Skoči na vsebino

Aprilia RSV Mille


CAPIROMZY

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

kakšna je razlika med Mille 2000 in 2001 letnik

Jst mam 2001 letnik- mislim da bl k ne videz, zdrsljiva sklopka jih je pa bl mal pr nas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlik je kar nekaj, sicer so vse manjše, ampak so skoraj vse dobre. Kake so je pa miljontavžen člankov na netu in raznih aprilija forumih.

Zdrslivo sklopko imajo pa vse 990cc rotaxove mašine uporabljene pri apriliji, tudi caponord.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri sklopki, sam sem jo prezračil in še zmeraj ne dela dobro, odvaja samo na polovico. Razdrl sem tudi spodnji cilinder in očistil, ter namazal z ATE mastjo, a ni razlike. KAj bi lahko še bilo, ker me moti da ne gre lepo v prestavo in na mestu ni mogoče dati v prosti tek.

Druga stvar so pa prednje zavore. Ko v prvo zaviram, mi trese, če pa spustim zavoro in še enkrat zaviram pa trese občutno manj oz. skoraj nič. En razlog naj bi bil, da so original ploščice preveč trde, kar dvomim, da bo kakšna razlika če zamenjam ploščice.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sklopko bi jst še zmeraj reku da nisi dobro prezračil, kej druzga je pa teško pogruntat preko interneta.

Za tresenje je lahko pa veliko stvari. Če ti trese samo kdaj pri niski hitrosti, so slabo nazaj-dane vilce.

Če trese pri vseh hitrostih, so lahko ploščice, ampak maloverjetno.

Zelo verjetno so diski. Lahko poskusiš tiste povezovalne ležajčke al kaj so malo "osvobodit", našpricej z wdjem in jih obračaj, se morajo premikat z roko če ga na obeh straneh primeš in zavrtiš, ko so umazani se seveda ne, takrat butni en izvijač notri ali kaj podobnega in zavrti. Seveda ne pozabi na koncu sprat z kakim čistilom za zavore, da ne bo wd ostal in prišel na disk.

Če to ne bo pomagalo so pa zviti diski, kar je pa še najbolj verjetno :D. Ta problem so imeli predvsem diski do modela 01 na ne R modelih, tisti ki imajo črno "notranjost". Nekaj povezano s temi gumbki, se mi ne da zdele razlagat, so pa uglavnem zelo radi se zvili in potem tresejo. Jaz sem jih moram na svoji tudi menjati :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če to ne bo pomagalo so pa zviti diski, kar je pa še najbolj verjetno :D. Ta problem so imeli predvsem diski do modela 01 na ne R modelih, tisti ki imajo črno "notranjost". Nekaj povezano s temi gumbki, se mi ne da zdele razlagat, so pa uglavnem zelo radi se zvili in potem tresejo. Jaz sem jih moram na svoji tudi menjati :)

Ce je res v tem stos, mas tle zelo poceni angleske diske. Jih zelo priporocajo decki z AF1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšna pa je cena diskov :whistle: drugače pa :trance_27_notworthy: forumašem, ker imate res že veliko znanja. sam se pa zaenkrat še učim :blush:

Dolenc- hvala za nasvet, ker je motor kar nekaj časa stal, bom probal tele krogce obrnit, ker trenutno je kot skupaj zlepljeno. Pri majhni hitrosti ne trese, občutno trese šele okoli 80km/h, hitreje ko greš, bolj trese

Sklopka je pa pomoje dovolj prezračena, so pa na gumici spodnjega cilindra majhne razice, če bi se dalo kupiti samo to tesnilo, bi bilo super

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal poglej na ebay imaš iz kitajske iste diske za dobrih 100€ in okoli 30€ poštnine. Mislim pa da je isti šmorn.

