Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

ŽIVJO

Pri ceni običajno 20% pobere agencija zato je pri osebnem kontaktu z njima cena vsekakor nižja še posebej, če boš omenil, da se obračaš na njiju po najinem priporočilu.

Moram reči, da sta zelo prijazna, saj sta nama v času brez motorja razkazovala lepote otoka z avtom in nama celo ponudila lasten avto, da bi se sama vozila naokrog dokler ne dobiva motorja nazaj. Mislim, da to ne doživiš povsod kot popoln tujec. Prav zaradi njune prijaznosti sem pripravljen vsakomur priporočiti tovrstno nastanitev saj je za en teden več kot dovolj poti in lepot da ti ta lokacija služi kot baza. Naslednjič ko boš šel pa na Sardinijo greš pa kako drugače in na drug del otoka. Vsaj tako imava v načrtu midva le s to razliko, da greva tokrat vsak s svojim saj ima žena že eno leto svoj motor, le da se je tokrat želela voziti z menoj.

Pozdrav, Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imava premalo časa za celo Sardinijo, nekako planirava obdelati zgornjo polovico.

Mi lahko prosim svetujete:

1. v katerem delu so ceste najboljše oz katere ture so najboljše

2. katere plaže, kampi so dobri

Planirava se trikrat seliti:

Olbia (trajekt) -> Cala gonone (1.camping) -> Algheri (2.camping) -> na S ali SV del otoka (3.camping) in povratek domov.

A je to "OK" oz ali je to izvedljiva varianta, da vidiš dobršen del otoka, preskusiš krasne ceste in hkrati nekoliko poležavaš na plaži (brez tega ne gre :whistle: )?

Hvala vsem za nasvete in pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imava premalo časa za celo Sardinijo, nekako planirava obdelati zgornjo polovico.

Mi lahko prosim svetujete:

1. v katerem delu so ceste najboljše oz katere ture so najboljše

2. katere plaže, kampi so dobri

Planirava se trikrat seliti:

Olbia (trajekt) -> Cala gonone (1.camping) -> Algheri (2.camping) -> na S ali SV del otoka (3.camping) in povratek domov.

A je to "OK" oz ali je to izvedljiva varianta, da vidiš dobršen del otoka, preskusiš krasne ceste in hkrati nekoliko poležavaš na plaži (brez tega ne gre :whistle: )?

Hvala vsem za nasvete in pomoč.

Kot si sam ugotovil, je severni del bolj gorat in posledično so csete tudi bolj vijugaste ( motoristične). Lepo urejene, varovane z ograjami in s solidnom asfaltom, pa tudi s kulturo voznikov v prometu. "Tu vedo kaj je motorist!" in turist. V pomoč ti dam italijanski link freevax (stran od Sardenije) V severnem delu boš imel zaliv (Golfo di Asinaria), ki je ponavadi tudi toplejši za kopanje. Zadnje tri leta sem hodil na ta otok na dopust in vsakič sem delal po 3 do4 Kkm- sem ga dobro prekruzal. Letos čez dva tedna Calabria.

Uživaj!

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No, pa sva že nazaj. Moram reči, da je Sardinija res čudovita, ceste krasne, asfalt odličen (razen z redkimi izjemami)- ali je praktično brezhiben ali pa je čisto na novo položen in sploh še ni črt :worship::kva2:

Nekoliko slabše ceste so mogoče na severnem delu, najboljše - vsaj po mojih izkušnjah - pa v osrednjem delu.

Predvsem je noro čudovit veliki krog (ne bom še enkrat pisal vseh krajev, ker so že našteti v tej temi) - sicer je mogoče malo naporen, cca 450km ovinkov, ovinkov in še malo ovinkov in neverjetnih cest :kva2:

V 8 dneh nama je uspelo prekrižariti cca 3/4 otoka ali nekoliko manj, za južni del je pač zmanjkalo časa. Na sami Sardiniji sva naredila slabih 2000km, vse skupaj se jih je nabralo 3300.

