Skoči na vsebino

VERSTVA/RELIGIJE


Priporočene objave

kladivo v roke in urno izdelat kakšen lep šinto kipec ali pa veliko krasno čudovito srce :D

:P :P :D :D :D ... ali pa enega malega zlatega Monstra!! :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, thundercat bi še na forumi.rkc.si veljal za ... hm... pač to :D

ne vem kaj hočš povedat...povej direkt ali pa bodi tiho....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam opravljen vse zakramente(ne sam krst) ki jih je možno dobit do moje dobe...tako da nisem le krščen ampak sem do svojega 15 leta do birme moral marsikaj storiti...da bi izstopil iz svoje religije..... ne......to je lahko reči.... težje storiti...omenil sem tradicionalnost.....

sej ne da sem zdaj nezadovoljen in da ne morem več....gre za to da se človek vpraša kaj če...kaj če bi meni pri 18 letih rekli...čuj tle maš knjigo o verstvih preberi jo vzemi si čas par let da spoznaš vse to in se če te zanima odloči za kaj....

jst nimam nič proti moji religiji...da se razumemo...ker ne uči nič slabega...diskutiral bi pa lahko dolgo kaj dela Cerkev v drugem pomenu...tako da... :hmm:

jeba....

hmmm...THC...ne vem, ne vem,...mislim, da bas ni tezko izstopit iz vere...ce nisi preprican, da je prava...sicer pa, ce bi te resnicno zanimale druga verstva ( ki BTW sama po sebi nobena ne uci slabih stvari...tako kot najbrz u Bibliji ni kej zlo slabega napisanega...ne vem, nisme se brala)...sej hodis na fax, ne?..spodaj pod faxom je knjigarna ( celo dve) Fora, v kateri imas kaksno knjigo o verstvih...ena je npr. Svetovne religije ( marjan Smrke)...pa si lahko tud to za zacetek malo ogledas...

..drugace se mi pa zdi dost zalostno, da ti morajo drugi napisat, kako in kaksne moralne vrednote sprejet, v kaj verjet, na kaksen nacin , .....ce ma clovek kej u glavi, si naj sam svoje okvire postavi v zivljenju po katerih bo zivel, da bo srecen in zadovoljen sam s sabo...drugi itaq niso vazni( pa ne zdej to zelo omejeno vzet)...ma men gre pa na jetra vse kar je krscansko...sama hinavscina...pac zivim v takem okolju, kjer vecina visi non stop v cerkvi z namenom, da jim ne uidejo najnovejsi traci in nic dugega...:SS

ob takih temah se mi res vedno dvigne vse kar se mi lahko :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uboga sirota vsiljeno vero imaš----o fak ---dej se že enkrat postav na svoje noge in ne obrači se z vetrom--zarad tega te ne bojo imeli ljudje rajši.

Grem stavt če bi bili tule sami rkc privrženci bi ti pisal kako lepe so svetopisemske pravlice. :doze:

kdo govori o obračanju po vetru...a si prebrala kaj sem napisal...očitno ne...in kdo sploh išče popularnost...halo...kot da ne citiraš mene ampak spet kr neki neizgovorjenega....

še enkrat pravim...jst ne govorim o katerem koli nezadovoljstvu...govorim pač to kar lahko vsak človek reče...kaj če bi me vzgojili drugače...ker vsakdo izmed vas bi lahko pristal na drugi strani in bil danes čisto nekaj drugega kot je.seveda govorim v grobem....v največji meri je to odvisno od vzgoje staršev(primarna socializacija :D )

in če bi se rodili v strogo religijsko spoštujočo družino je velika možnost da bi imeli velik vpliv tega...seveda je tudi sprememba možna in jo ne zavračam...vendar vpliv staršev je ogromen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...THC...ne vem, ne vem,...mislim, da bas ni tezko izstopit iz vere...ce nisi preprican, da je prava

slabo misliš.....

sicer pa jst ne rabim vodstvo drugih v izbiri religija kaj šele pri iztopu iz lete...ker ravno o tem sem pisal.....mnenja so dobrodošla...to pa ne pišem zato da me dragi motosvetovci vpeljejo v boljše življenje pač samo pišem svoje misli....svoje videnje le tega in nič drugega....

drugace se mi pa zdi dost zalostno, da ti morajo drugi napisat, kako in kaksne moralne vrednote sprejet, v kaj verjet, na kaksen nacin

kaj se na forumu ne da več zgolj pogovarjat??kaj sem jst od tega kar mi očitaš napisal??

poznam omenjeno knjigo vendar je še nisem imel priložnost prebrat...prebral pa sem veliko čtiva na temo religij...so silno zanimiva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slabo misliš.....

ja, velikokrat... :lol1: :devil: ...pa mi je vsec

kaj se na forumu ne da več zgolj pogovarjat??kaj sem jst od tega kar mi očitaš napisal??