Kolkr so se na AF1 fantje menili, tele diski niso iz kitajske, ampak do domac proizvod iz anglije. V kompletu so pa trije. Zdej pa: ce to ni res, pa .... jebiga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če so 3-je, je 1-den v rezervi. Torej, dva noročita komplet, pa lahko 2-diska naprej prodata :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če so 3-je, je 1-den v rezervi. Torej, dva noročita komplet, pa lahko 2-diska naprej prodata :naughty:

ne ker sta v kompletu dva prednja in en zadnji ;)

se pravi trije :D

drgač pa dobiš za 500 evrov komplet diske in platišči.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ker sta v kompletu dva prednja in en zadnji ;)

se pravi trije :D

drgač pa dobiš za 500 evrov komplet diske in platišči.. :whistle:

Ja, dobis. Sam verjetno rabljeno pa tle si pozabu na carino in postnino. Pri teh diskih je pa za 250 na dom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je biker cilal na kaj drugega :D

Jst pa sm mu hotu povedat, da je cena ... no, nizka. Ker mora placat se carino in postnino. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklopko zrihtal, dobil še orodje, da na diskih popustiš fedrčke , da bodo krogci imeli več zračnosti. Bomo videli, mogoče se jih bo pa še rešilo, sem najprej naredil, kot je Dolenc rekel in jih zavrtel in je bila že razlika, skoraj nič več ne tresejo.

Sem jo mislil prodat, pa sem jo vzel dol z neta :trance_27_notworthy:

aja, ker mi na števcu ne delajo tipke-so kontakti od mikrostikal prežrti in se ne da popravit. Sedaj me pa zanima, če ve kdo za poceni števec in če ima kdo doma mogoče kakšen izpuh, da malo povečam db :whistle:

Popravljeno . Popravil MrMrak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes spet delal :blush: Demontiral prednje kolo, demontiral diske (mogoče ugotovil vzrok tresenja ) Prednje platišče je bilo barvano, a sedež diska ni bil očiščen, tako da sem to uredil :devil: Ko sem demontiral diske, sem tudi povečal razmak na krogcih, tako, da se lepo vrtijo in ima disk zračnost.

Ker sem imel vse demontirano, sem očistil platišče, diske, ploščice in zavorne cilindre. Znižal sem tudi krmilo, ker je bilo dvignjeno, sem ga znižal za cca 5-6mm oz. so sedaj trije krogci.

p.s. v air boxu so ven pobrani nekakšni distančniki za dovod zraka, le te naj bi se pobiralo ven pri drugem chipu, vendar mene moti zvok in bi jih kupil, če jih je še kdo demontiral in jih proda.

lp

post-27742-127335074852_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MrMrak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest imam še ene diske od fzr1000, ki so isti kot od aprilij pa ducatijev, ampak ne tolk lepi pa mal znucani. :D So pa čist ravni in niso nikol tresli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest imam še ene diske od fzr1000, ki so isti kot od aprilij pa ducatijev, ampak ne tolk lepi pa mal znucani. :D So pa čist ravni in niso nikol tresli.

Aja? No, tega pa nisem vedel, da so isti... A pasejo na vse Rotax Vtwin Aprilie? Za kolk pa bi dal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

De tiho bodi. Če sem šo neke lotat stikal ki je blo vse sfukano. Pol so delale ene tipke tak da je blo super, dokler se mi ni malo skadlo iz armaturne in zdaj nič ne kaže :D jbg. Lučke delajo sam obratomer pa ekrančka nič ne kažeta. Poznaš koga, ki se s tem rad igra? Prvo pa bi itaq moral kupit novo ploščo. Pa če ga vžgeš zdaj čez nekaj cajta crkne. Tak da sem si neko delo naredo... De sporoči mi če poznaš koga ki bi to rihto. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kontaktiraj Dolenca. V tej temi malo pobrskaj, boš našel njegov profil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal po ebayu bi dobil za 150 do 200 eur. V sloveniji sem našel za 200 eur. Pa me zanima kaj mislite. Če bom priklopil novega je možno da bo mi skurlo tudi tega? Lahko da je zdaj skurlo kaj drugo (elektronika na motorju) in da star števec deluje čist normalno. Kje ima kakšne varovalke? Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!