Skratka, priporočam vsem ljubiteljem lepih cest, norih ovinkov in lepe narave. Cene so kar znosne, draga je predvsem pot do tja - trajekt (cca 250€ in več za 2 osebi + motor) in cestnitna v IT = 31€ v eno smer :slap: :angry: :wallbash:

Aja, pa grande Ichnusa je tudi zakon :yea1: (za tiste, ki ne veste - gre za lokalno pivo, 0,66L)

Upam, da se še kdaj vrnem...z motorjem seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ojla!

So kakšne novi vtisi iz Sardenije?

31.8.startam, ma kdaj bo to?

Bo kdo doli do 11.8.?

lp

Marjo

Napaka!

Ne do 11.8./ do 11.9.2011, bo kdo krožu po Sardeniji?

lp

Marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka!

Ne do 11.8./ do 11.9.2011, bo kdo krožu po Sardeniji?

lp

Marjo

Zanima me, u je v Septembeu treba trajekt tudi rezervirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, u je v Septembeu treba trajekt tudi rezervirat.

Jast ga ne bom, ko sem šel na Korziko, nisem imel proglemov za se vkrcat!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Napaka!

Ne do 11.8./ do 11.9.2011, bo kdo krožu po Sardeniji?

lp

Marjo

No nobeden ni odgovoril, pa tudi vidl nisem nobenega SLO motorja.

So pa ceste na Sardenji zakon.

Marjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Mal bom še počaku da vidim kak bo vreme po Italiji, pa če moja frej dobi k treba it vsaj za 7 dni ;)

Popravljeno . Popravil motorist007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal bom še počaku da vidim kak bo vreme po Italiji, pa če moja frej dobi k treba it vsaj za 7 dni ;)

7 dni je kr minimalno, se mi zdi..še potem za kakšen krog gor zepeljat in kako pivo vsenci spit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato morm mal na vreme pogledat, k ni nekega užitka da me pere :) Čene pa do Skadarskega jezera kot alternativo za manj dni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo, ki ima izkušnje z nočnim trajektom na Sardinijo kot palubni potnik poda informacijo kako to zgleda. Nekje na forumu sem zaznala po fotografijah. da so kar zunaj spali. Odpravljm se na potovanje skozi prvomajske praznike pa mislim da bo še prehladno za nočno spanje na svežem morskem zraku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo, ki ima izkušnje z nočnim trajektom na Sardinijo kot palubni potnik poda informacijo kako to zgleda. Nekje na forumu sem zaznala po fotografijah. da so kar zunaj spali. Odpravljm se na potovanje skozi prvomajske praznike pa mislim da bo še prehladno za nočno spanje na svežem morskem zraku.

Bil lansko leto za 1. maja...2 x nočni trajekt....v obe smeri je bil trajekt dost prazen, tako da smo spali zadaj na letalskih sedežih in nismo bili edini, ki nismo imeli rezerviranih. Lepo se zlekneš čez 4 sedeže in je to to...drugače se da pa spalko pogrnit tud po kakšnem hodniku al pa po raznih sobcah s stoli...je kr precej tega, tko da neboš edini.

Želim ti lepo vreme, mi smo meli lansko leto od 9-h dni 5 dni dež :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo, ki ima izkušnje z nočnim trajektom na Sardinijo kot palubni potnik poda informacijo kako to zgleda. Nekje na forumu sem zaznala po fotografijah. da so kar zunaj spali. Odpravljm se na potovanje skozi prvomajske praznike pa mislim da bo še prehladno za nočno spanje na svežem morskem zraku.

