Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

pred eno uro, Joker pravi:

 

 

Kdaj bom šel naslednje leto? Jebela da ne vem. Bom pa šel... :smoke:

 

decembra pojdi (sampredlagam zna bit fino fajn temperature z vpoštevanjem globalnega segrevanja do 15C) :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 9. 2023 ob 10:27, Joker pravi:

 

Letos sem bil sedmič. Tokrat po spletu okoliščin prvič v septembru, prej pa vedno med 25. majem in 20. junijem, zato za termine, za katere sprašuješ, ne morem reči iz prve roke.

Sem pa skozi leta spremljal predvsem vreme okrog prvega maja in je statistično relativno velika verjetnost nestabilnega vremena. Upal bi si trditi, da je začetek oktobra bolj varen.

 

Pa morda na tem mestu še primerjava med junijem in septembrom skozi moje oči:

Čeprav so temperature primerljive, je junija lahko vroče že zjutraj, če si stacioniran ob morju. Ob 8h je pač sonce že visoko in tudi ponoči se ne shladi ravno zelo.

Septembra je precej bolj živahno, se dogaja marsikaj, zato večeri niso tako "komorni", kot spomladi, čeprav je dan bistveno krajši.

Kljub temu, da bi po zasedenosti trajektov lahko sklepal drugače, je na cestah precej podobno. Otok je velik, zato se povečanega prometa ne opazi zelo.

Cene trajektov in nastanitev so spomladi žepu bolj prijazne. Se pa vse skupaj znova umiri že po 15. septembru. 

Spomladi je vse zeleno, septembra pa so travniki seveda porjaveli. 

Morje ima septembra stopinjo ali dve več, džakuzi pa ravno ni nikoli.

 

Kdaj bom šel naslednje leto? Jebela da ne vem. Bom pa šel... :smoke:

 

Hvala,

čeprav je v tej temi že veliko napisanega, kaj priporočaš za teden dni , tako bolj na izi, ker dnevi bodo res krajši in ne vem koliko km bomo delali. Ne vem, ali bi se vsak dan selili, ali bi bili po par dni na istem mestu, od kjer bi imeli par izhodišč, za lepše ceste. Makadam odpade.

lp dejan

Popravljeno . Popravil md1
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar vsakega posameznika in namena.

Midva greva zato, ker so ceste res noro dobre. V zadnjih dveh ali treh letih so tudi preplastili ogromno odsekov. Skratka, greva se vozit in ko prideva s trajekta, komaj čakava, da se znebiva prtljage. Zato se tudi ne seliva, če sva na Sardiniji 5 do 7 dni.

Če greš prvič, si boš mogoče želel preleteti cel otok. Ampak je velik in je en teden malo.

Če se odločiš za eno bazo in si mogoče želiš še morje v bližini, je Tortoli, po mojem, najboljše izhodišče. Malo si poglej zemljevid in street view pa ti bo jasno zakaj. Že po parih km se lahko zaženeš v 5 ali 6 smeri, ceste v tem delu oz. v dosegu enodnevnih voženj (govorim o 300 do 350km dnevno) pa so res vrhunske. 

Upam, da sem ti kaj pomagal, lahko ti pa pošljem tudi kak gpx s predlogi krogov v tem delu.

Če pa se odločiš za 2 bazi pa bi se jaz oziral še proti Bosi...

Če pa se greš rad oglede kulturno zgodovinskih znamenitosti pa imaš tako ali tako mnogo boljših destinacij, kot pa je Sardinija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala,

žena bi rada videla Magdalenske otoke in Cala lupo, tako, da bova verjetno kak dan Olbii.

Potem bi se morda selila za par dni v Boso on nato še par dni v Tortoli.

Če imaš kakšen predlog dobrega kroga mi lahko pošlješ. Ali pa kakšnega prenočišča, kjer si že bil.

Lp Dejan

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!