeti vse....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošiljanje osebnih podatkov je obvezno le v primeru, da so v igri točke, sicer je potrebno le poravnati globo.

Če jih ne pošlješ, sledi dodatna kazen, kot je bilo že pojasnjeno s strani @3nity, ki pa nadomesti točke. Skratka, ob drugi kazni pošiljanje osebnih podatkov ni več potrebno.

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.arag.si/arag-svetuje/prometne-prekrske-v-tujini/?fbclid=IwAR3zJAYq6BPBid10YHR50kABXTUAr2v35GRW8KE-Z8ecXbr30A74aS8s9PY

pred 15 urami, Kugelschreiber pravi:

 Casovno ne tece voda v grlo.  Ce seveda nism papirjev stran zagnal.  Ker nism bil preprican da lahko kazen in stroske placam z eno poloznico, sem klical v Trst, (redarstvo? lokalna poolcija? Ne vem.) dobil na telefon cust dobronamernega in zgovornega kiflca....bom sreco poskusil se enkrat. Dobro je vedeti vse....

običajno, vsaj v mojem primeru, kazen za prekoračeno hitrost na smučišču (ja se ne zajebavam) so dokaj normalni ko jih pokličeš. dokument o kazni imaš in tudi naslov ter telefon. Mene so sicer terjali za nekaj kar sem plačal in so sami zajebali v svojih evidencah. Sem klical in popizdil, da je plačano ter poslal dokumentacijo. So mi poslali mail z opravičilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Rajcaš! Sicer je, kar se mene tiče, za letos konec, ampak naslednjo pomlad pa vem da bom naredil vse, da grem spet... 

V tistem Bar Italia 90 v Bittiju (iz druge slike) sem pa že kar nekaj kav spil... :smoke:

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Morda koristna informacija, vezana na gume.

Vsako leto se ubadam z logistiko, vezano na gume. Greva pač z dvema motorjema in vedno nekako splaniram, da prideva skozi.

Tudi letos sem mislil da bo šlo pa sem se malo zaplaniral. Skratka, gume bi mi zmanjkalo za kakšen dan na otoku, zanesljivo pa bi se na poti domov pokazalo platno.

Zato sem bil, z zvrhano mero skepse, prisiljen zamenjati zadnjo gumo na Sardiniji. Izkazalo se je, da je tovrstna skrb popolnoma odveč.

Cena za gumo z montažo je vsaj primerljiva, če ne celo nižja kot pri nas (Pirelli Scorpion Trail 2 170/60-17 je prišla 165€ z montažo).

Morda se je dobro pozanimati, kateri vulkanizerji so vredni zaupanja. Verjetno so vsi večji, ki gume tudi prodajajo, v redu. Že pogled na kup izrabljenih gum pove marsikaj o izkušnjah z moto gumami.

V mojem primeru so opravili hitro in profesionalno. Brez uporabe pnevmatskih vijačnikov, brez kakršne koli sledi na obroču, centriranje, zategovanje z moment ključem, na koncu je tudi obrisal montažno pasto z obroča in gume. Še motor je dal na koncu v ler...

Skratka, od zdaj si z gumami ne bom več belil glave. Mogoče je celo škoda kreniti na Sardinijo z novimi gumami, saj jih po sredini poravnaš še predno prideš do trajekta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Joker pravi:

Morda koristna informacija, vezana na gume.

Vsako leto se ubadam z logistiko, vezano na gume. Greva pač z dvema motorjema in vedno nekako splaniram, da prideva skozi.

Tudi letos sem mislil da bo šlo pa sem se malo zaplaniral. Skratka, gume bi mi zmanjkalo za kakšen dan na otoku, zanesljivo pa bi se na poti domov pokazalo platno.

Zato sem bil, z zvrhano mero skepse, prisiljen zamenjati zadnjo gumo na Sardiniji. Izkazalo se je, da je tovrstna skrb popolnoma odveč.

Cena za gumo z montažo je vsaj primerljiva, če ne celo nižja kot pri nas (Pirelli Scorpion Trail 2 170/60-17 je prišla 165€ z montažo).

Morda se je dobro pozanimati, kateri vulkanizerji so vredni zaupanja. Verjetno so vsi večji, ki gume tudi prodajajo, v redu. Že pogled na kup izrabljenih gum pove marsikaj o izkušnjah z moto gumami.