3 Leta nazaj, je bil trajekt za sardinijo okrog 1.maja dokaj poln, tako da smo spali zgoraj na hodniku na tleh. Sicer pa je najboljsa varjanta, da ne prides prepozno do pristanisca ker obicajno motorje spuscajo vzporedno z avti. Spredaj na parkiriscu itak kolone avtov prehitis in prides v skupino motorjev direkt pred rampo, in ko zacnejo spuscat gor, je najbolje da takoj ko prides na trajekt, gre sopotnik z dvema brisacama al cim podobnim direkt gor in zasede na kavcih plac za oba. Ne se sekirat, to obicajno vsi delajo, naj vama ne bo nerodno :D .Tacajt pa ti motor privezes in vzames se ostale stvari ki ti rabijo in odides gor. Ce si sama, pa lahko tudi motor samo parkiras, in gres direkt gor, vrzes eno brisaco na kavc, pa gres nazaj dol zvezat motor. Ce si dovolj hitra, bos spala na toplem in mehkem. kaka tanka spalka morda tudi ni odvec. Mi smo prisli malce prepozno, in so ze zaceli spuscat avte gor in so nam prakticno vse kavce zasedli. Tudi hodnike spodaj. Edina varjanta je bla pol spat v zgornjem stuku, ampak je bil zajeb, ker so bla zraven drsna vrata, in je folk celo noc hodu ven kadit, in pol so se vrata non stop odpirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 Leta nazaj, je bil trajekt za sardinijo okrog 1.maja dokaj poln, tako da smo spali zgoraj na hodniku na tleh. Sicer pa je najboljsa varjanta, da ne prides prepozno do pristanisca ker obicajno motorje spuscajo vzporedno z avti. Spredaj na parkiriscu itak kolone avtov prehitis in prides v skupino motorjev direkt pred rampo, in ko zacnejo spuscat gor, je najbolje da takoj ko prides na trajekt, gre sopotnik z dvema brisacama al cim podobnim direkt gor in zasede na kavcih plac za oba. Ne se sekirat, to obicajno vsi delajo, naj vama ne bo nerodno :D .Tacajt pa ti motor privezes in vzames se ostale stvari ki ti rabijo in odides gor. Ce si sama, pa lahko tudi motor samo parkiras, in gres direkt gor, vrzes eno brisaco na kavc, pa gres nazaj dol zvezat motor. Ce si dovolj hitra, bos spala na toplem in mehkem. kaka tanka spalka morda tudi ni odvec. Mi smo prisli malce prepozno, in so ze zaceli spuscat avte gor in so nam prakticno vse kavce zasedli. Tudi hodnike spodaj. Edina varjanta je bla pol spat v zgornjem stuku, ampak je bil zajeb, ker so bla zraven drsna vrata, in je folk celo noc hodu ven kadit, in pol so se vrata non stop odpirala.

Hvala ti za tako izčrpne informacije. Mislim da mi bodo prišle zelo prav! Lp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj mi lahko kdo svetuje kje na sardiniji so najlepše plaže, da se splača kakšen dan več zadržat, in da je kakšen prijeten kamp urejen zraven..

Pa še to-kje se bolje zadrževat na severu al je bolje kar dol na jug odpeljat, sicer malo po sredini do juga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cala Gonone in okolica (Orosei) ima lepe plaže. V sezoni zna biti mogoče dražje, ampak lahko pa prenočuješ v kakšnem mestecu malo bolj v notranjosti in se zapelješ na izlet do morja.

Za vozit je najboljša notranjost Sardinije. Meseteca kot so Nouoro, Mamoiada, Nurallao, lanusei itd. Ponavadi smo štartali iz Cala Gonone proti jugu po cesti do Tortolija potem pa zavili v notranjost. Enkrat naredili velik krog okoli in prespali blizu Oristana.

P.s. Sicer pa google hitro najde kaj takšnega :http://www.my-italy-piedmont-marche-and-more.com/best-beach-in-sardinia.html

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Grem v septembru na Sardinijo ..Ma kdo info-izkusnje ce je do 15.sept. dol vse zabukirano-kempi zaradi feragoste..

Septembra ni panike, vse je prosto, uživaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem v septembru na Sardinijo ..Ma kdo info-izkusnje ce je do 15.sept. dol vse zabukirano-kempi zaradi feragoste..

Kot je rekel Ruf, vse je na pol prazno in ceneje. Še vreme si zrihtaj pa bo fenomenalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te zanima poceni prenočišče v Torpe...blizu Calete( 40km južneje od Olbie) mi javi..mi smo prišli 16.7 z Sardinije in smo se imeli fenomenalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!