..drugace ni bilo tebi to namenjeno...ampak na splosno ljudem...

pies: glede tega koliko starsi vplivajo na koga je pa to takole: kolko se jim pustis.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pies: glede tega koliko starsi vplivajo na koga je pa to takole: kolko se jim pustis.... :grim

no pa se dajva še malo o tem pogovort....očitno ti fdv ni tuj....sklepam da tudi sociologija ni daleč od tebe...

veš da je primarna enota dužbe družina...veš kaj je primarna socializacija(traja v obdobju od 1-4 leta starosti)....torej to naj bi bila tista socializacija ki naj bi imela največji vpliv na tvoje nadaljne življenje...tu se naučiš govoriti in obnašati....so ljudje ki so to socializacijo zamudili(v zgodovini je veliko primerov-deček ki so ga vzgojili volkovi, deklica zaprta v baraki brez stikov z ljudmi v teku njenih prvih 7 let)...ti ki to socializacijo zamudijo niso nikoli bili sposobni zaživeti kot normalni ljudje...imeli so okvare pri obnašanju in govoru...torej...kaj čm povedat...kaj se ti spomniš iz tega obdobja...kakšna je bila tvoja vzgoja....a si kaj vplivala nanjo...očitno ne...ker če bi mulca pri teh letih pustil samega brez vzgoje bi bile posledice katastrofalne....torej vzgoja staršev oz. skrbnikov je najpomembnejša in ni vprašanja koliko jim ti to pustiš ampak kako te v končni fazi vzgojijo....so izjeme...znane...ampak tako je za veliko večino....

torej kaj porečeš... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...torej vzgoja staršev oz. skrbnikov je najpomembnejša in ni vprašanja koliko jim ti to pustiš ampak kako te v končni fazi vzgojijo....so izjeme...znane...ampak tako je za veliko večino....

torej kaj porečeš... :)

...mah ves kaj? mene teorija sicer zelo zanima...ampak ni vse...starsi kot vzgojitelji in skrbniki marsikdaj zajebejo vse u nulo ( sorry izrazu), ker pac mislijo, da je to kar oni zelijo najboljse za otroke...kaj pa ce to ni tako?..s tem samo pride do frustracij pri otroku, ki pa mu znajo totalno zajebat celo zivljenje...a ves, dragi THC, vsak clovek je svoj individum in vsak reagira drugace in vsakemu pase drugacen pristop....tako, da biti stars je zakompicirana zadeva, da ugotovis kaksen pristop imet do otrok...tukaj ne bi yst sploh o kaki teoriji...sociologija je fajna zadeva...ampak se enkrat teorija ni praksa..

se tole sem se spomnila: pred leti sem brala knjigo Jean jacques Rousseau Emil ali o vzgoji... :lol1: ...pa cisto laicno pravim, da je fant napisal kar zanimivo knjigo v kateri bi se z marsicem strinjala ( pa niti otrok nimam, zanimivo, ane)...najbolj je pa zanimivo to, da je imel tip nekaj frocov, ki jih je kar tako dal v sirotisnico.. in tak clovek pise knjigo o vzgoji...pa se vsec so mi njegova dela :unsure: ...samo v premislek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

Dejstvo pri verstvih in religijah je… da res starši za tebe izberejo …oz. si »rojen« v določeno religijo, če to hočeš ali nočeš, ni vprašanje …. Kdo te vpraša ali hočeš biti krščen ? kdo vpraša v afriki deklice ki jim odrežejo iz verskih vzrokov klitoris, če to hočejo? … kdo vpraša judovske male dečke če se hočejo ali nočejo obrezat? … kdo vpraša mlade muslimanke če hočejo ali nočejo nosit rute ? … in še in še je takih primerov … !!!dejstvo je da odraščaš v določenem okolju in da ti je prvi stik s svetom sploh tvoji starši…. Torej @ Lina prosim ne se delat pametne in reči nekomu da mu je nekaj vsiljeno to je naturalno dana zadeva .. jebeš ga ..čeprav se čudni sliši … Narodil si se v določeno oklje in ko prestopiš prag določene starosti, ko lahko sam malo primerjaš, vidiš, razumeš in ugotavljaš dejstvo različnih ver … se zatem odločiš kaj in kako bo zate najbolj prav …. :D