V mojem primeru so opravili hitro in profesionalno. Brez uporabe pnevmatskih vijačnikov, brez kakršne koli sledi na obroču, centriranje, zategovanje z moment ključem, na koncu je tudi obrisal montažno pasto z obroča in gume. Še motor je dal na koncu v ler...

Skratka, od zdaj si z gumami ne bom več belil glave. Mogoče je celo škoda kreniti na Sardinijo z novimi gumami, saj jih po sredini poravnaš še predno prideš do trajekta...

Najpomembnejše si pa izpustil, kraj in ime tega vulkanizerja s katerim si bil zadovoljen je..?

Ob 2. 9. 2018 ob 14:08, 3nity pravi:

@tomashV Olbiji je en fajn vulkanizer, Modde Gomme. Izredno pedanten, cena ista kot pri nas, senzorji preživijo :D

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem menjal gume na Sardiniji. Obe in izkušnja je podobno. Vse ok, celo super. Pripeljal sem se v garažo, vprašal, če imajo gume. So jh imeli in čez eno uro sem se peljal naprej. Top.

Sale Autoservice-Mastro Michelin

Via La Marmora, 299, 08022 Dorgali

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 9. 2023 ob 18:26, tomash pravi:

Tudi jaz sem menjal gume na Sardiniji. Obe in izkušnja je podobno. Vse ok, celo super. Pripeljal sem se v garažo, vprašal, če imajo gume. So jh imeli in čez eno uro sem se peljal naprej. Top.

Sale Autoservice-Mastro Michelin

Via La Marmora, 299, 08022 Dorgali

 

Nema zime, kad je tu Sale, naš čoek.  😜

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, md1 pravi:

Zdravo,

kako je z obiskom Sardinije v začetku meseca oktobra? Ali je boljše it začetek maja glede vremena?

ista pašta. Vreme se dejansko zamika...maj postaja bolj hladen in deževen, pozna jesen se pa daljša (relativno visoke teperature in lepo vreme, pa ne vleja samo za sredozemlje). Tako, da dejansko, so prognoze boljše za pozno jesen. Če pa ravno padeš v "slab" teden" pa vnaprej ne moreš vedeti.

 

pred 6 urami, Frenk 67 pravi:

Nema zime, kad je tu Sale, naš čoek.  😜

Sale je v italijanščini Sol :P

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, md1 pravi:

Zdravo,

kako je z obiskom Sardinije v začetku meseca oktobra? Ali je boljše it začetek maja glede vremena?

.

... "top shit" ti je med 20 in 30 maj-em :)

preverjeno :OK:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 9. 2023 ob 13:43, md1 pravi:

Zdravo,

kako je z obiskom Sardinije v začetku meseca oktobra? Ali je boljše it začetek maja glede vremena?

 

Letos sem bil sedmič. Tokrat po spletu okoliščin prvič v septembru, prej pa vedno med 25. majem in 20. junijem, zato za termine, za katere sprašuješ, ne morem reči iz prve roke.

Sem pa skozi leta spremljal predvsem vreme okrog prvega maja in je statistično relativno velika verjetnost nestabilnega vremena. Upal bi si trditi, da je začetek oktobra bolj varen.

 

Pa morda na tem mestu še primerjava med junijem in septembrom skozi moje oči:

Čeprav so temperature primerljive, je junija lahko vroče že zjutraj, če si stacioniran ob morju. Ob 8h je pač sonce že visoko in tudi ponoči se ne shladi ravno zelo.

Septembra je precej bolj živahno, se dogaja marsikaj, zato večeri niso tako "komorni", kot spomladi, čeprav je dan bistveno krajši.

Kljub temu, da bi po zasedenosti trajektov lahko sklepal drugače, je na cestah precej podobno. Otok je velik, zato se povečanega prometa ne opazi zelo.

Cene trajektov in nastanitev so spomladi žepu bolj prijazne. Se pa vse skupaj znova umiri že po 15. septembru. 

Spomladi je vse zeleno, septembra pa so travniki seveda porjaveli. 

Morje ima septembra stopinjo ali dve več, džakuzi pa ravno ni nikoli.

 

Kdaj bom šel naslednje leto? Jebela da ne vem. Bom pa šel... :smoke:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!