Skoči na vsebino

AGV čelade


bOnZy

Priporočene objave

  • 4 mesecev pozneje...

hmmmm AGV odpustil 180delavcev in s tem kar mu je se ostalo zbezal v indonezijo

zanima me kaj mislite so se vredne za na glavo in ce jim je se vredno zaupati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla.Sam imam AGV X-vent čelado in glede na to da je za tak denar tako šlampasto narejena da znoriš ko ti tok cvili veter pa da ne govorim o prepihanih očeh ko ti tok noter piha ji nebi prav nič več zaupal.Manj ko je delavec plačan slabša je kvaliteta.Tako je moje mnenje.Moram pa priznat da je najbolj udobna od vseh ki sem jih probal predno sem jo kupil.Je dejansko kot ulita.Tisto cviljenje sem pa rešil z čepki v ušesih in čelada je krasna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zadnjič sem nekaj po netu iskal o čeladah ker nameravam v bližnji prihodnosti menjat čelado in sem naletel na eno stran organizacije ki dela osnovne teste čelad ki jih mora vsaka prestat (A-test) predno gre v proizvodnjo in prodajo.

In sem bil kar presenečen, testirali so čelade malo manj znanih proizvajalcev (KIWI........) ter tudi nekatere bolj priznane (AGV, NZI, NOLAN, ARAI) rezultat je bil sledeč:

KIWI in podobne POLO in LOUIS varinate so večinoma padale na prvih testih v bistvu od vseh proizvajalcev se lahko edino NOLAN in ARAI pohvalita da so vse njihove čelade v prvo prestale A-test. AGV je padla polovica čelad, NZI prav tako.

Testi so bili pa mislim da za leta 2000, 2001, 2002, 2003 sam nisem čist ziher. Bom probal najti tole stran pa dat link gor.

Sploh pa ne vem zakaj se čelad ne ocenjuje po sistemu kot avtomobil (NCAP) po zvezdicah. Bi bilo verjetno zanimivo za pogledat rezultate.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi jaz še enkrat izbiral med AGV in Shark bi se definitivno še enkrat za AGV odločil, kljub temu kar se mi je dogajal.Sem enkrat obe držal v roki...Razlika v teži ogromna ampak ne vem točno kakšen rang čelade je bil Shark...no prov slaba ni bila.Drugače je pamoje mnenje da ni fajn šparat na čeladi...nikol se ne ve.Bratrančku so pred 10.leti kupil eno poceni čelado, za avtomatika je bila dobra ko bo pa kej drugega imel bojo pa kupili boljšo.Ja NIKOL!!!!Zdej jo šele bojo ko jo je razsu.Na srečo se mu ni nič zgodilo ampak čelada je za v smeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tega pravila (ne šparaj na čeladi), se je res potrebno držati. Mislim da je čelada ključnega pomena pri varnosti in je treba pač odšteti malo več denarja za dobro kakovost.

Včeraj sem šel potem po čelado AGV GP-PRO in moram rečt, da je občutek bil odličen, ko sem jo probaval in sem jo potem tudi kupil. Bomo videli kako se bo obnesla med vožnjo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tega pravila (ne šparaj na čeladi), se je res potrebno držati. Mislim da je čelada ključnega pomena pri varnosti in je treba pač odšteti malo več denarja za dobro kakovost.

Včeraj sem šel potem po čelado AGV GP-PRO in moram rečt, da je občutek bil odličen, ko sem jo probaval in sem jo potem tudi kupil. Bomo videli kako se bo obnesla med vožnjo :)

Virko a te loh prosm da k jo bos sprobu mi posl 1PM pa mi mau povej o obcutkih med voznjo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar vsem povej kako se obnese.Verjetno še kakšen prebira to stran pa bi ga tudi zanimalo. <_<

jp to bo se bols :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bom. Takoj ko se začne sezona, bom poročal kako se čelada obnese. Trenutni občutki (na mestu :) ) so super, med vožnjo pa tut mislim da bi morala biti kar solidna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A je mogoče kje v LJ in okolici trgovina z AGV čeladami. Videl sem jih pri Odarju pa imajo slabo izbiro, pa še za ceno se ne da zment, klub temu da sem pri njih motor kupil :BUA: Ne znajo s kupci.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče kje v LJ in okolici trgovina z AGV čeladami. Videl sem jih pri Odarju pa imajo slabo izbiro, pa še za ceno se ne da zment, klub temu da sem pri njih motor kupil :BUA:  Ne znajo s kupci.....

V JAP-u v Trzinu jih maš pa tm kr poskrbijo, da bo stranka zadovoljna!

Drugače je pa polhn trgovin v Trstu!!!

LP

http://www.jap.si/kontakt.asp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče kje v LJ in okolici trgovina z AGV čeladami. Videl sem jih pri Odarju pa imajo slabo izbiro, pa še za ceno se ne da zment, klub temu da sem pri njih motor kupil :BUA:  Ne znajo s kupci.....

Jaz sem jo tut kupil v JAP-u.... Sem bil pa nekaj časa nazaj tam, samo ni blo nobene opreme več notri, kot da bi se preselili ??? A kdo kaj ve o tem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Takole, sledi prvo poročilo o čeladi:

- udobnost odlična

- zvok ni ravno najbolj zadovoljiv

- najbolj me pa moti, ker mi zelo piha iz spodnjega dela (pod brado) in me moti, ker piha v oči :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, sledi prvo poročilo o čeladi:

- udobnost odlična

- zvok ni ravno najbolj zadovoljiv

- najbolj me pa moti, ker mi zelo piha iz spodnjega dela (pod brado) in me moti, ker piha v oči :(

Natanko enakega mnenja kot Virko, s tem da meni piha samo v desni uč :eek:

Sem probal drugače nastaviti vpetje vizirja, pa je samo še slabše :cry: .

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natanko enakega mnenja kot Virko, s tem da meni piha samo v desni uč :eek:

Sem probal drugače nastaviti vpetje vizirja, pa je samo še slabše :cry: .

Ja, tole glede pihanja v oči je zelo nadležno. Škoda, ker je čelada drugač vrhunska, sam nekaj bo treba pogruntat, da ne bom med vožnjo skos "jokal" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tole glede pihanja v oči je zelo nadležno. Škoda, ker je čelada drugač vrhunska, sam nekaj bo treba pogruntat, da ne bom med vožnjo skos "jokal"  :whistle:

Torej vrhunska celada, ki ima kot edino slabo lastnost to, da se z njo ne mores vozit? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravek mojega mnenja o čeladi :) ;) ... torej, sedaj sem naredil malo več kilometrov z motorjem in moram rečt, da sem čedalje bolj zadovoljen s čelado. Če se pravilno držim na motorju, veter od spodaj niti ne občutim več tako močno ;) ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Že dolgo iščem metalik vizir za AGV čelado (Demon top), a ker ni homologiran, ga ne morem nikjer najti.

Ali mogoče kdo ve, kje je za kupit?

Motorističen pozdrav iz Lendave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!