O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vera je za slabiče, ki niso sposobni upravljati sami svojega življenja in morejo bit "ovčice" in met svojega pastirja. s poceni forami (življenje po smrti, reinkarnacija,..... bla bla) te zasužnijo in vsilijo svoje mišljenje, da lahko pol manipulirajo z tabo! in folk je u kurcu in potem namesto, da bi se spravil kaj proti temu naredit, sedi in joka in k moli nekomu tam gor, da naj mu on pomaga.

bullshit! še dobro da me niso krstili ker bi itak že sam šel zahtevat da to prekličejo in me zbrišejo.

ampak seveda, to je samo moje osebno mnenje!

pa lep dan še naprej! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mah ves kaj? mene teorija sicer zelo zanima...ampak ni vse...starsi kot vzgojitelji in skrbniki marsikdaj zajebejo vse u nulo ( sorry izrazu), ker pac mislijo, da je to kar oni zelijo najboljse za otroke...kaj pa ce to ni tako?..s tem samo pride do frustracij pri otroku, ki pa mu znajo totalno zajebat celo zivljenje...a ves, dragi THC, vsak clovek je svoj individum in vsak reagira drugace in vsakemu pase drugacen pristop....tako, da biti stars je zakompicirana zadeva, da ugotovis kaksen pristop imet do otrok...tukaj ne bi yst sploh o kaki teoriji...sociologija je fajna zadeva...ampak se enkrat teorija ni praksa..

se strinjam s povedanim....praksa je neki druzga in je velikokrat v nasprotju z teorijo...sam očitno kot ugotavljaš sociološka teorija le ni toliko v kontra s prakso ki je pokazala da so starši najpomembnejši faktor pri vzgoji...drugo je pa vprašanje kako starši ta zakompliciran proces izpeljejo...se strinjam s tabo....

omenjen knjige pa še nisem bral...mi je pa teta eno knjigo posodila o vzgoji otrok ki jo je dobila in pač poskušala iz nje kaj koristnega pobrat pri svoji vzgoji otrok(naslova ne vem ma ti ga pošljem ko jo prašam) ;)

p.s:pa ne mi krajšat vzdevka v THC zaradi nevarnosti pri razumevanju :P .) :D

Pervy:zanimivo osebno mnenje :hmm:

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s:pa ne mi krajšat vzdevka v THC zaradi nevarnosti pri razumevanju :P .) :D

...ah...nekaj veselja mi pa lahko pustis ( sej ves, eni malo rabimo, da smo veseli)..men se dopade... :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo govori o obračanju po vetru...a si prebrala kaj sem napisal...očitno ne...in kdo sploh išče popularnost...halo...kot da ne citiraš mene ampak spet kr neki neizgovorjenega....

TC vse kar ti hočem povedat je to, star si dost, dostop do informacij imaš, ampak nikoli še nisem zasledila, da bi imel neko mnenje o nečem. Nisi ne tič ne miš pa tut šišmiš ne. Skoz neki otipavaš kot: ,,madona je dons lep sonček al pa tut ni tko lep, no ja ne vem no mogoče enim ni tok ušeč kot drugim no ja hmn? Odloč se kaj je in kaj ni. Ja prov hodu si k verouku in nabiral listke za birmo, marsikdo je to počel in ne igra na struno ,,joj če bi imel drugačno vzgojo,, če ti ne paše jet k maši pol NE hodi--btw če bi imel res tako zajebane starše bi ti dons z veseljem k maši hodu in ne bi bral ,,verstva sveta,,.

Pa ne mi zamert, sam res dost si star in če se zavedaš da bi raje imel drugačno vzgojo, naredi nekaj v tej smeri.

Še enkrat se ti opravičujem, ne mislim nič slabega o tebi mogoče te hočem sam prepričat, da udariš po mizi in rečeš bobu bob ali vsaj ,,Lina poln kurac te imam,,

NATA-ko človek doseže določeno starost in začne spoznavat svet okoli sebe in če opazi, da tisto kar so mu govorili -vzgojili starši ni glih tko, kot sedaj to vidi lahko začne stvari spreminjat--Ne mi pa jamrat: ,,ah če bi imel drugačno vzgojo....,,

Ja, ja vsega so krive nevrotične mame(Rugelj-čeverjameš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tako kot najbrz u Bibliji ni kej zlo slabega napisanega...ne vem, nisme se brala)

...sej hodis na ma men gre pa na jetra vse kar je krscansko...sama hinavscina...pac zivim v takem okolju, kjer vecina visi non stop v cerkvi z namenom, da jim ne uidejo najnovejsi traci in nic dugega...:SS

Ja bubamara veš une stare tete ki pa niso v nedeljo pr maši se pa po klopcah zbirajo in lajajo. Tako, da trač zanima vse. Kje se pa zbirajo je pa vprašanje? Ti verjetno zveš vso resnico na mladem forum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo takšni in smo drugačni. Nekateri so pod velikom vplivom družine in kljub lastnemu drugačnemu prepričanju se še vedno obnašajo po vzorcu le-te. Drugi ne damo dosti na to kaj mislita ata in mama, da je prav, ampak delamo vse bolj po svoje. Prvi ne razumejo drugih in obratno. Je pač tako, da na nekater se da bolj na druge manj vplivat. Tudi mene mama vedno grdo gleda in me ruka pod rebra, ko imamo kakšno družinsko cerkveno poroko ali pogreb in pride uni stric s košaro naokoli, ki pobira denar ter mi jo moli pod nos, jaz pa ga čudno gledam, kaj za hudiča bi rad. Pri tem me vedno prime, da bi mu malo denarja vzela iz košare in rekla: "Hvala res ne bi bilo treba, ampak če me že silite ..." Ampak če mama grdo gleda naj gleda, mene ne bo prepričala, da bom v tisto košaro dala denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bubamara veš une stare tete ki pa niso v nedeljo pr maši se pa po klopcah zbirajo in lajajo. Tako, da trač zanima vse. Kje se pa zbirajo je pa vprašanje? Ti verjetno zveš vso resnico na mladem forum.

itaq...tako, kot ti vecino stvari preberes, ane :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne mi zamert, sam res dost si star in če se zavedaš da bi raje imel drugačno vzgojo, naredi nekaj v tej smeri.

ti nič ne zamerim.....

toda sedaj je malo prepozno govort kakšno vzgojo sem imel jaz in kakšno ti....vzgajat človeka pri 20 je težje kot pa če to delaš pri 13 letih.....pri 13 pa čisto drugače razmišljaš kot pa sedaj.....sicer je mogoče .... vendar kot sem že napisal je glavni vpliv na razvoj človekove osebnosti dan s strani vzgojiteljev v zgodnjem otroštvu....

tudi tisti ki sedaj mislijo da se obnašajo čisto kontra kot so jih starši učili bi bili presenečeni ko bi jim pokazali da se dejansko obnašajo zelo podobno kot starši...

da ti opišem primer...našli so dečka ki je bil vzgojen z volkovi...to je znan primer v zgodovini sociologija....zgodilo se je da je bil ta deček zapuščen v gozdu in so ga po parih letih našli ljudje...vendar navkljub trudom da bi ga socializirali nazaj v človeka je vedno ostal "žival" obnašal se je tako kot so se volkovi....nikoli ni znal pravilno govorit...pogosto je oponašal vzorce obnašanj živali....in tudi starosti ni doživel saj je mislim da pred 23 letom starosti umrl....

sicer pa kot vale pravi vsak po svoje.....in drugačnost je zanimiva.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

"ta teden je pri wels-u v zg. avstriji umrlo 17-letno dekle."

sama po sebi ta novica ni nic posebnega, saj vsak dan umre nesteto ljudi. interesantno postane, ko pride novinar do naslednjih podatkov: "....umrla je zaradi splosne odpovedi organov. pri 165 cm visine je dekle tehtalo samo se 38 kg. njeno mati, v kraju znano veganko, so napotili na psihijatrijo v wels-u zaradi verske blaznosti."

dalje nasteva se dejstva, da je dekle z 16-timi zapustila solo in bila materi cisto poslusna. jedla je samo tisto, kar je mati smatrala za "zdravo" in "nezastrupljeno".

mater so veckrat slisali izrecti: "ce jes cisto hrano bos imela cisto duso."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji bull shit, kar je na planetu Zemlja.

Men so pa bull shit taki posti, neutemeljeni....

Vsakemu svoje.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!